Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2216 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Festi Ramazan iptal edildi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,682
    1,644 mesaja 3,363 teşekkür aldı
    Buyur al iste...ben yazmadim,gidenler sahit..ben bu ilim konularinin icinde 20 senedir biri olarak bu vatandasi ezberledim,cigerini okudum..
    Hepsi numara para tuzagi,bunun arkasindada dini istismar etmek var..
    Simdi din nasil istismar edilir bu konu kisinin davranis ve emellerine gore cok farkli ele alinir..buralara girmeyelim,lakin farkina varmayanlar olayi dine,kisiyi dinsizlige saldirgan biri olarak algiliyor..
    Bu isleri bir gecelim..
    Oturan bir daha kalkmiyor,hak gozetmek,saygi yok,fiyatlar havada ucusuyor,iki uc misli pahali,niye?
    Alkohol satiliyormus,ben yazmadim,giden arkadaslar yaziyor,dun biri beni elestirdi,birlik beraberlik icin dayanisma adina oradayiz,almanlara dinimizi tanitiyoruz dedi..
    Buyur neyin tanitildigi ortada..
    Adam borc alacak dini one atiyor,mal satacak dini yem yapiyor,kermes yapacak aracilar para kazanacak namazi,dini öne atiyor..
    Varmi bunun ötesi??
    Simdi kusra kalmayinda bunun adi ayni yahudilikte mali götürmek gibi oluyor..
    Dedikodu agzindan dusmez,komsusunu cekistirir,onun bunun acigini desifre eder,hasta anasina babasina bakmaktan acizdir,faiz yer..
    Ammaaaa
    Kermese gider iyilik yapar..
    Gecin bu isleri....
    Ölüm insanlara yildizlar kadar uzaktir..
    Ey insan seni kiskaniyorum,yalanlarina imreniyorum,zinadan korkuyorsan ellerini yikarsin,malin varsa zekat verme dilenirsin,bilki etrafinda namaz kilan var,onun kalbi kirlidir
    Bunun daha devami var,bu sozler seytan eleyhullanenin sozleridir..
    Ben sizi davetime cagirdim,sizler hemen kostunuz,rablerinize ortak kosmayi emrettim,hemen icab ettiniz(seytan)
    Rizkini veren var,vermese actir,nesine guvenir bu insanoglu..
    Sanki yürek yutmus...paraya mala mulke evlada degil ALLAH a kilitlenki kilitler acilsin..
    Malesef nerde o ruh nerde o iman....
    Konu webci tarafından (27 Nisan 2018 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

2. 5 kişi webci üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi kusra kalmayinda bunun adi ayni yahudilikte mali götürmek gibi oluyor.
    webci kardeşim keşke biz o yahudilerin tırnağı kadar bile olabilsek birbirlerini acayip tutarlar..

Hayran kaldığım bir toplulukdur din anlamında değil ( lakin bizden daha dinine bağlı olduklarıda aşikar )

Senelerdir İzmir de ticaret yapıcaksan yahudiye gidersin herkez bilir en dürüst iş yapılacak insanlardır..

Birbirlerine olan desteklerine hayran kalırım pahalı bile olsa kendi topluluğunu yükseltmek için gider yahudiden alır...

Ben daha üstüne birbirlerine karşı tutucu bir toplum görmedim ..

Şimdi burada bizimkilerin yazılanlara bakıyorumda sadece bu konuyu geçtim diger konularada bizim toplum kansere yakalanmış bir vaka..

Bu kanserli toplum nasıl temizlenir nasıl birbirlerine bağlı dürüst hale getirilir hiç bir fikrim yok belkide çok çok geç kaldık hastalık ilerliyor...

5. 5 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    Bak sevgili kardesim,sen benim yazdiklarimi okumadin sanirim,biz Kermes yapiyoruz ve de fiyatlar cevredekilere bakarak cok cok ucuz,ben baska camilerin kermesine katiliyorum ve bizim fiyatlarimiz onlara göre cok cok yerinde.Bütün yerleri bir tutmamak gerek.Kermesler para kazanmak icin yapilmamali.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)