Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Usta AfD basa gecse ne yazar, almanlarin nufusu okadar azaldiki hic normal degil. Yani afd basa gecse cogu kisimiz irkcilik artacagini düsünüyor ama öyle olacagini zannetmiyorum. Almanya ekonomi olarak kötüye gider cünkü almanya üreten ülke dis ülkelere cok bagimli, o yüzdende afd basa getireceklerini de hic düsünmüyorum... calisacak isci bile bulamayan ülkeden bahsediyoruz.... yemisim onlarin irkciliklarini....

Ayrica yabanci düsmanligi konusunda gelirsek, eger birinin almancasi iyi degilse otomatikmen kötü davraniyor cogu , ama kendini gelistirirsen almancan mesela cok iyise irkcilik kolay kolay göremezsin. Ben mesela simdiye kadar hayatimda 3 kere polise gittim, 2 polisde sen niye alman vatandasi degilsin, burda dogmusun bizdensin dedi... yani tam tersi. Bizim insanlarimiz birazda kaba , ses tonunu durduk yere cok yükseltiyorlar vs vs...
Tabi haklisin .benim dusunceme gore bazi seylerin degisiyor olmasi..bugun basa gelse en azindan koalisyona ortak olsa birsey yapamasada ileride insanlara guven gelir ve afd artik normallesir..ortam degisir,gizlilikler acikdan yapilir ve sen ben irkciliga maruz kaliriz,,h.itler doneminde oldugu gibi darbe yaparak gelecek degilya ...
Turkiye de degisim diyorlar ya aynen o misal..