Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım babanın ruh sağlığı yerinde ise (doktor raporu ile ) ve kendi iradesiyle sana tapu veriyorsa kimse bir şey yapamaz ..mal senin malındır

ölümünden sonra size sadece geri kalan miras mallarını paylaşırsınız ...

ama sana gerçekten ten bir şey söylemek istersem eğer böyle kardeşlerin varsa git 100 km ötede otur ..

hiç olmazsa başın ağrımaz huzurlku ve rahat oturursun
horoz@ abicim ,
biz 5 kardesiz maelsef icinde 2 abilerim böyle , adamlarin gözünü mal mülk boyamis.
benim dairem var Kayseride 100 km uzakta , hatta ben kendi daireme gecmeyi dusunuyordum.
Babadan israrla böyle teklif gelince kiramadim kendisini. Hatta ilk teklif ettiginde yom demistim anne aradi agladi sizlandi babanin teklifine neden yok diyosun , cok kirildi kalbi dedi .
Simdi dusundum tasindim , babam bugun var yarin yok bu benim icime oturur dedim , böylelikle kabul ettim.
Yoksa arkadaslar yanlis anlamayin gözüm mal mülkten yok .
Amma iste oraya yerlesince baya bir yapilacak isler var binada , simdi ben onlari yapinacada allah gecinde versin baba rahmetlik olunca hazira konulmasindan enayi yurdunu dusmek istemem.
Simdi hepimiz biliriz yurt disinda para kolay kazanilmiyor.

Simdi ben Tapu almak istemiyorum babama söylemede cünkü ayip olur , Tapu icin gelmis der .
Benim bilmek istedigim 10 sene sonra ben sadece bu dairen 10 sene oturduhum icin Mahkeme bana kolaylik saglamazlarmi.