Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bide Türkçe özet geçseydin fena olmazdı hani ….
Google Amca Sağ olsun
Buda Türkçesi

Almanya'daki banka artık sonla tehdit ediliyor - Bafin lisansı iptal etti

Bir banka yine battı. Almanya merkezli bir Türk bankasının lisansı Bafin tarafından iptal edildi.

Merkezi Frankfurt am Main'de bulunan Türk Eurocity Bank lisansını kaybetti. Avrupa Merkez Bankası (ECB) sözcüsü talep üzerine "Finanz-szene" web sitesine verdiği demeçte, Avrupa bankacılık düzenleyicisi enstitünün lisansını Aralık 2022'de geri çekmişti.
Bir bankacılık lisansının verilmesi genellikle ulusal makamların sorumluluğundadır, Almanya'da bu Federal Mali Denetleme Kurumu'dur (BaFin). Avrupa Merkez Bankası (ECB) ise avro bölgesindeki bankacılık lisanslarının geri çekilmesinden sorumludur. Eurocity gibi daha küçük bankalar söz konusu olduğunda, genellikle sorumlu ulusal denetim makamının inisiyatifiyle hareket eder. "Finanz-szene"nin öğrendiğine göre artık Eurocity Bank için bir lisans yok.

Eurocity Bank: Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu geçen yıl tamamen değişti

Nisan 2022'de Eurocity'nin tüm yönetim kurulu değiştirildi. Daha önce, tüm denetim kurulunun yerini Türk finansal hizmetler sağlayıcısı Euro Yatırım'ın başkanı Mustafa Şahin almıştı. Mevcut sorunların liderlikteki değişimle ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.
Mevcut durum için CHIP'ten Eurocity'ye yapılan bir talep şu ana kadar cevapsız kaldı. Web sitesine şu anda yalnızca sınırlı bir ölçüde erişilebilir. Alan adı değişimi Sedo'da parçalar halinde "park edilmiştir". Bu, operatörlerin web sitesini satmak istediği anlamına gelebilir.