Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cifte vatandaslik baska bir Bahara kaldi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    144 mesaja 324 teşekkür aldı
    Sadece seyahat kolayligi var, yurtdisinda istedigin kadar kalma faydasi var.
    Baskada bir getirisi yok!

2. 2 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    61 mesaja 106 teşekkür aldı
    Aynen. İnanki kendim için almıyorum. Belki saçma biraz ama torunum çocuklarını falan düşünerek almak istiyorum. Olurda birşeye faydası olur diye.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alman vatandasligi konusunda yukarisi devlet gözünde "biz ikinci sinif vatandasiz" diyenlerle dolmus.
    Kendini gelistir arkadas, olma ikinci sinif vatandas. Devlet sana her imkani veriyor.

30 senedir Almanya'da yasarim, evlenip geldim. 8 senede burada devam okudum.
    Beni ikinci sinif insan yerine koyacak adamin alnini karislarim.

Almanya'daki Türk varligini devletin gözünde görünür kilmak icin yapilacaklar cok zor degil

1) Weiterbildung (kendin ve cocuklarin icin ve yeri gelince "Nein" lafinin altini doldurabilmen icin)
    2) Cocuklari muhakkak üniversiteye göndermek / okutmak
    3) secimlerde oy kullanmak. secimlerde oy kullanmak. secimlerde oy kullanmak.

Etrafimdaki Alman vatandasi olan Türklere soruyorum, secimde oy kullandinmi diye. Cevap: Amaaan bana ne.
    Iste tam da bu yüzden elin Ukraynalisi bizden daha cabuk haklarina ulasiyor. Oy vermeyen adamla devletin ne isi olur?

6. 3 kişi *05300 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen. İnanki kendim için almıyorum. Belki saçma biraz ama torunum çocuklarını falan düşünerek almak istiyorum. Olurda birşeye faydası olur diye.
    Ya Birbey 3.0 veya yeni versiyonu ile 3.1
    Adamı güldürme torunu içinmiş ..nerden biliyorsunki torunun olacağını..

Neyseki zar zor yasa meclise geliyor

Almanya'da Sosyal Demokrat Partisi (SPD), Hür Demokratik Parti (FDP) ve Yeşiller'den oluşan hükümet üyeleri yeni vatandaşlık yasasında anlaşma sağladı.

Yasanın, ocak ayında Federal Mecliste görüşülmesi bekleniyor.

İlk görüşmesi 30 Kasım'da mecliste yapılan tasarının yasalaşması halinde, ülkede yaşayan Türklere çifte vatandaşlığın önünü açılacak.

Hemen yasa çıkınca ertesi sabahı belediyenin kapısında sabahlayacak değilim

Önce şu İsrail mevzusunu bekleyeceğim, bir çok mevki bunun yasal olmadığını savundu

Şimdiye kadar sadece Sachsen-Anhalt böyle bir şey talep etmiş (zaten çok az yabancının yaşadığı bir eyalet)

Sanırım 2.Dünya savaşındaki kanlı ellerini temizleyeceklerini sanıyorlar

("Dass die besondere deutsche Verantwortung für den Staat Israel
    ausdrücklich anerkannt wird und auch das Existenzrecht Israels anerkannt wird,
    das wird jetzt von denjenigen, die eingebürgert werden wollen,
    schriftlich zu bestätigen sein."
    Sachsen-Anhaltische Innenministerin Tamara Zieschang CDU

https://www.mdr.de/nachrichten/deuts...erung-100.html
    Konu hOrOz tarafından (24 Aralık 2023 Saat 10:27 ) değiştirilmiştir.

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    İstemek kuldan, takdir Allah'dan. Çok şükür şu zamana kadar hemen hemen her duam kabul oldu.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Çifte Vatandaşlık Bundestag ta kabul edildi.

Yahudileri koruyan bir de madde eklediler

Almanya’da göçmenlerin uzun yıllardır beklediği çifte vatandaşlığı kolaylaştıran tasarı, Meclis'ten geçti.

Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti'nin (FDP) oluşturduğu koalisyon hükümetince hazırlanan "Vatandaşlık Yasasının Modernizasyonu" başlıklı tasarı için 382 kabul oyu kullanıldı.

Tasarı için 234 "hayır" oyu verilirken 23 milletvekili ise çekimser kaldı.

Çifte vatandaşlık tasarısı Alman Meclisi'nden geçti

Federal Meclis'te tasarıyla ilgili söz alan Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan,
    aşırı sağa karşı kararlı bir duruş sergilenmesini isteyerek, "Güçlü bir anayasamız,
    güçlü kurumlarımız ve güçlü bir sivil toplumumuz var ancak sonsuzluğun garantisi yok.
    Her şey kararlılıkla savunulmalıdır." ifadelerini kullandı.

Yeşiller Partili Milletvekili Canan Bayram da aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD)
    göçmenleri sınır dışı etme planları yaptığı dönemde bu tasarıyı onaylamanın çok önemli olduğunu vurgulayarak,
    "Özgür ve eşit şekilde bir arada duran ve nereden gelirseniz gelin ait olabileceğiniz bir toplumu savunuyoruz.
    Böylece nihayet ülkemizdeki çeşitliliğin hakkını veriyor ve bugüne kadar
    pek çok insanın vatandaşlığa geçmesini engelleyen bir bariyeri yıkıyoruz." diye konuştu.

"Reformumuz, modern bir Almanya'ya bağlılığımızın bir göstergesidir"

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, yaptığı yazılı açıklamada,
    yasanın kabul edilmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, "Reformumuz,
    modern bir Almanya'ya bağlılığımızın bir göstergesidir.
    Çeşitlilik arz eden toplumumuzun hakkını veren modern bir göç yasası oluşturduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Kabul edilen yeni reformla göçmenlere “Siz, Almanya'ya aitsiniz.”
    mesajının verildiğini kaydeden Faser, vatandaşlığa geçişin Almanya'ya en güçlü bağlılık olduğunu vurguladı.

Yasanın, nisan gibi yürürlüğe girmesi bekleniyor.
    Konu hOrOz tarafından (19 Ocak 2024 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    @Horoz
    o zaman konunun basligini degistirmem gerek Cifte vatandaslik baska bir Bahara kaldi yazmistim Bahara yürürülüge girecek galiba!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Hayırlı uğurlu olsun.

Meclisden geçti. Şimdi sıra Bundesrat'da. Bundesrat Meclis'den sonra Cumhurbaşkanına imzaya gitmeden önceki tüm eyaletlerin temsilcisi olduğu bir küçük parlemonto. Şuanda baktım. Çoğunluk yine hükümetde. 69 oy var. Yaklaşık 40 - 50 hükümetde.

Yani hükümet düşmezse bu olay bitti.

Siyasi tarafına gelince. Benim için hangi dinden, hangi ırkdan insan ölürse ölsün yazıktır. Tarih'de her devletin eline er veya geç kan bulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyet'den önceki Türk devletleride dahil. Kısaca kimse kimseden daha temiz değil, çünkü savaşsız toprak kazanılmıyor. Her savaştada masum insanlar ölüyor. Kimse demesin şu vey bu şavaşta siviller ölmedi. Onun için Almanya İsraili destelliyor falan diye almaktan vazgeçmek bence doğru değil. O mantık ile gidersen Rusya'da Ukrayna'ya savaş açtı. Kimse diyormu Türkiye Rusya ya sahip çıkıyor Türk vatandaşlığından çıkıyorum? Hayır hisleriniz ile harekt etmeyin.

Ben 60 yaşının altında olan herkese almasına tavsiyem ederim. Böylece Türk toplumun birazda olsa daha fazla söz sahibi olur. Birde bilinmez önümzdeki yıllarda ne olacak. Dursun cepte.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (20 Ocak 2024 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

14. 3 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    55
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    bende aynı görüşteyim..
    yalnız bu Kanundan faydalanabilmek için belirli kriterler varmış..

Son 24 ay içinde en az 20 ay tam zamanlı çalışma,
    33 soruluk bir test ve Antisemitismus/ Irkçılık vs. gibi konularda dikkatli olacağına dair Form doldurup imzalamak gerekiyormuş..
    Test konusu sıkıntılı ,zira bizim Vatandaşlarımız biyük kısmı Türkiye de mahalle muhtarının dahi ismini bilir fakat Almanya CB nın ismini bilmezler .
    Hayırlısı olsun diyelim

QUOTE=Birbey 3.1;333373]Hayırlı uğurlu olsun.

Meclisden geçti. Şimdi sıra Bundesrat'da. Bundesrat Meclis'den sonra Cumhurbaşkanına imzaya gitmeden önceki tüm eyaletlerin temsilcisi olduğu bir küçük parlemonto. Şuanda baktım. Çoğunluk yine hükümetde. 69 oy var. Yaklaşık 40 - 50 hükümetde.

Yani hükümet düşmezse bu olay bitti.

Siyasi tarafına gelince. Benim için hangi dinden, hangi ırkdan insan ölürse ölsün yazıktır. Tarih'de her devletin eline er veya geç kan bulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyet'den önceki Türk devletleride dahil. Kısaca kimse kimseden daha temiz değil, çünkü savaşsız toprak kazanılmıyor. Her savaştada masum insanlar ölüyor. Kimse demesin şu vey bu şavaşta siviller ölmedi. Onun için Almanya İsraili destelliyor falan diye almaktan vazgeçmek bence doğru değil. O mantık ile gidersen Rusya'da Ukrayna'ya savaş açtı. Kimse diyormu Türkiye Rusya ya sahip çıkıyor Türk vatandaşlığından çıkıyorum? Hayır hisleriniz ile harekt etmeyin.

Ben 60 yaşının altında olan herkese almasına tavsiyem ederim. Böylece Türk toplumun birazda olsa daha fazla söz sahibi olur. Birde bilinmez önümzdeki yıllarda ne olacak. Dursun cepte.[/QUOTE]

16. Olivium üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Doğrusunu söylemek gerekirse bu yasa en çok Ukrayna lılara ve Suriyeli lere yarayacak

Şuna katılmıyorum tamam yahudi düşmanlığı yapmıyoruz ama o kadar akıtılan çocukların kanı benim elimede bulaşmasın

Herkes kendi vicdanına göre karar verir

Akif in bir kaç dizesi ile kapatalım
    Konu hOrOz tarafından (21 Ocak 2024 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

18. 7 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    67 mesaja 158 teşekkür aldı
    Kod:
    Son 24 ay içinde en az 20 ay tam zamanlı çalışma,devletten yardım almama şartı
    Arbeitslosengeld ALG1 alanlar?

Veya ALG2 Bürgergeld geçmiş olanlar alman vatandaşlığına başvuramıyacakmı?

Buradaki kriterler ney?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    Bir iki soruda ben sorayim.
    1- Simdi Eger Doppelburgerschat alininca, Rentenkassedeki ödemis oldugumuz Primleri ilerde TR'ye dönüs falan yapacak olursak artik alamiyoruz demi?

2- Alman Vatadasi olmus bir genc tekrar TR vatandasligini geri alirsa Askerlik icin gerekli olan 5200 € yu ödemek zorundami?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Simdi Eger Doppelburgerschat alininca, Rentenkassedeki ödemis oldugumuz Primleri ilerde TR'ye dönüs falan yapacak olursak artik alamiyoruz demi?

2- Alman Vatadasi olmus bir genc tekrar TR vatandasligini geri alirsa Askerlik icin gerekli olan 5200 € yu ödemek zorundami?
    1.soru daha kimse bilmiyor.
    Zaten primleri almak delilik. Alanların çoğu pişman şimdi.

Yaşı gelenler şimdi ne güzel Almanya dan emekli maaşı alacaktı.

Benim aşağı yukarı 100bin € birikmiş o parayı hesaplamıyorum. Böyle giderse malulen emekli olacağız galiba

2.soru Askerlik ölünceye kadar vatan borcu.

Tekrar Türk Vatandaşı olan askerlik yapmak mecburiyetinde.
    Anayasal bir mecburiyet.
    Askerlikten kurtuluş ancak mezarda
    Kalkması için Anayasanın ilgili maddesinin değişmesi gerek oda şuanda çok zor.

Çifte Vatandaşlığın şuanda tek getirisi Almanya ya geri dönüş.
    Ben başka bir artısını göremedim.
    Şimdi diyenler olacak istediğin yere vizesis gidebileceksin.
    sanki Evliya Çelebiyiz de dünyayı dolaşıyoruz.

Oy hakkı diyen olacak şimdiye kadar hepimiz bir uç görüşe dağılacağız. Türklerin belli bir siyaseti olmayacak.
    Binbir görüş binbir yöne dağılacak.
    Konu hOrOz tarafından (21 Ocak 2024 Saat 17:06 ) değiştirilmiştir.

22. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.soru daha kimse bilmiyor.
    Zaten primleri almak delilik. Alanların çoğu pişman şimdi.

Yaşı gelenler şimdi ne güzel Almanya dan emekli maaşı alacaktı.

Benim aşağı yukarı 100bin € birikmiş o parayı hesaplamıyorum. Böyle giderse malulen emekli olacağız galiba

2.soru Askerlik ölünceye kadar vatan borcu.

Tekrar Türk Vatandaşı olan askerlik yapmak mecburiyetinde.
    Anayasal bir mecburiyet.
    Askerlikten kurtuluş ancak mezarda
    Kalkması için Anayasanın ilgili maddesinin değişmesi gerek oda şuanda çok zor.

Çifte Vatandaşlığın şuanda tek getirisi Almanya ya geri dönüş.
    Ben başka bir artısını göremedim.
    Şimdi diyenler olacak istediğin yere vizesis gidebileceksin.
    sanki Evliya Çelebiyiz de dünyayı dolaşıyoruz.

Oy hakkı diyen olacak şimdiye kadar hepimiz bir uç görüşe dağılacağız. Türklerin belli bir siyaseti olmayacak.
    Binbir görüş binbir yöne dağılacak.
    Bildigim kadariyla 46 yasina kadar Askerlik yapma zorunlugu var egerki 46 yasindan büyüksen zorunluluk yok.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    Alıntı samsunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadariyla 46 yasina kadar Askerlik yapma zorunlugu var egerki 46 yasindan büyüksen zorunluluk yok.
    usta zaten askerlik yok 5200€ ödüyorsun teskereyi aliyorsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Çift olunca çekmiyorsun.

Öyle olsa Türkiye'de yer içer herkes parayı sonra yaşlılıkda geri gelir sosyal yardım alır. Para ha emekliden gelmiş ha sosyalden.

Alıntı samsunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten askerliğini yapmazsam vatandaşlıkdan çıkarılıyorsun ve vatandaşsız kalıyorsan Alman vatandaşlığına gecemediysen.

Geri Türk vatandaşlığı dövizli askerliği yatırman gerek. Ama cezalı yatırıyorsun. Şimdi nasıl biliyorum ama önceden 50% cezalıydı.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    Arkadaslae Rentenkasseden parayi cekmeyi bende önermiyorum.Ögrenmek istedigim su:
    REHA yapinca Rentenkassedeki kendi ödedigimiz Primler sifirlaniyor. Simdi Doppelbürgerschaft oluncada bu kendi Anteilimiz sifirlaniyormu?
    Ben ordaki Paramin durmasini istiyorum ne olur ne olmaz? 126.000 € para var, emekli oluncaya kadar dursun, Dünyanin binbir türlü hali var.Eger ki Doppelbürgerschaft alinca bu Para sifirlaniyorsa o zaman bana bu Doppelbürgerschaft 126.000 €'ya mal olmus oluyor.

2.Soruma gelince Doppelbürgerscahft alininca Askerlik icin ödenemesi gereken 5200 € ödenmesi gerekiyormu? Örnegin Alman vatandasliginda olan Gencler tekrar Türk Pasaportu alinca 5200 € 'yu ödemek zorundami?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Arkadaslae Rentenkasseden parayi cekmeyi bende önermiyorum.Ögrenmek istedigim su:
    REHA yapinca Rentenkassedeki kendi ödedigimiz Primler sifirlaniyor. Simdi Doppelbürgerschaft oluncada bu kendi Anteilimiz sifirlaniyormu?
    Ben ordaki Paramin durmasini istiyorum ne olur ne olmaz? 126.000 € para var, emekli oluncaya kadar dursun, Dünyanin binbir türlü hali var.Eger ki Doppelbürgerschaft alinca bu Para sifirlaniyorsa o zaman bana bu Doppelbürgerschaft 126.000 €'ya mal olmus oluyor.

2.Soruma gelince Doppelbürgerscahft alininca Askerlik icin ödenemesi gereken 5200 € ödenmesi gerekiyormu? Örnegin Alman vatandasliginda olan Gencler tekrar Türk Pasaportu alinca 5200 € 'yu ödemek zorundami?
    Usta Birbey3.1 2-3 mesaj önce ne yazdı 19:33 mesaj no #36 ... aradan 2 saat geçti

Sizinki de ne şiş yansın ne kebab oldu artık.

Türk lerden başka sanırım bir Yugoslavlar birde Faslılar çekebiliyor gerisi Hansa hediye

Usta sorular hep tekrarlanıyor

46 yaşın sonuna kadar askerlik mecburmuş buna sonradan tekrar Türk Vatandaşı olanda da dahil mesaj #34

Bir zahmet edip konuları göz geçirsen
    Konu hOrOz tarafından (21 Ocak 2024 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta Birbey3.1 2-3 mesaj önce ne yazdı 19:33 mesaj no #36 ... aradan 2 saat geçti

Sizinki de ne şiş yansın ne kebab oldu artık.

Türk lerden başka sanırım bir Yugoslavlar birde Faslılar çekebiliyor gerisi Hansa hediye

Usta sorular hep tekrarlanıyor

46 yaşın sonuna kadar askerlik mecburmuş buna sonradan tekrar Türk Vatandaşı olanda da dahil mesaj #34
    Gözden geciriyorum Usta sen cevap veriyorsun Allah razi olsun ama cevap verirken eviriyorsun ceviriyorsun anlamiyorum ki inan.Net bir cevap yazmiyorsun.
    Ne bileyim rentenkasseden parayi cekmezdim, önermem bilmem ne.
    Yorum yapmadan cevap vermiyorsun.

Birde muhakkak insana bir sey yakistiriyorsun aynen su asagidaki yazdigin cümle gibi, ama insan kendisi ne ise karsisindakini öyle sanirmis.

Sizinki de ne şiş yansın ne kebab oldu artık

Ama Birbeyin cevabini gercekten gözden kacirmisim.
    Konu Haziran tarafından (22 Ocak 2024 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Başvuru esnasında sırf Türk vatandaşı olmak yeterli. Çifte vatandaş olursanız Alman vatandaşlığından çıkınca sorun oetadan kalmış oluyor. Mutlaka onun çifte vatandaşlığını alın. Türk toplumu güçlenir Almanya'da. Özellikle yerel seçimlerde siyasiler camiileri ziyaret etmeye başlar ve vaadlerde bulunabilinir.

Babam 69 yaşında. İstediği kadar Türkiye'de kalabilir. Yabancılar dairesinde özel izin kağıdı aldım. Boşuna para vermem dedim. Olurmu dedi, hak hakdır. Hakkın neyse alacaksın. Haklıda. Yabancılar polisi istediği zaman kağıdı bir bahane buldumu iptal edebilir. Ama vatandaşlık asla.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)