Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar ailevi nedenler değil. Bu yazdıklarım küçük illerde yaşananlar.

Terör ile göç başlamış olabilir. Ama son 20 yıldaki göç ile alakası yok. Almanya'da küçük bir şehirdeki hastanede ömde gelen bir profesör bulursun. Bizde düzgün ameliyat yapan doktoru bulamıyorsun.

Türkiye'de küçük ilde yaşamak demek = 2. sınıf hizmet almak demek.

Ya Allah aşkına ülkedeki saçmalıklara bak. İstanbul'da tıpı bitir, Erzurumda bitir, ikinci sınıf doktor gözüyle bakılıyorsun. Neymiş İstanbul üniversitesi daha iyi eğitim veriyormuş. Bu açıkca devletin acizliğini gösteriyor. Ne demek orda okuduğun tıp ile Hakkari'de okuduğun aynı olması gerekmiyor? Gerekiyor. Ama öyleyken devlet buna önlem almıyor, eğitim düzeyini aynı noktaya çekmiyor.

Türkiye'mizde her konuda eksiğimiz var. Herzaman yazarım: Türkiye'de herşey var, ama hiç birşey tam yok.

Nedersek diyelim. Bilim diyork 6-7 yıl içinde İstanbulda büyük deprem olacak. Şimdiden ülkece geçmiş olsun. En az 2.000.000 ölü çıkar maalesef.

Bizde bu ahbap çavuş ilişkilri olduğu sürece hiçbirşey değişmez. Tek çare olayı Japonlara devredeceksin, aynı araç muayenesinde TÜV devrettiğimiz gibi. Biz maalesef herşeyi bu ahbap çavuş ilişkisi ile yüzümü bulaştırıyoruz.
    usta sen niye anlamak istemiyorsun,
    sanki turkiye son 20 yilda mi kurulduki bir depremde 2 milyon insan ölecek,,
    hem diyorsun insanlar istanbula göce zorlandi,bizde acikliyoruz neden göc etti,,sen hala 20 yildaki göcle alakasi yok diyorsun ve ilim sunu diyor, burda bu deprem olacak, 2 milyon ölecek,
    biz sana teknik acidan turkiyenin carpiklasmis kentsel duzenin alt gelisimini anlatiyoruz sen hastanelerin duzgun calismadigindan bahsediyorsun,,,
    depremle ne alaka.
    yani diyorsunki surada chatte millet zaten cahil iki kelime sokusturayimda beni alim sansinlar,
    seni tasvib acisindan yazmiyorum ama birseyi de ortaya acacaksak kitabin ortasindan oku.
    kitap niye ortadan okunmali?
    kafanin arkasindaki karadumani acik acik yaz,etrafinda dönmek seni karanlik yapar.
    Konu webci tarafından (13 Şubat 2023 Saat 15:36 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)