Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Istanbul´da yasadigim zamanlarda pencereden baktigimda daglari görürdüm. Birgün sabah kalktim gözlerime inanamadim, o daglik ormanlik yerde beyaz bir seyler vardi, meger gece yarisi halk nasil toplanip haberlestilerse ufak ufak evler dikivermisler. Yani gecekondu olayi, Belediye geldi yikti, onlar bir süre sonra yine diktiler, belediye geldi yikti, defalarca ayni oyun oynandi ve sonunda ne oldu? Evleri yikmaktan biktilar sanirim, öylece kaldi ve halk devletin arsasina resmen cöktü. Zamanla politikacilar buralara su, elektrik verdiler, yol yaptilar, seneler sonra tapu dahi verildi. Daha sonrasinda da bu gecekondu yerlere kocaman binalar dikildi, devletin ufacik arsasini calan kisilerin hepsi su an milyoner oldu, bu kesin.
    Kisacasi, senin benim hakkimi bir takim uyaniklar caldilar. Iste bu sistem Türkiye´de ki depremde bu kadar insan ölmesinin sebeplerinin basinda geliyor. En basta halkin belli bir kismi hirsiz ve cikarci, onlar ne devletini sever ne de halki düsünür, en basta kendi cikarina bakar ve baktilar da.
    Bence su ana kadar yapilan ve izin alan tüm gecekondular su an incelense ve bu tapularin hepsi iptal edilebilse Türkiye ancak belki öyle kökünden degisebilir, baska türlü imkansiz. Halkin arsasini calanlar hic bir dönemde ceza almadilar, aslinda ne büyük bir suc degil mi?

Devletin arsasini calmanin suc olmadigini idrak eden bir kesimden komsularimiz da vardi, Istanbul Sultanbeyliye kamyonla tas cimento tasiyip kardesleriyle gecekondu dikiyorlardi, aylarca veya senelerce bunu yaptilar ve sonunda arsaya cöktüler. Yani 70 lerde gördügüm sey 80 lerde daha güclü bir sekilde devam etti, sonrasinda degistigini sanmiyorum, bunlar bizzat sahit olduklarimdi.
    Konu mxm tarafından (25 Şubat 2023 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

2. 5 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)