Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 507 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Angriff aufs Bargeld I Neues Gesetz kommt am 1. Januar 2023

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen .
    Geçenlerde araba almıştım biliyorsun adam tutturdu 500/200 olmayacak diye çok sahtesi varmış.

Havale yapalım dedim onada burun kıvırdı hafta sonuna denk geldiğinden dolayı bankalarda kapalı gittim 12.500€ hepsini 100€ yaptım trenle yanımda götürdüm…

Bu dijitalleşme hayatımızı kolaylaştırıyor farkında değil çoğu insan… illegal iş yapanlar zaten bi yolunu bulup işlerini yürütüyor devam.
    Belki konu disi ama, ben olsam okadar paraya o arabayi almazdim. Tabiki güle güle kullan. Kazasiz belasiz. Sadece tecrübelerimi söylemek istiyorum.

Bende C-Klasse var 2005 Modell Kombi. S203. Seninkinin bir eski modeli. 2012 yilinda aldim. 5-6 yasindaydi. 12400 Euroya. 113000 km. Normal klasik yipranma tadilatlari fazla bir sorun acmadi.
    Simdi bakiyorum ucmus iyice fiyatlar. 8-9 yasindan sonra para yemeye basliyor arabalar. Benim Mercedes simdi 225000 km'de ve yag kacirmaya basladi. Üc dört yerde Dichtunglar kurumus. Yere bile damlatiyordu. Yere bile akiyordu. Mercedes nerden baksan parca falan 3000 - 4000 Euro isterdi. Alman Werkstattlar 2000 Euro. Allah'dan eski okul arkadasimin abisi Mercedesde Mechaniker. Tesadüfen onu ögrendim. Sagolsun 500 Euroya parcalar haric yapti. Tam 6,5 calisti. Ben basindaydim. Allah razi olsun.

Biliyorsun bende birde Corsa F var. Tabiki bir Mercedes degil. Ama Opel konfor acisindan mesafeyi kapatmis. Simdi düsünüyorum bir araba almaya mecbur kalsaydim. 13000 Euroya 8 - 9 yasinda Mercedes alacagima 4 yasinda Opel Astra falan alirdim. Bütceyi belki biraz asiyor. Ama parcalar falan daha ucuz oldugu icin aradaki fiyat farkini uzun süre kapatiyor.

Nacizhane fikrim.

Birde sana tavsiyem PETEC Leck UP kat. Kurumaya yüz tutmus Dichtunglari geri yumusatiyor. Palavrada degil. Arkadasin W202 vardi. Zylinderkopfdichtungdan damlatmaya basladiydi. Katdik denedik. Damlatma kesildi. Sadece kücü bir terleme kaldi. Bastan katilsaydi tedbir amacli hic bir sey olmazdi. Herkese tavsiye ediyorum. Mümkünse ama yagi degistirmisken kat.

Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok iyi olur, çok şükür korkacak birşeyim yok.

Geç bile kalınmış, bir an önce geçilmesinde fayda var.

Tek kötü tarafi coluk cocuk icin. Daha paranin ne oldugunu bilmiyorlar. Ögrenmeleri lazim. Ama tahminen söyle yaparlar. 50 Euroya kadar Bargeld kullanmak serbest. Yoksa kücük cocuklar parayi kullanmasini ögrenemez.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ocak 2023 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)