Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 594 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Psikolojik olarak 5 hafta kura gideceğim, emeklilik için orda nelere dikkat etmem gerekiyor

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    10 mesaja 13 teşekkür aldı

Psikolojik olarak 5 hafta kura gideceğim, emeklilik için orda nelere dikkat etmem gerekiyor

Merhaba
    Psikolojik olarak 5 hafta kura gidecem emeklilik için orda nelere dikkat edeceğim
    Yaşım 54 12 senedir psikolojik olarak düzenli doktorum var
    Artık kura gitmem gerektiğini ve emeklilik için başlangıç yapmam gerektiğini söyledi
    Ve arkamda olduğunu söyledi
    İş yerinden çıkış da geldi , mahkemeye gidiyorum
    Benim sizden bilmek istediğim orda kur yerinde nasıl ve nelere dikkat etmem gerek
    Sağolsun bazı arkadaşlar yardımcı oldu ama sizinde tecrübeleriniz önemli benim için
    Herkese teşekkürler şimdiden

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,682
    1,645 mesaja 3,364 teşekkür aldı
    Bol bol yat uyu..
    Uyuz ol..
    Sorulara cevap verme..
    ruh gibi ol..
    Öl..
    Terapilere isteksiz git,her terapiyi pekiyi ile sonuclama..
    Tel evde birak..
    Sana takilan ve disarda laklak yapanlari terk et..
    Konu webci tarafından (18 Mayıs 2024 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bol bol yat uyu..
    Uyuz ol..
    Sorulara cevap verme..
    ruh gibi ol..
    Öl..
    Terapilere isteksiz git,her terapiyi pekiyi ile sonuclama..
    Tel evde birak..
    Sana takilan ve disarda laklak yapanlari terk et..
    Webci
    Telefonda ciddi misin ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,682
    Alıntı servus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci
    Telefonda ciddi misin ?
    niye olmasin......
    sence

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    niye olmasin......
    sence
    Ne bilim telefonsuz 5 hafta zor ya

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    10 mesaja 12 teşekkür aldı
    webci nin dedigi disinda sunu kesinlikle yap....
    2-3 hemsire hasta bakiciyi azarla!
    Toplu yürüme yüzme faliyetleri filan oluyor TERK ET!
    toplulukta su icerken bardagini yere firlat!
    biliyorumda konusuyorum.Simdi bazilari diycekki sakin yapma falan.Karar senin
    ben öyle sonuc almistim:Cünkü bu dediklerimi normal biri zaten YAPMAZ!!!
    Antidepresifsin topluma uyum sorunun var derler,sansin artar

9. Kumgibi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    136
    83 mesaja 226 teşekkür aldı
    Alıntı Kumgibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    webci nin dedigi disinda sunu kesinlikle yap....
    2-3 hemsire hasta bakiciyi azarla!
    Toplu yürüme yüzme faliyetleri filan oluyor TERK ET!
    toplulukta su icerken bardagini yere firlat!
    biliyorumda konusuyorum.Simdi bazilari diycekki sakin yapma falan.Karar senin
    ben öyle sonuc almistim:Cünkü bu dediklerimi normal biri zaten YAPMAZ!!!
    Antidepresifsin topluma uyum sorunun var derler,sansin artar
    Sevgili Kardeşim.
    Senin deyiminle demesi kolay, ama uygulaması bazı kişilerde mümkün değil..

Bana şunu yap , şunu yapma diyenler, kendi başlarına gelince kolay olmadığı gerçeğiyle karşılaştıkların da. Bizzat özür dilediler.

En önemli konu burada kişinin dişarıya aktardığı bedensel ifade.( Bır arkadaşımın yüzü güleç , bu nedenle başarılı olamıyor.)
    Odaklanma konusu.
    Bacakların titreşimi
    Tedavi için alınan haplar kanda 48 saat için de, kanıtla bilindiği gerçeği var. En son Kurdan gelen arkadaşım, kan almadıklarını fakat kendisi , hapı almaya devam ettiğini söyledi.
    Evde beraber yaşayanlar la ilgi konular. Aile ilişkisi.
    Toplumla olan bağlantı.
    Kendi başına bir şeylerin üstesinden gelip gele bilmemek.
    Sosyal etkinliler katılıp katılmadığı gibi sorularda soruluyor.
    Bu yaşadığı bedensel rahatsızlıktan dolayı , hayatına son vermek isteyip istemediği en sık sorulan sorular.
    Uyku durumunun nasıl olduğu.
    Kalabalık bulunup bulunmadığı.
    Birde karşındakiler , sen kurnazlar , çok dikkatli ifadeler ve davranışlar sergilenmesi gerekmektedir. Her türlü yolu deniyorlar.

Beni kurda , bir odaya çağırdılar. (Herkese aynımı yapıyorlar onu bilmiyorum) Odada bir kamara kurmuşlar. Sorular sormaya başladı. Bende bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmeme rağmen . Devam etmeye çalıştı. Bende odadan çıktım. Ertesi günü kur yerini terk ettim. ve LVA şikayet dilekçesinde bulundum. Bir sonuç bildirgesi almadım.
    Kur masraflarını sana ödettirir dediler. öyla bir şey olmadı.

Bu rahatsızlığından dolayı , herhangi biriyle bir olay yaşayıp yaşamadığı. ( Eve kapandım. Dış dünyayla irtibatımı kestim dersen bir gerekçe sunman gerekiyor.)

Bilirkişi raporlamasında kesinlikle yalnız gidilmemesi.
    vs. Konu cok kapsamlı.

Saygılarımla.

11. 3 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,682
    Usta sen bilirsin bu isin yolu yordami bu..boyle yapmassan emekliligi unut..
    Dedigin gibi bir camerayi fark edip rahatsiz oluyorsan sana ne derler:
    Madem bu kadar bilinclisin herseyin farkindasin,ne isin var burda..farkindaligin yerinde pisikolojin bozuk degil derler..kanunuda biliyorsun,seni gizli cektigimizin yasak oldugunu da biliyorsun derler..
    Eskiye gore artik bu isler zorlasti..sayet ayak uyduramassan birsey elde edemessin..
    Tavsiye istedin biz yaziyoruz,,
    Ayrica bak kuru terk etmek masraflari ustlenme sebebi..onu dogru soylemisler..anca bir sebep uydurup gidebilirsin..mesela gitmessin ama kacarsin..
    Deli gibi sokaklarda dolasirsin seni polis bulur
    Bu defada timharaneye atarlar,emekli garanti,hemde omur boyu..
    Konu webci tarafından (18 Mayıs 2024 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    218 mesaja 386 teşekkür aldı
    Madem bu kadar bilinclisin herseyin farkindasin,ne isin var burda..farkindaligin yerinde pisikolojin bozuk degil derler..kanunuda biliyorsun,seni gizli cektigimizin yasak oldugunu da biliyorsun derler..
    Eskiye gore artik bu isler zorlasti..sayet ayak uyduramassan birsey elde edemessin..
    Ayrica bak kuru terk etmek masraflari ustlenme sebebi..onu dogru soylemisler..anca bir sebep uydurup gidebilirsin..mesela gitmessin ama kacarsin..
    fazla sallamislar

15. batum üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    136
    Webci kardeşim ve Batum nik li kardeşim.

Her halde ikinizin sözleri bana.

Batum kardeşim sallamadım.

Webci kardeşim ister inan ister inanma . Zaten böyle sallamış diyen kişilerin yüzünden buradaki konulara cevab vermek istemiyorum. Doğrularıda yazssan , hiç mi hiç bir anlam ve manasında karşılığı bulunmuyor.

Sene 2007. Ne soka çıktım nede kurun masraflarını , yazımda belirttiğim gelişmelerden dolayı . Kur masraflarını ödemedim.
    Ben sizin alaycı yorumlarınıza değilde elde ettiğime bakarım.

2009 dan bellide emekliyim.
    Bilginize : üç kere uzatıldı 2, 2, ve üç Sene sonra emeklilik yaşına kadar uzatıldı.

Bu arada da bazı vatandaşlar alamadıkları sakatlık yüzdeliklerini aldıkları için dua ve saygılarını sunmaya devam ediyorlar.

Bu Beceriksizler aylesinde de bir arkadaşımızın annesinin emekliliğine ve vermiş olduğum bilgiler sayesinde ulaştıklarını bizzat ifade etmişlerdir.

Sizlerin tabiriyle sallamaya devam ediyorum. Ben sallırım başımı , boynum kalın olduğu içindir , hallederim kendi bildiğim şekli ve kemaliyle işimi!!!

Saygı ve sevgilerimle.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    218 mesaja 386 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci kardeşim ve Batum nik li kardeşim.

Her halde ikinizin sözleri bana.

Batum kardeşim sallamadım.

Webci kardeşim ister inan ister inanma . Zaten böyle sallamış diyen kişilerin yüzünden buradaki konulara cevab vermek istemiyorum. Doğrularıda yazssan , hiç mi hiç bir anlam ve manasında karşılığı bulunmuyor.
    Bak kardes burasi bilgi forumu
    Bizlere kizip forumda yazmamak bilgi paylasmamak pireye kizip yorgani yakmaya benzer
    sen kendi bildiklerini paylasmisin bizde tam olarak katilmadik

olay bu

Bunda kizacak bir sey yok.Elestiri her zaman olur
    Sende bizim bir yanlisimizi gördümü yaza bilirsin sorun yok

Ama üstte yazdigim gibi bizlere kizip yazmamak ve bilgi paylasmamak yanlis olur

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,682
    Dalga kardesim
    Ne alaka..
    Nerden cikardin..
    Ben cok ciddiyim..
    Yani dun aksamda biriyle takisdim..
    Mesajlari okumadan cevap yaziliyor,,biz burda zaman ayirip yaziyoruz..
    Artik yazmayalim..
    Konu webci tarafından (Dün Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.

19. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    136
    Dalga kardesim
    Ne alaka..
    Nerden cikardin..
    Ben cok ciddiyim..
    Yani dun aksamda biriyle takisdim..
    Mesajlari okumadan cevap yaziliyor,,biz burda zaman ayirip yaziyoruz..
    Artik yazmayalim..
    Webci kardeşim.
    Bende, cok zaman ayırıyorum ki , hatta söyle izah edeyim. 2003 yılında yapılan haksızlıktan sorası kuyuya düştük elimizden tutan olmadığı gibi , bir de yanlış beyanlardan cok çektim.
    Sonrası kendi ulaşabildiğim , uygulamada da sonuç aldığım verlierenden dayanarak , yardımcı olmaya ettiğim, yeminimi yerine getirmek adına , vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştım.
    Ha lan lan atıyor diyenlerden biride. Ailesi verilen bilgileri, uygulayınca emekli oldu. Daha önce olamadı. Bir de hastalığı kara ciğer kanseri olduğu halde. Ailesi Vefat etse de evlatları emekliliğinden , yaşları küçük olduğundan yararlanmaya devam ettiler. Lafı fazla uzatmaya gerek yok.
    Alınganlığa sebebiyet verdiğim için üzgün olduğumu bildirir.

Ben ne teşekkür nede vefa beklemiyorum. Benim amacım kendime göre belli.
    Tekrardan saygılarımı sunarım.

21. 3 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,965
    509 mesaja 1,479 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci kardeşim.
    Bende, cok zaman ayırıyorum ki , hatta söyle izah edeyim. 2003 yılında yapılan haksızlıktan sorası kuyuya düştük elimizden tutan olmadığı gibi , bir de yanlış beyanlardan cok çektim.
    Sonrası kendi ulaşabildiğim , uygulamada da sonuç aldığım verlierenden dayanarak , yardımcı olmaya ettiğim, yeminimi yerine getirmek adına , vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştım.
    Ha lan lan atıyor diyenlerden biride. Ailesi verilen bilgileri, uygulayınca emekli oldu. Daha önce olamadı. Bir de hastalığı kara ciğer kanseri olduğu halde. Ailesi Vefat etse de evlatları emekliliğinden , yaşları küçük olduğundan yararlanmaya devam ettiler. Lafı fazla uzatmaya gerek yok.
    Alınganlığa sebebiyet verdiğim için üzgün olduğumu bildirir.

Ben ne teşekkür nede vefa beklemiyorum. Benim amacım kendime göre belli.
    Tekrardan saygılarımı sunarım.
    dalga usta senin bu güzel ve cok saygili yorumlararindan bizi mahrum birakmamani dilerim.

webci ustaminda burda cok bilgili ve yararli yorumlar yaparak, buraya cok katkisi olan bir kisiliye sahip oldugunu biliyorum

servus kardesim sanada gecmis olsun insallah hersey istedigin gibi olur

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    Benim için birbirinize hatır koymayın lütfen
    Benim herkezin fikrine saygım var
    Hepiniz yaşamış ve geçirmişsiniz
    Bende sizin bu yaşadıklarınızı tecrübelerinizi dikkate alıp ona göre bana uyan neyse hareket edeceğim
    Saygılarımla

24. 2 kişi servus üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    489
    116 mesaja 293 teşekkür aldı
    ben 2018/2019 ve 2023 ayni klinige gitdim. Oberarzt ve Facharzt degismisdi, Psych.facharzt ayni kisiydi.

ilk haftada her 3 kisiyle rahatsizligin üzerine görüsme yapiliyor.

klinige giderken bütün rapor ve evraklarini yanina al.
    onlarla görüsmeden önce mümkün oldugu kadar rahatsizliklarini iyi taniyip onlara kendini iyi ifade ede bilmen lazimki her diger konusmanizda birbirini tutsun.

sagligindan dolayi hangi Anwendung senin icin zor olacaksa onlari yapamayacagini yada zorlanacagini med. Facharzt söylersen haftalik plana o Anwendungu yazmiyorlar.

Psychiater ile haftada 1 defa Psychotherapeutisches Gespräch oluyor ama diger günlerdede ara sira gitmeye calis. uzun zamandan beri psikiloji rahatsizligin oldugu icin Psychiater ile nasil-neler (neşesiz, mutsuz, üzgün, duygusal, agresif olmak, sosyal yaşantıdan kopmak, kalabalık ortama girememek, uyku sorunu vs...) konusacagini ve yapacagin hareketlerle ile hastaligini ona inandirman lazim.

Geceleri ara sira Notdienst (Krankenschwester) git uyuyamadigini veya diger rahatsizligini söyle onlar rapora yaziyor ve Facharzt bildiriyorlar. ayni gün bazi Anwendung/lara katilma yada erken terk etki gece yasadigin rahatsizligin inandirici olsun.
    Interaktionelle Gruppe (Behandler Psychiater) ve Stresbewältigungsgruppe diger hastalarin paylasimlarindan ve konusmalardan dolayi kötü etkilendigini söylerek disari cika bilirsin yada yarida biraka bilirsin.

Anwendunglarda ve Freizeitlarinda neseli, coskulu, istekli, hareketli olma/davranma tersini yap. diger hastalarla fazla aktif olma genelde odanda kalmaya calis, cünkü klinikde bilmedigin gözlemciler oluyor.

gecmis olsun, sagliklar ve basarilar dilerim.

26. 3 kişi feza üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    Alıntı feza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2018/2019 ve 2023 ayni klinige gitdim. Oberarzt ve Facharzt degismisdi, Psych.facharzt ayni kisiydi.

ilk haftada her 3 kisiyle rahatsizligin üzerine görüsme yapiliyor.

klinige giderken bütün rapor ve evraklarini yanina al.
    onlarla görüsmeden önce mümkün oldugu kadar rahatsizliklarini iyi taniyip onlara kendini iyi ifade ede bilmen lazimki her diger konusmanizda birbirini tutsun.

sagligindan dolayi hangi Anwendung senin icin zor olacaksa onlari yapamayacagini yada zorlanacagini med. Facharzt söylersen haftalik plana o Anwendungu yazmiyorlar.

Psychiater ile haftada 1 defa Psychotherapeutisches Gespräch oluyor ama diger günlerdede ara sira gitmeye calis. uzun zamandan beri psikiloji rahatsizligin oldugu icin Psychiater ile nasil-neler (neşesiz, mutsuz, üzgün, duygusal, agresif olmak, sosyal yaşantıdan kopmak, kalabalık ortama girememek, uyku sorunu vs...) konusacagini ve yapacagin hareketlerle ile hastaligini ona inandirman lazim.

Geceleri ara sira Notdienst (Krankenschwester) git uyuyamadigini veya diger rahatsizligini söyle onlar rapora yaziyor ve Facharzt bildiriyorlar. ayni gün bazi Anwendung/lara katilma yada erken terk etki gece yasadigin rahatsizligin inandirici olsun.
    Interaktionelle Gruppe (Behandler Psychiater) ve Stresbewältigungsgruppe diger hastalarin paylasimlarindan ve konusmalardan dolayi kötü etkilendigini söylerek disari cika bilirsin yada yarida biraka bilirsin.

Anwendunglarda ve Freizeitlarinda neseli, coskulu, istekli, hareketli olma/davranma tersini yap. diger hastalarla fazla aktif olma genelde odanda kalmaya calis, cünkü klinikde bilmedigin gözlemciler oluyor.

gecmis olsun, sagliklar ve basarilar dilerim.
    Çok teşekkür ederim kardeşim
    Mükelmmel açıklama yapmışsın
    Allah razı olsun

28. servus üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 6 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (4 kayıtlı ve 2 misafir)

1. deniz2000,
  2. moralist,
  3. W211,
  4. xedox