Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3251 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    neden ödemiyorsunuz peki. maddi durumunuz mu iyi degil

Alıntı fedayi77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 1 senedir ödemiyorum Rechnung geliyor hep Rechnung baska bisey yok bakalim nereye Kadar gidecegiz .

2. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    ödenmesi gereken (mecburiyeti olan) bir bedelin ne sorunu olabilir?

Bu devletin hizmetlerinden yararlanmasini biliyoruz......

Fakat is ödemeye gelince ????
    Konu Paparazi39 tarafından (27 Aralık 2015 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

5. Paparazi39 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    ödemek istemeyen yada ödemeyen cok ama daha sonra ortaya cikiyor ve diger sayfada arkadasda oldugu gibi mahkeme kagdi gelince buraya yazmaya giriyoruz, aslinda bende sacma buluyorum almanlarin umrunda degil pek onlarin önlerine ne versen yerlerde, benimde canim sikiliyor ama mecbur oduyoruz 57 euro 3 ayda bir, benim bildigim bu gesetzlich yaniliyorsam özür dilerim,

Ama gesetzlich olan birseyden kacmak biraz zor gibi, birde su sekilde dusunuyorm o zaman diyorum araclarin steuer sinida ödemeyelim, ondan kacan varmi acaba?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Alıntı Paparazi39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ödenmesi gereken (mecburiyeti olan) bir bedelin ne sorunu olabilir?

Bu devletin hizmetlerinden yararlanmasini biliyoruz......

Fakat is ödemeye gelince ????
    bu devlette yillarca hartz4 alanda var onlara söyle birazda bir sey bence.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ödemek istemeyen yada ödemeyen cok ama daha sonra ortaya cikiyor ve diger sayfada arkadasda oldugu gibi mahkeme kagdi gelince buraya yazmaya giriyoruz, aslinda bende sacma buluyorum almanlarin umrunda degil pek onlarin önlerine ne versen yerlerde, benimde canim sikiliyor ama mecbur oduyoruz 57 euro 3 ayda bir, benim bildigim bu gesetzlich yaniliyorsam özür dilerim,

Ama gesetzlich olan birseyden kacmak biraz zor gibi, birde su sekilde dusunuyorm o zaman diyorum araclarin steuer sinida ödemeyelim, ondan kacan varmi acaba?
    evet kanun var su an icin ama kanunuda sonucta insanlar koyuyor bu sefer bunu koydular yarinda kalkma ihtimali olabilir yada ucuzlama.

Ettiği Teşekkür
    849
    ee yani sonuc ne simdi insanlar koydu diye insan icadi diye ödemeyelimmi ben de diyorumki calistigin maasindan kesilenlerde gökten inmiyor onlarda insan icadi
    onlarida ben ödememiyorum diye biliyormuyuz bunu kast ediyorum

Alıntı redbull911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kanun var su an icin ama kanunuda sonucta insanlar koyuyor bu sefer bunu koydular yarinda kalkma ihtimali olabilir yada ucuzlama.

10. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Vay be.

Ödememek icin ne güzel Mantik. Tamam bende bu mantiga dayanarak bundan sonra artik ne gelir vergisi ödüyorum nede araba vergisi.

insanlarin koymus oldugu kanunlar her an degisebilir veya ucuzlayabilir. belki yarin, belkide yarindan daha yakin

12. Antakya üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    neden ödemiyorsunuz peki. maddi durumunuz mu iyi degil

Ne Alakasi var maddi durumla bir haksizlik var ortada. Ben üstüne basa basa söylüyorum ben 2011,in 01.07. beri(öde mi yo rum) Galiba 4 yili gecti hatta kac seneden veri acmiyorumda mektuplari sizlerede ispat edebilirim gelen mektuplari. Eger haklari olsaydi herhalde bir seyler olurdu bu zamana kadar. Ben kullanmadigim seyin parasini neden ödeyeyimki!!!!!! tahminim 1000 euroya ulasmistir. Mektuplari görmek isteyen bana Mail yoluyla yazsin burayada yazsaniz olur ama islerden dolayi pek girmeye vaktim olmuyor sonra buraya yazarsiniz cevap gelmez bu seferde derlerki bak demekki yalan söylüyor.

Saygilar Geylani

Ettiği Teşekkür
    849
    yok est. ciddi sordum madi durumu iyi olmayanlar sanirim jop centere kayitli olanlar ödemiyor, ve kullanmadigim dediginiz sey evinizde tv radio yokmu bunumu kast ediyorsunuz, ve neden inanmayalim dogrudur tabi yalanci diyemeyiz kimseye

Alıntı Geylani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne Alakasi var maddi durumla bir haksizlik var ortada. Ben üstüne basa basa söylüyorum ben 2011,in 01.07. beri(öde mi yo rum) Galiba 4 yili gecti hatta kac seneden veri acmiyorumda mektuplari sizlerede ispat edebilirim gelen mektuplari. Eger haklari olsaydi herhalde bir seyler olurdu bu zamana kadar. Ben kullanmadigim seyin parasini neden ödeyeyimki!!!!!! tahminim 1000 euroya ulasmistir. Mektuplari görmek isteyen bana Mail yoluyla yazsin burayada yazsaniz olur ama islerden dolayi pek girmeye vaktim olmuyor sonra buraya yazarsiniz cevap gelmez bu seferde derlerki bak demekki yalan söylüyor.

Saygilar Geylani

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    Alıntı Antakya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be.

Ödememek icin ne güzel Mantik. Tamam bende bu mantiga dayanarak bundan sonra artik ne gelir vergisi ödüyorum nede araba vergisi.

insanlarin koymus oldugu kanunlar her an degisebilir veya ucuzlayabilir. belki yarin, belkide yarindan daha yakin
    Antakyali ustam sacma sapan konusmayalim ard zdf bakmiyorum bakmadigim seyi neden ödüyeyim?? ben sky bakiyorum parasinida her ay ödüyorum ne bakiyorsam onu öderim, madem o kadar bakmadigin seyleri ödemek hosuna gidiyor bana yeni rechnung geldiginde sana yolliyayim onuda öde nasilsa bakmadigin seyleri ödüyorsun bir iyilik yapmis olursun.
    saygilar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    ee yani sonuc ne simdi insanlar koydu diye insan icadi diye ödemeyelimmi ben de diyorumki calistigin maasindan kesilenlerde gökten inmiyor onlarda insan icadi
    onlarida ben ödememiyorum diye biliyormuyuz bunu kast ediyorum
    fuk ustam onlarida hartz4 alanlar icin ödüyorum, onlarin calisma yetebekleri yok.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    konuya bakin birde burda bizim insanlarin yazdiklarina ,insanlar birbirine yardimci olmak icin var bence yoksa birbirini tenkit etmek icinmi biurda arkadaslara yapabileceginiz en iyi sey tenkit etmek yerine ne yapabilecegini söylemeniz bilgilerimiz yok ise bu konudada susmaliyiz bence.
    saygilar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    Antakyali ustam sacma sapan konusmayalim ard zdf bakmiyorum bakmadigim seyi neden ödüyeyim?? ben sky bakiyorum parasinida her ay ödüyorum ne bakiyorsam onu öderim, madem o kadar bakmadigin seyleri ödemek hosuna gidiyor bana yeni rechnung geldiginde sana yolliyayim onuda öde nasilsa bakmadigin seyleri ödüyorsun bir iyilik yapmis olursun.
    saygilar.
    ---------ard zdf bakmiyorum bakmadigim seyi neden ödüyeyim??--------

redbull911 arkadasim.......bence bu yalnis düsünce..........is bulamayan vatandaslarimiz issizlik parasi aliyor hartz 4 aliyor diye bende simdi devlete steuer veya arbeitslosengeld ödemeyeyim mi yani????

burasi sozial bir devlet............herseyden faydalanmaya bilirsin..........

Bazi insanlarin cocuklari olmuyor onlar simdi devlete gidip bizde cocuk parasi istiyoruz cocugumuz olmuyorsa biz ne yapalim diyorlarmi???

19. 2 kişi Paparazi39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    neyse bu konu hakkinda yorum yapmayacagim artik ,isteyen istedigini ödeyebilir ama tek bilmek istedigim almanlar bile ödememk icin her seyi yaparken hic melden olmamis arkadaslar neden bu kadar ödemek icin can atiyor .

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,427
    16,105 mesaja 157,337 teşekkür aldı
    Arkadaslar Konuyu lütfen baska yerlere cekmeyin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı
    hala olayin ciddiyetinden uzak yorumlar yapiliyor ... önce evinize icra geliyor evdeki esyalar karsimazsa sorasinda maasiniza el konuyor ..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı sekilsef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hala olayin ciddiyetinden uzak yorumlar yapiliyor ... önce evinize icra geliyor evdeki esyalar karsimazsa sorasinda maasiniza el konuyor ..
    Bana Gelmedi 2011,den beri icra herhalde beni unutmuslardir. 4 yildan beri gelen mektuplarda bu son uyari yaziyor, demekki uyari mektubunu yazarlarken unutmuyorlar icraya vermek isterlerse bana kesin Torpil yapiyordur icra memuru. Sen benim yazimi iyi okumadin galiba bana neden 4 yildir icradan yada Mahkemeden bir yazi gelmedi!!!! Demekki kanunca haklari yok. isteyen öder isteyen ödemez ben Mahkemelik olana kadar bekleyecegim..

Sadece bilgi icin: Ben 27.06.2011 , kadar düsük bir maasla calisiyordum ama hartz 4 dende yardim aliyordum orasi ödüyordu o tarihe kadar. Yukaridaki yazdigim Tarihten itibaren yüksek gelirli i$ buldum, 1ay sonra bana GEZ den mektup geldi hartz 4 ödemiyor xxxx tarihten itibaren siz ödeyeceksiniz diye bende O günden bu güne kadar ödemedim. Halada mektup gelmeye devam ediyor.

Geylani
    Konu Geylani tarafından (29 Aralık 2015 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam, eger bir gün gelipde sizden o ödemediginiz yillarin parasini isterler ise sasirma,adamlar hic bir seyi unutmuyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı Geylani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana Gelmedi 2011,den beri icra herhalde beni unutmuslardir. 4 yildan beri gelen mektuplarda bu son uyari yaziyor, demekki uyari mektubunu yazarlarken unutmuyorlar icraya vermek isterlerse bana kesin Torpil yapiyordur icra memuru. Sen benim yazimi iyi okumadin galiba bana neden 4 yildir icradan yada Mahkemeden bir yazi gelmedi!!!! Demekki kanunca haklari yok. isteyen öder isteyen ödemez ben Mahkemelik olana kadar bekleyecegim..

Sadece bilgi icin: Ben 27.06.2011 , kadar düsük bir maasla calisiyordum ama hartz 4 dende yardim aliyordum orasi ödüyordu o tarihe kadar. Yukaridaki yazdigim Tarihten itibaren yüksek gelirli i$ buldum, 1ay sonra bana GEZ den mektup geldi hartz 4 ödemiyor xxxx tarihten itibaren siz ödeyeceksiniz diye bende O günden bu güne kadar ödemedim. Halada mektup gelmeye devam ediyor.

Geylani

Gez bu meseleyi eylaletlere devretti ,, yasadigin bölgenin nufus yogunlugu ile alakali olabilir ama eninde sonunda sanada icradan mektup gelir ,, 01.2013 yilindindan buyana 1 kurusu birakmiyorlar ,, icradan gelen mektuptna sora zaten yapacak hicbirseyin yok faizi ile islem masraflari ile toplu aliyorlar mahkemde zaten kaybedeceksin kacari yok

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    2 mesaja 4 teşekkür aldı

rundfunkbeitrag cezasi

selam ustalar..
    ben 18 yildir Almanyadayim hic ödemedim rundfunkbeitrag ....yaklasik 1 yildir bana rechnung yolamaya basladilar hic cevap vermedim ,, bu gün de 657 € ceza geldi kontoma el koyacaklari yaiyor .. basina gelen varmi ne yapacagim ...mecbur ödeyecekmiyim .. evde ne tv ne radyo nede öyle birsey var ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)