Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 633 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadece 4 gün dayanabildim...

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    135
    39 mesaja 61 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar,

ben 25 sene önce günde ortalama 1,5 paket sigara icerdim bazen SAMSON tütünü sarip icerdim. Ama sonu yokki devamli yaninda cakmak bulundurcan önceden sigara otomatiklerinden o zamanlar 3 Marka bir paket cekerdik. Sonra sigarayi tuttugum parmaklar sarilasirdi ve pis tütün kokardi. Sabahleyin daha kahvalti yapmadan soba borusu gibi tüttürüp sigara icerdim. Sonra kendi kendime dedim ya bunun sonu yok PARASINI ELLER DUMANINI YELLER ALIYOR. Iyi tarafi cigerlerim güzel asfaltlaniyordu. :-))

Benim birakmam kendi irademlen oldu ve bunun icin Ramazan ayinda oruc tutuyordum madem aksama kadar icmiyorsun bundan sonrada birakirsin dedim ve biraktim. Abim de ayni sekilde birakti. Allah sükür cok mutluyum. Ilk zamanlar biraz tabi insan zorlaniyor ama sonunda saglik var öksürük yok balgam yok rahat rahar daha derin ve misil misil uyuyorsun. Sigara icenler size söylüyorum kendinize acimiyorsunuz bari sizi sevenlere ailenize ve cocuklariniza aciyin. En büyük risklerden birisi kanser kalp krizi, ayak kesilme derdi. Benim tavsiyem ramazanda niyetleni ve birakin. Yok nikotinpflaster yok hapiymis... bunlarin hepsi bos sen istemedikce birakamazsin. Insallah bu yazdiklarimdan bir kardesim etkilenir ve bu sigara zehirini meretini birakirsa cok memnun olurum. Hepiniz Hoscakalin saglicakla kalin sigarasiz kalin

2. 5 kişi arkadas üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)