Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 656 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede süresiz araba birakma konusu hakkinda

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı

Türkiyede süresiz araba birakma konusu hakkinda

Arkadaslar sosyal medyada yine bu yil Sila Yolunun cok yogun ve Kazalarin cok oldugunu görüyoruz duyuyoruz.
    Bu nedenle Silayolu adli Facebook sayfasinada yazdim.Ama adminlerden bir cevap alamadim.
    Burdanda sayin Admin ve Moderatör arkadaslara duyurmak istiyorum.Belki ilgilenen olur veya yapalim diyenler olabailir.

Burada örzel bir Topic acarak veya bir Whatsapp - Telegram gurubu olusturarak, Gurbetcilerin katilacagi bir Platform olusturup, Cumhur Baskanligina veya Millet vekillerine sesimizi duyurmaya calissak.
    Bur Gruplarda Milletvekillerine veya Bakanlara yazi olarak ne yazalim? Nerden yazalim? gibi ortak paylasimlar yapsak.

Istegimiz su:
    Örnegin isteyen Gurbetci kisiye veya Aileye TR'de SÜRESIZ bir adet Arac alakoyma izni verilse.
    TR'ye götürlen Arac kesinlikle Ticari amacla kullanilmayacak ve satilmayacak seklinde kisitlamalar yapilmak kaydesiyle(Cünkü bir cok kisi bunu cikar amacli kullanabilir).
    Böylece bir nebzi olsun bu yukardaki gibi kazalari yasamaktan, bu tür kaza Haberlerini duymaktan,Gümrüklerde cile cekmekten kurtulmus oluruz.
    Hatta artik TR'de araci olan Gurbetcilerimiz Ucak sirketleriyle gelir giderler bu Ucak sirketleri daha cok kazanir.
    TR'de kalan bu araclarin Sigortasi vergiside TR'ye ödenir böylece Ekonomomize bir Vergi geliride eklenmis olur.
    Sirbistan, Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelerinde yollarini kullanarak onlara Ekonomik destek vermekten kurtulmus oluruz.
    Bu yollarinin bosaldigini gören bu Ülkeler ne yapar onuda cok merak ediyorum.
    Zira Gurbetcilerimizden Rüsvet alarak, Ceza keserek ve özellikle Gümrüklerde uzun saatler bekleterek cok cektiriyorlar.

Bu işi hayata gecirmek icin koordineli Guruplar olusturup bu Gruplardan Milletvekillerine, Bakanlara hatta Cumhur Baskanligina sesimizi duyurabiliriz.
    Almanyaya gelen Bakanlara, Millet vekillerine gerekli yerlerde ulasip onlara bu isteklerimizi duyrabiliriz.
    Secimlerde yaklasiyor erken secim olmaz ise 1 yil zamanimiz var. Böyle sessiz kaldigimiz sürece biz Gurbetciler bu yollarda daha cok perisan oluruz , rezil hüsran olmaya devam ederiz.
    Lütfen burada özel bir konu Basligi acip veya Whatsapp-Telegram gibi Platformlarda Gurup olusturup sesimizi duyuralim bu hakkimizi almaya calisalim.
    Kacinci yüzyilda yasiyoruz 2000 km - 3000 km yollarda kimimiz kaza yapiyor ölüyor, kimimiz sakat kaliyor ve bir cogumuzda birikimlerini bu kazalarda kaybediyor.
    Ben bu tür bir Grubun calismasina canli sahit oldum.
    Facebook üzerinde tesadüfen karsilastigim Üniversiteli ögrencilere Af platformu Linkine tikladim Whatsapp gruplarina dahil oldum.Merak ettim ne yapiyorlar diye? ve Gurupda bir Müddet durdum.
    300-400 üyesi vardi.öyle kordineli calisiyorlardiki örnegin birisi bir Milletvekilinin telefon numarasini buluyor Gruba veriyor Grupdakiler o Milletvekilenie ulasip dileklerini iletiyordu.
    Birisi Hükemet Milletvekillerinin e-Mail adreslerini veriyor hemen herkes O milletvekiline Mailler atiyor seslerini duyuruyorlardi.
    Hatta bazilari Twitter linkleri veriyordu Twitter hesabi olanlar o bakana veya Milletvekiline hemen Twit atiyorlardi.
    Böylece inanin Ögrenci affini yaptirdiler.

Neden bizde bölyle birsey yapamayalim?

LÜTFEN BU KONUYU SIYASI POLOMIK HALINE CEVIRMEYELIM. ÖNÜMÜZDE SECIMLER VAR. EGER BURDAN BIRLIKTE HAREKET EDERSEK Milletvekillerine, Bakanlara Twitter, E-Mail veya baska mecra yollarla mesajlar gönderirisek belki basarabiliriz.
    Eger ki bu yazdigim Formun cikarlarina ters ise Admin veya Mod arkadaslar silebilirler.
    Benden sadece bir tavsiye!
    Konu Acemibiri tarafından (21 Temmuz 2022 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi Acemibiri üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)