Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim yas 60 a dayaniyor
evi 13 sene önce aldikdi 3 sene önce borcu bitti (Altbau) https://www.borstelverkauf.de linki Reklam Amacli koymadim
yani cikan kanunlara göre bu devirde eski eve borc yapmak mantiksiz
satarken zarara satilir (Aldiginiz para + Renovierung)

Evi satmaya karar verdik sattikdan sonra ,oglumuza burda bir daire alcaz
iki kiza tr den birer daire

kendi dairemiz zaten var
cocuklara daire aldikdan sonra ,kalan parayla iyi kötü bacaklarimizi yerden kesecek bir araba aliriz
kalan paralarida torunlarlarimzla gezip tozariz
Planlarimiz böyle ,insallah Allah o günleri bize gösterir

Dedigim gibi yas 60 a geliyor iki ayak toprakda sayilir zaten artik,bundan sonra 100 bin euro üzeri eski bir ev icin borc yapmak yanlis olur
Batum Usta Altbau icin dogru karari vermissin ve uygun zamanda satmissin. Tebrikler.

Cikan kanunlar hakkindaki tespitlerin dogru eski evi olan veya eski ev almak isteyen iyice düsünüp hesabini kitabini arastirmasini iyi yapmali artik.

Kisisel aldigin kararlari takdir ediyorum - en güzelini yapmissin.
Senin yasina gelince - bizlerede nasip olsun.

Herkesin durumu farkli ama ondan herkes yasina durumuna ekonomisine evinin yasina göre kararlar vermek zorunda olacak.
Bu sene mecbur karar vermek zorunda olan lesim ise eski " Ölheizung yava Gasheizung" olanlar yeni Brennwerttechnik olmayanlar. Onlar kararlarini bu sene vermezse seneye burada pahali alternatiflerini yazacaktir kesin. Devltede zaten bunu istiyor ve evlerin durumunu eskiden orta veya üst sinifa getirmek istiyor.