Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 681 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 243 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şuanki zamana göre ev almak mantıklı mı?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,737
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Daha önceleri emlak satin alma konusunda daima tereddütteydim ama son durumu inceledigimde suna karar verdim: Eger geliriniz el veriyorsa hemen alin, hic bir sey kaybetmezsiniz. Genelde bu bilgiler internette de var aslinda, net gelirinizin %35-40 iyla krediyi geri ödeyebiliyorsaniz cekinmeden borca girebilirsiniz. Olay aslinda bu kadar basit. Cok fazla hesap kitap yapmaya hic gerek yok. Ben sahsen bu kadar basit bir sekilde düsünebilseydim zamaninda bir sey alirdim ama kiram uygun oldugundan hic yanasmamistim.
    Bir de cogu kisinin gözünden kacan sey: Ödedikce Tilgung miktari da artiyor, sadece baslangic zor hepsi bu.
    Eger ödemeye gücünüz yetmiyorsa o da aslinda sorun degil, bütcenizin yettigi bir emlak alin, 10 sene sonra elinizde belli bir Eigenkapitaliniz olacaktir, o parayla artik her ise girilir. Korkmamak en mantikli yöntem bence. Kiralar asla düsmüyor ama emlak fiyatlari düsebiliyor, yükselebiliyor, bunu asla unutmamak gerekiyor.
    Aslinda ödenen Faiz miktari kira gelirinin az biraz altina gectigi andan itibaren kara geciliyor, kira sokaga atilmamis hale geliyor. Olay cok basit ama genelde yapilan hesaplar kafa karistirici. Kiraci faizi ödüyor, üstüne siz 100 Euro ödeseniz dahi o para borctan düsülüyor ve faiz/kira dengesi giderek sizin lehinize isliyor, bu asla sasmiyor. Arti emlagin degeri yükselirse ileride baska yatirimlara yönelmek de cok daha kolaylasacaktir.
    Konu mxm tarafından (04 Şubat 2024 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 12 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 12 misafir)

Bu Konu için Etiketler