Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 674 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 230 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şuanki zamana göre ev almak mantıklı mı?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkürler,
    Daire 9 bin kisilik bir muhitte, otoban 2 km, Stuttgart havaalani 35 km. Metropol olsaydi zaten asla almazdik, biz daha cok sakinligi tercih ediyoruz. Komsulariyla konusmayi seven insanlariz.Ben Istanbul dogumluyum, sehir disina cikinca hemen özlerdim ama tamamen degistim, Istanbul´a izne bile gitmek icimden gelmiyor artik.

Kredi icin direkt kendi bankasiyla konustu dün, bugün hemen aradi adam bu is olur demis. Cocugun tabi bankada yaptigi her islemi direk gördügünden bu sanirim etkili oldu yoksa Eigenkapital yeterli olayinca herkes asla olmaz diyordu. Bahsettigi faiz dahi Vermitler larin verdigiyle bire bir ayni. Ben daha yüksek faiz teklif ederler zannetmistim ama alakasi yokmus meger. Gelirin iyiyse bu is oluyor, bunu da ögrenmis olduk.
    Dairede en hosuma giden sey de Kamin oldu, oturma odasinin ortasinda ve arkasindan da koridor ile yatak odasina sicaklik dagitabiliyor, harika bir sey.
    Yarin Angebot isteyecek, bakalim ayrintilar nasil karsilastiracagiz.
    Bu KfW 124 konusunu tam bilenler var mi? Yapmak mantikli mi? Misal kendin kullanacaksin diyor, kiraya verilemez mi?
    https://www.drklein.de/kfw-wohneigentumsprogramm.html
    Tesekkuerler.

Bende 10 Bin lik muhitdeyim koeylerle 20 bin.

Su an dairelerden birisini satmayi duesunueyorum oenuemuezdeki 1-2 sene icinde (1963 yapimi).

Zamaninda yan masraflariyla 84 bine aldim.
    10 sene icinde 60 bin kira geliri aldim.
    Finanzamt olayindan kurtuldum.
    Su an Immoscout degerlendirmesine göre 255 Bin Euro degerinde. Maklerlerde 300 bin alti sorun degil alinir diyor 300 bin uestu yueksek taksitden zor diyor ALICI acisindan.
    Deger olarak 230 - 270 onlarda goerueyorlar.

Dairenin 250 Bin degeri su an brüt aylik kirasi 600 Eurodan 2,88% getirisi var. Net olarak vergiyide dahil edersem dahada düsüyor.
    Vergi 30% uezeri.

Bunu alternatif piyasada karma hisselerle ve ETF lerle rahat 6%-7% olarak yükseltebilirim.
    Garanti yatirim ile de alternatif piyasada 3% var.
    Vergi 25%.

Kiraciyla ugrasma olaylarini ileriki 10 senede azaltacagim tek tek.

Fiyat artisida olmayacagina goere satmayi planladim.
    Konu Ejderabi tarafından (04 Şubat 2024 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler