Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3271 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3201 sayili kanun kapsaminda,2014/27 sayili genelgeyle yeni haklar !

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı aksarayli68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceliklen merhabalar@ karadeniz Arkadasim,
    emeklilik icin bilgi almak istiyorum senin bu konuda bilgili oldunu biliyorum ta beceriksizler board dan.
    Sorum ben 01.02.1966 dogumluyum ise baslama tarihim 01.03.1984 daha önceside var fakat 18 yasindan ihtibaren gecerli oldunu bildigim icin en yakin bu tarihi Verdim. Benim düsüncem TR den emekli olmak yada parasini yatirip ileriye dogru hazirlik yapmak.
    Ssk dan emekli olma hakkina sahipmiyim sahipsem ne kadar para yatirmam gerek nasil bir yol takip etmem gerek. Ve ne kadar aylik alma hakkina sahip olabilirim. Beni aydinlattigin icin simdiden Tesekkürler.

Saygilar
    aksarayli68, 18 yasi olarak ise baslama tarihi, 01/03/1984, 48 yas 5225 prim günü ile normal,3600 gün 60 yasi olarak yaslilik emekliligine sahipsiniz.
    Türkiye'de ssk.calismasi sonrasi yurtdisi borclanmasi yaparak emekliliginizi ssk.dan yapabilirsiniz.
    Bu gün icin günlük prim tutari 12,86TL. olup senede iki kez %5 zam olmak üzere toplamda %10 zam
    Yurtdisi borclanmasinda sizin emekliliginize yetecek kadar borclanmanin tamamini borclanmaniza gerek yok 3 yil 5 yil gibi sürelerle borclanmak mümkün.
    Yurtdisi borclanma tarihleri 09/1999 yilini gecmedigi icin bu gün yaklasi 1350TL. normal emekli 1311TL. yaslilik emeklisi ayligi alinmakta.

2. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)