Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 697 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Otizm

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol icten cevabin icin.

Benim oglan zeka olarak 3,5 yasinda diyor doktorlar. Belirtdigim gibi kendi yasi 4,5. Ilerde makas dahada mi acilir bilmiyorum. Bekleyip görecegiz.

Gürültüden falan rahatsiz olmuyor. Misafirlige gitdigimiz zaman, yada misafir geldimi normal cocuk gibi seviniyor. Hosuna gidiyor. Her cocuk gibi oynamayi, gezmeyi seviyor.

Elinde kolunda yüzünde boyunda bir sikinti yok.

Sadece göz göze fazla kontak fazla kurmuyor. Önceden hic kurmuyordu, ama su bir senede baya onuda ilerletti.

Kindergartende falan hic bir sorun cikarmiyor. Alisma süresi bile sadece bir kac saat sürdü.

Kendisinle oturup henüz birseyler konusamiyoruz. Agzi bülbül gibi ama sadece bir kac kelimelik cümleler kuruyor.

Sadece anlamadigim su. Gercekten böyle bir hastalik varmi yoksa tippin bir uydurmasimi? Bilmiyorum. Niye böyle düsünüyorum, cünkü önceden böyle bir hastalik yoktu. Vardiysada bu insanlar icimizde. Hepsi isinin gücünün pesinde. Ha bazilari fazla yüksek kaliteli meslek yapamiyordur, ama konusdugun zaman pek bir fark göremiyorum. Tarzi böyle deyip geciyoruz. Doktorlari ve piskiyatrizleri dinledim otizim okadar tanimi geniski, nerdeyse normadan bir cikan insani nerdeyse herkesi otizimli ilan edecekler. Senin kizindan örnek verirsek. Cok cocuk var gürültüye gelemiyor. Bu simdi niye hastalik olsunki? Benimde kafam gürültüye gelmedigi icin artik bende uzak duruyorum gürültü yerlerden. Biraz ADHS benzetiyorum. Öyle bir hastalik yoktu önceden. Götünde kurt var denilirdi, yada o askere gidince orda adam ederler denilirdi.

Hatda bir cogumuz yasamistir. Misal bir doktora gidiyorsun, örnegin ortopedi, doktor seni tedavi ediyor ama insana biraz tuhaf geliyor o doktorda. Bana sanki ticaret var isin icinde var gibi geliyor.

Senin kiz normal okulami gidiyor? Dersleri nasil?

Usta bazı hastalıklara önceden tanım konmamıştı.

Otizm filan öncelerdede vardı ama tanısı yoktu ..

Mesela zamanında konuşamıyor derlerdi halbuki çocuk duymuyormuşta ondan konuşamıyormuş

Kanser insan oğlunun binlerde yıllar çektiği bir illet ama tanısı yoktu ağır hastalıktan öldü denilir geçelirdi

Bugün zamanında Osmanlı Padişahlarının hangi hastalıktan öldüğü biliniyor

Modern tıp da bir sürü hastalığa yeni tanımlar geldi ..

Fazla endişeye gerek yok

Benim oğlan Kindergarten gittiği zamanlar konuşmuyor, girgin değil gibi tanımlar koydular

Hatta bir kaç ay hastaneye Neuropädiatrie/Entwicklungsneurologie terapiye gönderdiler

Ama çocuk okula başlayınca içinden cin çıktı.

Bir solukta Realschule / Uniyi bitirdi ..

şu anda Üniversite Master yapıyor
    Konu hOrOz tarafından (23 Haziran 2022 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)