Bu gün Volksbank ta terminim vardi ve 3,60 dan Angebot aldım.
Bu bankada zaten Krediyi kendisi vermiyor, oda baska Özel kredi veren şirketler gibi bir sürü bankaya sorduruyor bilgilerimi verip.
DKB bank üzerinden 10 Yıllık angebot aldım. 3 gün icinde haber ver alacaksan Kredi anfragen yapacam dedi.
Markler icin sadece Finanzierungsbestätigung aldim ve Markler ya yolladım.

--------------

Birde Dr.Klein a yazmistim Whats App dan ama her seferinde sallıyor sanki. Her zaman geç cevap veriyor.
Bu sabah Expose ve her seyi tekrar yolladım, bana angebot yap diye. Tamam dedi bankadan cevap bekliyorum dedi ve saat gece 23:00 oldu halen cevap yok.
Öglen 12 de bakıyorum dedi.
sonra yeniden sordum nasıl çıkacak zins diye, tabi 3 saat geçtikten sonra sordum. Sonrada ekledim baska bankadanda angebot aldım seni bekliyorum dedim.
Sonra 15:00 te bir kere daha yazdı bakıyorum su an diye. Ve halen cevap yok.

Artik yarına kaldı sanırım.
En iyisi aslinda her seyi E-mailden usulüne uygun yazacakmisin Almanlar gibi, o zaman mecbur cevap veriyorlar..

----------------

Evi almadan önce Gutachten yaptırmak istiyorum, bankacıda evi satın alıyorum imza atmadan önce Gutachten yaptırman lazım dedi. Imza attıktan sonra evde problem çıksa geri veremiyorsun dedi. Simdi Markler yi arayıp nasıl demem lazım Gutachten yaptırmak istiyorum diye...
Yok yok filan derse zaten kesin bir şey vardır. Gerci ev temiz duruyor ama ne bileyim aklıma Gutacter yaptırmak geliyor simdi...