Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 738 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 274 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugün neler aldınız?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ben Stuttgart a yakinim.Hollanda bana uzak kalir.
    Aldi de o bahsettigim Mozzarella varmis ama fiatina baktim ve kesin ayni kalite olamayacagini sundan anladim, TV de seyrettigimde kilosunu 13 Eurodan satiyorlardi, kendi üretimleri ve alanlar cok ucuz diyorlardi. Aldideki ise kilosu 7 Euroya geliyor, onda fazla bir kalite aramamak lazim bence, büyük bir ihtimalle inek sütüyle karistiriyorlar.

Fransa´da adam manda sütünü fabrikasi icin aliyordu, kilosu 1,70 e anlastilar, aldigi rakam büyük miktarlarda, öyle 100-200 kilo falan degil.

Seneler önce Italyan mafyasi bu isi tamamen ele gecirmis, demek cok para olan bir is. Sonradan karsi cikanlar sayesinde kurtulmuslar. Benim Italyan bir arkadas bana Italya´da gelen Mozarella getirecekti, arada kaynadi gitti ama bana dedigi suydu: Bu getirdigimi bir ye, bundan sonra dükkandan alip yemezsin, cok iddiali konusmustu.
    Deneyen var mi acaba? Cok merak ettim bu olayi yahu. Meger biz Mozarella yerine tadsiz tuzsuz bir peynir yemisiz senelerce. Ben de diyom bu niye bu kadar meshur, ne tadi var ne tuzu.
    Konu mxm tarafından (16 Mayıs 2022 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.

2. mxm üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)