arkadaslar, suanda basimizdaki sorunu kisaca izah edeyim.

Benim yan komsum evini satiyor! Malesef, komsum evi emlakciya verdikten 3-4 saat sonra haberimiz oldu. Evi amca oglu icin alacaktik.

Komsum ile her konuda anlastik ve evi kesinlikle size verecegim diyor! Sonuc olarak bizde emlakcidan cekmesini istedik. Ancak emlakcinin yapmis oldugu sözlesme 6 aylikmis ve 3-4 saat de olsa kabul etmiyor!

Birinci soru: Herhangi bir ceza, mesela 1.000-2.000 EUR ödeyerek emlakcidan cekebilme imkani olabilirmi? Emlakcinin istemis oldugu ücret 24.000 EUR. Basindan böyle bir olay gecen oldumu?

Ikincisi ise, emlakci ile satici olan komsum kavga dövüs ancak 2 gün sonra evi internetten cikarttirabildik! Ev sahibi internetten cikar dedigi halde adam cikarmiyor!!! Düsüne biliyormusunuz, evin sahibi BEN BU KISILERE EVI SATACAGIM DEDIGI HALDE EMLAKCI KELEKLIK yapiyor!!! Bu iki günlük zaman sarfinda eve 50 nin üzerinde alici cikti! Sebebi ise, fiyati cok uygun (pisaya degerinden 70.000 EUR daha ucuz), evin 2010 yilinda Kernsaniert olmasi ve bu semtin cok talep almasi...

Evin sahibiden habersiz bir sürü kisiye adam termin vermis... Ev sahibi israrla ben bunlara satacagim demesine ragmen emlakci keleklik yapip bizim alamamamiz icin müthis bir ugras veriyor...

Bu arada, amca oglu bankadan kredi sözlesmesini filan yapti, yani kredi ok... Emlakciyada verdik. Bu arada evin bütün resmi belgelerini (Grundbuchauszug vs.) emlakci bize vermedi! Bizde gittik ev sahibinden aldik kredi icin...

En son bu sabah emlakci bana telefonda, o evi size satmayacagim baska planlarim var dedi...

Ikinci soru: Ev sahibi israrla ben bunlara evi satacagim dedigi halde, emlaci size satmiyorum deme hakkina sahipmi? Böyle birsey olabilirmi yaaa?

Ücüncü soru: Kredi isi halloldugu icin, biz emlakci olmadan ev sahibi ile gidip noter termini yapsak ne olabilir? Ev sahibi sonuc olarak bize satmak istiyor! Bizim önümüzde emlakciya ben bu aileden baskasina satmayacagim dedi...

Son olarak, amca oglu 24.000 EUR luk emlakci ücretini kabul ettigini emlakciya söyledigi halde emlakci keleklik yapiyor...