Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2089 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Izine Gitmeyenlerin Kösesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı

Izine Gitmeyenlerin Kösesi

Selam,

bu sene yaz aylarinda bana maalesef izin yok ve dolasiliylada Memlekete gitmiyorum.

Benim gibi gitmeyenler icin bu köseyi actim.

Yaz aylarinda, böyle sicak günlerde günlerinizi nasil geciriyorsunuz? Yoksa memleket hasreti ilemi yanip tutusuyorsunuz?

Sahsen ben izine gitmedigim icin öyle üzüntülü falan degilim. Kismette yoksa yokmus diyerek burdaki günleri iyi gecirmeye calisiyorum.

Zaten havada türkiyeyi hic aratmiyor. Bazen öyle oluyorki, kendimi sanki türkiyedemis gibi hissediyorum.

Fakat ne olursa olsun, Burda ne yaparsak yapalim insanin memleketi gibi olmuyor.

2. 5 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    bende bu sene erken gittim (Ramazan Bayraminda), sanki izine gitmemis gibi hissediyorum

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    izine gitmiyenlerin morali bozuk galiba.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Yok niye bozuk olsunki. Ben her iki seneye gidenlerdenim. Her sene gitmek gelmek gereksiz külfiyet. İnsan para biriktiremiyor. Ha tabiki anne baba varsa o başka birşey tabiki.

Ben iki seneye bir gitmeyi daha uygun buluyorum. Bir izine gidip gelmek 3 - 4000 demek. Her sene gidenler, bu parayı biriktitcem diye 12 ay içinde uğraşıyor. Çoğunun izine gideceğim diye bırakın elde avuçta parayı, kontosu hep minusta. Nisan ayında başlıyor arabanın orasını burasını yaptırmaya.

Varıyorsun her sene aynı halt. Aslında dinlenen bile yok. Var oraya otur. Balkonda korna sesi dinle. Her sene gitmek adet olmuş. Yoksa ihtiyaçdan değil.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (30 Temmuz 2018 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Ben şunu anlamıyorum ben her 2 senede izine gidenlerdenim, bizim Hanım Türkiye’den geldiği için Anne Baba Kardeş Türkiyedeler.

Geçen sene artık biz kızımı özlüyoruz her sene gelin diyorlar, bende dedim özlüyorsanız bir sene siz gelin bir sene biz geliriz özleminiz giderir...

Pasaport parası Bilet parasınıda karşılarım dedim gel 3 ay kal oralı olmuyorlar.

Oysa benim daire büyük 2 daire yan yana olduğu için ortadan perde örterim beni görmezsiniz bilene diyorum... 2 lavabo tuvalet vs...

Sanki ben mecburmuşum gibi izine gitmeye oysa ben Türkiye yerine Özbekistan Türkistan olsun oralara gitmek istiyorum, zaten artık iş yerinden dolayı 3 hafta izin büyük ihtimal uçak ile gidecem, 5 gün tatil yaparım ondan sonra memleket Nevşehir 2 hafta doya doya Özlem gidersinler ben yanlarınada varmıyorum....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izine gitmiyenlerin morali bozuk galiba.
    Kardeşim şimdi bunun ne alakası var? Niye böyle yorumda bulunuyorsun?

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Biz Ostern tatilinde 10 günlüğüne istanbula gitmiştik, yaz tatilinde kaynım, eşi ve çocukları buraya geldiler, 1 ay burada kaldılar,

bol bol eğlendik, 1 hafta Hamburg yakınlarında center park da kaldık, heide parka gittik, çok hoşlarına gitti.

1 hafta oldu onların geri vatana dönmeleri, bende 1 haftadan beri çalışıyorum, geriye geçirdiğimiz güzel anılar kaldı.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şunu anlamıyorum ben her 2 senede izine gidenlerdenim, bizim Hanım Türkiye’den geldiği için Anne Baba Kardeş Türkiyedeler.

Geçen sene artık biz kızımı özlüyoruz her sene gelin diyorlar, bende dedim özlüyorsanız bir sene siz gelin bir sene biz geliriz özleminiz giderir...

Pasaport parası Bilet parasınıda karşılarım dedim gel 3 ay kal oralı olmuyorlar.

Oysa benim daire büyük 2 daire yan yana olduğu için ortadan perde örterim beni görmezsiniz bilene diyorum... 2 lavabo tuvalet vs...

Sanki ben mecburmuşum gibi izine gitmeye oysa ben Türkiye yerine Özbekistan Türkistan olsun oralara gitmek istiyorum, zaten artık iş yerinden dolayı 3 hafta izin büyük ihtimal uçak ile gidecem, 5 gün tatil yaparım ondan sonra memleket Nevşehir 2 hafta doya doya Özlem gidersinler ben yanlarınada varmıyorum....
    Eh dostum, iyi demissin. Bahanede hazirdir, damadin yaninda biz rahat edemeyiz.

Denemeslik icin kisin gelin de, belki gelirker. Cünkü yazin Türkiye'de gezemek var, dügün var, mevlütler var, bag var bostan var. Bunlar evlat özlemine agir basiyor.

Birde ben bu özleme isini önceden anliyordumda, artik eskisi kadar anlamiyorum. Benim cocuklugumda, 90larin basi ve ortasi gibi, Türkiye'ye telefonm acmak bile zordu. Hele evden aramak, adami batiriyordu. Telefon kubulübelere gidilirdi, elinde bir torba bozuk para, iki mark atardin, 15 dakika düsürcem diye ugrasirdin, sonra düsüncede o iki mark, seni ancak üc dakika konustururdu ve sen durmadan arkadan bozuk para atardin. 10 dakika konus, 7 - 8 Markin giderdi. Simdi ne var. Herkesin elinde Whatsapp, belese yüzünüde görüyorsun, canli dügünüde baglaniyorsun, saatlerce doya doya konus.

Ha cok özeleyen olursada, bununda kolayi var. Kasimda gidis gelis bir bilet 150 Euro. Git bir hafta gör gel.

Benim aslinda her yil gitme imkanim maddi olarak var. Ama ben istemiyorum. Allah bagislasin, iki oglum var. Biri 4 yasinda, biri 8 aylik. Allah izin verirse, mürvetini görmek istiyorum. Mürvetini görmek biraz degil baya para ile oluyor. Almanya'da en ucuz dügün 15000 Euro. Daha mobilyasi yok. Allah izin verirse bu cocuklari okutmasida var. Hersey para ile oluyor. Etrafima ben bakiyorum, her yil izine giden var, hic bunlari düsünen yok. Sohbet esnasinda birde derlerki, kendi yarin kazansin, kendi dügününü yapsin. Güya cözüm hazir yani. Sonra bir bakiyorsun, ogullara evleniyor, evlendikleri bayan eve yakiscak sekilde degil. Normalde, aile terbiyesi almis bir kizin aileside kizini yarim yamalak bir dügün ile vermiyor. Benim kizim olsa, bende vermem. Normal insan gibi bir dügün olsun diyor. Buda oglan basi 20000 Euro demek. Dügünüydü, altiniydi, mobilyasiydi. Hatta bagzilari bana diyorki, Allah gecinden versin, yarin annem babam ölünce onlardan para kalacak, onlan yapariz. Yani düsünün, anasi babasi sagken onun parasinin hesabini yapiyor. Benim kazancim yettigi icin cocuk paralarina dokanmiyorum. Hepsini birikitiriyorum. 18 yilda 43200 para ediyor yaklasik. InsAllah yeter bir dügün icin. Ozamana kadar hayat sartlari ne olur bilmiyoruz tabiki. Ha banada babamda para kalacak. Ama asla o paraya güvenipde gel keyfim gel yapmam.

Bu arada Atsiz77 yeniden moderatör olmussun. Yeni gördüm hayir ugurlu olsun. Su sanal almede kac kere kitlenmdigimi biliyorsun. Sag olasin hep destegini benden esirgemedin. Kitlendigim zamanlar bile baska sayfalardan devam görüsmüstük.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (31 Temmuz 2018 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Izne gidip ne yapacaksin Kazik yiyip geliyorsun

13. 2 kişi moralist üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Izne gidip ne yapacaksin Kazik yiyip geliyorsun
    aynen öyle cennet gibi ülke ama insanlar anlatilmicak derecede güvensiz kim olursa olsun herkez hokkabaz olmus

15. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Özellikle akrabalar en azından bizimkiler öyle, hiç unutmam daha gençdim 20 yaşlarında amca oğluna Ankara’ya gittim. Sözde beni gezdirecekti bana hergün mebla aklımda değil hep aynı miktarda gaz bastiriyordu depoya gittiğimiz yerde hergün ev sanayi ev... 4 gün öyle gitti sonda orda yan dükkandaki ustaya söyledim böyle böyle diye meğer bana boş tüpü full doldurtmuş.

Amca oğluna elini ver kolunu götürür kesin dolandırır, öyle kendi işinde çalışır ama bir sapa sahip olamadı...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    Ne niyetle konuyu actik fakat neye dönüstü

Ayda yilda bir konu actik onuda mahvettiniz. Tamam Türkiyeye izine gitmeyelim. Herkes tu kaka.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayda yilda bir konu actik onuda mahvettiniz. Tamam Türkiyeye izine gitmeyelim. Herkes tu kaka.
    şimdi havalardan konu açsan eninde sonunda konu amcası gelini kaynanasına uzanacak

bu board da en güzel yorumları @Moralist yapıyor 1 satır 4 kelime ... ne etliden bahsediyor nede sütlüden

19. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Ben sıcaklar nedeniyle yaz sezonunda hiç gitmem.Genelde Nisan yada Ekim aylarını tercih ederim.
    Mahalesef bu sene sıcaklar burayı da bastı !

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Bende Bu sene buralıyım..Havalar dehşet Sıcak Bahcemde keyif yapıyorum..

Gidenlerin coğu 3 hafta sonra Almanya yı özlemeye başlıyorlar..

Başka caremiz yok...

ìişiniz gücünüz yerinde ise Almanya Super...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ay selam usta. Burasi bir kahvehane. Bu konu icerikliklerini bagzi arkadaslar cok ciddiye aliyor. Millet buraya sohbet etmeye, eylenmeye, dertlesmeye giriyor. Burasi soru bankasi degil, sadece soru cevap gibi islesin bu forum.

23. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Arabische Großfamilien stehen im Fokus der Reportage vom Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb). Die Sendeanstalt spricht in der ARD in "Die Clans" über Ehrenmorde, Gruppengewalt, Diebstahl und Angst.Am Donnerstag tauchen ARD-Zuschauer in eine arabische Welt mitten in Deutschland ein.
    Um 21.45 Uhr ist die rbb-Reportage "Die Clans - Wie arabische Großfamilien in Deutschland herrschen" zu sehen.
    Auch Ehrenmorde und Gruppengewalt sollen Thema sein, wenn am Donnerstag (2.8.) um 21.45 Uhr in der ARD "Die Clans - Wie arabische Großfamilien in Deutschland herrschen" läuft.
    kacirmayin..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Webci kardes, ben kahvehane dedim, sen birahaneye cevirdin tabir caizse.

Bu haberler hep cikiyor. Yeni birsey degil. Daha önce Arnavutlar icinde cikmisti. Yapacak pek birsey kalmiyor.

Benim yasim 37. Maalesef Türkiye'de 58 yasinda emekli olabiliyorum ve isimde Almanya'da iyi. Kendi emekli yatirdim bitirdim, haniminkinide yatirdim bitirdim, Almanya'daki dairemin sirf 1 - 2 yil borcu kaldi. Herseyi 13 senede basardim cok sükür. Inanki Almanya'da isim iyi olmasa ve emeklilik yasi Türkiye'de benim icin 50 falan olsa, hemen cekip giderdim. Iki tane meslegim var. Bankkaufman ve birde denklik üzerinden Diplom-Sozialfachwirt. Bir ton Alman sirketi var mesela Izmir'de. Biri almasa biri bu kalifikasyonum ile alirdi. Büyük cocugum 4 yasinda, Türkiye'ye adepte olma ihtimali cok iyi. Sular seller gibi Türkce konusuyor. Cocugumu ilk kez görenler diyor, bu cocuk Türkce'yi nerden ögrendi diye.

Ama gidemiyorum iste. Bir yanda hazir saglam isi kaybetmeyi korkuyorum Almanya'da.

Bunlari niye anlatiyorum, Almanya artik pilsik yuvasi oldu cikti. Ya süper meslegin olacak, yillik 70.000 - 100.000 Euro arasi kazanacaksin, ozaman gideceksin güzel bir sehire, bir semte orada cekilir Almanya.

Gecen gün bir tanidik gitti. Evini burda satti. Rahat bir 200.000 Euro almistir. Borcuda bitikti. Kendi emeklisi ve hanimin emeklisi Türkiye'de geldi cekti gitti. Üc kizi var. Ikisi evli. Biri daha yeni okula basladi. Bana dedi, yinede bos durman evde, bir is ile ugrasirim, ama hayat stresim kalmadi. Iki ayligim var, kira yok Türkiye'de, gel keyfim gel.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    15 mesaja 42 teşekkür aldı
    Türkiyede Et, Sosis ve Süt mamüleri cok pahali. Almanya Kilosunu 4-5€ alinan kiymanin kilosunu 13-15€ geliyor ve et kalitesi ayni degil. Burada herkes günde 500 Gram kiyma alabilir. Ama Türkiyede inasanlar 100 Gram kiyma alamiyor günde. Cocuguna icirmek icin 1 Litere süt alamiyor. Su anda tarim ve Hayvancilik cok kötü durmda. Ve türkiyede yetistirilen tarim hayvanlari türkiyede icinde ihtiyaci karsilamiyor. Yurt disindan döviz üzerinde ithal edildigi icin cok pahali oluyor. Ustalar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    bizde yeni birsey olsun diye yazmadik,,
    madem izne gidilmedi keyifle tv programi sunuyoruz,,
    o nu yazma bunu yazma ne yazalim kardes..
    Belki cani sikilip birsryler bakmak isteyen olur..
    Gerci ben bu clans dizisini youtubed dan bakmistim...fena sayilmaz,hatta almanyanin en buyuk cetelerinden olan turkleride seyretmistim..
    Suan da haberlerde okudum sapigin biri almanyadan gelen gurbetci kadini taciz etmis,kadinda masaallah jenife lopez:-)
    Simdi oldu tam birahane..
    Konu webci tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 03:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)