Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2183 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Suriyeliler bayram izni için memleketlerine gezmeye gitmeye başladılar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı vatan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas sen baska bir seyden bahsediyorsun bu bahsetiigimiz kisiler ülkelerini karalayarak bir baska ülkeye kaciyorlar ve sonra oraya izin yapmaya gidiyorlar
    Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Bu sence normalmi?
    bunlar biraz ırkçılık kokuyor .. son zamanlarda Türkiye dede başladı

birincisi Suriye nin heryerin de savaş yok

konuştuğum gençler Şam da üniversitede okuyorlarmış hatta savaş devam ederken Şam da üniversiteye gitmişler ..

sonra Suriye den ayrılmayı seçmişler ..

yani Şam dan yukarsı savaşta ... bizim Türkiye sınırları filan zaten diğer yerlerde Essed kontrolü altında ..

En çok bombalanan yerler oraları ÖSO - Kürt - Türkmen bölgeleri

Fakat bunu fırsat bilen gençlerde Avrupa ya doğru yola koyulmuşlar

Statüleri tanına kadar ( 1-2 sene sürebilir ) Ayda 150€ civarı bir para alıyorlar .. sağlik giderleri AOK tarafından karşılanıyor

çoğu eski kaserne ve okullarda kalıyorlar ...

önceleri yeme içme karşılanıyordu fakat hepsini kendileri karşılamak zorundalar

eğer Statüleri tanınirsa Harz4 alam hakları var oda kişi başına 397€ civarı

ayrı eve çıkarlarsa Belediye 450€ kadar yardım ediyor elektrik ve diğer masrafları kendileri karşılamak zourundalar

o yüzden kamptan ayrılmak istemiyorlar veya ayrılırlarsa 3-4 kişi bir ev tutuyorlar

Kampları bir görseniz içler acısı ... geçen sene birine gittik .. ormanınn içinde eski bir Telekom Barakası

her taraf dökülmüş ... eski mobilyaları toplamışlar ... hijyenik olmayan ortamlar

hatte isyan ettiler Belediye Başkanı geldi tamam burayı biraz tamir edeceğiz diye söz verdi..

iki ay önce orayı ziyarete gittim pek fazla değişmemiş ..
    Konu hOrOz tarafından (30 Mayıs 2018 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,682
    1,644 mesaja 3,363 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar biraz ırkçılık kokuyor .. son zamanlarda Türkiye dede başladı

birincisi Suriye nin heryerin de savaş yok

konuştuğum gençler Şam da üniversitede okuyorlarmış hatta savaş devam ederken Şam da üniversiteye gitmişler ..

sonra Suriye den ayrılmayı seçmişler ..

yani Şam dan yukarsı savaşta ... bizim Türkiye sınırları filan zaten diğer yerlerde Essed kontrolü altında ..

En çok bombalanan yerler oraları ÖSO - Kürt - Türkmen bölgeleri

Fakat bunu fırsat bilen gençlerde Avrupa ya doğru yola koyulmuşlar

Statüleri tanına kadar ( 1-2 sene sürebilir ) Ayda 150€ civarı bir para alıyorlar .. sağlik giderleri AOK tarafından karşılanıyor

çoğu eski kaserne ve okullarda kalıyorlar ...

önceleri yeme içme karşılanıyordu fakat hepsini kendileri karşılamak zorundalar

eğer Statüleri tanınirsa Harz4 alam hakları var oda kişi başına 397€ civarı

ayrı eve çıkarlarsa Belediye 450€ kadar yardım ediyor elektrik ve diğer masrafları kendileri karşılamak zourundalar

o yüzden kamptan ayrılmak istemiyorlar veya ayrılırlarsa 3-4 kişi bir ev tutuyorlar

Kampları bir görseniz içler acısı ... geçen sene birine gittik .. ormanınn içinde eski bir Telekom Barakası

her taraf dökülmüş ... eski mobilyaları toplamışlar ... hijyenik olmayan ortamlar

hatte isyan ettiler Belediye Başkanı geldi tamam burayı biraz tamir edeceğiz diye söz verdi..

iki ay önce orayı ziyarete gittim pek fazla değişmemiş ..
    Horoz ustaya katiliyorum..
    Arkadaslar bu insanlar kader kurbani,savastan dolayi ulkemize geldiler,bizler almanlarin irkciligindan bahsediyoruz,bizde onlar gibi gaddarlasip bu insanlara karsi irkci olmayalim,gelipte kimsenin ekmeginden asindan olmadilar..
    Bizler bunlari din kardesi olarak gorup kucak actik,ölümemi terk etseydik,tabiki iclerinden cürükler cikiyor,burada bir abide multeciler kampinda yardimci oluyor,onlar icin esya para yardimlari topluyor,ben dahi ev tasindigimda goturmedigim esyalarimi onlara verdim..bir arkadas yazmisti,gidisleri olsun donusleri olmasin diye,yani bu mubarek ramazanda oldumu bu beddua simdi,,yani yasadigi yerlerde hayvan koysaniz durmaz..
    Bunlar benim goruslerim..

5. 7 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    18 mesaja 31 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz ustaya katiliyorum..
    Arkadaslar bu insanlar kader kurbani,savastan dolayi ulkemize geldiler,bizler almanlarin irkciligindan bahsediyoruz,bizde onlar gibi gaddarlasip bu insanlara karsi irkci olmayalim,gelipte kimsenin ekmeginden asindan olmadilar..
    Bizler bunlari din kardesi olarak gorup kucak actik,ölümemi terk etseydik,tabiki iclerinden cürükler cikiyor,burada bir abide multeciler kampinda yardimci oluyor,onlar icin esya para yardimlari topluyor,ben dahi ev tasindigimda goturmedigim esyalarimi onlara verdim..bir arkadas yazmisti,gidisleri olsun donusleri olmasin diye,yani bu mubarek ramazanda oldumu bu beddua simdi,,yani yasadigi yerlerde hayvan koysaniz durmaz..
    Bunlar benim goruslerim..
    Kardesim kimse burda irkcilik yapmiyor, ülken güvenli ise sen Türkiyeye niye kactin iltica ettin iltica ettiysen nicin geriye izin yapmaya gidiyorsun burda bir celiski yokmu?
    Eger ülkene gitmekte bir sakinca görmüyorsan ozamanda geriye bi dönmeyiver bi zahmet.

7. 2 kişi vatan1 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)