Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2219 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Schimmel / Küf nasil entfernen edilir?

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı

Schimmel / Küf nasil entfernen edilir?

Hayirli aksamlar arkadaslar,

evde bir odada küf var, nerden kaynaklandigini bilmiyorum ( her sabah ve aksam havalandiriliyor, yani camlar komple acik oluyor 15dk gibi ).
    Bu küf Fensterbank ve Heizung'un arasinda, yani Fensterbank'in altinda ama Heizungun üzerinde. Simdi baktim bide dolaplarin arkasindada varmis.
    Band ile yapistirdik Fensterbank'in altini ve simdi ise tamamen odayi yenileme kararini aldik.

TOOM (Baumarkt)'dan Schimmelentferner aldim ve daha sonra odayi boyiyacagim, herseyi degistirecegim.
    Schimmelentferner Spray yeterlimidir yoksa tam olarak ney yapmami tavsiye edersiniz? Ilk önce ev bürosuna bildirmek istedim fakat yardimlari dokunurmu dokunmazmi bilmedigim icin haber vermedim.

Simdiden cok tesekkür ederim arkadaslar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    No Comment.
    Konu mr_koc_ac tarafından (06 Ocak 2024 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi mr_koc_ac üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Cevabin icin sagol kardesim

Dis Fassade'den kaynaklaniyor yazmissin, tabi olabilir benim bu konu hakkinda hicbir bilgim yok ama bendeki olan Schimmel dis Fassade'den kaynaklaniyorsa eger ozaman diger odalarda da Küf olmasi sart degil mi? Yoksa neden sadece bir tane oda da var? Bu biraz kafami karistirdi

Duvar kagidini komple söküp yenilemek baya zor is gibi... ve baya zamanimdan alacak. Ben Spray'i sIkIp üzerinde yazmis oldugu gibi 3-12 saat bekleyip normal beyaz düz boyamayi hedefliyordum. O Spray'i kullandigimizda oda'dan ciktigimizda daha cabuk kurusun diye camlari acalimmi yoksa normal kendi Temperatursuyla ( camlar, kapilar kapali ) mi kurusun usta?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Bir de mobilyalari (Dolap mesela) duvara cok dayamayacaksin. Arada hava dolasmasi lazim.

7. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de mobilyalari (Dolap mesela) duvara cok dayamayacaksin. Arada hava dolasmasi lazim.
    Arasinda zaten fark vardi fakat pek büyük degildi, sadece birkac cm. Bunun icin bir belirli mesafe varmi? Bu sefer daha da cok dikkat ederim ozaman..

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    No Comment.
    Konu mr_koc_ac tarafından (06 Ocak 2024 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

10. mr_koc_ac üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    sana tavsiyem odanin duvari direk dis cepheye bakiyorsa oraya yani duvarin önüne hicbir mobilya koyma.
    ic ice olan duvarlara mobilya koyarsan sorun olmaz. ama yazdigim gibi dis cepheye bakiyorsa oraya mobilya yerlestirme.
    Yerlestirsen bile araya 2-3 cm mesafa birak duvara.
    bundan öte belirli Zaman icinde mobilyalarin arkasini kontrol et ve küf gözüküyorsa onu daha büyümeden hemen temizlemek icin ugras.

Bi diger hususta sana tavsiyem, gerci bu masrafli olacak ve herkesde fikrime katilmayacak, tapeteleri sök onun yerine düz duvar yap ve üstüne Seidenglanz boyasi fircala.
    bunun sayesinde ileride küf sorununu daha kolay ve Temiz halledersin.
    Konu Selam tarafından (31 Mart 2018 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

12. Selam üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Arkadasimiz sebebini gayet güzel aciklamis. Bu olay sicak ile sogugun carpismasindan meydana gelen nemden kaynaklaniyor. Icerisi ile disarisi arasinda ki soguk farki 13 dereceyi gectigi andan itibaren, fark yükseldikce fazlalasan bir durum. Yani daha cok isitmak daha cok nem anlamina geliyor eger disarisi cok soguk ise. Dolaplarin arkasina ise yeterince isi ulasmadigindan nem birikmesi olusturuyor, baska bir sebebi yok. Bu durumu önlemek icin o dis duvari distan isole etmek masraflar acisindan mümkün degil saniyorum ama icten de isole edilebilir. Ayrica bu durum kiradan düsme sebebidir. Evsahibi bir gutachter getirse dahi o gutachter kesin kendi adami oldugundan bu olayin neyden kaynaklandigini dürüstce sana söylemez, havalandirmiyorsun türü suclamalarla gelir. O an "ben kendim de bir gutachter getirecegim" dersen sesini keser.

Kisacasi, sürekli schmimmel entferner ile ugrasmak falan cözüm degil, ev sahibi bu sorunu ortadan kaldirmakla yükümlüdür cünkü saglik acisindan cok tehlikeli bir durum olusuyor. Hele ki cocuklar astim vs. olabilirler. Schimmelentferner yerine camasir suyu yani klorix de kullanabilirsin, aynisidir, gidip fazladan para vermeye gerek yok.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Daha basit bir cözümü var. Arkadasda vardi, duvar bir tarafi schimmeldi. Kaliteli Schimmel entferner ile temizledik. Kurumasini bekledik. Ve sonra Grundierung ve boya sürdük. Sonra ev sahibine dedik, camlar havalandirma sistemi tak. Miz miz etti evbürosu. Mektup yazdik, dedik bizde fotograflar var, eger kanser olursak, sizi mahkemeye veririz. Sachbearbeiter'e mail olarak yolladik. Bir fotokopiside genel müdüre. Adaplar eve geldi her cama küzük havalandirma sistemi takti. 5 yil oldu küf yok. Tek kötü tarafi biraz ses aliyor ev.

16. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)