Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2227 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kandaki trombosit düsüklügü hakkinda

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı

Kandaki trombosit düsüklügü hakkinda

Merhaba Dostlar benim kan tahlil sonuclarinda Kandaki normal trombosit degerli düsük cikiyor 110 ile 120 arasinda cikyior.bu konuda ayni sorunlari cikan varmi aramizda ne gibi tedavi uyguladiniz.

2. Sponsor Reklam
    Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,427
    16,102 mesaja 157,313 teşekkür aldı
    Doktoruna neden danismiyorsun? Sana bu durumda ne gerektiğini en iyi o söyler.

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktoruna neden danismiyorsun? Sana bu durumda ne gerektiğini en iyi o söyler.
    doktoruma danistim ama yeterli bir bilgi alamadim.belki ayni sorunu olan arkadaslar varsa diye sorayo, dedim.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadasim öncelikle gecmis olsun,

Kandaki trombosit normal oranlari 150-350 arasi olarak degerlendirilir. Sendeki 110-120 oranlari her nekadar normal oran altindaysada tehlikeli boyutta degildir. Ben yüksek oran tedavisi görüyorum kuzenim düsük oran kuzenimde oranlar 20-30 lara kadar düsüyor. bende rekor 800 dü en son. oranlara göre cok bozuk oldugunda 2-4 hafta biraz iyi oldugunda 4-6 haftada bir doktora gidip kan verilmesi gerekiyor.

Hastalik uzun dönem ayni degerleri tasiyorsa sebebini ortaya cikarmak icin doktorun knochenmark untersuchung yapmasi gerekir kalca kemiginden alinir buradan vücudun ihtiyaci olan miktarin üretilip üretilmedigi ortaya cikar, dalak funksiyonlarininda doktor tarafindan kontrol edilmesi gerekir. Kuzenime dalak tarafindan cok fazla trombosit harcandigini söyleyerek dalagini aldilar hicbirsey degismedi yani dalak bos yere gitti bu konularda farkli uzman doktorlara danismadan adim atmamak gerekir. Önceleri kortizon verdiler faydadan cok zarar verdi simdi Eltrombopag iceren Revolade isimli bir ilac veriyorlar bu fayda ediyor.

Konu ciddiye alinmasi gereken bir saglik sorunu mutlaka uzman bir doktora gidip tedavini olman gerekir.
    Konu hekimoglu tarafından (24 Mart 2018 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

6. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    akdenizli arkadasim gecmis olsun. Ayni durum bendede var ancak benim doktorumda bana fazla bir bilgi vermedi, yani düsük oldugunda söyle söyle durumlar olabilir ve söyle bir tedavi uygulanmali diye. Ve hatta benim trombositler birinde 20.000 düsmüstü ve o an doktorum beni özel bir labarutuara gönderdi orda 1 saat arayla ölctüler ve 120.000 civarinda cikti. Yani düsügün alt sinirinda ve korkulacak veya tedavi gerekecek bir durum yok dediler. Simdiki hal böyle devam ediyor bakalim hayirlisi insallah.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)