Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2248 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Müslüman Mezarliklari.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Burda gömülürse gider ziyaret ederiz falan bunlarin hepsi uyduruk seyler.

Vefat eden cenaze nakil fonuna kayit olmamis ve zügürt. Coluk cocukta para vermek istemiyor. Simdi DITIB'e üye olmadan kaldir desen, en az 2500 Euro vermen lazim. Coluk cocuk uyanik, buraya gömerse ve geliri yoksa devlet bir kisimini karsiliyor. Milletin derdi bu. Yoksa ziyaret falan bahane.

Zaten ben milleti anlamiyorum. Ben üye degilim. Ama niye üye degilim, benim param kenarda hazir. Bana birsey olsa hanim DITIB'i arar ve ücreti neyse verir. Sorun degil.

Ama millet 50 senedir Almanya'da bir kefen parasi bile yok cebinde. Almanya'nin paranin bol oldugu zamanlarda ne yaptiysa o kazandigi paralari. Kahvede kumarda ickide yedi. Sonra hoca camide der, "cemaat falanci ölmüs, cenaze fonuna üye degildi, cenazesi kalmasin, herkes gücü neyse üc bes kurus versin". Inanin hic acimiyorum ve bir kurus vermiyorum. Bana ne. Ölecegini biliyordu. Kendisi düsünmediyse cenazesini ben mi düsünecegim. Kalsin cenazesi ortada. Gitsin icki ictigi kumar oynadigi arkadaslari kaldirsin. Neymis müslümanin cenazsi kalmasin. Neresi müslüman adamin? Icki, kumar, kari kiz hepsi varmis. Adamda müslümanlik mi kalir. Bana kalsa cenaze namazi bile kilinmaz. Dinimizde bile hangi sartlarda dinden ciktigimiz acikca belirtilmis.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Mart 2018 Saat 02:02 ) değiştirilmiştir.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,957
    508 mesaja 1,473 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vefat eden cenaze nakil fonuna kayit olmamis ve zügürt. Coluk cocukta para vermek istemiyor. Simdi DITIB'e üye olmadan kaldir desen, en az 2500 Euro vermen lazim. Coluk cocuk uyanik, buraya gömerse ve geliri yoksa devlet bir kisimini karsiliyor. Milletin derdi bu. Yoksa ziyaret falan bahane.

Zaten ben milleti anlamiyorum. Ben üye degilim. Ama niye üye degilim, benim param kenarda hazir. Bana birsey olsa hanim DITIB'i arar ve ücreti neyse verir. Sorun degil.

Ama millet 50 senedir Almanya'da bir kefen parasi bile yok cebinde. Almanya'nin paranin bol oldugu zamanlarda ne yaptiysa o kazandigi paralari. Kahvede kumarda ickide yedi. Sonra hoca camide der, "cemaat falanci ölmüs, cenaze fonuna üye degildi, cenazesi kalmasin, herkes gücü neyse üc bes kurus versin". Inanin hic acimiyorum ve bir kurus vermiyorum. Bana ne. Ölecegini biliyordu. Kendisi düsünmediyse cenazesini ben mi düsünecegim. Kalsin cenazesi ortada. Gitsin icki ictigi kumar oynadigi arkadaslari kaldirsin. Neymis müslümanin cenazsi kalmasin. Neresi müslüman adamin? Icki, kumar, kari kiz hepsi varmis. Adamda müslümanlik mi kalir. Bana kalsa cenaze namazi bile kilinmaz. Dinimizde bile hangi sartlarda dinden ciktigimiz acikca belirtilmis.

ya arkas sen nebicim bir insansin senin yazdiklarin müslümanliya türkliye ,

yakisiyormu kendin yat kalk bir düsün sana baska diyeceyim birsey yok
    Konu deniz2000 tarafından (24 Mart 2018 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

5. 3 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    50
    45 mesaja 72 teşekkür aldı
    Ya Kardesim, Bende gecende yazdim 1 Porsche alabilecek kadar param var vs.. Ama niye alayim lazimmi sonucu cikiyor.Parayi gecelim ben Kefen bile Aldim Aile boyu baktikca ölesin geliyor hesabi.
    Yarin ne ola kim kala.Ne oldum deme hayatta ne olacagina bakmak gerekiyor.

Demek istedigim genelde şu konum ölmeden Allah bir Bela verir insanin elinde avcunda neyi varsa vermek zordunda kalir.Sonunda Kefenede parasi kalmaz.
    Bir seylerin hazirda olmasi kesinlikle varmak istedigin noktaya varacaginin Teminatimidir?.

Bu öyle ise gelecekten bilgiler aliyor demek insan.Elbette Tahminler olabilir vs.. Ama bu 100% kesin degildir.
    Bazen gercekten cok kirici mesajlarin oluyor.

Ben basta kendime diyorum.Arkdaslar Allah insanin devamli kinadigi ve kücük gördügü konuyu imtahani yapabiliyor.
    Bir düsmeyen Allah var.

Islami cercevede konuya bakacak olursa insanlarin icki icer zinya yapar vs.. Bunlar elbette günahdir.
    Bana düsen bir Müslüman olarak o insani sorgulamaktan ziyade ona yardim etmektir.

Ben onu sorgulamak ile mükellef degilim.Yani Cevabini bana vermeyecek.Bu düsünce Allah c.c önüne gecmektir.

Konuyu dini konuma getirmiyorum.Ama bakin Arkdaslar Müslümanlarin özelliklerinin 1 taneside Merhametli olmasdir.

Yanlis anlama beni ama Birbey senin deyiminle ve düsüncen ile Peygamber bu sekilde harekat etseydi bugün islam olmazdi.

Bakiniz

ALİ İMRAN-159 için 40 meâl bulundu. Ali Bulaç (3/ÂLİ İMRÂN-159: Allah'tan bir rahmet dolayısıyla, onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın onlar çevrenden dağılır giderlerdi. Öyleyse onları bağışla, onlar için bağışlanma dile ve iş konusunda onlarla müşavere et. Eğer azmedersen artık Allah'a tevekkül et. Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.)

Bu demek elbette Dinden taviz vermek anlamina gelmez.
    Arkdaslar Hayat gercekten sürprizler ile doludur.

Ben insanlari gördüm diger insanlari kinayan veya kücük gören onlari dinin disinda görenleri.Emin olunki bu kinayanlarin basina geldi bunlar.

Admin arkdaslar kizmasin ayet vs.. yazdik konu dini boyut aliyor.Sonuxta ölüm ciddi bir konum.
    Lakin insanlar biribirlerine muhtactir.Tüm insanlik ta Allah a muhtactir.Muhtac olmayan bir Allah vardir.

Vefaat etmis olan bir insan ona yardimda gocunmamasi gerekir ya.Tabii Elinden geldigi kadar.Veya ölmeden de yardim etmek geriyor dogrusu diyeyim.

Birbey umarim seni kirmadim.Yazdiklarim elbette ilk önce benim icin gecerlidir.Iyi niyetlinle yaziyorsunda kiriyorsun ya.
    Unutma Peygambere gelen ummu Mektum hakkindaki Ayeti :-)

7. 2 kişi cmssys üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı

Yine Birbey'e katiliyorum, ister kizin ister kizmayin. Yardima gelince yine veriririz ama dedikleri cok dogru. Cenaze oluyor, herkes bi el atsin. Adam ömür boyunca iyi yasadi, iyi arabaya bindi, hic mi kenara kefen parasi koymamis. Benimde tanidiklarim, ne cocuklari yardim etti, nede kenarinda para vardi. Görsen Mercedes asaga inmez di.

Bende Ditibe üye diyilim, ama kötü gün icin de kenarda para koydum Birbey gibi. Insanlar kendi ve ilerisi icin kendilerini düsünmelidir. Yas erken de Ditibe üye olmak olumlu dur.

9. cassano üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)