Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2255 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Komsu sabah-gece kadar sesli musik dinliyor

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı

Komsu sabah-gece kadar sesli musik dinliyor

Selam arkadaslar,

Yukariya yazdim gibi üstumdeki komsu sabah gece musik dinliyor uyamiyorum sesden
    Iki kere yukariya ciktim söyledim sesi biraz kisarmisin diye durum ayni kizi az kaldi dövecem sor duruyorum kendimi tutuyorum ama az kaldi patlicam ev sahbine gitim anlatim elime kart verdi binadan imza topla diyor ama sorun asllnda kimse duyamaz benden baska yani kiz direkt üstumde oturuyor öbur oturanlar saten hepsi
    Yasli 85-90 yaslari. Ne yapma
    Imkanlrim var nasil davranim bilmiyorum elimden kaza cikicak diye korkuyorum .

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Hocam eğer kıza şiddet uygularsan sen suçlu duruma düşersin

bu konuda bağlı olduğun Ordnungamt gideceksin orada sana ne yapman gerektiğini anlatırlar

sen bir liste yapıyorsun ne zamanlar gürültü yapıldığına dair

Ordnungsamt ilk kez uyarı yazıyor ileride maddi cezai durumlarına kadar gidiyor

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

Yukariya yazdim gibi üstumdeki komsu sabah gece musik dinliyor uyamiyorum sesden
    Iki kere yukariya ciktim söyledim sesi biraz kisarmisin diye durum ayni kizi az kaldi dövecem sor duruyorum kendimi tutuyorum ama az kaldi patlicam ev sahbine gitim anlatim elime kart verdi binadan imza topla diyor ama sorun asllnda kimse duyamaz benden baska yani kiz direkt üstumde oturuyor öbur oturanlar saten hepsi
    Yasli 85-90 yaslari. Ne yapma
    Imkanlrim var nasil davranim bilmiyorum elimden kaza cikicak diye korkuyorum .
    usta iyide senden baska niye kimse duymasin ? ses yukari gitmiyor mu ? saga sola gitmiyor mu ?

gercekten ses varsa diger komsularda rahatsiz olurlar ve imza atarlar

hele hele Almanin yaslisi rahatini ister rahatini sever ufak bir tikirtiyi ev sahibine bildirir

Almanin yaslisi Mobesa Kamerasi gibidir ....

6. 4 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Ustam önce tsk ederim
    Konuya yazdin icin . Bu kiz en üste oturuyor onun üstu yok yan tarafdaki evde yok bile benim altimda biri oturuyor onun duymasi imkansiz adam 90 yasinda öburleri dairenin sol tarafinda kaliyor ben sah tarafdayim bir taraf 3 katli yani toplam 6 aile ozuruyor sahli solu .

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Bak nurada ne yaziyor:

https://www.service-bw.de/leistung/-...265-leistung-0

Gece sesli müzik dinliyorsa, ve zimmerlautstärkeyi geciyorsa Polis cagira bilirsin.

Sabahlari ise Ordnungsamta. Dahada olmadi, Mietervereina üye olun, ve Mietminderunga gidin,

bak o Zaman nasil ilgileniyor ev sahibi.

Gece 22.00 - ile Sabah 7.00 arasinda Ruhezeit var.
    Konu V/S tarafından (24 Şubat 2018 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.

9. V/S üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, bak altta vermis oldugum Link´den en sahibine yazacagin örnek mektubu alabilirsin. Ev sahibi ile yapmis oldugun her görüsmeyi yazili yap... 10 gün boyunca seslerin saatlerini kayit altina al. Sesler ileri derecede olacak olursa arada bir polis yada Ordnusamt´ida cagir ve mutlaka tutanak tuttur.

Daha sonra ev sahibine 10 gün mühlet ver kiraci ile görüsüp sorunu haletmesi icin...

Yukarida bahsettigim adimlari bir bir uyguladiktan sonra %20 ye kadar Mietminderung yapma hakkin var!

https://www.promietrecht.de/Nachbarn...eren-E2222.htm

NOT-1: Öyle her an, en ufak birsey icin Mietminderung yapilmaz! Yasanan sorunlar icin öncelikle yazili adimlar atilir. Sonuc cikmaz ise Mietminderung yapilabilir.

NOT-2: Sesleri cikaran kisi ile sakina muhatab olma heleki kapisina gitme ve dövmeye kalkma! Hakli oldugun konularda haksiz durumuna düsme! Damdan düsenin derdini tabiki damdan düsen anlar ancak biraz sabretmen gerekecek...

11. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    polis cagir gece

13. Paparazi39 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    bu arkadasLarin yazdikLarini uyguLa herhangi bir verim aLamiyorsan git kendine iyi gücLü aporLör ( boxen ) aL ve bas'ini cikar sadece höhe'yi acip Ibrahim tatLises'i dinLet Sabah 07:00 - 22:00 arasi ( bu esnada ögLe moLasini unutma ögLenLeri 2 Saat Mittagsruhe oLmasi gerek ) koLay geLsin.

15. ANILKAN üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Hocam bende de aynisi olmustu ve ses gelirken komsunun zili çaldim ve nerden geliyor bu ses arastirmaya çalisiyorum, çok rahatsiz oluyorum, deyince 3 aydir tik ses yok. Tabi bu birazda sans meselesi, komsun iyi niyetli biriyse hallolur hemen, aksi takdirde çok zorlar.

17. AleeYK üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    Buna benzer olay benimde basimda. Yan komsum gündüz olsun aksam olsun cani istedigi zaman benim duyacagim sekilde daha dogrusu rahatsiz olacagim sekilde müzik dinliyorlar. Onlari bir kac kez ikazdan sonra laf dinlemez oldular ve polis cagirmak zorunda kaldim.Polis cagirdigim saat 22.00 gecmisti , ve neticede polis geldi, polis demesinmi onlarin dinledigi müzik oda ses seviyesindeymis. Bende polise sinirlendim, size göre olabilir ama ben rahatsiz oluyorum dedim. Bir kac gün sessizlik vardi, ve istedikleri zaman müzigin sesini yükseltiyorlar. Polis bile bunlardan yana. Allah bu durumda olanlara sabirlar versin.

19. göremeli üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı ANILKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arkadasLarin yazdikLarini uyguLa herhangi bir verim aLamiyorsan git kendine iyi gücLü aporLör ( boxen ) aL ve bas'ini cikar sadece höhe'yi acip Ibrahim tatLises'i dinLet Sabah 07:00 - 22:00 arasi ( bu esnada ögLe moLasini unutma ögLenLeri 2 Saat Mittagsruhe oLmasi gerek ) koLay geLsin.
    Wandlautsprecher tavana monte edilir ve alt kismi isole edilirse kendin bile duymazsin ama yukarida ki gayet güzel duyar. Tatlises´i actinmi 2 gün dayanamaz. "Dum dum kursunu degdi" türküsü kafayi yedirir mesela.

21. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wandlautsprecher tavana monte edilir ve alt kismi isole edilirse kendin bile duymazsin ama yukarida ki gayet güzel duyar. Tatlises´i actinmi 2 gün dayanamaz. "Dum dum kursunu degdi" türküsü kafayi yedirir mesela.
    Abicim, hangi sarkiyi bile calacagini tarif ediyorsunuz ya harikasiniz valla

23. 3 kişi AleeYK üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)