Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2283 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisindan borclanarak emekli olmak hakkinda yeni bir husus

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı

Yurtdisindan borclanarak emekli olmak hakkinda yeni bir husus

Arkadaslar

Yurtdisindan borclanarak emekli olmak konusunda soyle bir kural vardir daha dogrusu ben oldugunu zannediyordum

Eger siz butun primlerinizi borclanmissaniz ve parayi SGK ya yatirmissaniz emeklilik zamani geldiginizde maasinizi almaya hak kazaniyordunuz. Ama bunun icin yurtdisinda calismamaniz gerekiyordu. SGK nin anlasmali oldugu bir ulkede yasiyorsaniz zaten SGK nin sizin ne yaptiginizdan haberi oldugu icin sizin bir sey yapmaniza gerek yoktu. Yani atiyorum borclanmayi yapmissiniz emeklilik vaktide geldi ama hala Almanyada calisiyorsaniz bu emekli maasi baglanmiyordu.

Yeni ogrendigim olay su. Bunu daha teyit etmedim ama bu olayi baya iyi arastiran bir arkadas cok emin konustu bu konu hakkinda.

Eger sozkonusu Turk vatandasi yurtdisindan borclanmak suretiyle emeklilige basvurmussa ve emeklilik zamanida gelmisse yurtdisinda calisiyor olmasina ragmen bu parayi alabiliyormus eger SGK girisi 2008 oncesi ise.

Bunun sebebi ise Avrupada cok sayida Turk vatandasi bu konuda magdur olmus cunku SGK bu kisilerin Avrupada calistigini ogrenince cok buyuk cezalar kesmis bu Turk vatandaslarida karsi davca acip kazanmislar ve emekli maaslarina hak kazanmislar Avrupada calisiyor olmalarina ragmen.

Internette baya aramama ragmen bunu teyit edemedim. Hala arastiriyorum. Bu konu hakkinda bilgisi olan varmidir?

EDIT: Soyle bir yazi buldum sanirim dediklerim dogru.

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/...klari-1958778/
    Konu misterno tarafından (18 Şubat 2018 Saat 06:31 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)