Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2272 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uyku tutmuyor

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol usta, bi deneyelim bakalim bu gece

5 Gün fitness haftada cok oldugunu sanmiyorum, sonucta alti seneden beri yaptigim bir spor. Ilk basta zaten 3x Ganzkörperplan ile ilerliyordum, tekniklerimi vs. gelistirdim ve daha sonra 2er Split'e gectim, yani 4 defa yapiyordum. Simdi ise 3er Split 5x Haftada Frequenz: pazartesi ON, sali ON, carsamba Off, persembe ON, cuma OFF, cumartesi ON, pazar ON ve böyle devam iste.. Simdiye kadar hicbir sorun yasamadim aslinda, vücüt alisik olmasi gerekiyor, ama son zamanlarda iste bos zamanimda ne yapacagimi bilmedigim icin öyle internetde dolasiyordum, asiri derecede dizi izledim ( kurtlar vadisine tekrar bastan basladim ) simdi iste cekiyoz kahrini...

Suan spor'dan geldim, iki saat bekleyip bi yataga giriyim.. ins uyku tutar bu sefer
    Kurtlar vadisi gibi diziler kaçın. Bunlar sağlığa zararları. Böyle diziler belki ilk başta çoğu kisinin hoşuna gidiyor olabilir, ama zamanla bilinç altında insanların piskolojisini bozuyor. Bu aynı şey TRT'deki Ertuğrul gibi diziler içinde geçerli. Her nekadar tarihi içeriği anlatsada, anlatırken belgesel tarzında değil. Şiddet...şiddet...şiddet. Böyle formatda sunulan dizilerin yasaklanmalı. Dikkat dizi yasaklasın demiyorum, formatı yasaklansın diyorum.

Madem çok vaktin var, fitnesede gidiyorsun, yani fit bir insansın, boş duracağına şimdiden kendine vr ailene yakışqn bir hayırlı kısmet bul. Okul bitince ararım dedin mi, sanki yer yarılıyor, herkes kayboluyor. Bak ozaman nasıl uykun geliyor.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin sorunun aşağı yukarı belli aslında ( sen muhtemelen ya emeklisin yada çalışmıyorsun )

Sende vucüt artık uyumayı huzuli boş bir işmiş gibi görüyor gereksiz düşünerek rahatsız oluyorsun..

Birde sanırım kafan sürekli meşgul olmadık ufak tefek şeyleri kafanın içinde büyütüyor olmalısın..

Bedenende vücudunda yorulmadığı için herşey birleşiyor, vücudunu yoracak daha doğrusu dengede tutucak demek daha doğru birşeyler bulmalısın..

1 hafta ağır bir işde çalışacaksın herşey normale döner şöyle bir 8-9 saat vücut ter atıcak, bütün kaslar bitap düşecek bak sen ondan sonra

Nasıl uyuduğunu bilemezsin ruh gibi valla
    Arkadaşım aynı sorun bende 2 haftadır var uyuyamiyorum boğazım kuruyor nefes alamıyorum hemen uyaniyorum bu gece 5.6 defa tekrarliyor . Günlük 12 saatte calisiyorum. Bugün mesela gece 12ye doğru yattım 2 ye kadar uyuyacağım. bu havadan olma ihtimali var diye düşünüyorum doğru dürüst kış olmadı herkes hasta

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

5. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Uyumadan önce kitap, gazete gibi seyler okuyun, yardimi cok oluyor. Uyumak icin kitap okuyacaksan, bu kitap cok sıkıcı olmali. Örnek => Schadenskunde im Maschinenbau: Charakteristische Schadensursachen – Analyse und Aussagen von Schadensfällen

7. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Önümdeki gazeteden alıntı.

Daha güzel uyku için 10 basit öneri

> Tok karna yatağa girmeyin.
    > Akşam saatlerinde kahveyi abartmayın, kafeinli haplar kullanmayın.
    > Aklolün dozunu kaçırmayın.
    > Uykudan önce ağır egzersiz yapmayın.
    > Yatağınıza sorun taşımayın.
    > Tabletler ve cep telefonlarına paçanızı kaptırmayın.
    > Endişelerinizi yatak odanıza taşımayın.
    > Duşun gevşetici, okumanın sakinleştirici etkisinden faydalanın.
    > Uyku öncesi kısa bir manevi yolculuk yapmayı unutmayın.

Başlık 10 basit öneri ama 9 öneri sunmuşlar 😃

9. 2 kişi MiAy üyemize teşekkür etti:

Üye yniobe45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mutfaktan, oturma odasinda sigara yasak
    Ettiği Teşekkür
    404
    25 mesaja 51 teşekkür aldı
    Merhabalar,

sanirim uyku problemi bir insanin ortak problemi. Ayni sikintilari uzun yillar ben de yasadim, cok sükür simdi yastiga ceyrek kala daliyorum ve deliksiz 7-8 saat uyuyorum. Bi yerde okumustum, "Darm happy, mensch happy" diye ve bagirsaklarimiz icin faydali besinleri normal yemeklerimize ek denemeye basladim. Kefir, Fermente Lahana (Sauerkraut) vs. Cokta faydasini gördüm. Önceleri cok yorgunken bile iki üc saatten önce uykuya dalamaz, dalsam da yerine göre bazen 15-20 dakika sonra uyanir ve sabaha kadar bi daha uyuyamazdim. Sükürler olsun simdi yastiga ceyrek kala dalip 7-8 saat deliksiz uyuyorum, en önemlisi yalnizca 5 saat bile uyusam dinc oluyorum ve inanin yorulmak bilmiyorum. Tek yaptigim yemeklerimin yaninda mutlaka evde kendi fermente ettigim lahanayi (sauerkraut) eksik etmiyorum ve yatmadan 30-45 dakika önce kefir iciyorum.

Denemenizi tavsiye ederim. Cünkü bagirsak sagligi cok önemli ve insanin düzenini belirliyor. Umarim dener ve yararini görürsünüz. Sunu da söylemeden gecemeyecegim dikkat etmeniz gereken fermente gidalara ve kefir gibi besinlere allerjinizin olmamasi.

Kalin saglicakla.

@yniobe45

11. yniobe45 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    Bendede bazen oluyor. Ben 4 vardiye calisan insanim, senin is düzenin nasil bilmiyorum. Bu uyku sorunu is ile birbirine cok bagli bir olay. Bazen farkina varmiyoruz ama isyerinde en ufak stress, uyku ve halsizlige yol aciyor. Bazen genel hayatda bilinc altinda kafamiza taktigimiz seylerde uyku düzenimizi bozmakta.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Affınıza sığınarak bende bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
    Şaka maka değil.
    Gece kalkdığınızda bir abdest alın iki veya 4 rekat Namaz kılın veya Kuran okumaya çalışın.
    Bak şeytan size nasıl uykunuzu getiriyor.
    Doğru mu bence doğru.
    Tabiiki o sağlıksız uyku bendede var. Malesef 3 vardiye çalışınca uyku problemi normal diye biliriz....

Gesendet von meinem ONEPLUS A5000 mit Tapatalk

14. Satalyamur üyemize teşekkür edenler:
    ich

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı Satalyamur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Affınıza sığınarak bende bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
    Şaka maka değil.
    Gece kalkdığınızda bir abdest alın iki veya 4 rekat Namaz kılın veya Kuran okumaya çalışın.
    Bak şeytan size nasıl uykunuzu getiriyor.
    Doğru mu bence doğru.
    Tabiiki o sağlıksız uyku bendede var. Malesef 3 vardiye çalışınca uyku problemi normal diye biliriz....

Sende niye varki sagliksiz uyku ???

Sen derin derin uyuman gerek

Etrafinda Bomba patlatsalar davul calsalar uyanmaman SAGLIKLI uyuman gerek

Sonucta sen cözmüssün olayi

16. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Daha ne diyeyim sana kardeş.

Sen öyle diyorsan öyledir

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Issizlik her kötü seyin baslangici.
    Ise yaramama kompleksinden dogan bunalim, sinir, stres vs...
    Fitneste, sabah 6 aksam 5 orda degilsin heralde. Ben bir ara arbeitlos kalmistim, ik 2-3 ay oooh dedim, ama sonrasi bayiyor, noluyor yahu diyorsun. ben neyim, kimim , afedersiniz ne boka yariyorum falan diyorsun. cevrendekiler sana degisik bir gözle bakiyor. Okuyormussun tabiki en güzeli, fakat bunun yaninda bir mini job da yapmani tavsiye ederim. ( Yanlis anlama para acisindan degil, mesguliyet acisindan. ruhunu tatmin etme acisindan).
    Allah kolaylik versin.

Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım aynı sorun bende 2 haftadır var uyuyamiyorum boğazım kuruyor nefes alamıyorum hemen uyaniyorum bu gece 5.6 defa tekrarliyor . Günlük 12 saatte calisiyorum. Bugün mesela gece 12ye doğru yattım 2 ye kadar uyuyacağım. bu havadan olma ihtimali var diye düşünüyorum doğru dürüst kış olmadı herkes hasta

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
    Kardesim sana da tavsiyem, yatak odandaki kaloriferin üstüne bir bardak su koyman. Yani kalorifer yanan odalarin havasi kuruyor, havayi nemlendirmen gerekiyor. Bogaz ve burun tikaniklari bu sebebe de dayandirilabiliyor.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Vallahi dedigim gibi, kendine simdiden okudugun üniversitede kültürümüze yakisan ileriye dönük bir kiz arkadasi bulsun, bak nasil artik uyku gözünden akacak.

Ama annenin beyenecegi tip kiz olsun.

Ciddiyim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (19 Şubat 2018 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı
    Tüm arkadaşlar iyi uyku için ne lazimsa çoğunu önermişler. Benim tavsiyem youtube den bu videoyu https://m.youtube.com/watch?t=10450s&v=GSaJXDsb3N8 mp3 olarak hand ye indirip kulaklık yada handy den dinlersen faydası olabilir.birde ayran icmenide faydası var.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 12 teşekkür aldı
    Oncelikle gecmis olsun,
    Bende kendi tecrubemi arkadaslar gibi paylasmak istedim,
    1-Oncelikle uykun gelmeden yataga gitmemelisin,
    2-Yataga yatinca tlf, tablet elinin altinda olmamali
    3-aksam belli bir saatten sonra zihnini ve bilinc altini cok mesgul eden filim dizi vs bunlardan uzak durmalisin
    4- yattigin yer iyi havalandirilmis olsun.
    5- mumkunse zifiri karanlikta uyumanin zevkini cikarmaya calis. ( karanlikta uyumak kanser hastalari icin bile bir tedavi sekli olarak uygulaniyor)
    6- yatak basucunda gerilimden uzak seni mutlu edecek hayal gucunu gelistirecek yada insani degerlerini yuceltecek bir kitap bulundurmani yatmadan mutlaka biraz okumani tavsiye ederim. Okurken senin hosuna gidecek bir cumlede birakmani ve bunu dusunerek uykuya dalmani tavsiye ederim.
    7- sabahleyin olabildigince erken kalkip gun icinde uyumamani.( Mesela 5 civari )
    Zaten sporda yapiyormussun, eger bunlar la cozum bulamaz isen senin durumun doktorluk kardesim, muhtemelen depresyondasin, bir doktordan yardim almani tavsiye ederim. Psikolojik hastaliklar biryerinin kirilmasi gibi olsa farkedersin.ama psikolojik rahatsizliklar senin farkinda olamayacagin birsekilde olabilir. Belirtileri de sadece huzursuzluk uyku bozuklugu gibi yasam kaliteni bozan seylerdir. Birde genel tavsiyem olsun herkese Seni direk ilgilendirmeyen ve seni mutsuz eden seyleri tamami ile senin merakindan dolayi sorup aratisirp ogrenmeyeceksin. Cunku okadar cok cinayet tecavuz kacirma yada insani huzursuz eden seyler varki, her ogrendiginiz olumsuz bir haber bilincaltinda baska olaylarla birlikte insana huzursuzluk verir.
    Son bir tavsiye yine genel, sabah her uyandiginda butun dunyanin sana hizmet eder bir hizmetci oldugunu dusunerek gune baslamalisin. Mesela desen ki bu Gunes benim icin hergun doguyor, yalan olur mu. Olmaz. Ozaman hersey senin icin yaratilmis, yani sen onemseniyorun birisi tarafindan. Oyle ise etrafimizdaki guzelligin farkinda olmak ve o ahenge uygun yasamak sanirim daha da rahatlatici olur. Tekrar gecmis olsun herkese.

22. 3 kişi Hokumet üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hokument arkadasimin dediklerinin hepsini katiliyorum. Bir nevi benim dedikleri baska kelimeler ile özetlemis.

Ek olarak, özellikle son 3-5 yilldir siyasi gerilimlerden dolayi piskolojimiz baya bozuldu. Her yerde bize soruyorlar, sen nasil Erdogan'i seviyorsun diye. Okulda cocuga, is yerinde arkadaslar, oturdugun yerde komsularin.

Üstene bir sözde tarih anlatan TRT dizilerine bakarsaniz, bu siyasi propaganda iyice beyninize yerlesmis oluyor. Kurtlar Vadisi, Ertugrul, Abdulhamid, Vatanim Sensin, gibi diziler propaganda dizisi olarak beynimizi yikiyor. Icerik olarak anlatinlar belki dogru, ama tarz olarak insanlari bilinc altinda hasta ediyor. Coktan bu dizileri tarzindan dolayi yasaklanmasi lazim, ama nerde. Biliyorsunuz bizim Türkiye'mizde gücü olanin sözü herzaman geciyor, adaletin degil. Hükümetde kim olursa olsun bu hep böyleydi ve halen öyle.

24. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol usta, bi deneyelim bakalim bu gece

5 Gün fitness haftada cok oldugunu sanmiyorum, sonucta alti seneden beri yaptigim bir spor. Ilk basta zaten 3x Ganzkörperplan ile ilerliyordum, tekniklerimi vs. gelistirdim ve daha sonra 2er Split'e gectim, yani 4 defa yapiyordum. Simdi ise 3er Split 5x Haftada Frequenz: pazartesi ON, sali ON, carsamba Off, persembe ON, cuma OFF, cumartesi ON, pazar ON ve böyle devam iste.. Simdiye kadar hicbir sorun yasamadim aslinda, vücüt alisik olmasi gerekiyor, ama son zamanlarda iste bos zamanimda ne yapacagimi bilmedigim icin öyle internetde dolasiyordum, asiri derecede dizi izledim ( kurtlar vadisine tekrar bastan basladim ) simdi iste cekiyoz kahrini...

Suan spor'dan geldim, iki saat bekleyip bi yataga giriyim.. ins uyku tutar bu sefer
    Tansiyonuna bakdinmi son zamanlar hic ? bende bir kac önce ay önce böyleydim. Stress dediler her defasinda sonra iki üc kere git gel git gel tansiyonuma bi bakdilar 170lerde. Sonuc hypertonie yüksek tansiyon ilac bile haftalardir daha tam düsüremedi. Cok sinsi bir hastalik gec farkina variliyor.

26. 3 kişi lazkopat üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    53
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    lazkopat arkadas , seni tebrik ediiyorum. Nihayet biri cikip düzgün bir öneride bulundu

28. guzel üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    24 mesaja 68 teşekkür aldı
    havasindanmidir suyundanmidir
    içtigimizden yidigimizden’midir bilmiyorum
    ama son zamanlarda bayagi sikayetçi olanlar çogaldi
    ayni hastalik bendede var
    aksam oldugu zaman yataga bile gitmek istemiyorum, çünkü iskence gibi geliyor

Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Alıntı guzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lazkopat arkadas , seni tebrik ediiyorum. Nihayet biri cikip düzgün bir öneride bulundu
    Eyvallah kardesim

Alıntı safak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    havasindanmidir suyundanmidir
    içtigimizden yidigimizden’midir bilmiyorum
    ama son zamanlarda bayagi sikayetçi olanlar çogaldi
    ayni hastalik bendede var
    aksam oldugu zaman yataga bile gitmek istemiyorum, çünkü iskence gibi geliyor
    hemserim sorma ya bende anlamiyorum ben kendimi tek saniyordum.
    Ama bunun bir cok sebebi ola bilir onu anladim.
    ve halen daha cözülmedi bende, hatda bazi gün oturmaodasinda uyumuslugum var bana daha rahat geldiginden.

Panik atak olabilir
    Uyku apnesi olabilir
    Tansiyon ve Sinuzitde yapa bilir.
    Alerjide olabilir Haustaub eger hapsirtiosa.

Bende tansiyon ve sinüzit var. bence o uyutmuyor sIkInti basiyor.
    Konu lazkopat tarafından (25 Şubat 2018 Saat 14:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    183 mesaja 296 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar.Bende de aynı sorun var.27 sene sade gececi çalıştım.6 ay önce malülen emekli oldum.Gece saat 10 dan sabah 6 ya kadar çalıştığım halde sabahları eve geldiğimde 1 saat sonra uyumak istiyordum yinede uyuyamıyordum.ben yıllardan beri doktoruma Zopiclon 7.5mg uyku ilacı yazdırıyorum.uyku ilacını almadan ne gece nede gündüz uyuyamıyorum.önceleri bir tane alıyordum şimdi iki tane birden alıyorum.artı Dominal 80mg iki tane.toplamda 4 tane yatmadan yarım saat önce alıyorum.gece kaçta yatarsam yatayım ertesi gün sabahın 4 veya 5 inde ayaktayım.birde yatağa girdiğimde hoşuma gidem muziklerini dinliyorum.örneğin ben türk sanat muziğini çok severim.hoşuma gidenleri dinlerim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Dm ve Rosmann larda raharlikla bulabilecegin Kediotu'nu alip icmeyi dene uyku sorunu icin idealdir.

33. ich üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)