Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2272 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uyku tutmuyor

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı

Uyku tutmuyor

Selam kardesler,

son zamanlarda uyku düzenimi baya bozdum ve sabahlamaya basladim, sabahlari uyumaya gidiyordum. Simdi ise yine uyku düzenimi yerine getirmeye cabaliyorum, uyku ritmim öyle bozuldu ki.. ne kadar uykulu olursam oluyum, uyuduktan birkac saat sonra uyaniyorum ve uykum gitmis oluyor.

Misal olarak: Dün cok yorgundum, saat 23de uyumaya gittim fakat saat 3de uyandim ve saat 7e kadar uyuyamadim, uyku tutmadi. Bugün ise saat 21de uyumaya gittim ve saat 1e dogru yine uyandim. Saat suan 4.25 ve uyku denen birsey yok. Sabah olunca yani 7-8 gibi uyku geliyor.

Yardim edebilecek kardesler varmi aranizda? Belki buna benzer birsey yasamis olanlar vardir aramizda diye bi soruyum dedim. Yatmadan önce herhangi bir cay vs. yardim eder mi? Uyku ritmimi yine normallestirmem icin en saglikli yol hangisidir?

Simdiden cok tskler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    30 mesaja 39 teşekkür aldı
    Ayni Problem bende de var .

4. Mossad üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    iki tavsiye verebilirim 1. spor 2 stressden uzak durmak.

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

6. durak78 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Daha demin instagram da dolasirken böyle bir yaziya rastladim:

Uyku problemi olanlara; Günde 4-5 tam ceviz yenirse Melatonin salgısı artar ve rahatça uyursunuz.

Denemek lazim...

Durak kardes, zaten haftada 5x Fitness'e gidiyorum, Koffeinli icecekler kullanmiyorum ( Kahve, Cola... ) yatmadan bir kac saat önce siyah cay da icmiyorum..

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Sicak bir Dus almani
    Masaj yaptirmani
    Rahatlatici müzikler dinlemeni
    Yatak odasini Havalandirmani
    Yatak odasini karartipta Uykuya yatmani
    ve Gida olarak Ayran / Yogut / Patates / Ilik Süt /Badem / Elma / Kayisi / Turp gibi
    Tüketim Yöntemi dene faydasi olacaginin kanaatindeyim.

En önemlisi Stress'ten uzak yukarida Arkadasin dedigi gibi

Daha önce bende de vardi

Bir detayi atlamissim Spor yapmak Temiz Havaya cikmak it's very important
    Konu memo82a tarafından (07 Şubat 2018 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir.

9. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam kardesler,

son zamanlarda uyku düzenimi baya bozdum ve sabahlamaya basladim, sabahlari uyumaya gidiyordum. Simdi ise yine uyku düzenimi yerine getirmeye cabaliyorum, uyku ritmim öyle bozuldu ki.. ne kadar uykulu olursam oluyum, uyuduktan birkac saat sonra uyaniyorum ve uykum gitmis oluyor.

Misal olarak: Dün cok yorgundum, saat 23de uyumaya gittim fakat saat 3de uyandim ve saat 7e kadar uyuyamadim, uyku tutmadi. Bugün ise saat 21de uyumaya gittim ve saat 1e dogru yine uyandim. Saat suan 4.25 ve uyku denen birsey yok. Sabah olunca yani 7-8 gibi uyku geliyor.

Yardim edebilecek kardesler varmi aranizda? Belki buna benzer birsey yasamis olanlar vardir aramizda diye bi soruyum dedim. Yatmadan önce herhangi bir cay vs. yardim eder mi? Uyku ritmimi yine normallestirmem icin en saglikli yol hangisidir?

Simdiden cok tskler

Arkadasim belirlir bir yastan sonra bunlar herkez icin gecerli,arkadaslarin cogu yazmis Stersten kacinman lazim,aksam yataga girdiginde bic bir sey düsünmemelisin.

Ayrica uyudugunda horlama ,uyku apnesti varsa? muhakak bir doktora görünmeni tavsiye ederim,bunlar varsa cok yorgunluk olur ve uykunu rahat uyuyamazsin.

Ayni sorun bendede vardi,ben simdi maske ile yatiyorum,birde dr uyku hapi verdi simdilik cok sükür rahat uyuyabiliyorum,sabah kalktigimda dinlenmis olarak kalkiyorum.

11. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Uykuyu tesvik etmek icin uyku ilaci tavsiye etmem ama pflanzlich basierte ilaclar bir nevi seni uyumaya tesvik ediyor

Bunlar bildigimiz agir uyku haplari degil, adi üzerinde bitkisel olup ileridede bagimlilikta yapmiyor.

Bir ara bende senin gibiydim, bunun sayesinde bir iki ayda cok sükür sorunumu hallettim.

13. Selam üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Aksamlari yatmadigan önce bundan kullanin

100% dogal bir madde kimya yok

Daha gecen hafta komsuma aldim getirdim

Oda uyku sorunu cekiyormus

Adam inanin bir haftadir her gördügünde tesekkür ediyor dua ediyor

https://www.apodiscounter.de/abtei-b...E&gclsrc=aw.ds

15. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayrica uyudugunda horlama ,uyku apnesti varsa? muhakak bir doktora görünmeni tavsiye ederim,bunlar varsa cok yorgunluk olur ve uykunu rahat uyuyamazsin.

Ayni sorun bendede vardi,ben simdi maske ile yatiyorum,birde dr uyku hapi verdi simdilik cok sükür rahat uyuyabiliyorum,sabah kalktigimda dinlenmis olarak kalkiyorum.
    Bendede ayni sorun vardi. Maskeyi aldikdan sonra yeni dogmus gibi oldum.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

17. Serkinho üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Sagolun arkadaslar, tavsiye edilenleri en kisa zaman da deniyecegim

Arkadasim belirlir bir yastan sonra bunlar herkez icin gecerli,arkadaslarin cogu yazmis Stersten kacinman lazim,aksam yataga girdiginde bic bir sey düsünmemelisin.

horlama gibi sorunum yok kardesim

Bahsettiginiz o maske Tam olarak nasil birsey? Sadece gözleri kapatan Maske mi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    bilmiyorum calisiyormusun, eger sabahin 5..de 6..sinda kalkip 8..10 saat calisan biriysen gündüzleri uyumuyorsan hic bi spor yapmasanda temiz havada cikip en az yarim saat yürüyüs yaparsan istemesende aksam 22 de yataga gidince güzelce uyursun.

20. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Sagolun arkadaslar, tavsiye edilenleri en kisa zaman da deniyecegim

horlama gibi sorunum yok kardesim

Bahsettiginiz o maske Tam olarak nasil birsey? Sadece gözleri kapatan Maske mi?

Hayir arkadasim buraya bak https://www.nordservice-projects.de/...iegeraete.html rahat solumana yardimci oluyor,uyku apnesti varsa bunu kullanmaktan baska caren yok.

22. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    284
    12 mesaja 15 teşekkür aldı

Bended ayni promlem var ben sanirim yaslilarin cogunda bu promlem var ben 57 yasindayim bundan 4-5 sene önce basladi
    alchol aldigim zaman dahada kötü olyor misal 23:00 Yatiyom saat sabah 2-3 gibi uyaniyorum saat sabah 5-6 kadar uyymiyorum
    alchol almadigim zamanda uyaniyorum ama o zaman daha erken tekrar uyuyabiliyorum

24. dadas40 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Senin sorunun aşağı yukarı belli aslında ( sen muhtemelen ya emeklisin yada çalışmıyorsun )

Sende vucüt artık uyumayı huzuli boş bir işmiş gibi görüyor gereksiz düşünerek rahatsız oluyorsun..

Birde sanırım kafan sürekli meşgul olmadık ufak tefek şeyleri kafanın içinde büyütüyor olmalısın..

Bedenende vücudunda yorulmadığı için herşey birleşiyor, vücudunu yoracak daha doğrusu dengede tutucak demek daha doğru birşeyler bulmalısın..

1 hafta ağır bir işde çalışacaksın herşey normale döner şöyle bir 8-9 saat vücut ter atıcak, bütün kaslar bitap düşecek bak sen ondan sonra

Nasıl uyuduğunu bilemezsin ruh gibi valla

26. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin sorunun aşağı yukarı belli aslında ( sen muhtemelen ya emeklisin yada çalışmıyorsun )

Sende vucüt artık uyumayı huzuli boş bir işmiş gibi görüyor gereksiz düşünerek rahatsız oluyorsun..

Birde sanırım kafan sürekli meşgul olmadık ufak tefek şeyleri kafanın içinde büyütüyor olmalısın..

Bedenende vücudunda yorulmadığı için herşey birleşiyor, vücudunu yoracak daha doğrusu dengede tutucak demek daha doğru birşeyler bulmalısın..

1 hafta ağır bir işde çalışacaksın herşey normale döner şöyle bir 8-9 saat vücut ter atıcak, bütün kaslar bitap düşecek bak sen ondan sonra

Dogru, calismiyorum, üniversite ögrencisiyim ( son zamanlarda bos zamanim vardi fakat simdi ise uyku ritmimi toparlamam lazim ). Zaten yukarda belirtmis oldugum gibi haftada 5 defa fitnesse gidiyorum ve spordan sonra bir anlik yoruluyorum, sanki gözlerimi kapatsam uyuyacakmissim gibi oluyor fakat eve geldikten sonra ( genellikle gec saatde gidiyorum, yani 21den itibaren ) ve arabasiz gidiyorum ( nede olsa yakin, 10dk ) aktif bir hale geciyorum, yani uyku ucup gitmis oluyor. Bende anlamadim..

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Durak kardes, zaten haftada 5x Fitness'e gidiyorum, Koffeinli icecekler kullanmiyorum ( Kahve, Cola... ) yatmadan bir kac saat önce siyah cay da icmiyorum..

Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadas haftada 5 kez Fitnese gittigini yazmis,yalniz kendini baska seylerle meskul edebiliyordur,bundan dolayi bir doktoroda görünmesinde yarar vardir diyorum.

29. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Arkadas haftada 5 kez Fitnese gittigini yazmis,yalniz kendini baska seylerle meskul edebiliyordur,bundan dolayi bir doktoroda görünmesinde yarar vardir diyorum.
    Bilincaltinda gelecek olan sinavlar beni stresse mi sokuyor aceba? Aslinda yapabilecegimden eminim yani stress olmamasi gerekiyor..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Olabilir tabiki. Yapacağın tek şey zorla uyumaya çalışmamak. Gece uyandın, baktın olmuyor kalk. Zorla uykunu bekleme. Bir cay veya su iç. İçerken hafif uzanır gibi otur. Bu arada birazda Kral FM veya Türk Sanat Müziği seviyorsan TRT Müziki aç. Çayını yudumlarken hafif hafif kafandaki planlarını gözden geçir. Sonra git yat.

Ancak ana sorunun fitnes. 5 gün fitnes haftada çok. En fazla üç kere. Vücutun hep yüksekte çalışıyor. Birde fitnesden eve geldikten sonra yatmadan önce mutlaka 2 saat boş zamanın olmalı.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Şubat 2018 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

32. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabilir tabiki. Yapacağın tek şey zorla uyumaya çalışmamak. Gece uyandın, baktın olmuyor kalk. Zorla uykunu bekleme. Bir cay veya su iç. İçerken hafif uzanır gibi otur. Bu arada birazda Kral FM veya Türk Sanat Müziği seviyorsan TRT Müziki aç. Çayını yudumlarken hafif hafif kafandaki planlarını gözden geçir. Sonra git yat.

Ancak ana sorunun fitnes. 5 gün fitnes haftada çok. En fazla üç kere. Vücutun hep yüksekte çalışıyor. Birde fitnesden eve geldikten sonra yatmadan önce mutlaka 2 saat boş zamanın olmalı.
    Sagol usta, bi deneyelim bakalim bu gece

5 Gün fitness haftada cok oldugunu sanmiyorum, sonucta alti seneden beri yaptigim bir spor. Ilk basta zaten 3x Ganzkörperplan ile ilerliyordum, tekniklerimi vs. gelistirdim ve daha sonra 2er Split'e gectim, yani 4 defa yapiyordum. Simdi ise 3er Split 5x Haftada Frequenz: pazartesi ON, sali ON, carsamba Off, persembe ON, cuma OFF, cumartesi ON, pazar ON ve böyle devam iste.. Simdiye kadar hicbir sorun yasamadim aslinda, vücüt alisik olmasi gerekiyor, ama son zamanlarda iste bos zamanimda ne yapacagimi bilmedigim icin öyle internetde dolasiyordum, asiri derecede dizi izledim ( kurtlar vadisine tekrar bastan basladim ) simdi iste cekiyoz kahrini...

Suan spor'dan geldim, iki saat bekleyip bi yataga giriyim.. ins uyku tutar bu sefer
    Konu guesswhosback tarafından (08 Şubat 2018 Saat 01:00 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    bende panikatak var bende uyuyamadigim zaman bir korku basliyor hayat cekilmez oluyor uyku düzenim sende oldugu gibi bozuldugu zaman ayni sonuclar beliriyor ve yaklasik ayni proplemleri 20 30 senedir yasayan biri olarak söylüyorum bu uykuyu düzene sokmanin en kolay yolu 6 7 saat yatmak ne olursa olsun normal düzene sokmak istedigin saatde yatip asla yatakdan cikmayacaksin ister uyu ister uyuma mutlaka yatakda yatip gözlerini kapatacaksin kendini uyuyacagim ne olursa olsun yatakdan cikmayacagim diye sartlandiracaksin en cok 3 4 gün sonunda uyuyacaksin ..bu dedigim 3 gün icerisinde aksam uyuyamasanda gündüz asla kestirme sekerleme yapma..Allah yardimcin olsun...

35. choban üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)