Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2256 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6Yasindaki cocugun okula baslamasi!!!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı

6Yasindaki cocugun okula baslamasi!!!

Merhaba

Benim cocuk 24.08.2018de 6 yasina giriyor,fakat ben 6 yasinda okula baslamasini istemiyorum cok erken ve yetersiz buluyorum,almanca deyimiyle "Sie ist noch ein Spielkind" Bayern eyaletinde kaliyorum stichtag 30.09.Daha testlere girecek ama ben daha önce davranmak istiyorum!

Yillar önce kardesim böyle okula basladi,ilk günden son güne kadar okulu sevmedi sevdiremedik,aynisi cocugumunda basina gelmesini istemem,daha yetiskin giderse daha kolay olabilecegini düsünüyorum o sebeple 1yil ertelemek istiyorum tabiki mümkünse

Acaba böyle bir sorunu olupda cözen arkadaslar varmi,nasil bir yol izlediler,bilgilerini paylasirlarsa sevinirim

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 12 teşekkür aldı
    Her cocugun kendine gore bir dunyasi var, cocugunuzun birebir kardesinizle ayni tepkiyi vermesi cok mumkun degil. Eger cocugunuz okul icin yeterli degilse bunu hem kendi fikriniz hemde bir ogretmen gozu ile tesbit etti iseniz ozaman birsey diyemem, ama sorun sadece sizin ve cocugunuzun psikolojik olarak okula hazir olmamaniz ise ozaman hem kendinizi hem de cocugunuzu okula hazirlamanizi tavsiye ederim. Yasdan kaynaklanan kucuk detaylari kisa surede nasil halledip gelistigini sasirarak gorursunuz. 1. Sinif zaten oyun cagindaki bir cocugun yavas yavas ciddilesen hayata atilan en kucuk bir adimidir. Bir ogretmen olarak size tavsiyem testlerin sonucunu bekleyip bir ogretmenle degerlendirmeniz ve ona gore karar bermenizdir. Simdididen aldiginiz kararin cocugunuza ve size hayirli olmasini temenni ederim.

4. 4 kişi Hokumet üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Biz mesela ögretmenlerin taviyesine uymayarak cocugu 6 yasinda baslattik cünkü okuma yazmayi cözmüstü ama matematigi zayif oldugundan ve yasitlarina oranla daha cocuksu oldugundan cok zorluklar cektik.

Yani pisman olduk ve bir önce ki yoruma tamamen katiliyorum. Eger cocuk o seviyeye gelmisse, okula vermemek de yanlis. Her cocuk bir degil.Uzmanlari bu isi bilirler, bence güvenmekte yarar var.

6. mxm üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    7 ci ayda dogan cocuk normal 7 yasinda okula gider

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Eyalet eyalet değişiyor. Bizim burada Hessen de Stichtag 01.07.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Dünyada en saçma bulduğum sistemdir ( biz dünyaya çocuk değil Köle imal ediyoruz )

Bu kanunlara kim onay veriyorsa kurşuna dizmek istiyorum ( Hakkım helal değildir bunlara )

6 Yaşında 7 Yaşında daha sabileri o güzel uykularından mecbursun diye uyandırıp okula götürüyoruz..

İstersen kendi çocuğunu birkaç hafta geç götür sırf biraz uyusun diyede görürsün neler olacak...

Kendi çıkardığımız saçma sistem kanunlar yüzünden o sabilerin vebalini çektikleri acıları öbür tarafda tek tek sorguya çekilecez...

Valla benim oğlan şu an 9 yaşında daha ufakken uyandırırdım içim parçalanırdı ( Allah belasını versin bu sistemi koyanların )

Bazen oğlum uyandırdığımda okula gitmesem olmazmı uyusam olmazmı derdi ( gelde için parçalanmasın buna )

Sistemde yanlışlık var bu okul saatleri belirli yaşlarda geç saatlerde başlatılabilirdi ( Yazık günah )

Üzülmekten başka elden birşey gelmiyor köle yetiştirmeye devam ( 4 - 5 yaşında elimizden alıcaklar yakında biz sadece görmeye gidicez )

10. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    okul saatlerine bende birsey yazmak istiyorum

gercekten kizim 5 siniftan sonra sabah 06:30 kalkardi 08:00 de baslayan derse yetissin diye

ders saatleri genellikle 08:00 - 08:45 baslar 15:00 -16:30 biterdi

bu ne ya ?? böyle bir okul systemimi olurya ??

ilk yildan veliler beni sinifi temsil etmem icin sectiler

olucakya aksilik benim gibi arizali birini kalktilar birde 2000 fazla ögrenci olan okulda

bütün velilerin temsili icinde sectiler , 2 yil sonra kendiligimden biraktim

yoksa ya katil olurdum yada adam yaralamaktan yargilanirdim

5 sinif ögrencileri sabah 08:00 geliyor 45 dakika ders yapiyor sonra 3 ders bos !!!

yada 13:30 kadar full ders yapiyor ondan sonra 15:30 kadar bos 15:30 sonra sonra 45 dakiak ders

o bosluklarda cocuklar nerde ne yapiyor kimse umursamiyordu

ben yada hanim o bosluklarda gidip cocugu alip carsida falan geziyorduk yemek yiyorduk

cocukla ilgileniyorduk bir cok sefer yasakmis okuldan ayrilmak diye kavga gürültü cikti

yaw yasak evet haklida zaten ögrenciyi kontrol eden yok yani dua etmeleri gerek gelip velielr ilgileniyor diye

inanin ben kizim okulu bitirene kadar ojulda nekadar ögretmen varsa düsman edindim

o esnada oglumda ayni okula geldi ayni tantana devam ALLAHA sükür oglanda bu sene son

gerci kocaman adam oldu sorun yokta ilk yillar ayni sorunlari cok yasadik

yaw o ufacik yavrulari rezil ediyorlar , okumak isteyenleri dahi okuldan sogutuyorlar

bence Avrupada en rezil okul systemlerinden biri Almanyada

hele bu eyalet olayi tam rezillik

biz yilalrdir baska eyalette yasayan kardesim ile beraber izin yapamiyoruz yaz aylarinda

ya biz gidiyoz onlar dönüyor yada tersi

bazi yazlari belki 2-3 gün denk geliyor

düsünün ailesi kalabalik olupt 2-3 eyalete dagilmissan büyük aile olarak toplu rahat bir izin yapma sansin cok zor

ALLAH Almanyada ilk 6-7 sifia kadar cocuk okutana kolaylik versin

ondan sonra cocukalr büyüdükleri icin insan biraz rahatliyor

oma 6.7 sinifa kadar hep tantana

7 sinifa kadar sabahalri biz getirdik aldik

12. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    184
    20 mesaja 20 teşekkür aldı
    http://schulrecht-bayern.rechtsanwal...undschule.html

Dilekce verip bir sene sonra Okula kayit yaptirirsiniz.

14. manO üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    ben sana kisa yazayim
    3 cocuk babasi olarak - sana tavsiyem daha 6. yasina girecek cocuk okula baslamamali - isterse simdiden okula hevesi vs.. vs.. olsun
    süper zeka cocuk bile olsa

tüm yazilari okumadim - ama ögretmene katilmiyorum

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    bence bu karari cocugun yasina göre degil de,
    cocugun su anki gelismislik durumuna göre versen daha iyi.
    bir baba olarak cocugunu senden iyi kimse taniyamaz, yapabilir diyorsan ve cocukta da o istek varsa yolla.
    Ama yok henüz o kadar büyümedi diyorsan, bir sene bekle.

Ama su da var ki, evlatlari babalar icin her zaman cocuktur

Benim yegeni de 6 yasinda baslattik ama hep bir okul meraki vardi,
    kendi de istiyordu yani ve su an itibariyle her sey yolunda.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    benim cocuklar saat 7 oldumu kendileri uyaniyorlardi ama aksam oldugu zaman saat 20.00 yatakda oluyorlardi cumartesi haric

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Tsk ederim yazan arkadaslara!

Dün müdür yardimcisi ile konustum,yazdiklarimi dile getirdim.Adam hakli olarak ben tek basima birsey diyememem hersey puzzle misali koyarak karar verilebilir dedi.öncelikle Screening testi yapilacak,doktor raporu,kindergarten raporu (onlara kalsa biran önce gitsinki kontenjan yeni cocuk ile dolsun),veliler ve müdürün karari...

Bakalim hersey nasil gelisecek,elimden geldigince bilgi vermeye calisacagim ayni düsüncedeki velilere yol haritasi olsun diye

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)