Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2297 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye de arac kiralamak

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    neden pisman oldun bir kac kisiden daha duydum bunu elit kalteyi dusurdu iyice

Alıntı Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yilda birkac defa araba kiralarim. En son yilbasi tatilinde Elit'ten kiraladim (ist. sabiha gokcen hava limani) ve cok pisman oldum.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detay lazim
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden pisman oldun bir kac kisiden daha duydum bunu elit kalteyi dusurdu iyice
    Havalanina indigimde karsilayan falan kimse yoktu. Biraz bekledim, gelen giden yok. Burosuna telefon ettim, yarim saat sonra havalani cikisinda bufenin yanina gelmem soylendi. Neyse oraya birisi geldi ve arabanin asagi katta parkta oldugunu ve beni baska bir arkadasinin karsilacagini soyledi. Tabii valizler falan dolu elimizde. Neyse indik asagi kata. Soyledigi gibi birisi bekliyordu. Selamlasma sonrasi ikinci surucu icin fazladan para istedi. Kalsin dedim.

Dedim ki; neden beklemiyorsunuz cikista, ucagin biletini gonderdim, neden gelmediniz dedim. Islerinin cok oldugunu falan soyledi. Arabanin etrafini falan dolasik iste.
    Isin enteresan tarafina geliyorum; konusma esnasinda elime bir ticket tutusturdu ve cikista park parasi odiceksin dedi. Sasirdim tabii, ve dedim ki, sizin arabanin park parasini ben neden odicem ? dedim.
    Ya haberin yokmu, sana gonderdigim e-mail'de yaziyor hepsi dedi ! Bende, e-mailde yazmasi senin hakli oldugunu gostermez, senin park parani ben neden odicem diye sordum.(onemli olan para degil, kendimi enayi gibi hissettim! )
    Cevap su oldu; kardesim ben buraya 20 tane araba diziyorum, herkesin istedigine gore is yapamam dedi. Soyleme sekli ve tavirlari; ister al ister alma der gibiydi(ama oyle bir kelime kullanmadi).
    Ya sabir dedim !!!! elimizde valizler ve birde kucuk cocuk var. Neyse bosver dedim kendi kendime. Yalniz olsaydim o adami o park yerine gomerdim !

Donus saatini onun istedigi sekilde olucakmis !!! 11:30 da alirim arabayi, daha once getirirsen almam dedi ! Bende 700km yoldan gelicem, ne zaman gelirsem telefon ederim alirsin dedim. Biraz soylendi falan,sonra tamam dedi.

Birkac gun sonra anket yapmak icin birisi telefon etti. Bende olani biteni abartmadan oldugu gibi anlattim. Arayan kisi kendileri icin onemli oldugunu soyledi ve tesekur etti.

Donuste sabah 9:00h gibi telefon ettim. Isinin oldugunu soyledi ve 11:30h beklememi soyledi.(saat 10:00h da kontuar aciliyor ucagin).
    Ister gel ister gelme, arabani birakirim parka giderim dedim ! (zaten parasini pesin vermistim). O zaman bekle 15dk. ya ordayim dedi. Ve geldi eleman.
    Arabanin her tarafina dikkatlice bakti birkac defa, yedek lastigine varana kadar.
    Sonra basladi "sen beni neden sikayet ettin" dedi. sikayet falan etmedim, arayan kisinin sorularina cevap verdim ve ne olduysa onu soyledim dedim.
    Inanin bana hanim,cocuklar falan olmasa insanin katil olmamasi elde degil !
    Bundan boyle elitcar benim icin bitmistir. Onceden de kiralamistim elitten, ama bir problem cikmamisti.

4. Rammstein üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Aslinda böyle sirketler icin forumda bir kara liste hazirlamak lazim.

Iyiki hanim ve cocuklarin yanindaymis. Lafta öyle yalnizken dalardim demek kolay. Bu adamlarin mafya ile baglantilari vardir. Orda milletin icinde dalarsin, bir saat sonra seni karayolunda kenare cekip bir güzel sana dalarlardi.

Beladan her zaman kacma imkaniniz varsa kacin.

Türkiye'de ben her zaman ucaktan inince derim: Eline, diline, beline sahip cik. Bunlara sahip cikmazsan mutlaka basina bir is gelir.

Almanya'da trafikte bir el harekti yaparsin, kimse dönüp bakmaz. Türkiye'de yaparsan, aractan indirip döverler.

Erkeklik taslama devri, bilek ile bitti. Artik zekamiz ile erkeklik taslamamiz gerek.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (16 Ocak 2018 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

6. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Havalanina indigimde karsilayan falan kimse yoktu. Biraz bekledim, gelen giden yok. Burosuna telefon ettim, yarim saat sonra havalani cikisinda bufenin yanina gelmem soylendi. Neyse oraya birisi geldi ve arabanin asagi katta parkta oldugunu ve beni baska bir arkadasinin karsilacagini soyledi. Tabii valizler falan dolu elimizde. Neyse indik asagi kata. Soyledigi gibi birisi bekliyordu. Selamlasma sonrasi ikinci surucu icin fazladan para istedi. Kalsin dedim.

Dedim ki; neden beklemiyorsunuz cikista, ucagin biletini gonderdim, neden gelmediniz dedim. Islerinin cok oldugunu falan soyledi. Arabanin etrafini falan dolasik iste.
    Isin enteresan tarafina geliyorum; konusma esnasinda elime bir ticket tutusturdu ve cikista park parasi odiceksin dedi. Sasirdim tabii, ve dedim ki, sizin arabanin park parasini ben neden odicem ? dedim.
    Ya haberin yokmu, sana gonderdigim e-mail'de yaziyor hepsi dedi ! Bende, e-mailde yazmasi senin hakli oldugunu gostermez, senin park parani ben neden odicem diye sordum.(onemli olan para degil, kendimi enayi gibi hissettim! )
    Cevap su oldu; kardesim ben buraya 20 tane araba diziyorum, herkesin istedigine gore is yapamam dedi. Soyleme sekli ve tavirlari; ister al ister alma der gibiydi(ama oyle bir kelime kullanmadi).
    Ya sabir dedim !!!! elimizde valizler ve birde kucuk cocuk var. Neyse bosver dedim kendi kendime. Yalniz olsaydim o adami o park yerine gomerdim !

Donus saatini onun istedigi sekilde olucakmis !!! 11:30 da alirim arabayi, daha once getirirsen almam dedi ! Bende 700km yoldan gelicem, ne zaman gelirsem telefon ederim alirsin dedim. Biraz soylendi falan,sonra tamam dedi.

Birkac gun sonra anket yapmak icin birisi telefon etti. Bende olani biteni abartmadan oldugu gibi anlattim. Arayan kisi kendileri icin onemli oldugunu soyledi ve tesekur etti.

Donuste sabah 9:00h gibi telefon ettim. Isinin oldugunu soyledi ve 11:30h beklememi soyledi.(saat 10:00h da kontuar aciliyor ucagin).
    Ister gel ister gelme, arabani birakirim parka giderim dedim ! (zaten parasini pesin vermistim). O zaman bekle 15dk. ya ordayim dedi. Ve geldi eleman.
    Arabanin her tarafina dikkatlice bakti birkac defa, yedek lastigine varana kadar.
    Sonra basladi "sen beni neden sikayet ettin" dedi. sikayet falan etmedim, arayan kisinin sorularina cevap verdim ve ne olduysa onu soyledim dedim.
    Bundan boyle elitcar benim icin bitmistir. Onceden de kiralamistim elitten, ama bir problem cikmamisti.
    yaşanmaması gereken şeyler yaşamışsıniz, yalniz bu biraz işçi sorunu gibi duruyor, size kazma bir çalışan denk gelmiş gibi. internet de neredeyse bütün rente car firmaları hakkında kötü yorumlar okumak mümkün, inşallah böyle tiplere denk gelmeyiz.

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Alıntı Gercekler 2.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda böyle sirketler icin forumda bir kara liste hazirlamak lazim.

Iyiki hanim ve cocuklarin yanindaymis. Lafta öyle yalnizken dalardim demek kolay. Bu adamlarin mafya ile baglantilari vardir. Orda milletin icinde dalarsin, bir saat sonra seni karayolunda kenare cekip bir güzel sana dalarlardi.

Beladan her zaman kacma imkaniniz varsa kacin.

Türkiye'de ben her zaman ucaktan inince derim: Eline, diline, beline sahip cik. Bunlara sahip cikmazsan mutlaka basina bir is gelir.

Almanya'da trafikte bir el harekti yaparsin, kimse dönüp bakmaz. Türkiye'de yaparsan, aractan indirip döverler.

Erkeklik taslama devri, bilek ile bitti. Artik zekamiz ile erkeklik taslamamiz gerek.
    Erkeklik taslamiyorum hocam. Siddet yanlisi birisi degilim. Benim yerimde kim olsa ayni seyi dusunurdu.

Adamlarin mafya ile baglantisi olsa bile bizim de devletin onemli yerlerinde akrabalarimiz var. Eminim ki gereginden fazlasini yaparlar.

Aslina bakarsaniz; Turkiyede insanlarda sinir,sitres hat safhada. Sanki dokunsan kavga edecek bir halleri var.
    Sizin de soylediginiz gibi, kimseye bulasmicaksin, herkez mafya olmus.

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşanmaması gereken şeyler yaşamışsıniz, yalniz bu biraz işçi sorunu gibi duruyor, size kazma bir çalışan denk gelmiş gibi. internet de neredeyse bütün rente car firmaları hakkında kötü yorumlar okumak mümkün, inşallah böyle tiplere denk gelmeyiz.

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk
    Bence de isci sorunu. Ama sonucta rezil olan biz oluyoruz. 3 kurus fazla olsun, insan gibi hizmet alabilecegimiz bir firma olsun.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Oldum bittim bana bu araba kiralayan yerler hep üçkağıtcıymış gibi geliyor ! !

Bu iş kolunda çok oldukları için artık belleğe yerleşmiş olduğundandır sanırım..

Ama illaki kiralanıcaksa namlı ve büyük firmalardan kiralayın derim, onlar hiç olmassa bir nebze daha iyi olur..

3 kuruş fazla olsun oralarda başınızın ağrımasından iyidir..

11. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Erkeklik taslamiyorum hocam. Siddet yanlisi birisi degilim. Benim yerimde kim olsa ayni seyi dusunurdu.

Adamlarin mafya ile baglantisi olsa bile bizim de devletin onemli yerlerinde akrabalarimiz var. Eminim ki gereginden fazlasini yaparlar.

Aslina bakarsaniz; Turkiyede insanlarda sinir,sitres hat safhada. Sanki dokunsan kavga edecek bir halleri var.
    Sizin de soylediginiz gibi, kimseye bulasmicaksin, herkez mafya olmus.
    Ustam lafim cogu ortaydi sana degildi.

Devlete önemli yerlerde akrabalarin olabilirde, bunu o adamlar bilmiyorki. Ben dayagi yedikten sonra, neye yarar.

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Ustam lafim cogu ortaydi sana degildi.

Devlete önemli yerlerde akrabalarin olabilirde, bunu o adamlar bilmiyorki. Ben dayagi yedikten sonra, neye yarar.
    Haklisin ustam, sinirlere hakim olmak gerekiyor.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Çok haklısın bu konuda

Valla 10 sene oldu almanyaya geleli, zaten 10 sene önceden bildiğimiz şeylerdi zaman insanlar daha çok değişik olmuşlar...

En son gittiğimde, hani şu eskilerin bir sözü vardır köpek yabancı bir yere gidince kuyruğunu araya alır gezermiş..Bende aynı öyle dolandım valla..

İnsanlar saatli bomba olmuşlar hemen patlıyorlar, takıyorlar bıçağı hiçbirşey olmamış gibi yoluna devam ediyorlar..

Çevreden görenler oluyor herkez hiçbirşey olmamış gibi davranıyor görmezden geliyorlar ...

Demek istediğim post delindikten sonra hiç birşey derman olmaz

Ettiği Teşekkür
    849
    seni karsilayan cocugun ismi neydi hatirliyormusun ? yada bunlari yapan kisinin ismini

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni karsilayan cocugun ismi neydi hatirliyormusun ? yada bunlari yapan kisinin ismini
    Kontratin uzerine adini ve cep telefonunu yazmisti, eger dogruysa Ismi : Mahir .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    valla yorumlardan belli dedigim gibi arac kiralama isi MAFYA vari sirketlerde sakat tekrar söylüyorum basiniza bi aksilik gelmedigi sürece bu firmalar üc bes kurusta diger kurumsal firmalardan ucuz oldugu icin herkes memnunum sorun yasamadim vss diyor ama en saglami üc kurus fazla öde bilindik kurumsal firmadan kirala.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla yorumlardan belli dedigim gibi arac kiralama isi MAFYA vari sirketlerde sakat tekrar söylüyorum basiniza bi aksilik gelmedigi sürece bu firmalar üc bes kurusta diger kurumsal firmalardan ucuz oldugu icin herkes memnunum sorun yasamadim vss diyor ama en saglami üc kurus fazla öde bilindik kurumsal firmadan kirala.
    dogru diyon usta

sitede acilan bir cok konu zaten UCUZ NERDEN BULURUM misali acilan konular

kimse kalite aradigi yok , baksana ucut TV nerde , ucuz cep telefonu nerde , ucuz hali nerde

ucuz araba nerde , ucuz kiralik araba nerde , ucuz o nerde ucuz bu nerde .... vs vs vs

sonra ayni kisiler geliyor , basindan gecen olumsuzluklari yaziyor akil ariyor

yaw akil aramaya gerek yok , akil kafanin icinde beyinde kullanmasini bildikten sonra

yaw Türkiyede https://www.sixt.com.tr/ var https://www.europcar.de/standorte/turkei var

https://www.enterprise.de/de/autover...e/tuerkei.html var https://www.hertz.de/p/mietwagen/tuerkei var

Arkadaslar AVRUPA standartlarinda istiyor herseyi ama gidiyorlar dandik sirketlerden Araba kiraliyorlar

Yok öyle üç kuruşa beş köfte beyler ,

o olucak bu olucak sigortasi bu sekilde olucak vs vs vs vs vs vs yaw istekler bitmiyor

ama paraya geldimi UCUZ olucak .............Ucuz Etin Yagnisi yavan olur

kirlayin yukarida linklerden bir araba almanya üzerinden herseyi yapin

bir terslikmi oldu gelin burda mahkemeye verin catir catir hakkinizi arayin
    Konu TipiTip tarafından (16 Ocak 2018 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

19. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Hangi şehir den bilmiyorum kiralamak istediğinizi,
    Ama çizgirent benim favorim, yaklaşık şimdiye kadar 10oldu onlardan kiraliyorum hiç sorun yaşamadım bu ayın 11 İzmir den daha yeni döndüm büro ları da var artık ve otobüs park yerinde yaklaşık 100 tane olması lazım plakası olmayan sıfır fiat modelleri duruyor idi, tabiki kiralama istediğiniz model de önemli unsur ben şahsıma konuşayım benim ayağımı yerden kessin yeter zaten Türkiye şartları belli symbol kiralamis idim günlüğe 12 € idi daha 11000km de

Ettiği Teşekkür
    849
    elitin kalitesi dusmeye basladi sikintilari var biraz. cizgi ona göre birazdaha ayakta duruyor daha saygili diyebilirim

yeni bir firmada kuruldun suanda sadece istanbulda aktif onlar 3 ay 3 kere kiraladim cok memnun kaldim sitesi asagidaki linkte istabula ucan varsa deneyebili prosedürler aynisi elit ve cizgi ile

https://www.heeycar.com/tr/

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    TR den iki hafta önce gelmis biri olarak sizler ile güncel yasadigim olayi paylasayim.

Elite dan daha önce birkac kez araba kiraladim, memnundum. Bu gidisimde de yine Elite den aldim araba. Yüksel bey var bilmiyorum müdür mü yoksa sahibi mi ama Almanya da kalmis ya da bulunmus diye tahmin ediyorum ve ilgisi alakasi iyi yani bence.

Araba 2017 Kombi Clio idi km 17 binde yani yeni arabaydi. ici cok dar ama söyleyeyim Kombi de olsa dar araba, yani cok yükünüz yoksa ve kalabalik degilseniz TR yollarinda sehir icinde park vs.. iyi arac ama cocuk koltugu varsa arkada, cocugun ayaklari öne koltuga deyiyor resmen ve arkaya üc kisi rahat oturamiyor. Linea ya da Egea ic genislik olarak cok iyi.

Basimdan gecen olay su sekilde oldu. Sükür kaza filan yapmadik ama Eyüp´de Sabah namazini kilip dedik Pier Loti de bir cay icelim, orda park ederken ön tamponu kaldirimi sürttüm biraz, tabi boya cizildi filan. Araci teslim eden cocuk ile kaza olursa ne yapalim diye konusurken o da bana Polise tutanak tuttur, birsey olursa beni ara demisti. Tabi ben kaza olursa, yani baskasi bana carparsa ya da ben baskasina carparasam filan diye düsündügüm icin arabayi verirken gösteririm tamponu, neyse masrafi veririz diye aramadim cocugu. Cünkü yine elite den birkac sene önce araba aldigimda benzer olayi yasamistim. O Zaman araci teslim ederken gösterdim, cocuklar dedi ki tamam abi sorun degil bu o Kadar ve o sekilde aldilar arabayi.

Bu sefer arabayi teslim alan cocuk biraz konusmasini cok iyi bilmeyen, müsteriye nasil davranacagini daha ögrenmesi gereken genc biriydi. Bana abi gidip en yakin Polis karakolunda tutanak tutturacaktin filan dedi, niye beni aramadim diye cikisti tabi. Dedim tamam olan oldu, daha önce yasadigim seyi anlattim, o Zaman kimse bana tutanak vs. den bahsetmemisti, ben baska bir arac ile kaza yaparsam Polis tutanagi lazim diye düsündüm dedim.

Zaten Zaman dar, ucaga yetisecegiz, hanima dedim, sen cocukla gir iceri, hava soguktu, cocuk hastaydi. Neyse cocuk tamponun fotosunu cekip birilerine yolladi, dedi abi 350 TL vericen, verdik parasini tabi, iki kezde Avrasya´dan gecmistim, onu ekstra aliyorlar, onlarida verdim teslim ettim araci.

uzun lafin kisasi, sizin basiniza böyle birsey gelirse aman gidin tutanak tutturun ve arayip sirkete Bilgi verin hemen. Onlarda sanirim tutanagi sigorta sirkesine verip kaskodan aliyorlar parayi.

Ha su da var, cocuk bizden sonra gider biryerde tutanak tuturur, sanki olay yeni olmus gibi filan orasini bilemem, TR de herkes cakal

Birde cok komik olan, biz bu muhabbeti yaparken Havas´in otobüslerinin durdugu yerde oluyor olay ve ordaki görevli bir adamda yanimizda dinliyor ve araci almaya gelen cocuk hakli gibi konusuyor, sonra ben cocukla araba ile alt kata inip bankamatikden para cekiyorum üzerimde cok TL olmadigi icin, geri geliyoruz tekrar üst kata, ordaki adamda abi sen git ben valizlere göz kulak olurum diyor, valizleri bir arabaya koymustum, para verip araci teslim edip ayriliyorum, abi sen ne yaptin o tamponu burda 50 TL ye yaparlar diyor Dedim abi bunu niye demin söylemedin? Onun yaninda diyemezdim diyor... o Zaman simdi bana niye söylüyorsun bana da söyleme o Zaman artik diyorum... sonra valizleri alip giderken, abi herkesin valizinide böyle beklemem bir CORBA parasi at diyor. Dedim ya alem cakal

Yani siz dikkat edin diye paylasiyorum. Cizgi den uzun zamandir almadim ama eskiden aldigimda sorunum olmamisti hic.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Hakan kardesim, olay öyle hizli gelisti ve adamda resmi Havas görevlisi olunca aceleden birazda anlik yaptik iste, yani hataliyim haklisin tabi yapmamak gerekiyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    8 mesaja 14 teşekkür aldı
    Arkadasim ben yeni okudugum icin yasadigim bir seyide ben yazayim,gecen sene Cizgi den ben de kiraladim Trabzondan.
    Köyden gelirken altini bir az vurdum ve teslim ederken bir sürü tantana,meger herhangi bir hasarda Polisten veya Jandarmadan Zabit tutturman lazimmis,yoksa Kasko ödemiyormus,neyse adama 150€ bayildik ve teslim ettik arabayi,
    Yani bir sey olmazsa hepsi iyi ama basina bir sey gelirse durum ne olur mechul galiba,herhalde sans isi.
    Bir keresinde Avisdende kiralamistim verdigim 100€ Dipositoyu üc ay üstüne zor geri aldim.

25. Abi üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Avis den bende iki kez kiralamistim ama sorun olmadi depozito filan. Diger kücük firmalar almiyor depozito ama büyük olanlar alir genelde arabayi teslim ettikten sonrada kredi kartindan geri gelir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)