Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2277 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avukat olayi

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    32 mesaja 54 teşekkür aldı

Avukat olayi

Selamlar,

is yerinde bitane is arkadasinla tartisinca, is arkadas sinirlenip bizim üstümüze yürüdü ve siddet uyguladi. (ben ve 1 is arkadasim daha) Simdi iftira atiyor biz onu dövdügümüzü söylüyor oysaki o saldirdi ben onu üstüme gelince sadece itekledim. (Diger arkadasa yumruk atinca kendisini korumak icin bogazindan tutmus sanirim ve hafif kirmizi leke olmus bogazi ) oda bunu kullanarak attest almis. Polise gittim 2 kisi oldugunuz icin gefährliche körperverletzung dan anzeige yapildigini söyledi. Benimde kolum incildi onu iteklerken bende Attest aldim.

Bizim 2 ayirtten zeugemiz var olayi gören. (ayrica bu bize saldiran isden cikarildi) Simdi size sorum bende rechtschutz var Huk aradim schreiben bekle dedi. Eger avukata gidersem kendi kosten ile gitmis olabilirmisim. Ama schreiben ne gelecegini biliyorum Polis dedi ve bana iftara atiliyor. Size olsaniz beklermisiniz yinede yoksa Avukata gidermisiniz? Sonucta schreiben de yazan olayla Huk ödemez ama iftira iste... anca avukat kurtarir beni gibi..Kafam cok karisik...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    kardesim eger (privat) beruf hukuk varsa sorun yok,,,
    bir zamanlar privat beruf verkehr rechtschutz ücü bir arada vardi,,
    benim sigorta yeni olmadigindan selbstbeteiligung yoktu,,
    belki sana eigenbeteiligung icin hesap gelebilir,bakman lazim policeye..
    is yerinde kavga ettim müsteriyle ama ilk saldiran oydu,polisi cagirdim olay yerine ve rapora 2 tane sahit ekledim,,
    aci parasini aldigimiz gibi adama da kamu düzenini bozmaktan dava acildi, para ödemedik,,
    sana tavsiyem bu gibi konularda olay yerine polis cagirman ve sen onu dedin ben bunu dedim gibi sucluluklarda bulunmamak,,
    ayrica rechtschutz kartini avukatina göstererek zusageyi beklemek..
    avukatin eger kazanilabilecek hükmüne varir ve sigortanda olayin gelismelerine bakarak kuvvetli kanaat getirirse olayi sonuna kadar getir derim..
    plise gitmis olman isabetli
    avukata gitmen isabetli
    rapor alman isabetli
    birtek sahitlerin aussageleri önemli ve kuvvetli olmali!
    Konu webci tarafından (03 Ocak 2018 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim eger (privat) beruf hukuk varsa sorun yok,,,
    bir zamanlar privat beruf verkehr rechtschutz ücü bir arada vardi,,
    benim sigorta yeni olmadigindan selbstbeteiligung yoktu,,
    belki sana eigenbeteiligung icin hesap gelebilir,bakman lazim policeye..
    is yerinde kavga ettim müsteriyle ama ilk saldiran oydu,polisi cagirdim olay yerine ve rapora 2 tane sahit ekledim,,
    aci parasini aldigimiz gibi adama da kamu düzenini bozmaktan dava acildi, para ödemedik,,
    sana tavsiyem bu gibi konularda olay yerine polis cagirman ve sen onu dedin ben bunu dedim gibi sucluluklarda bulunmamak,,
    ayrica rechtschutz kartini avukatina göstererek zusageyi beklemek..
    avukatin eger kazanilabilecek hükmüne varir ve sigortanda olayin gelismelerine bakarak kuvvetli kanaat getirirse olayi sonuna kadar getir derim..
    plise gitmis olman isabetli
    avukata gitmen isabetli
    rapor alman isabetli
    birtek sahitlerin aussageleri önemli ve kuvvetli olmali!
    Benim Rechtsschutz 2012 yapildi eski sayilir 3ü 1 arada olani benimkide, 150 euro selbstbeteiligung var. Kafami karistiran HUK oldu Polisden schreiben bekle diyor. Telefonda kadina ne schreiben gelecegini söyledim polis anlatti yinede bekle diyor anlamadim...

Polise aussagende zeugelerim oldugunu ve detayini avukata iletecegimi söyledim. Benden sonra dayak yiyen diger is arkadasimda aussage yapti. Olayi güzelce anlatmis kendisi alman zaten.

Benim sorum yinede schreiben bekleyimmi yada avukata gideyimmi? schreibende bana gefährliche Körperverletzung dan suclama gelecek (biz 2 kisi oldugumuz icinmis oda Polis dedi) Komik tarafi döven o, suclayanda o... Adalet yerini bulur umarim.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Adam sizden akilli cikmis

yanlis anlama ama olaya o gözle bakmak gerek

sonucta o kaybeder belki bilemeyiz

ama tipik Türk Alman olayi

Türk gelir Internette sitelerde konu acar

ondan bundan tanimadigi etmedigi insanlardan ciddi bir konuda akil arar

aldigi akil ile yola cikar

Alman ne yapar ??? Doktoro gider Rapor Alir ordan cikar Polise gider Sikayette bulunur ordan cikar Avukatina gider hepsini 3-5 saat icinde yapar

bizim Türk arkadasta Internet aleminde cevab yazsinlarda ona göre yol alayam diye düsünür

yaw hemserim ölümden öte köy yok !!! DAYAK yemissiniz adam sizi sucluyor vs vs vs

neyi bekliyorsun ????? yok kadin telefondan öyle demis böyle demis söyle demis

cek git Avukata , vur HUK sigortasinin kagidini masaya anlat derdini

HUK kabulmu etmedi lanet olsun diyerek cepten öde

Zaten DAYAGI yemissin , birde suclu cikipta adama tazminat ödetirlerse gülerim aglanacak haline

Türk olarak zaten her Maca 1:0 yenik basliyoruz

akil bekleme burda dogru Avukatin yolunu tut

burda kac Avukat var sitede ???? hepimiz senin gibi isciyiz

bu olaylar ince olay , kanun gözü ile ancak bir avukat bakabilir

6. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    TipiTip Konulari iyice okuyup yorum yapmani tavsiye ederim.

1. ben doktora gittim Attest aldim. 2. Polise gidip gegen anzeige yaptim. 3. Avukata tek gitmedim, HUK bekle diyince burda bu tarz olaylari yasayanlar vardir diye sormak istedim. Ben dayak yemedim dayak yiyen alman arkadasim fakat suclamada benimde adim geciyor. Sen önce millete gülmeden, kendi yorumunu okuyarak gülmeye basliyabilirsin mesela. (ben kendimi korurken kolumu incilttim konu da da belirtim)

Benim sordugum soru haklarim degilki, HUK bekle demesi normal mi diye sordum bunun icin Avukatlik okumak mi gerekiyor?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Polisin raporu ve raporu yazan polisler zaten mahkemeye gelecek arti raporu avukatin da alabilir..hastane raporlarini ve sahitlerin adreslerini avukata ver..
    Eger herkes dogru yapsa avukata ne hacet..senin sigortan var, sallama yaparsa onlarida sikayet edebiliyorsun..tum bu konulari avukatina anlat ve termin al veya yakinsa git derim..
    Bir tavsiyem daha turk avukata gitme...
    Ben sahsen almancam oldugundan turke ne araba almaya ne akil danismaya giderim..
    Bu konu altta kalmamak ve aci parasi alman icin avukatliktir kardesim...
    Konu webci tarafından (03 Ocak 2018 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TipiTip Konulari iyice okuyup yorum yapmani tavsiye ederim.

1. ben doktora gittim Attest aldim. 2. Polise gidip gegen anzeige yaptim. 3. Avukata tek gitmedim, HUK bekle diyince burda bu tarz olaylari yasayanlar vardir diye sormak istedim. Ben dayak yememedim dayak yiyen alman arkadasim fakat suclamada benimde adim geciyor. Sen önce millete gülmeden, kendi yorumunu okuyarak gülmeye basliyabilirsin mesela.

Benim sordugum soru haklarim degilki, HUK bekle demesi normal mi diye sordum bunun icin Avukatlik okumak mi gerekiyor?

ben gülmedim ve gülmüyorumda !!!

bende sana ne dedim ???

sen suclaniyorsun !!! HUK öyle demis böyle demis bekleme diyorum

HUK kabulmu etmedi ????? cepten öde !!!

cünki piyasa dönek insan dolu , o iki kisi gördü sahitimiz var dediklerin ileri tarihte cayarsa ne yapicaksin ???

hem suclu cikip hem tazminat ödetirlerse ne yapican

300-500 Avukat parasini gözüne kestir artik

birde bu olaydan sabikali cikma var

bende sana bunu anlatmak istiyorum

sen HUK u bekleme , avukata git ver sigorta kagitlarini avukatin sana söyler neyin ne oldugunu

Ettiği Teşekkür
    55
    Avukati aradim, yarin görüsecegiz. Kafam bu aralar cok karisik oldugundan, hatali is yapmayim dedim.

Konu kapanabilir yorum yapanlara tesekkürler.

Ettiği Teşekkür
    440
    Avukati aradim, yarin görüsecegiz. Kafam bu aralar cok karisik oldugundan, hatali is yapmayim dedim.

Usta kimseyi dinleme sigortayida dinleme

Haklida Haksizda olsan en dogru yol Avukat !!!

Sigorta ödemesede cepten öde AMA Avukata git !!!

Konuyu niye kapansin diyorsun ??

Birak bittiginde yazarsin örnek teskil eder

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643

Iste bu.... Bu is sende:-)

Ettiği Teşekkür
    55
    Destek icin tesekkürler, tamam konu acik kalsin, sonuclandiginda detayli bir yazi yazacagim (kesin 5-6 ay sürecek) insallah hakli olan kazanir... Allah iftiralardan korusun cok kötü birseymis.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    korkma arkadasim, sen (ve arkadasin) hakli cikarsin/iz..
    siz iki kisiniz üstelik sahitiniz var..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı

Avukat olayi

Arkadaşım sen doğrusunu yapmışsın. Babam ve annem arabaya doğru yürüyorlar. Araba park halinde. Sağ taraf yamaç ve kar var. O yüzden yoldan ilerliyor. Olay şehir dışında oluyor. Bir araba geliyor babamı sollamak için öbür yola geçiyor. Tam o sırada karşıdan araba geliyor ve kaza oluyor. Elimize bir hesap geldi. Kaza masrafı 3000€. Araba kiralama masrafı 5000€. Adam birde pahalı marka araba kiralamış. 8000€ para istiyorlardı bizden. Babam kapıyı açınca sollamak durumunda kaldığını söylemiş. Babam öyle bir şey yok dedi. Arabaya gelmeden kaza oldu dedi. Gittik HUK a. Rechtschutz var ya. Sorun olmaz sandık. Durumu ben anlattım. Bakmayız dedi. Kendini savunmak için olmaz dedi. Karşı taraftan bir talepte bulunman lazım dedi. Olay baya oldu. Tam bende bilmiyorum niye bakmak istemediğini. Ben kızıp çıktım. Babamda bir avukat tutup ceza almadan kurtuldu çok şükür. Bunlara uslu uslu aitadını ödeyeceksin. İşin düşünce uğraş dur. Senelerdir DAS Rechtschutz a para ödedim. İşim düştü bakmayız dedi. Tamam bende bilmiyorum içinde ne vardı. Amma bir dinlersin konu neymiş. Şansın var mı yok mu? Bende çıkışı verdim. Çok şükür davayı kazandım. Bunlarda birde istediğin avukata gidemiyorsun. Önce sigortaya gidip durumu anlatıyorsun. Arkadaşta durumu anlatmış. Sigorta bekle deyince napsın yani?
    En son benim durum. Firmadan çıktım. Para mı kesmişler. IG Metall a üyeyim. Onların avukatına gittim. İlgilenmediler. Onlara ben telefon açacakmışım. Yada mektup yaz dediler. Ben mi avukatım yoksa onlar mı. Gittim bir Türk avukatına. Aldım paranın bir bölümü mü. Birazınıda avukata verdim. Sendikayada çıkış verdim. İnşallah işyerinde bir sorun olmaz arkadaşım. Amman kendine dikkat et iş yerinde. Yalnız yada Adam Stapler falan kullanırsa dikkat et

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Ilk önce avukata git ve derdini anlat güzelce. Ondan sonra avukat sizin sigortanizla yazismaya geciyor.
    Sigortanizdan onayi kendisi aliyor.
    Bir iki sefer benimde basima geldi gecmis zamanda.
    Sigortadanda mektup geldi davanizda basarilar dileriz diye

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 8 teşekkür aldı
    Önce geçmiş olsun avukat sigortan var avukat sigortaya senin olayi online olarak bildiriyor
    Onlarda en kisa zamanda cevap yazarlar masraflari karşilayip karşiliyamacağini
    Olay mahkemeye kadar gider öylede gözüküyor sigorta ister karşilasin ister karşilamasin
    Davayi avukata ver gerekeni yapsin geç kalma

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm burak arkadas burda bir konu acmis bizim görüslerimizi almak icin bence arkadasimiza güzellikle anlatirsak iyi olur

Ettiği Teşekkür
    55
    Bize saldiran kisi isden cikarildi, o konuda sorun yok.

Yarin avukata gidecegim Polisden davanin numarasini aldim Avukat icin (sorusturulmasi icin gerekiyormus) artik ödermi ödemez mi bilemem ama, bu durumda Avukat bana sart.

Gecen senede buna benzer olay yasadim Huk ilk basda ih mih yapti ama ödicek diye mektup gelmisti 200-250 euro cebimden cikacak o davadan (mahkemeye kadar gitmedi olay anlastik) 5-6 seneden beri 2 davam olmus olacak. Iyi dilekleriniz icin tesekkür ederim. Olay sonuclandiginda buraya detayli bildirecegim.

Yeni Üye chiko44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    benim tanidik kavga yapmis rechtschutz var kavga olayini hic bir rechtschutz karsilamiyormus .... ozaman giden gelen kavga yapsin nasil olsa rechtschutz var

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı chiko44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim tanidik kavga yapmis rechtschutz var kavga olayini hic bir rechtschutz karsilamiyormus .... ozaman giden gelen kavga yapsin nasil olsa rechtschutz var
    Bana iftira atiliyor, ben dövmedimki durum farkli bende. Ayrica bu olay is yerinde oldugu icin yine farkli duruma gelmis oluyor ve sigortamda is yerinde olan olaylar icin gecerli diye sözlesmem var. Hepsini yaptirmistim... Görecegiz artik sizi bilgilendirecegim.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Merhaba Burak!

yazdiklarini okudum. Herseyi iyi güzel yapmisin.

sonuçta bi avukat olayı kalmış. normalinde bunu sigorta ödemez..... belki ilk beratung falan onları karşılar..... ama tabiki bilemem sigortan sana kostenübernabme bestätigung yollar yada yolamaz avukatın dediği doğru bekle.

kisacasi sen öyle de avukata gideceksin böylede..... sana tavsiyem....avukatinla direkt anlas ,yoksa fatura pahalıya patlar. çünkü avukat " yaparız ederiz söyler " sonunda da " ben söylemisdem böyledi , söyledi söyler " ve iyi güzel fatura yazar.

bence avukat tut sans sa bırakma ! bu isler maalesef böyle .....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)