Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2285 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Radara Yakalandim Bir Sorum Var

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Radara Yakalandim Bir Sorum Var

Selamun Aleyküm Arkadaslar,

Benim Arabamla Bir arkadas Radara yakalandi Bana Mektup geldi iki ay önce Cekildi !

Resim cok Bulanik ben kim oldunu tabiki biliyorum ama ben O mektuba cevap vermek zorundamiyim kim oldunu Resimdeki ? o Kadar kötü ki kim oldunu Bilamazler ?

ben simdi cevap vermeasem ne olur yada ne Tavsiye edersiniz ?

simdiden cok sageol

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Kural 1 : Araba kiminse sorumluluk onun
    yani cezayi öylede böylede Alacaklar ya senden ya diger Arkadasdan

Fazla basinin Agrimasini istemiyorsan,ödeyin ve kurtulun
    Behödeyle Basedemezsin
    Burda milletin gazina gelipde ödememezlik yapma,Akil veren cok olur ama kimse para vermez

Detayli Bilgiler

https://www.bussgeldkatalog.org/anho...len_oder_nicht

4. 2 kişi clon üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı abdul1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim Arabamla Bir arkadas Radara yakalandi Bana Mektup geldi iki ay önce Cekildi !

Resim cok Bulanik ben kim oldunu tabiki biliyorum ama ben O mektuba cevap vermek zorundamiyim kim oldunu Resimdeki ? o Kadar kötü ki kim oldunu Bilamazler ?

simdiden cok sageol
    Arkadaşım o gelen resimlere kanma onların elindeki resimler net.

ama sen şansımı deniyeceğim dersen tanımıyorum veya tanıyamadım diye yazarsın

benim Dayım ve oğlu birbirine benziyorlar ..Sollama yasağı olan yerde sollamış ve orada radara girmis

Konu mahkemeye kadar gitti .. Yengem de tam kim olduğunu çıkaramadım diye ifade verdi

sonunda kim olduğu belli olmadı ve konu kapandı

yoksa oğlanın epey yüksek puanı vardı .. Ehliyetini vermek zorunda kalacaktı
    Konu hOrOz tarafından (26 Aralık 2017 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    @Abdul1 Usta,
    tabiiki bilmiyorum yazmışsın ?
    Nasıl kime verdiğini bilmezsin, sen her önüne gelene veriyormusun arabanı ?
    Anlayamadım...
    Ceza konusu, öde ve kurtul.
    Senden zaten alırlar o cezayı.
    Sonrada kime verdiysen ondan almana bak paranı, tabii bulabilirsen.
    Rizikoya girme, ceza katlanırda katlanır.

8. MiAy üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    23 mesaja 38 teşekkür aldı
    Sana gelen resim onlarin elindeki resimden cok cok farkli. Eger Avukatin varsa yani Rechtschutz ve Ceza Agirsa, ozaman Avukata vermeni tavsiye ederim ama kendi kafana göre cevap vermemezlik yapma.

Eger Avukata basvuracaksan sana gelen mektupla avukata git. O Mektubu önceden YOLLAMA! Eger yollarsan Sucu kabul etmis olursun.
    Bu Rechtschutz senin veya Arabayi kullanan arkadasinin olabilir!

Avukat üzeri yaparsaniz kazanma ihtimaliniz büyük, aksi taktirde kendi basiniza bisiler yapmayi denerseniz sansiniz yok.

10. BeCeRiKsIzDj üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    gelen ceza nedir onu bi ögrenseydik

12. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı

simdiden cok sageol

Mademki arkadasin kullandi git konus arkadasinla durumu anlat,neden basina dert aliyorsunki?mademki hizli gitmis cezasini ödesin,yanlis cevapta verme sonrada yalanciliktan seni sikayet ederle daha fazla ceza alabilirsin.

Kendi basinada cevap yazma,varsa avukatin ona danisarak cevap yazabilirsin gelen cezayida arkadasin ödesin.

14. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Abdul1,

arkadaşını niye koruyorsunki? Sen emanet arabayı al, ihanet et, sonra ben senin için yalan söyleyim he?

Onun ehliyeti gider diye korkuyorsan, birak gitsin. Kendisi ehliyetini düsünmüyorsa ben mi düsüncem? Bir dahada o arkadasa araba verme. Biliyorsun demi, arabayla kaza yapsaydi sigortan senden parayi geri alacakdi. Arabayi sadece policede yazan kişiler kullanbilir. Sadece istisnai durumlarda baskasi kullanabilir. Ama öyle otobüsü kacirmis işe geç kalmış, bunlar acil durum değil. Hayati durumlar acil durumlardır. İyi bir arkadaş ödünç mala kendi malından daha iyi bakar.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (26 Aralık 2017 Saat 13:04 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    bence biz türklerden baska devlette böyle bir konu acilmaz tahmin ediyorum..
    radara yakalandim ödemesem bisey olurmu.kirmizi isikt gectim ceza geldi nasil yapsam.hizdan ceza geldi ne yapsam..
    vs..vs..

18. akdenizli33 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Hakan arkadasim,

benim demek istediğim şu: Eger o arkadaşı gercek dost ise zaten kendiliğinden sorumluluğu üstüne alır. Başka bir tabir ile, yediği haltı temizler. Ha bunu yapmıyorsa bu benim için iyi dost değildir. Ozaman bende gider o arkadaşı ihbar ederim. Hem yardım edecem, hemde zarar edecem? Böyle dostluk olmaz.

Ayrica arkadas tabiki araba verilir. Ama o arkadasta bir düsünür. Ben bu adamin arabasini aldim, emanet bana, kafasini sisirmeyim, bir daha yüzüm olsun istemeye der. Ben emanet bir tornavida bile alsam, kendi malimdan daha hassas kullanirim. Aldigin seyi sorunsuz bir sekilde geri teslim etmek mecbursun.

Ben bir sefer arkadasin arabasini aldim havalimanina gitmek icin. Dönüste baktim, araba yikamada Angebot var 2.99 Euro. Hemem girdim yikadim. Arkadasimin arabasini normal kirde aldim, temiz teslim ettim. 2.99 beni batirmaz ama böylecede kücük bir tesekkür etmis oldum. Onada malina sahip cikdigim hissini gösterdim.

Bende bir sefer çok samimi olduğum bir Türk komsuma arabami verdim. Annesi Türkiyeden gelecekmis, tam o an kışın ortasında lapalapa kar yağarken araba bozulmuş. Verdim artık. Nesi var diye sordum. Sonra internette baktım, Leerlaufregler bozulmuş. Küçük bir parça. Açtım temizledim. Araba geri çalıştı. O daha havlimanından gelmeden değiştirdim. Anahatarıda geri hanımıma teslim ettim.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (26 Aralık 2017 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.

20. 3 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Nereden
    Kuzey almanya
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Itiraz et. Cézannes cok agir Devils öde. Sana fahrtenbuch Kulanz diye inhärent gelier. Bir sey olmaz.

22. Kral14 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Ayrica arabanizi benden baskasi suremez diye sigortaya bildiriliyor..sayet birbaskasida kayitlanacaksa extra ucret aliniyor..
    Arkadas burada zaten bunu bilerek arabasini vermis olmali..kaza olsaydi sigorta bela olurdu..
    Hepimiz muslumaniz elhamdürillah!!o halde yapilmasi gereken belli..
    Ayrica arabayi alip radara yakalanan adama da sorumluluk kabul etmiyorsa arkadas degil menfaatci derim..birdaha da onla isim olmaz..
    Bana araba almaya gelen bir arkadas daha olmadi,cunku benim durusumu her konuda bilirler..

24. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Arkadaşına söyle ceza geldi diye Arabayı verdiğin arkadaşın düzgün bir adamsa zaten ( bilader cezayı ben yedim buyur parasını yatır diyecektir ) seni fazla konuşturmayacaktır bile ( Eğer düzgün karakterse )

Demiyorsa öylesinden dost değil post olur ( hem iyilik yapıcaksın arabayı vericeksin gidip ceza yiyecek birde onun için uğraşıcaksın )

Bu kadar basit arkadaşım...( bunun konu açılmasına bile ne gerek var anlamadım yani )

İşin doğrusu bumu değilmi olması gereken bumu değilmi ?

26. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Angry

Alıntı akdenizli33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence biz türklerden baska devlette böyle bir konu acilmaz tahmin ediyorum..
    radara yakalandim ödemesem bisey olurmu.kirmizi isikt gectim ceza geldi nasil yapsam.hizdan ceza geldi ne yapsam..
    vs..vs..

akdenizli33 aradas sen hangi devlete yasiyorsun blmiyorum ama beli ki Gözlerin kapali cünkü gözünü acmis olsan dünyada neler oldunu bilirdin...

Türkler böyle kötülemeye hakin yok senin.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Abdul1 arkadaşım,

şu konuya bir açıklık getir artık. Ceza ne kadar? Puan işlenecek mi? Ceza miktarı ne kadar? Arkadaşına konuyu açtın mı? Açtıysan ne diyor, açmadıysan niye açmıyon?

Senden bu bilgiler gelmediği sürece konu gereksiz yerlere gidiyor.

29. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞
    Ettiği Teşekkür
    407
    223 mesaja 763 teşekkür aldı
    ayni olay basimdan gecti,
    polisten gelen mektuba, cevap ver derim arkadaslarin dedigi gibi
    polisteki resim daha net. gercek neyse onu söyle.
    sana herhangi bir ceza gelmiyor, arabayi süren kisi tüm masraflari cezayi cekiyor

31. femo üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadas Autobahn 80 Km/h yolda 146 km/h sürdü 2 Ay ehliyet gidiyor sorun orada yoksa Para cezasi vermeye Hazir ama 2 Ay onu maf ediyor.

arkadas inkar etmiyor sadece bana sordu bunun bir yolu var mi die ? ben de Burada Sie sorayim dedim Arkadas Dürüce bana oldu gün bile söyledi

Herkese cok Sagol cevap verdiniz icin.

ben o Zaman mektubu yolayim ama hatirlamiyorum diyecegim yada ben bu degilim diye.

sagol

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    akdenizli33 aradas sen hangi devlete yasiyorsun blmiyorum ama beli ki Gözlerin kapali cünkü gözünü acmis olsan dünyada neler oldunu bilirdin...

Türkler böyle kötülemeye hakin yok senin.
    Abdul kardes ben ne kötüleyecem türkleri.ne alaka simdi ben sadece böyle konuyu ancak türkler yani biz aciyouz diye espiri yaptim.sen baska nerde gördün Boyle konu acipta soru soran
    -Burda amca nedir anlamdaim cezadan nasil siyirmakmi yoksa cezayi nasil odememekmi yaoksa cezayi hicmi odememek.radara girmis resim gelmis yok bulanimis yok belli degilmis..nerde yasiyorsunuz siz mecbir ödenecek isteseniz odemeyin--

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 35 teşekkür aldı
    ohaaaa yani nerede ise iki misli :) önceleri daha önceleri böyle seyler oldumu Tr den misafir falan geldi derlerdi arabayi o kullaniyordu gibi cikis yollari vardi sanki.Ben 52 yasindayim cok hizli araba kullanirim hala da öyle ama cok dikkat ettigim sey 80 lik yolda 110 gecmemek yada genelde buna benzer seyler. Merak ettigim sey neden arkadasin senden yardim istiyor? kendine ait olmiyan araba ile yarisa cikmis hic gerek yok cezasini cekecek bu böyle dostum.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Arkadas Autobahn 80 Km/h yolda 146 km/h sürdü 2 Ay ehliyet gidiyor sorun orada yoksa Para cezasi vermeye Hazir ama 2 Ay onu maf ediyor.

arkadas inkar etmiyor sadece bana sordu bunun bir yolu var mi die ? ben de Burada Sie sorayim dedim Arkadas Dürüce bana oldu gün bile söyledi

Herkese cok Sagol cevap verdiniz icin.

ben o Zaman mektubu yolayim ama hatirlamiyorum diyecegim yada ben bu degilim diye.

sagol
    kusura bakmayında 80 lik yolda 146 ile yakalanmak yani pes

ya birisi geçerken onuda ezseydi

neyse ben bilmiyorum tanımıyorum demek le bu iş burada bitmeyecek

senin kendi başın ağrıyacak mahkeme filan sen uğraşacaksın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)