Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2308 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosanma dava actim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    33 mesaja 82 teşekkür aldı

Bosanma dava actim

selamlar,

16 günlük evli kaldim sonra bosanma dava actim.
    sebep anlasamadik ilk önce ben senden bosaniyorum dedi,simdi tazminat istiyor.
    16 günlük evlilik tazimanat alabilir mi.

saygilar
    Konu zennon tarafından (26 Aralık 2017 Saat 03:15 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Almanya'da cogu zaman evlilik süresi iki yilin altindaysa ve arada cocuk yoksa tazminat kesmiyorlar.

Af buyur: Ikinizde kac yasindasiniz? Tanisarak mi evlediniz, yoksa görücü usülümü? Iki haftada bence bir insanin eger siddet yoksa gercekten bosancak bir nedeni olabilecegini sanmiyorum. Eger yoksa böyle birsey, sanki isi inada bindirmissiniz. Eger böyle ise. Al bir bir cicek git. Evlilik bir inat kurumu degil, orta yolu bulma kurumudur. Ben her zaman söylerim. Herseyin dünyada ehliyeti, yani bir egitimi var, ancak evliligin bir ehliyeti yok. Yani evliligi nasil yürütebilecegini kimse sana önceden ögretmiyor. Bunu ögrendmekte denemekten geciyor. Özellikle ilk yilda cok hassas davranman gerekiyor. Yani esin degil, nisanlinmis gibi davranman gerekiyor. Buna uyum süreside diyebiliriz.

Arada cok büyük bir sorun yoksa ve ikinizde tanisarak evlendiyseniz, cagir bir yere, al eline bir hediye, yemege götür, ve konusarak orta yolu bul.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (26 Aralık 2017 Saat 03:30 ) değiştirilmiştir.

4. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Usta kusura bakma ama , böyle evlilik mi olur afedersin ? Evlene kadar anlasdiniz, evlendikden sonra 2 hafta sonra hemen bosanma karari mi veririlir ? Hemen bosanma usta, azicik seviyorsan pes etme derim. Insl burdaki ustalar tazminat hakkinda yardimci olur.

6. BiBakipCikicam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    öncelik tesekür ederim bu gec saate,
    görücü usülü sonra benle Tanismak istedi kendisi
    evlilimi türkiyede yaptim ailesi cok karisti.ve ben almanya dogdum cifte vatandasim.
    almanca kursa gitti ismek diye bir yer ama bu kurs sayilmiyor,mecburen ÖSD bir kursa yolladim ve sinavi yeterli not alamadi.
    niye sorasaniz direk sinava girdi kazanirim dedi,
    ben hatta dedimki kursa 1,5 ay git öyle sinava gir onu bilen egetim ögretmen dedi daha kolay olacani kazancani.
    ben direndim kursa 1,5 gitsin diye inadina ben kazanmicam ve extra kaybedecem söyledi.
    ceyizlerini esyalarini hepsini istedi
    buna nasil katlanim
    Konu zennon tarafından (26 Aralık 2017 Saat 05:02 ) değiştirilmiştir.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    bu neyin inadiymis zenon arkadasim ilginc kisilik bir taraftan bir tarafa egilmek sarttir evlilikte yoksa her iki taraf icinde iyi olmaz.Zaten cogu arkadasda yazmis anlasin diye saniyorum su an bile senin esin baski goruyor bir yerlerden.Tek tarafli fedakarlik ilk zaman icin olmali ama bunu genelde kadinlar tarafindan gelir cunku biz erkekler yaramaz cocuga benzeriz genelimiz.Evlilik kari koca iliskisi zamanla gelisir uzum uzume baka baka kararir ata sozu tam bu ortam yani aile muessesisi icin soylenmistir sanki.Zaman iki insani adeta bir birine benzetir ve ayni dili konusmaya baslarsin ama bu hemen olmaz uzun yillar alir siz bugunden yarina boyle inatla ofkeyle basladiysaniz sonu hos olmaz ama asilmayacak seyler degildir ben sana tafsiye ediyorum git hanimin yanina al karsina konus ya ailen ya ben de senin esin anladigim kadariyla yaninda degil buraya geldiginde cok seyler degisir ama bugunden yarina olmaz zaman ister.Benim dedigim olur felsefesi cok yanlis ters bir olaydir evlilikte orta yol en iyisidir yani anlayistir cogu zaman bunu ilk yillarda bayan tarafindan gelir sonra erkek hanimi olmadan kendini yarim hissetmeye baslar yani bir birinizi tamamlarsiniz bu yillar alir egerki seviyorsan seviliyorsan diren oda dirensin zaman verin bir birinize firsat verin bir birinize.

9. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    sanirim daha türkiyede esin, getirmedin ve getirmeden bu sorunlar oldu yasini bilmiyom ama ilerde anlasamayip ayrilcagina simdiden bitir derim, eger dedigin gibi ise basina buyruk biraz sanirim, ve is daha basinda para pul ceyiz isine dustuyse tr de dava yi ac bosan gitsin almanyaya bildirmediysen sorun yok

11. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,414 mesaja 9,722 teşekkür aldı
    bencede daha yol erken iken ayrıl

işte görücü usulü birbirini tanımayan iki kişi evlenirse böyle olur

sanırım kızın psikolojisi pek uygun değil

yarın birgün buraya gelirsede daha da kötü olacaktır ..

bazı kişilerin böyle ruh halininin düzelmesi çok zor ..

halbuki sana yardımcı destek olacağına köstek olmayı yeğlemiş

zaten çeyiz filan onun hakkı fakat nafaka konusunda mahkeme karar verir

13. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Ben olsam, şöyle yaparım:

Whatsapp üzerinden eşim ile konuşurum. Anneleri ve babaları kenera bırakalım derim ve sorarım: "Sen beni bu sıkıntılar olmasa istermiydin, istemezmiydin?"

Evet derse, halen ümit var demek. Bu durumda ikiniz bir anlaşma yapacaksınız. Ailelerimizi her halta karıştırmayağız.

Bu ailelerin karisma olayini hemen hemen herkes yasiyor. Ikiniz bu müdaheleleri önlemeniz lazim. Benim ailemde bagzi farkinda olmdan cok ileri gidiyordu. Ben tamam tamam deyip bildigini yaptim. Bir oldu iki oldu, sonra anlamaya basladilar. Belki biraz ters gelecek diyecegim, ama evlilik konusund ailelerinize diklenmeniz gerek. Maalesef bizim aileler her seye karismayi seviyor. Sordun muda "...biz kötülügünüzü mi istiyoruz" diyorlar. Cevabin benim cok net: "Niyetiniz önemli degil, dogurdu sonuc önemli".

Belliki esinde ayni sıkıntıları yaşıyor. Onun için net bir şekilde konuşun ve evliloğinizin etrafına bir koruma duvarı örün. Kavgada etseniz, asla bu duvarı kaldırmayacağınıza ve kavga etseniz bile bir birinize söz verin.

Sunuda unutma. Ailenin tanimam. Ama hic bir anne baba görmedim kendisi böyle yapmayan. Baban bile gencken bile cogu seyi dedene sormuyordu. Ama sana gelince tersini bekliyor.

15. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    daha 16 gunluk evlilikde senin paran benim param mevzusu döndüyse ceyiz falan yani maddiyat donuyorsa gerek yok evlenmeye bu insanla, tr de davani ac ayril istersen avukat konusunda yardimcida oluruz

17. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Arkadaşın hanımının karakterini bilmediğimiz için akıl vermek çok zor.

19. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    Dava Actim arkadaslar,
    ilk önce anlasmali istedim, sonra cekismeli dava actim.
    avukati nafaka taleb etmedi.
    Tazminat istedi.
    16 günlük evlili olurmu, öylese bende acim cünkü benim cok masraflarim oldu.
    ben gene icimden düsüniyorum karsi taraf cok karisti.
    simdide tazminat taleb istiyorlar benden
    yazik günah ya

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    16 günlük ve boşanma valla arkadaşım tanıştığın bir kişiyle sadece arkadaşlık başlatmak bile aylar sürerken...Zor bir durum

Belki benmi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama bana göre ( Almanyada doğmuş biri Türkiyeden evlenmemeli ) bazen istisnai durumlar olabiliyor anlaşanlar oluyor ama benim çevreden gördüğüm kadarı ile çoğu boşananların büyük bir kesimi farklı ülkelerde doganlar idi...

Benin gözlemlediğim en az 10 boşanma vardır hepside faklı ülkede doganlar, bir şekilde uymuyor olmuyor yani..

Uymuyor kültür uymuyor yetişme şekli uymuyor çevre faklılıklar dil bile uymuyor ( almanyada doğmuş birinin 5 kelimeden 1 kesin almanca kelimedir)

Şimdiki ana babalar ne yaşıyorlar onuda anlamıyorum Görücü usulu eskiden oluyordu evet ama o zamanki görücü usulu verilen kızlarda ona göreydi..

Babam beni bu adama verdi ben onunla kalmalıyım o artık benim erkegim diye evlendikleri adamla kalırlardı.

Sizinki ise ne görücü usulu nede tanışma işi olmuş bence..

Dostum almanyada doğmuş bir kız bul kendine aylarca anlaş bir ölç tart gerçekten anlaşabiliyormuyuz diye..Kafa yapınız uyuyormu daha sonra evlilik düşünün hemen değil acelen ne
    Konu OrLoW tarafından (26 Aralık 2017 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

22. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    H@K@N

Bu olaya yorum yapmadan gecemiyecegim.
    Elbette ben fiziki siddet haricinde her tür ayriliklara karsiyim bu ayri birsey bu cepte ama bu olaya farkli acidan yaklasacagim,bu yüzden kusur etmissem affedin.

1.-Sanatcilar haricinde herhalde 16 gün icinde evlenip,bosanma karari alan sanirim ilk cift siz olmussunuz'dur.Guinness'e basvurmanizi tavsiye ederim.
    2.-Sizin dügününüze gelip takiya katilanlara acirim.
    3.-Sahsen ben dügününüze katilmis olsam ve taki takmis olsam,o taktigim parayi yada altini geri almak icin evinizin kapisina kadar gelirdim.

Son Söz : 3 kere Yuhh Yuhh ve ücüncüsünü uzatmali Yuuuuuhhhh diyorum.
    Iste evliligi oyuncak sananlar.
    isin dini boyutuna girmiyorum,girmeyecegimde yazik

bunlar bana karsi mi anlamadim.
    insanlar 16 günde hatta 1 günde bosaniyor.
    ilk önce esim basladi ben senden bosaniyorum.
    bunu nikah da boziyorum dedi ilk kez.
    ben gene kurtardim evlenmek icin barastik, hatta ailemi karsima aldim.
    bunu nadir insanlar yapar.
    ben dogrusunu yaptim,ama herkes yapmaz bunu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    vallahi arkadasim ne desem bos benim merak ettigim senden ne icin tazminat istiyor anlamadim??
    en önemliside ben olsam iki deünya bir araya gelse senden basanirim diyen hanimi ben asla ne evime ne yatagima alirim cünki sana bir gram sevgisi yoktur.
    haaa birde söyle bir sey var sadece seni dinledik senin yorumlarina göre degerlendirdik birde vatandasi dinlesek acaba neler anlaticak cünki kim olursa olsun iki haftada hayatini berbat edicek kararlar vermez.saygilar.

25. redbull911 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    20 mesaja 32 teşekkür aldı
    Bir saniye düsünme derim öyle kadindan sana asla yar olmaz...dua et hemen ic ypzünü gösterdi hic düsünme bas imzayi böylelerinde asla sevgi saygi yoktur bunlar para pesinde olan affedersiniz hayvanlar

27. 4 kişi W211 üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Kardes bu gibi kisa evliliklerde Bosanmadan ziyade Ehe annullieren Almancasi , Türkcesi Evliligin iptali Fesih yoluna gidilmesi daha mantikli olabilir

ama bunu bir Avukat ile görüssen daha iyi olur

29. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    50
    45 mesaja 72 teşekkür aldı
    Bayagi ilginc bir konu.Benim tecrübem yok fikirlerimi sadece yazdim.

Tipitip in Evliligin Iptal konusu olabilir.Lakin buradada aranan sartlar vardir.
    Bildigim kadari ile anlasmali bosanmak 1 seneden önce zor en azindan alman kanunlarunda bu türk kanunlarindada vardir belki.
    Siddetli gecimsizlik söz konusu olursaki olabilir belki 1 seneden önce.

Bence kardes Avukatsiz zaten olmaz.
    Burada en iyi konum Gelin Hanimin irade konusu olabilir belki.Yani kendi basina karar vermeyisi kesinlikle Ailevi fertlerin karar vermesi vs..

Tazminat konusu dahada süper.Bu Evlilik amacinin göstergesi de olabilir.
    Ben konuya yasal olarak yaklasmaya calistim.

Ama sorun hallolmus herhalde.
    Ben kendi evliglimdede hatirliyorum da kizin Annesinin ayilip bayilmalari, vs..

Zamaninda dedim bu is olacaksa olsun yoksa benim zamanimi almayin bosuna.
    Bir kere girdikmi geri dönüs yok.Haberiniz olsun.Aradan 23 sene gecti bayilmalar nedense o zamandan bu zaman a kadar durdu.

Yeni evliler icin tavsiyem Aileniz ile her iki Aileninde arasina mesafe koyunuz.
    Is hayatimda bir cok yanlis yaptim ama bu evlilik konusunda bunu yapmak ile halen pisman degilim.

Herkes haddini ve yerini bilmelidir.Sunu unutmayinki yarin Aileniz oldugunda siz yalniz kalacaksiniz.Aile bireysel sorumlulugunu üstlenmek bizatihi size düsüyor.Yani bunu herhangi gibi bir Aileye yükleme imkani yok.
    Ailelerden akil verenler cok oluyor.

Ben sunu her türkiyeye gittimde görüyorum.Evdekilerin Bacanaga a hitap sekli ile bana hitap sekilleri cok baska.
    Oysa bacanak da Almanya olmasada, baska ülkede yasiyor.

Birde konu Evlilik derken ben sahsen OrLoW a katiliyorum. Bilhassa Kültür konumunda.
    Bende Görücü usulü ile evlendim.Ben Dindar olanini sectim ve pismanda olmadim dogrusu.Esimide hic bir zaman ne ezdim nede Ailem e ezdirdim nede Cocuklarima.Sonucta Emanet ikiye katlaniyor Türkiyeden gelince biraz daha baska oluyor.
    24 Sene oldu.

Aile ye cok kisi karisinca gercekten ortalik karisiyor.Siz birilerinin kalbini kirmak istemiyorsunuz ama karsidaki insanlar sizi düsünmüyor dogrusu.
    Sayet onlar a ciddi bir sorumluluk yüklemeye kalktiginizda kaciyorlar.Yani 5 dakika önce Dünyani laf ile kurtaran bireysel 5 dakika sonra kendi Sanzimanini kurtarmaya calisiyor.

Birtakim Aileler konusunda onlar a evet veya hayir demeyin.Sorumluluk yükleyin.Bakin nasil susuyorlar.
    Yani Selam verdik borclu ciktik konumuna düsünce susuyorlar.Elbette bu her Aile icin gecerli degil.

Ben yine bu Ailenin Kültür ve Egitim seviyesi ile ilgili oldugunu düsünüyorum.Ne demisler türlü türlü Kül yutan Kültürlü oluyor hesabi

31. 2 kişi cmssys üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Evlilikten sorunlar yüzde 90 ailelerde. Birde bizim bağzı erkekler sünger gibi. Adam evlenmiş, halen "Babama sorayım, anama sorayım". Sorulcak şeyler var sorulmayacak şeyler var. Adam evlenmiş, iki çocuğu olmuş, halen araba veya koltuk alırken ailesine danışıyor.

Ben eşim ile kendim tanışarak evledim. Bizimkinler bundan 12 yıl önce görücü usülü bir kız bulmuşlar. Kağıt üstünde bir birbirimize yakışıyorduk. Eğitim durumumuz, iş durumumuz, ailelerin kafası falan. Kızın işi güzel, beim iş güzel. Dolgun maaşlat alıyoruz. Herşey tam. Herkes onaylıyor.

Kızda güzel. Dedim tamam tanışalım. Gittik gördük. Çayı içtik geldik. Ama işleri tesadüfe bırakmayı sevmem. Kızın işyerini aradım. Mesai arkadaşı çıktı. Bana geri dönmesini rica ettim. Cep numaramı verdim. Akşama kız sms yazdı. Ailelerimizden habersiz bir cafede buluştuk. Af buyrun o bana bakıyor, ben ona bakıyorum konuşcak konu bulamıyoruz. Ben direk doldım ve şuanda erkek arkadaşı varmı yada gönlünde başkası varmı diye sordum. Yok dedi. Sonra dedim benden evlilikte beklentilerin ne. Ben bekliyorumki, bana soracak, kıyafetime karışırmısın falan. Bana demesin mi, ben her kış bayan arkadaşlarımla Avusturya ya kayak kaymaya giderim. Bunu bana şart koşuyor. O sorusundan anladımki evliliğe hazır değil.

Aradan bir kaç hafta geçti. Bizimkinler ne diyorsun diye sordu. Dedim olmaz. Bizimkinler şaşırdı. Çünkü herşey dört dörtlük gidiyordu. Niye dediler. Ben fazla sormayın dedim ve konuyu kapatdım.

Arasan 12 sene geçti. Görevim icabı annesi bana fikir almaya gelmiş. Cümlelerin arasından öğrendimki kız hala bekar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)