Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2288 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yapay zeka hakkinda dusunceleriniz.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    simdi benim düsüncem bizler olaya degisik degisik cercevelerden bakiyoruz gibi geliyor bana

Tabiki Yapay Zeka bir insan olamaz insan gibi davranamaz hissedemez

bunun tartismasi dahi sacma olur !!!!

Yapay Zeka bize ne gibi fayda saglar , ben cok saglar diyorum

simdi bazi arkadaslar bir insandan akilli olamaz diyor

bence olur !!! bir insan olamaz !! ama akil olarak insandan daha akilli olur

düsünsenize , ögrenen yapay bir zeka icat ediliyor

sonsuz hafiza kapasitesi ve her istedigini doldur icine

bu bir insanda ayni mi ??? biz insan olarak kapasitemizin disina cikamiyoruz

ALLAH bize kapasite vermis ama kullanmasini daha halen basaramiyoruz

basarsak zaten Yapay Zekaya gerek kalmaz !!!

ama yapay zekada , 10 kisi toplandik , hepimiz bildiklerimizi yapay zekaya ögrettik

aninda hafizaya alip o 10 ksinin bildigini oda ögreniyor ,

ama insanda öyle mi ??? hangimiz 10 insanin zekasini bir beyinde toplayabilir ???

haaa yine tekrar ediyorum , hissedemez mantikli düsünemez vs vs vs yani bir INSAN OLAMAZ

ama ZEKA olarak bakarsak insandan daha Zekali

olaya ZEKA AKIL olarak bakin , Insancil duygusal olarak bakmayin
    Konu TipiTip tarafından (25 Aralık 2017 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Yapay zekada, kendi kendisini sonsuza kadar gelistiren bir robot üretilirse bence insanoglunu bu dünyadan yok edecektir. O ögrendiklerini mantikli kullanmaya baslar mi, yani iyi insanla, kötü insani da ayirt edebilir mi veya etme ihtiyacini hisseder mi kimse bilemez. Asil can alici nokta bence burada. Illaki duygu tasimasi gerekmiyor, iyi yönde kullanilan bir mantik da bir nevi vicdandir. Bunlar mesela insanöarin dogayi yok edip, dolayisi ile de kendileri icin de tehlikeli olarak göreceklerse neden iyi insani kötüsünden ayirt edemesin ki? Madem bizden daha akilli olacaklar, onu da düsünebilir durumda olacaklardir. En nihayetinde etki tepki gibi sonuclari inceleyip ona göre hareket eden bir bilgisayar olacak bunlar. Elimizden tüm kontrolü de alabilirler.

Bugün insanogluna baktigimizda, ben sahsen iyi yanlarinin yaninda cok da kötü yanlar görebiliyorum. Hayvanlarin yasam kosullarini mahvettik ve bu giderek daha beter bir hale geliyor. Ucuz et yiyecegiz diye hayvanlara hayatlarinda bir kez dahi günes yüzü göstermeden dogup ölme hakki veriyoruz. Et yemeyelim demiyorum ama gercekten bu kadar cok gerekli mi? Bence en az yari yariya azaltilabilir.

5. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Gelismis robotlari diyelimki birmilyon yil sonra insanoglunu bu dünyadan yok edeceklerine nereden tahmin ettik acaba ? Bunu normal bir soru olarak soruyorum.Mesela insanlar aleyhine olan bu robotlar tarafindan yok edilme korkusunu yine bu Forumda acilan uzaylilar konusunda da dile geitrmistik.Nicin bizi yok etmeye kalksinlar? insanlarin zaten belirli bir omur araligi var,dogduklarindami yoksa yetiskin olduklarindami veya iyice yaslanip bakima muhtac bir duruma geldiklerindemi robotlar tarafindan yok edilecekler?Bu yok etme sureci yavas yavasmi yoksa topyekun bir imha programiylami olacak? Ve bu olgunun adi KIYAMET olabilir mi acaba?
    Konu ALSANCAK-35 tarafından (26 Aralık 2017 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Arkadaslar, illk önce AKIL ile ZEKA nedir bunlar arasindaki farki bilmemiz gerekir,

Akıl aslında bir kabiliyettir, zeka da öyle. İkisi arasındaki en önemli fark, bir başkasından akıl alabilirsiniz ama zekayı asla.
    O, her insanın kendisine mahsustur.

Bir hastalık söz konusu olmadığı sürece şüphesiz herkesin aklı vardır. Akıllı olmak, kendi davranışlarını bilmek, kontrol edebilmek,
    doğru ve yanlışlarını değerlendirebilmek yeteneğidir.

Akıl, insanı hayvandan ayırt eden en önemli faktördür. Hayvanlar yalan söyleyemez ama insanlar sık sık bu yola başvurur.
    İşte insandaki yalanla gerçeği, doğru ile yanlışı ayırabilme, bir konuda fikir yürütebilme, görüş belirtebilme yeteneği akıldır.

‘Ah şimdiki aklım olsaydı’ lafını çok işitmişizdir. Demek ki, akıl insan olgunlaştıkça da değişiyor ve insanın kendisi de bunun
    farkına varıyor. Bir insan değişik fikirlerle diğerinin aklını
    karıştırabilir. Hayret verici, şaşırtıcı şeyler insanın aklını durdurabilir.

Bir şeyin içeriğini anlamamak ‘akıl erdirememek’ olarak nitelendirilirken başkalarının çözemediği bir sorunu çözen kişiye
    ‘bir tek o akıl etti’ denilir. Birine bir yol göstermek ona ‘akıl vermek’tir. Bir şeyi hatırlamak, unutmamak ‘akılda tutmak’tır.
    ‘Akılsız’ tanımı ise doğru ve isabetli düşünemeyen anlamında kullanılır.

Zeka ise bir olayı önce anlama, ilişkileri kavrama, yargılama ve açıklayarak çözme yeteneğidir. Genel olarak zekanın 12
    yaşına kadar hızla geliştiği sonra gelişme hızının yavaşlayarak 20 yaşına kadar sürdüğü, orta yaşlarda ise zeka seviyesinin
    sabit kaldığı kabul edilir.

Zeka hayvanlarda da vardır. Hayvanlarda zeka bir nevi içgüdüsel olaydır. Şüphesiz hayvan zekası insana göre gelişmemiştir
    ama her iki zeka türü de sinir sistemi ile ilgilidir. İnsanı ayıran, evriminde oluşmuş konuşabilirle özelliği, dik durabilmesi, el yapısı
    nedeniyle aletleri kullanabilmesi ve gelişmiş beyin ve sinir sistemidir.

Zeka, bir insanın her türlü olay karşısında aynı yeteneği gösterebileceği anlamına gelmez. Bir müzik bestecisi kendi duygusal
    yapısının içersinde en karışık eserleri aklıyla değil zekası sayesinde oluşturur. Biz bu kişilere ‘müzik dehası’ diyoruz. Ancak bu
    müzik dehaları en basit bir matematik problemini bile çözemeyebilirler.

Sonuç olarak zeka, ruhsal olaylara, algı ve hafıza yeteneğine, tutkulara, eğilimlere, iradeye ve bilgi edinme isteğine göre farklılıklar
    gösterebiliyor. Akıl somut olarak ölçülemez ama zeka pek sağlıklı olmasa da IQ denilen bir testle ölçülmeye çalışılıyor.
    Simdi bu durumdan yola cikarak yorumladigimizda Üretilen yapay zeka´ya sahip robotlarin veya makinelerin insanlara karsi
    bir savas acma yada yoketme amacini nereden alacagini sormamiz gerekiyor?

Kolay Gelsin!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapay zekada, kendi kendisini sonsuza kadar gelistiren bir robot üretilirse bence insanoglunu bu dünyadan yok edecektir. O ögrendiklerini mantikli kullanmaya baslar mi, yani iyi insanla, kötü insani da ayirt edebilir mi veya etme ihtiyacini hisseder mi kimse bilemez. Asil can alici nokta bence burada. Illaki duygu tasimasi gerekmiyor, iyi yönde kullanilan bir mantik da bir nevi vicdandir. Bunlar mesela insanöarin dogayi yok edip, dolayisi ile de kendileri icin de tehlikeli olarak göreceklerse neden iyi insani kötüsünden ayirt edemesin ki? Madem bizden daha akilli olacaklar, onu da düsünebilir durumda olacaklardir. En nihayetinde etki tepki gibi sonuclari inceleyip ona göre hareket eden bir bilgisayar olacak bunlar. Elimizden tüm kontrolü de alabilirler.

Bugün insanogluna baktigimizda, ben sahsen iyi yanlarinin yaninda cok da kötü yanlar görebiliyorum. Hayvanlarin yasam kosullarini mahvettik ve bu giderek daha beter bir hale geliyor. Ucuz et yiyecegiz diye hayvanlara hayatlarinda bir kez dahi günes yüzü göstermeden dogup ölme hakki veriyoruz. Et yemeyelim demiyorum ama gercekten bu kadar cok gerekli mi? Bence en az yari yariya azaltilabilir.
    Bütün yazdiklarina katilmakla birlikte,bizde his var acima duygusu var o sebeple bizden gücsüz hayvanlara tahamül ediyoruz ve beslenmek icinde yasatiyoruz cünkü ihtiyacimiz var onlardan biri yok olsa belki doganin kanunun dengesi bozulacak o sebeple bir nevi hayvanlara sahip cikiyoruz.Peki bize ihtiyaci olmayan yapay zeka ne yapar ?

Benim asil baktigim perspketif ise farkli,biz insanlara isgücü olarak ihtiyaci kalmayan elit grup bize ne yapar...

9. Wasser1907 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı Wasser1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ,biz insanlara isgücü olarak ihtiyaci kalmayan elit grup bize ne yapar...
    Ürettigini kime satacak? Veya ünlüler kime gösteris yapacaklar? Biz yok olursak onlar artik yüksek tabaka olarak kalamazlar, siradanlasirlar. Bence bizsiz de olmaz ama belki miktarimizi azaltabilirler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    http://www.ilkfullfilmizle.com/yapay...blaj-izle.html

Yapay zeka sophia insanligi yok edecegini soylemis...veya soyletilmis...
    Konu webci tarafından (30 Aralık 2017 Saat 02:56 ) değiştirilmiştir.

12. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürettigini kime satacak? Veya ünlüler kime gösteris yapacaklar? Biz yok olursak onlar artik yüksek tabaka olarak kalamazlar, siradanlasirlar. Bence bizsiz de olmaz ama belki miktarimizi azaltabilirler.

Miktarimizi azaltmakla birlikte bize herseyi yaparlar,o zaman para birimi ne olur bilemiyorum ama o verecekleri icin o kalan az miktar herseyi yapar veya yapariz cünkü bizim elimizde birsey yok.Sen ben istedigin kadar yapmam etmem de elbet yapacaklar cikacaktir ...

14. Wasser1907 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Insanoglu o Kadar da salak degil, kendi yaptigi makinaya kendisini bitirme imkanini versin. Zamaninda Atom bombasi icat oldugunda, dünyayi 7 kere yok edecek siddeti var, dünyanin sonu falan filan epeyce bir goygoy edilmis. Bugün geldigimiz noktada Atoma, savaslara, bombalara ragmen hala dünya dönüyor, üzerinde de ca. 7,5 milyar insan yasiyor. Demem o ki, yapay zeka insanin isini kolaylastiracak Kadar olacak daha fazla degil. Öte yandan düsünüyorum da insanlarin insanlara doymak bilmeyen hirsla verdigi zarari, hic bir makina yada yapay zeka veremez. Müsterih olun, daha görecegimiz güzel günler var.

16. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)