Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2314 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Catida Marder ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    Aslinda bende parti masasi yapacaktim hepsinden koyacaktim. Ama okudugum kadariyla bu hayvanlar cok akillimis, parti masasi kurunca tuzak oldugunu anliyorlarmis. O yüzden fazla koymadim. Ama yilbasi yaklasiyor söyle güzel bir masa hazirlicam.

@V/S usta dedigin gibi biraz daha bekleyip olmazsa isi dedigin gibi uzmanina birakacam.

2. 2 kişi firstantepli üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,721 teşekkür aldı
    bu konuda internette epey ilginç şeyler var

ilginç olanı bu hayvanlar av yasağı kapsamında

01.03 - 15.10 arası tutulması kapan kurulması ve yakalanması yasak.

sadece bu konuda yetkili olan kişiler kapan kurabiliyor

yakalanmasının ve evden kovulmasının çok zor olduğunu yazmışlar

en iyisi Kammerjäger bir firma ile kontağa geçilmesi deniliyor

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    Selam arkadasim.eger marder oldugundan kesin eminsen arabalarin motor kismina marder lar girmesin diye kücük bir sinyal verici takiyorlar marder savar gibi birsey o aleti alip ses gelen yere yakin bir yere takabilirsin.umarim rate felan degildir.cünkü bu siralar etraf kayniyor.dikkat etmek lazim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadasim.eger marder oldugundan kesin eminsen arabalarin motor kismina marder lar girmesin diye kücük bir sinyal verici takiyorlar marder savar gibi birsey o aleti alip ses gelen yere yakin bir yere takabilirsin.umarim rate felan degildir.cünkü bu siralar etraf kayniyor.dikkat etmek lazim
    yani tahminim mader ratte cünkü benim bildigim kablo isirmaz bizim led spotlarin kablolarini isirmis.simdi köder degistirdim ve kameranin yönünüde degistim bakalim nolcak

Üye Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    Rate kablo isirirmi bilmiyorum ama gecen bir abi anlatti.ratelardan kurtulmak icin cam parcalarini cimentoyla karistirip ratelarin geldigi deligi kapatiyor sabah kalkiyorki ne betonu ne cam parcalari silip süpürmüsler igrenc seyler.

9. Ertekin üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Cahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tek Rakibim THY
    Ettiği Teşekkür
    64
    304 mesaja 2,532 teşekkür aldı
    Marder (Sansar) olsa çatıda çocuk gürültüsü kadar sesler gelirdi.
    Çiğ Yumurta Koy (Rohei) alan olursa Sansardır, dokunan yoksa Rattedir.
    fare kapanına nutella koy, bir iş arkadaşım bir çok denemeden (peynir,et...) sonra Nutella ile yakalayabilmişti. Kısa zamanda yakalarsın eğer ratteyse.
    Kamera yerleştirdiğini yazmışın, görüntülere hayvan girmedi mi daha?
    Sesler geliyor mu daha çatıdan?

11. Cahit üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    Alıntı Cahit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marder (Sansar) olsa çatıda çocuk gürültüsü kadar sesler gelirdi.
    Çiğ Yumurta Koy (Rohei) alan olursa Sansardır, dokunan yoksa Rattedir.
    fare kapanına nutella koy, bir iş arkadaşım bir çok denemeden (peynir,et...) sonra Nutella ile yakalayabilmişti. Kısa zamanda yakalarsın eğer ratteyse.
    Kamera yerleştirdiğini yazmışın, görüntülere hayvan girmedi mi daha?
    Sesler geliyor mu daha çatıdan?
    Usta sesler geceleri geliyor dün sabah 4 yine baya sesler geldi uykudan kalktik. Dün salam ve peynir koydum yarin ozama nutella koyayim birde onu deneyim. Dedigin gibi ilk basta cig yumurta koydum ellemedi bile. Ve kamerada hala cikmadi.
    Usta cig yumurta kirip mi koymak lazim yoksa oldugu gibi mi.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    zehir koyma antepli gider bir yerde ölür kalir kokusundan evde duramassiniz.Yillar once babamin kaldigi evde mutfakta bildigin lesch kokuyor ilk zamanda biz sandikki bir yerlere et dustu yada bozuldu aradik heryeri temizledik halen koku gitmedi birak gitmesini aksine cogaldi kullanilmayan piriz vardi mutfakta ihtiyac oldu o ara fisi taktim tik yok calismadi sigortada atmadi sasirdim söküp bakim icine diye actim pirizi arkasinda delikle pirizin arasinda koskoca fare ölüsü simdi anlasildi dedim bu lesch kokusu kabloyu isirmis ceryan carpip olmus fare bunu yasadim onun icin diyorum zehir kullanma basina bela alirsin kolay gelsin.

14. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zehir koyma antepli gider bir yerde ölür kalir kokusundan evde duramassiniz.Yillar once babamin kaldigi evde mutfakta bildigin lesch kokuyor ilk zamanda biz sandikki bir yerlere et dustu yada bozuldu aradik heryeri temizledik halen koku gitmedi birak gitmesini aksine cogaldi kullanilmayan piriz vardi mutfakta ihtiyac oldu o ara fisi taktim tik yok calismadi sigortada atmadi sasirdim söküp bakim icine diye actim pirizi arkasinda delikle pirizin arasinda koskoca fare ölüsü simdi anlasildi dedim bu lesch kokusu kabloyu isirmis ceryan carpip olmus fare bunu yasadim onun icin diyorum zehir kullanma basina bela alirsin kolay gelsin.
    Usta aynen bu dedigin icin bende zaten zehir kullanmak istemiyorum. Bir yerde ölüp kalacak gelde ara

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Büyük faredir dostum o büyük ihtimalle anca seslerini sabaha karşı 4 le 5 arası duyarsın..

O saatlerde oynamaya geçerler ki tek değildir o o yüzden seslerini duyarsın birbirlerinin arkasında koşuştururlar ses yükselir..

Umarım çiftiyle beraber girer kapana zor ama belki götürüp ormanlık bir alana salarsın

( Lütfen öldürmemeye çalış dostum o evde yaşıyorlarsa mutlak bir nedeni vardır evin hayrınıda bereketinide götürmesin )

17. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    644
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Eger marder ise bir köpek kuaföründen köpegin killarini al yeterince.Daha sonra kadin ten coraplari ,corabin icine yeteri miktarda killari doldur ve hayvanin girebilecegi noktalara bagla.Bosuna zehirle, tuzakla ugrasma.

Evvelki sene arabamin icine motor bölümüne marde girdi kaplolari ön düsemeyi hepsini parcaladi.Yaklasik 700 € hasar acti.Hicbirsey ise yarama almadiigim sey kalmadi.Motor bölümüne köpek killari bagladim kokusundan artik marder yaklasamiyor.

careyi köpek kilinda buldum sükür simdi marder falan birsey yok.Aklinizda bulunsun arabaniza falan marder gelirse köpek kili derdinize care olur unutmayin.

Saygilar...

19. aksarayli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    Selam arkadaslar,

Azda olsa bir gelisme var. Dün gece kameraya yakaladim bizim cati ile orta kat arasi bosluguna kamerayi koymustum. Dün gece kameraya yakaladim mardar degilmis. Büyük fare yada ratte bilmiyorum. Ama galiba ratte videoda belli oluyor biraz daha büyük birseye benziyor. Resim ekledim

Konu firstantepli tarafından (02 Ocak 2018 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    Alıntı firstantepli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

Azda olsa bir gelisme var. Dün gece kameraya yakaladim bizim cati ile orta kat arasi bosluguna kamerayi koymustum. Dün gece kameraya yakaladim mardar degilmis. Büyük fare yada ratte bilmiyorum. Ama galiba ratte videoda belli oluyor biraz daha büyük birseye benziyor. Resim ekledim

resim cok kücük... sanirim fare veya rate ya tuzak kurarken eldiven veya gazete ile yicekleri koymaniz lazim diye biliyorum, cünkü insan kokusunu aldinda tuzak oldugunu anliyorlar ve yemiyorlar

22. akilsiz üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    fare bu fare kapani kur iki uc yere oyle dene yakalanir.

24. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Selam arkadaslar,

Tam tahmin ettigim gibi büyük fare bu dostum kapan işini görür mutlak bir ara girecektir..

26. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    Slm arkadaslar,tam müjdeyi vermek icin yazacaktim kapanda yakalandi diye. Ama resmen sesler yine geliyor ve kameraya yakaladim birtane daha var. En iyisi yarin yada haftaya Kammerjäger aramak olacak.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar,tam müjdeyi vermek icin yazacaktim kapanda yakalandi diye. Ama resmen sesler yine geliyor ve kameraya yakaladim birtane daha var. En iyisi yarin yada haftaya Kammerjäger aramak olacak.
    Kardes Kammerjäger öncesi fare zehiri koy o zaman sende

Ebayde Angebot var Kammerjäger bir sürü para alir simdi

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F351596256915

29. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    Usta haklisinda ama bu zehir olayida nerede ölüp kaldigi belli olmaz diye. Yada bir iki kapan daha birakacam. Bakalim belki bu ozaman son dur insallah. Aynen kammerjäger acaba bilen varmidir nekadar tutar diye. Bu ara 3 tane schlagfalle var bide o aldigim lebendfalle. O birini schlagfalle yakaladi üzerinde nutella sürmüstüm ona düstü, belki bilmek isteyen olur diye.

Ettiği Teşekkür
    321
    Ses duyuyorsan zaten çifttir onlar tek olursa sesini duyamazsın.. Tek hayvan oynamaya kalkmaz hızlı harekete girmez anca çift olunca birbirleri arkasından koşmaya başlayınca seslerini duyarsın.. Normalde kapan işini görür ama sen bilirsin tabiki..

Zehir tavsiye etmem hayvan rahatsızlandığını anlayınca kuytu köşe yere girer orada ölür bulamazsın leş kokusu sarar sonra ..
    Konu OrLoW tarafından (30 Aralık 2017 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.

32. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Onlar Naturschutz altında oldukları için öldürmesi yasak. Ama işin beter olan yanı yakalayıp ormana götürürsen geri geliyorlar. Ya avcıya götüreceksin yada kimseye söylemeden işi hal edeceksin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)