Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2295 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev sahibi kalorifer tamirini bize ödetmek istiyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı

Ev sahibi kalorifer tamirini bize ödetmek istiyor.

Mutfağın kaloriferi yanmıyordu ve ev sahibi aradık oda bi firma ismi verdi orayı arayın dedi,aradık adamlar geldi yaptı.1 hafta sonra ev sahibi rechnungla beraber bi kağıt yollamış 86 Euro tutmuş ve 80 eurosunu bizim ödememiz gerekiyormus ,mietvetrag,ta yaziyimus.bis 80 € kadar tamir işlerini biz ödemeliymişiz .9 yıldır bu evde oturuyorum o kadar tamirat oldu ilk defa böyle bisey oldu.sizinde başınızdan böyle bi iş geçtimi acaba??

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    638
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    gecenlerde komsunun tuvalet tasi alttan vida ile tutturulan yer hafif catlamis.komsu ev bürosuna heber ediyor tas catlak diye tamirci geliyor tasi degistiriyor(türk tamirci).tamirci ev bürosuna kullanim hatasindan dolayi diye rapor tutuyor ve ev bürosu komsuya 332 euroluk hesap gönderdi.

Dünde bana geldi tamirci kalorifer icin bakalim bana ne hesap gelecek.sordum büro karar veriyor diye basindan saliyor beni.olmadi avukata giderim bende.bizim ev bürosu etmedigi ediyor bize cikartmak icin.

Bir baska komsuya duskafasini ve hortumunu degistirmis 120 euro hesap göndermisler.

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Alıntı aksarayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir baska komsuya duskafasini ve hortumunu degistirmis 120 euro hesap göndermisler.
    20 € ya kendisi yenisini alır değiştirirdi, hak etmiş. 100 € işçilik parası.

5. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    tekrar konus derim. ayni olay bendede oldu örnek cam kolu değişmesi lazımdi. bana da demisti sen ödemen lazım vs..... sonra ev sahibi ödedi. bi tekrar dene.

Alıntı mustimercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutfağın kaloriferi yanmıyordu ve ev sahibi aradık oda bi firma ismi verdi orayı arayın dedi,aradık adamlar geldi yaptı.1 hafta sonra ev sahibi rechnungla beraber bi kağıt yollamış 86 Euro tutmuş ve 80 eurosunu bizim ödememiz gerekiyormus ,mietvetrag,ta yaziyimus.bis 80 € kadar tamir işlerini biz ödemeliymişiz .9 yıldır bu evde oturuyorum o kadar tamirat oldu ilk defa böyle bisey oldu.sizinde başınızdan böyle bi iş geçtimi acaba??

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    638
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 € ya kendisi yenisini alır değiştirirdi, hak etmiş. 100 € işçilik parası.

Kendisi tekerlekli sandalyede felcli kalkamiyor,tek basina kaliyor, yasli,yazik ya eli ayagi tutmuyor nesi hak etmis.Benim haberim olsa degistirirdim.

8. aksarayli üyemize teşekkür edenler:

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Kendisi tekerlekli sandalyede felcli kalkamiyor,tek basina kaliyor, yasli,yazik ya eli ayagi tutmuyor nesi hak etmis.Benim haberim olsa degistirirdim.
    Üzüldüm, geçmiş olsun.

10. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Mietvertraglarda ufak yazilarla
    ufak tamiratlar .............€ su kadara kadar kiraciya diye madde var.genelde 120,00€ gibi yazar.
    Evi kiralarken fazla ufak yazilara dikkat edilmiyor.Böyle bir madde iceriyorsa.Bunu kabul etmis oluyorsunuz.Mietvertrag imzalayinca.

Mietvertrag da bu madde yoksa.bozulan parcaya göre degerlendirmek gerek.Kalorifer gibi seyler ev sahibinin sorumlulugunda.

12. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    arkadasim senin mietvertraginda mutlaka schönheitsreparatur kosten ile ilgili bir bölüm vardir.
    yenilerde schönheitsreparatur kosten, yillik toplam kalt mietenin 8,5% oranindir. yani aylik 500€ kalt miete veriyorsan, senelik 6000€, bununda 8,5% miktari yaklasik 500€ yapar. evindeki ufak-tefek arizalarin masrafinin, 500€'a kadar olanini sen ödersin, üstünü ev sahibi öder. mesala kaloriferin bozulsa ve 750€ masraf ciksa, 500€ sen ödeyeceksin, 250€ ev sahibi.
    schönheitsreparatur kosten ev sahipleri ve kiracilar arasinda mahkemelikde oldu. bazi mahkemeler kiracilarin ödememesinede karar verdi.ama bütün mietvertraglarda var, bende ev kiraya verirken,kiraciya söylüyorum,bizde kiracilar kendi payini ödüyor.böyle anlastik.
    kiraciysaniz,bir mieterschutzvereine üye olun, senelik 20€ aidati var. böyle sorunlari daha iyi cözerler. cünkü almanyanin heryerinde ayni seyler yok,belki sizin oturdugunuz yerde baska seyler vardir.

14. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    bis 80 Euro ya kadar siz ödemeniz gerekiyor demis. Ama sizin fatura 86 Euro tuttuguna göre, o hesabin 80 euro sunu degil, hic bir ücret ödememen gerekir, cünkü siz 80 euroya kadar olan faturalari ödemeniz gerekir. 80 euro yu geciyorsa onun tamamini ev sahibi ödemesi gerekir. Yoksa o zaman mesela 300 euro tutan faturanin 80 euro sunu sana mi ödetecekler? Bu bir nevi selbstbehalt gibi oluyor. böyle olacaginida sanmiyorum.

En iyisi siz bir Mietschutzvereina üye olun. Vermieterlerin yolladigi her faturalarda zaten hep bir hata bulunuyor.

16. fantomas99 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    136
    39 mesaja 80 teşekkür aldı
    Bizim sözleşmede de 80 € kadar olan Tamirleri kendimiz ödüyoruz. Genelde faturalar 79 € geliyor. Yoksa 80 € üzerinde gelse ev sahibi ödeyecek. Mesela 100 €Luk fatura geldiğinde hiçbir ücret ödemiyoruz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    Der Mieter trägt außerdem die Kosten kleinerer Reparaturen an den Installationsgegenständer für Elektrizität, Wasser und Gas,den Heiz und kochheinrichtungen,den Fenster und Türverschlüssen sowie den Verschlussvorrichtungen von Fensterläden.max 80€ je Einzelfall,Max 6%d.jahresmiete je Jahr.

Aynen böyle yaziyo vertrag da arkadaşlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    gecenlerde komsunun tuvalet tasi alttan vida ile tutturulan yer hafif catlamis.komsu ev bürosuna heber ediyor tas catlak diye tamirci geliyor tasi degistiriyor(türk tamirci).tamirci ev bürosuna kullanim hatasindan dolayi diye rapor tutuyor ve ev bürosu komsuya 332 euroluk hesap gönderdi.

Dünde bana geldi tamirci kalorifer icin bakalim bana ne hesap gelecek.sordum büro karar veriyor diye basindan saliyor beni.olmadi avukata giderim bende.bizim ev bürosu etmedigi ediyor bize cikartmak icin.

tuvalet tasi vidadan sorun varkullanim hatasidemisbu ilginc geldi nasilyani evde oturaan egrimi oturuyormuski kullanim hatasi olmus ya bunlari alicaksin kucaga inan sinir bir sey böyle bir seyolabilirmi ya ??????????

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Der Mieter trägt außerdem die Kosten kleinerer Reparaturen an den Installationsgegenständer für Elektrizität, Wasser und Gas,den Heiz und kochheinrichtungen,den Fenster und Türverschlüssen sowie den Verschlussvorrichtungen von Fensterläden.max 80€ je Einzelfall,Max 6%d.jahresmiete je Jahr.

Aynen böyle yaziyo vertrag da arkadaşlar.
    Olabilir. Icindede istedigi maddeleride koymus olabilir. Ama yinede sözlesmeye kodugu maddeler yasal olarak gecerli olmayabilir. Bunlari ama sana en iyisi bir Mieterverein anlatabilir. Kiraci olarak bence Mietervereina üye olmalisiniz kesinlikle. Oradaki avukatlar her yasayi biliyor immobilie üzerine. Benim tecrübeme göre, genelde Vermieterlerin yolladiklari faturalarda bir sorun cikiyor. Cikmayanlarinda genelde büyük immobilien firmalarin oluyor. Onlarinda avukatlari oldugu icin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)