Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2308 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kolum agriyor tennis arm hastaligi teshisi kondu

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Gecmis olsun öncelikle tüm rahatsizligi olan arkadaslara. Benim genel manada tavsiyem, yani bu hastalik ile alakali degil, aclik ile tedaviyi deneyin rahatsizlik ne olursa olsun genelde cok ve karisik yiyerek karacigeri mahvediyoruz ve sonra vücutta buna bagli olarak sorunlar basgösteriyor degisik bölgelerde.

Dr. Aidin Salihin bu tedaviyi öneriyor, kadin müslüman bir doktordu ve rahmetli oldu ama kitabi var, google da arayin videolari filan var.

Az yiyin sihhat bulursunuz buyuyor Peygamberimiz s.a.v‘de.

Ben daha önce düzenli olarak 36 saat aclik yaptim Pazartesi ve Persembe günleri, inanin insan yemek aramiyor aslinda cok da ve diyorsun ki aslinda nefis istiyormus ve bizde onu tatmin etmek icin yiyormusuz!

Dedigim gibi google da arayin cok bilgi var, hastaligin derecesine göre 10 güne kadar aclik gibi kürler var, sadece sivi seyler icebiloyorsun ama ne kadar az icilirse o kadar iyidir diyor. Ve vücuda yemek girmeyince mide bos karaciger mesgul olmayinca sistem kendi kendini onariyor vücutta. Yani canli ve saglam hücreler hastalikli bölgeleri onariyor. Allah ü teala aslinda bu sekilde yaratmis vücudumuzu. Ama biz cok yemek yiyerek bütün mekanizmayi kendimiz bozuyoruz ve yemek cok yedikce vücut sadece sindirimle mesgul oluyor ve hastalikli hücre varsa yayilip büyüyor. Üstüne de doktorlarin verdigi ilaclardan medet umuyoruz ama benim sahsi fikrim ilaclarin %90 dan fazlasi aslinda zararli ve bilincli dayatiliyor insanlara!

Konu tabi ki uzun ve niyetim konuyu baska mecraya tasiyip dagitmak degil, sadece deneyin diyorum ins. sifa yine kendi elimizde.

2. 3 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    13 mesaja 18 teşekkür aldı
    Ben ameliyat oldum ve ağrılar geçti.
    Zorlarsam hafif ağrı var ama normalde sorun yok.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun öncelikle tüm rahatsizligi olan arkadaslara. Benim genel manada tavsiyem, yani bu hastalik ile alakali degil, aclik ile tedaviyi deneyin rahatsizlik ne olursa olsun genelde cok ve karisik yiyerek karacigeri mahvediyoruz ve sonra vücutta buna bagli olarak sorunlar basgösteriyor degisik bölgelerde.

Dr. Aidin Salihin bu tedaviyi öneriyor, kadin müslüman bir doktordu ve rahmetli oldu ama kitabi var, google da arayin videolari filan var.

Az yiyin sihhat bulursunuz buyuyor Peygamberimiz s.a.v‘de.

Ben daha önce düzenli olarak 36 saat aclik yaptim Pazartesi ve Persembe günleri, inanin insan yemek aramiyor aslinda cok da ve diyorsun ki aslinda nefis istiyormus ve bizde onu tatmin etmek icin yiyormusuz!

Dedigim gibi google da arayin cok bilgi var, hastaligin derecesine göre 10 güne kadar aclik gibi kürler var, sadece sivi seyler icebiloyorsun ama ne kadar az icilirse o kadar iyidir diyor. Ve vücuda yemek girmeyince mide bos karaciger mesgul olmayinca sistem kendi kendini onariyor vücutta. Yani canli ve saglam hücreler hastalikli bölgeleri onariyor. Allah ü teala aslinda bu sekilde yaratmis vücudumuzu. Ama biz cok yemek yiyerek bütün mekanizmayi kendimiz bozuyoruz ve yemek cok yedikce vücut sadece sindirimle mesgul oluyor ve hastalikli hücre varsa yayilip büyüyor. Üstüne de doktorlarin verdigi ilaclardan medet umuyoruz ama benim sahsi fikrim ilaclarin %90 dan fazlasi aslinda zararli ve bilincli dayatiliyor insanlara!

Konu tabi ki uzun ve niyetim konuyu baska mecraya tasiyip dagitmak degil, sadece deneyin diyorum ins. sifa yine kendi elimizde.
    usta belki bazi ufak tefek önemsiz rahatsizliklar icin dedigin dogru olabilir

baksana Adam Agridan 50 mg Tilidin iciyor sende AC kal diyorsun

bu adam AC kalip 50 mg Tilidin ictiginde THY Pilotum diye ucmaya baslar

Baska Mecraya tasimayam diyorsun ama bu gibi mesajlar ile otomatikman tasiniyor

Tilidin ist ein schmerzstillend wirksamer Arzneistoff aus der Gruppe der Opioide.

Die synthetisch hergestellte Substanz wird für die Behandlung starker und sehr starker Schmerzen eingesetzt. Als Prodrug hat Tilidin kaum eine schmerzstillende Wirkung und es wird erst in der Leber zu den Metaboliten Nortilidin und Bisnortilidin verstoffwechselt, von denen Nortilidin die hauptsächliche Wirkung zeigt.

Um einer missbräuchlichen Anwendung als Rauschmittel vorzubeugen, ist Tilidin in Fertigarzneimitteln meist in fixer Kombination mit dem Arzneistoff Naloxon verbunden. Naloxon ist nach peroraler Gabe in therapeutischen Dosierungen vernachlässigbar (Bioverfügbarkeit unter 1 %), hebt jedoch die Wirkung des Tilidins nach nicht-peroraler Gabe aufgrund des fehlenden First-Pass-Effekts beim Naloxon auf. Für die Behandlung chronischer Schmerzen ist Tilidin als Schmerzmittel in die Stufe 2 gemäß dem WHO-Stufenschema eingeordnet.

https://de.wikipedia.org/wiki/Tilidin
    Konu TipiTip tarafından (05 Aralık 2017 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Yine Klasik bizim milletimize has tutumlar, kulakdan dolma tedavi yöntemlerine basvurmalar,

Arkadaslar, rahatsizlikliginizla ilgili önce bilgi toplayin ve cesitli doktorlara görünün. Ilac ve ameliyat
    tedavisinden ilk olarak uzak durun, rahatsizliginizin ne oldugunu anlayana kadar ilac almayin, unutmayin
    her ilacin yan etkisi vardir.

Basimdan gecen bir olay bunlari buraya yazmama neden oluyor ve sizlerinde böyle durumlara maruz kalmamaniz
    icin cok önemli konular bunlar.
    2014 yilinin yaz aylarinda sag kolumda parmaklarimin uyusmasi sonucu ev doktoruma basvurdum, ve beni ortapodiye
    yönlendirdi, ortapodi kolumdaki sinir yollarinin ölcülmesi icin neurologie ye yönlendirdi, sinir yollarindaki ölcümden de
    bir sey cikmayinca Boyun Fitigi baslagici teshisiyle MRT ve 1 ay sonra ameliyat teshisiyle 2 haftalik hastane yattim.
    Orada ki teshisler de ameliyat diyordu ama ben israrla baska bir cözüm önerisi aradim, cünki ameliyat cok riskliydi.
    Cevremde duydugum tavsiyeler beni cok korkutuyordu ve ben ameliyattan cekiniyordum. Doktor yeni bir MRT teshisi
    icin yine cagirdi ve bu durumun felc e kadar gidebilecegini ve yasimim genc olmasi dolayisiyla ameliyat önerisini yineledi.
    Bende doktora ameliyati kabul ettigimi belirttim ve 1 ay sonrasina ameliyat olup cok sükür kurtuldum.

Burada Arkadasa tavsiyeler sunan arkadaslar bilmeden de olsa zararli bilgi verebiliyorlar, ve kafasini karistiriyorlar, bunu
    en iyisi kendi bilir ve geciktirmeden tedavisini yaptirmalidir.

Tenisçi dirseği, dirsekte el bileği ve parmakları yukarı kaldıran adalelerin başlangıç yerindeki zedelenmeler için kullanılan bir tanımdır.
    Tenisçi dirseği hastalığının ilk belirtisi yavaş başlayan ve gittikçe artan dirsek ağrısıdır. Gündelik hayatta eller ve dirsek sık sık kullanıldığından
    oluşan zedelenmenin iyileşmesi zordur ve tekrarlama olasılığı yüksektir.
    Tenisçi dirseğinde tokalaşma sırasında ağrı görülebilir

Basit bir rahatsızlık gibi görülse de yaşam kalitesini düşüren ve kişiyi gündelik işlerini yapmaktan alıkoyan tenisçi dirseği, ofis çalışanları ve ev hanımları
    arasında da yaygın olarak görülmektedir. Hastalar özellikle tokalaşırken dirseklerinde şiddetli bir ağrı olduğundan yakınmaktadırlar. Hastalığın teşhisinin
    ardından yangıyı azaltmak amacıyla ağrı kesici ve atel kullanımı ile germe-kuvvetlendirme egzersizleri gibi yöntemlere başvurulabilir. Böylelikle ağrı olan
    bölgedeki gerginliğin azaltılması hedeflenir. Bu metotları ile sorun çözülmediği takdirde tedavi aşamalı olarak ve hastanın özelliklerine göre planlanmalıdır.
    Tenisçi dirseğinin tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntemler şunlardır:

İğne ile yağmurlama: Kortizon, içerideki yangıyı azaltıcı özelliğe sahip olduğundan diğer yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda kullanılabilir. Bu yöntemde
    dirsek lokal anezteziyle uyuşturulduktan sonra ince bir iğneyle kemiğin dış zarına delikler açılır ve burada yeni bir yara oluşturularak iyileşmeyi tetikleyen
    sistem harekete geçirilir.
    PRP uygulaması: Kas ve tendon yaralanmalarının tedavisinde son yıllarda yaygın olarak kullanılan bu uygulama, tenisçi dirseği rahatsızlığının tedavisinde
    de kullanılabilir. PRP uygulamasında, kandaki onarıcı olduğu düşünen hücreler (trombosit) ayrıştırılarak ağrılı bölgeye iğne ile uygulanmaktadır.
    Radyofrekans yöntemi ile fizik tedaviirsek kenarına gönderilen dalgalar sayesinde ağrı olan bölgede kanlanma artırılarak, iyileşmenin hızlanması ve ağrının
    ortadan kalkması sağlanmaktadır.

Tenisçi dirseği tedavisinde cerrahi yöntemlere de başvurulabiliyor
    Kolay Gelsin!

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bos yere konuda yazilip Tartisma yapiliyor ne gerek var ?
    Sanki bu bu forum degil Doktor Muaynanesi
    orasi burasi agriyan burda dert yanip sifa ariyor

Derdi olan Doktora gitsin sanal alemde sifa aranmaz !!!

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

haklisin katiliyorum !!!

Amma Tecrübeleri olanlardan fikir alip ondan sonra doktoro gitmek daha mantikli degili sence

9. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklisin katiliyorum !!!

Amma Tecrübeleri olanlardan fikir alip ondan sonra doktoro gitmek daha mantikli degili sence
    Güzel kardesim Her Hastalik ayni degil,Herkesde ayni etki göstercek diye bisey yok
    Forumda hastaliga veya bir derde cevap aramak yanlis

Allah korusun arkadasimizin birisi ciddi hastalik gecirir,burda yazilanlardan yola cikarak Doktora gitmez

Bunun sorumlusu kim olacak ??

Buraya saglik sorunlariyla ilgili konular acacagiza Doktora gidin

Ettiği Teşekkür
    440
    Güzel kardesim Her Hastalik ayni degil,Herkesde ayni etki göstercek diye bisey yok
    Forumda hastaliga veya bir derde cevap aramak yanlis

Allah korusun arkadasimizin birisi ciddi hastalik gecirir,burda yazilanlardan yola cikarak Doktora gitmez

Bunun sorumlusu kim olacak ??

Buraya saglik sorunlariyla ilgili konular acacagiza Doktora gidin
    usta ben bunu yillar önce dile getirdim belki 10 yil önce

sitede saglik konulari sakincali diye

Allah askina bir bakin sitede acilan saglik konularina

insanimiz derde düsmüs derman ariyor ,

ama insan verilen tavsiyeleri okuyunca ürperiyor

mesela gecen gün arkadaisn birisi bir agac ariyor

Pankreas Kanseri olan akrabasi icin , Agacin ismini GOOGLE bulamiyor

yaw Googlin bulamadigi birsey yok , beni dahi buluyor :-))

ama o arkadas öyle bir agac ariyorki duyan bilen yok

burdaki arkadas agridan Tilidin kullaniyor , Morfinin bir altinda olan agri kesici

arkadasin digeri AC KAL diyor ....

bence bu gibi Saglik konulari ya yasaklancak yada bu sekil mesajlara katlanacaz

bence saglik konulari gercekten cok cok kontrol edilip modlar tarafindan gereksiz mesajlar aninda silinmeli

yoksa Derde düsmüs saf insanimiz derman icin yapamayacagi yok

Camlica Gazozu gibi Sifa Niyetine Deve sidigi icen bir toplumdan ne beklersin
    Konu TipiTip tarafından (05 Aralık 2017 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

12. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Sağ kolumda aynı ağrılar vardı bana Tensgerät önerdiler
    [IMG][/IMG]

Kullandım desem yalan olur, alet hiç açılmadı evde duruyor.

Ağrılarım kendiliğinden geçti.

14. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye bruclee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    253
    57 mesaja 99 teşekkür aldı
    gecmis olsun arkadasim,
    ayni agri bendede var idi yaklasik 8 sene önce doktora gittim tenisarm tehsisi koydu ve üc tane altarnatif sundu. ilk olani igne oldu gecmesse alciya alir üc hafta dinlenmesi gerekiyor demisti yinede gecmesse amaliyat olmam gerektigini söyledi, ama ameliyatlada 100% iyi olacaginda garanti veremem dedi. cok sükür igne oldu gecmeyince kolumu alciya aldi yaklasik bir ay alcida kaldi ve iyilestim cok sükür. suana kadar hic bir SIKINTIM yok sanda tafsiyem alciya aldir ve bir ay alcida kalsin ameliyat olmadan.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    3 mesaja 10 teşekkür aldı
    bende de vardi hacamat yaptirdim gecti sükürler olsun simdi tik yok, doktor hap verdi crem verdi gecmedi hacamat olduktan sonra ilk gün agrilar azalmaya basladi 1 haftada tas gibi oldu kolum

17. deliveren üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı deliveren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de vardi hacamat yaptirdim gecti sükürler olsun simdi tik yok, doktor hap verdi crem verdi gecmedi hacamat olduktan sonra ilk gün agrilar azalmaya basladi 1 haftada tas gibi oldu kolum
    nerde hacamat yaptridin Usta almanyada nrwde hacamat yapan yer varmi

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı akdenizli33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerde hacamat yaptridin Usta almanyada nrwde hacamat yapan yer varmi
    http://www.hacamat-merkezi.de/Impressium

20. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Herne‘de de var hacamat yapan genc temiz bir cocuk, ben ona yaptırıyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    101
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Slm
    Bende cok cektim ciddi sekilde ama cidde allah sükür bir vakit sonra geciyor (Dehn übung ) cay bardagini tutamiyordum cakmak cakarken bile sorun oluyor ciddi zaman a geciyor cok sürüyo ama simdi varya alahsükür cok iyi .Ve mutlaka bandaga al.

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı xoupie43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm
    Bende cok cektim ciddi sekilde ama cidde allah sükür bir vakit sonra geciyor (Dehn übung ) cay bardagini tutamiyordum cakmak cakarken bile sorun oluyor ciddi zaman a geciyor cok sürüyo ama simdi varya alahsükür cok iyi .Ve mutlaka bandaga al.
    Usta bandaj varda oda care degil.amelayaat tavsiye edermsin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Fizik terapi.Ortapediye git hareketler var sana göstersinler düzenli yaparsan agrin kalmaz ama birakmamalisin, iyilesene kadar.Youtube de tennisarm übungen yaz illa biri iyi gelir dene benden orda görmüstüm gercekten iyi geldi.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20,744
    169 mesaja 483 teşekkür aldı
    selamunaleykum arkadaslar....
    öncelikle rahatsizligin ne oldugunu kesin bilmek ve ona göre önlem almak gerekir. yukarida da bir arkadasin dedigi gibi dirsegin ice bakan kismi ise golferarm disa bakanida tennisarm ... kaslarin ucundaki lifler kemige yapisan kisimlari uzayinca iceride yanma yapan bir aci veriyor . evet buz iyi geliyor fakat bu cok ilerlemis ise ameliyat sart. (golferarm). ben sol kolumdan golferarm olmustum. uzun zaman cektikten ve her yolu denedikten sonra ameliyat oldum. Ambulant yapilan bu ameliyattan sonra kol bir hafta yada on gün kadar alciya aliniyor . gerilen lifleri eski uzunluguna getirmek icin krankengymnastik yapiliyor. 3 ila 4 hafta isten uzak kalindiktan sonra yavas yavas calismaya baslaniyor . fazla zorlamadan 2 ila 3 aydan sonra normale dönebiliyor. tabi bu kisinin yaptigi ise ve koluna nasil baktigina bagli....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    62
    8 mesaja 43 teşekkür aldı
    https://www.amazon.de/gp/product/B01...?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07...?ie=UTF8&psc=1

Hic tahmin etmezdim ama Tape agriyi baya bir kesiyor!!!

https://www.youtube.com/watch?v=BClNJ8CEsTI
    https://www.youtube.com/watch?v=suXaq4A0Paw

bunlari hemen agri kesmek icin tavsiye ederim

6 aydir cekiyorum yapmadigim terapie kalmadi (Laserterapie, Elekrowellenterapie, Ultraschallterapie Akupunkturterapie......),

Stoßwellenterapie iyi geliyormus son care olarak onu deniyecegim,

sonra bir 6 ay daha bekler Ameliyat olurum gecmezse eger diye düsünüyorum!

SS
    Konu OSMANLItorunu tarafından (24 Aralık 2017 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı

Simdi bu konuyu rahatsizligi olan okur,birbirlerine yardimci olur senin tepkin neye anlamadim.Doktor degilsen neden bu konuyla ilgilisin?

ben mesela bu konu sayesinde Dr. Aidin Salihi ögrenmis oldum,googlede taratinca bayan doktorun bayagi basarili oldugu gözüküyor,hatta Dr. Aidin Salihin uyguladigi oruc kürünün vücuda ne kadar faydali oldugunu kanitlayan bir japon doktor bu sene nobel ödülü aldi

28. Wasser1907 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)