Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2338 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: “Borsa Nasıldır, Para Var mı Bu İşlerde?” Diyenlerin Bilmesi Gereken Detayları Sıralandırıyoruz!

Üye becerikli035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    6
    17 mesaja 29 teşekkür aldı

“Borsa Nasıldır, Para Var mı Bu İşlerde?” Diyenlerin Bilmesi Gereken Detayları Sıralandırıyoruz!

Borsa hakkında en çok merak edilen konulardan biri olarak para kazanılıp kazanılmadığı konusunda tüm detayları bu yazıda sizler için bir araya getirdik.

Parayla saadet olmaz görüşünü benimseyenler var mı, hala? Öyle sanıyorum ki yoktur! Çünkü günümüzde para sıkıntısı çeken kişilerin yaşadığı mutsuzluk, sinir, stres düşünüldüğü zaman saadet kelimesinden bahsetmek, küfür gibi görünüyor. Elbette hepimiz isterdik, paramız olmadan da mutlu olmayı; ama hayat şartları maalesef bizleri bu duruma getirdi. Doğal olarak hepimiz, para kazanmanın yollarını araştırıp duruyoruz. Hatta bu konuda verdiğimiz emeği, okul hayatında göstermiş olsaydık, belki de şimdi böyle bir sorunla cebelleşiyor olmazdık, ne dersiniz?

Evet, para kazanmanın yollarını arayan kişiler mutlaka borsa ile karşılaşmıştır. Çünkü borsa, yatırım yapılarak para kazanılabilen bir yerdir. Elbette aksini düşünenler de vardır. Yani borsanın para kazandırmadığı ve dolandırıcıların cirit attığı bir yer olduğu söylenir. Evet, borsa durup dururken kimseye para kazandırmaz. Hemen her ticari işlemde olduğu gibi borsada da dolandırıcılar vardır. Zaten para kazanmak için de tüm bunlarla baş edebilecek bilinçte olmanız gerekiyor. Yani borsayı tam anlamıyla tanımanız, başınıza neler gelebileceğini bilmeniz, belli bir deneyime sahip olmanız gerekiyor. Sizlere sürekli bilgi ve deneyim kazanın derken, hikayeden demiyoruz, anlayacağınız!

Şimdi “borsa nasıldır, para var mı bu işlerde, biz kazanmak için ne yapacağız” diyen kişilere özel olarak bilmeleri gereken detaylardan bahsetmek istiyoruz:

Borsa Neymiş Öğrenmeden Para Kazanmayı Unutun!

Borsanın ne olduğunu öğrenmeden, paranın nasıl kazanılacağını sorgulamak sizce de biraz komik değil mi? Bu durumu şuna benzetebiliriz; size içinde ne olduğunu bilmediğiniz bir çanta verildi ve bir yere götürmeniz istendi. Çantayı götüreceksiniz ve paranızı alacaksınız. Filmlerde sıklıkla rastladığımız bu sahnelerin nelere yol açtığını biliyorsunuz değil mi? Borsayı da böyle düşünmelisiniz. Şimdi içinde ne olduğunu bilmiyorsunuz; ama para kazanacak mıyım bu işten diye merak ediyorsunuz. Biz söyleyelim; evet kazanacaksınız! Ama elinizdeki çantanın içinde nelerin olduğunu öğrenmeden kazanmanız mümkün olmayacak.

Peki, Gerçekten Kazandırıyor mu Bu Borsa?

Borsanın para kazandırmadığını düşünen birçok kişi vardır. Düşünün ki bir iş var ve para kazandırıp kazandırmadığı bilinmiyor. Ama yıllardır popüler ve sürekli o işten bahsediliyor. Sizce, bu iş para kazandırmıyor olsa uzun yıllar boyunca konuşulur muydu? Elbette konuşulmazdı ve bir süre sonra ismi bile hatırlanmazdı. Anlayacağınız borsa gerçekten para kazandırıyor. Ama kazanıp kazanamamak tamamen size bağlıdır.

Borsadan Para Kazanmak için Bilmeniz Gerekenler Neler?

Her şeyden önce borsadan para kazanmak için bilmeniz gereken çok sayıda konu vardır. Ayrıca bu işin sırrı falan da yoktur. Siz kendi sırrınızı yaratırsınız ve buna göre hareket ettiğiniz sürece kazanırsınız. Başkasının sırlarına ortak olarak başarılı olamazsınız. Bu nedenle piyasayı iyi bir şekilde tanımalı, işlemlerin mantığını doğru kavramalı, neler yaptığınızda kazanıp kaybettiğinizi bilmelisiniz. Bunun içinde borsa hakkında her ince ayrıntıya hakim olmalısınız. Yatırım araçlarından alım – satım işlemlerinin nasıl gerçekleştiğine kadar her noktayı bilmelisiniz. Bu konuları öğrendikten sonra kendi yatırım yönteminizi geliştirmelisiniz. İşte dananın kuyruğu burada kopuyor da diyebiliriz. Yani bilgileri alıp, kendi tekniğinizi geliştirdikten sonra başarılı olma yolunda ilerliyorsunuz.

Dolandırılmamak için Ne Yapmanız Gerekiyor?

Borsada dolandırılmayacağınızı söylersek yalan olur. Çünkü sizi dolandırarak para kazanmayı amaçlayan kişiler de vardır. Elbette bu kişiler tespit edildikleri zaman cezalarını alıyorlar; ama sizin de gözünüzü dört açmanız gerekiyor. Borsada dolandırılmamak için dikkat etmeniz gereken ilk nokta, kendiniz hareket etmenizdir. Birilerinden gelecek tüyolara göre al – sat yapmak, bile bile lades demektir. Tüyo peşinde koşarsanız, bir başkasının ayak izlerini takip ederseniz ve piyasayı yorumlamak yerine duygularınızla hareket ederseniz dolandırıcılara kucak açmış olursunuz. Bu nedenle borsa hakkında bilgi edinin ve kendi yolunuzu oluşturun. Eğer dışarıya kulak tıkayarak, bu şekilde ilerlerseniz dolandırılmadan başarılı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Peki, Siz de Borsada Kazanacak Şanslı Kişilerden Olabilir misiniz?

Birçok kişi, “ben de borsaya girebilir miyim, para kazanabilir miyim” diye merak etmektedir. 18 yaşını dolduran herkes borsaya girebilir. Ama para kazanabilmek için belli bir bilgiye ve deneyime sahip olması gerekir. İşte bu nedenle sürekli olarak kendinizi geliştirin, eğitimlere katılın, sanal hesaplarda deneyim kazanın diyoruz. Borsada kazanan şanslı kişilerin, özel bir formülü bulunmuyor. Tamamen borsayı iyi tanıdıkları, kendi belirledikleri yolda istikrarlı bir şekilde ilerledikleri için başarılı oluyorlar.

Borsada Bir Hisse Senedi Alarak Para Kazanılır mı?

Borsada hisse senetleri, en çok tercih edilen yatırım araçlarıdır. Elbette borsada işlem gören her hisse senedi para kazandırıyor diyemeyiz. Çünkü bu, hisse senetlerinin değer kazanıp kaybetmesi ile ilgilidir. Birkaç borsa haberine göz atacak olursanız “XXX isimli hisse kaybettirdi, YYY isimli hisse kazandırdı” gibi gelişmeleri görürsünüz. İşte bu hisselerin kazandırması ve kaybettirmesi belli nedenlere bağlıdır. Ait oldukları şirkette, sektörde ve ülke ekonomisinde yaşananlar, bu hisselerin kazandırmasında veya kaybettirmesindeki en büyük etkenlerdir. Bu konuları bilmiyorsanız bir hissenin kazandırıp kazandırmayacağını yorumlayamazsınız. Yani piyasaları ve işlem yapacağınız hisse senedini iyi bir şekilde yorumlayabilirseniz para kazanabilirsiniz.

Borsadan Zengin Olunur mu?

Birçoğunuz bu soruyu duyduğu zaman ‘ne kadar saçma’ diyor olabilir; ama eminim ki içinizde ‘acaba’ diye bir şüphe de hep vardır. Hemen açıklayalım; elbette durup dururken borsa kimseyi zengin etmiyor. Ayrıca öyle birkaç işlem yaparak, zengin olmanız, voleyi vurmanız da mümkün değil. Ama elimizde sağlam bir örnek var; George Soros! Evet, George Soros, yalnızca 1 gecede milyonlarca dolar kazandı. Ama bu tamamen onun bilgisiyle, deneyimiyle ve öngörüsüyle gerçekleşti. “İngiliz Bankalarını Soyan Adam” lakabını da böyle kazandı. George Soros’un yaptığı vurgun hakkında bilgileri daha önce sizlerle paylaşmıştık. Göz atmanızı ve öyle zengin olma hayalini boşu boşuna kurmamanızı öneririm.

Borsada Yapılan İşlemler Neler?

Eminim, bazılarınız “borsada nasıl işlemler yapılıyor da para kazandırıyor” diye düşünüyor olabilir. Hemen açıklayalım; borsadan para kazanmanın en temel mantığı, düşük fiyattan alıp, yüksekten satmaktır. Bir hisse senedinin veya diğer yatırım araçlarının fiyatlarının, neye göre düşüp yükseldiğini öğrenmeniz bu nedenle gerekmektedir. Yani ne oluyor da hisse senedinin fiyatı düşüyor, bilmelisiniz. Fiyatların ne zaman düşüp yükseldiğini öngörebilmek için piyasa takibi ve analiz yapmalısınız. Eğer bu iki işi iyi yapabilirseniz alım – satım için doğru fiyat seviyeleri belirleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak kendi stratejilerinizi de belirler ve istikrarlı bir şekilde ilerlerseniz başarılı olursunuz.

Piyasa Takibini Nasıl Yapmalısınız?

Borsada birçok kişinin stres olduğu zamanlar, piyasa takibi aşamasıdır. Bir borsacıyı, bu aşamada rahatsız etmek istemezsiniz! Piyasanın ve yatırım araçlarının seyrini belirlemek için yaptıkları bu iş, oldukça önemlidir ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Hiçbir noktanın atlanmadığından emin olunmalıdır. Açıklanacak olan ekonomik veriler takip edilmelidir. Aynı zamanda yatırım aracının, açıklanan ekonomik verilere ne yönde bir tepki vereceği de bilinmelidir. Neyse ki günümüzde interneti piyasa takibi yapmak için kolayca kullanabiliyoruz. Tek bir tıklama ile tüm dünyadan haberlere anlık ulaşabiliyoruz. Sizde bir borsacı olup, para kazanmak istiyorsanız piyasa takibi yapmayı sevmenizi öneririz.

Strateji Üretmeden Bu İşlemler Yapılamaz mı?

Sizlere sürekli olarak kendi stratejilerinizi üretmeniz gerektiğinden bahsediyoruz. Ama eminim, bazılarınız kendi stratejisini üretmeye gerek olmadığını düşünüyor. Önünde borsadan para kazanan örnekler var ve onların yolundan giderek kendisinin de para kazanacağına inanıyor. Peki, bu işe yarıyorsa neden sürekli kendi stratejilerinizi üretin diyelim ki? Elbette yaramıyor ve sonucunda neden kaybettiğinizi bile anlamadan batışa geçiyorsunuz. Sonrasında da borsanın para kazandırmadığını düşünmeye başlıyorsunuz. Bizim tavsiyemiz; borsayı iyi bir şekilde öğrenin, kendinizi geliştirin ve hedefleriniz doğrultusunda ilerlemenizi sağlayacak stratejiler üretin.

Kendi Stratejimizi Ürettik Diyelim, Hemen Kazanacak mıyız?

Durun, sakin olun! Hemen borsadan para kazanamazsınız elbette. Bir bebek, ilk adımını attıktan sonra hemen koşamıyor değil mi? Biraz hızlı adım atmaya çalıştığında da düşüyor zaten. Siz de borsada bir emekleme süreci geçireceksiniz. Hatta düştüğünüz zamanlar da olacak. Ama pes etmeden, hatalarınızı keşfederek adım atmaya devam ettiğiniz zaman, her şeyi öğreneceksiniz. Bu aşamada, yaptığınız hataları belirler ve bunları düzelterek ilerlerseniz bir süre sonra çok daha başarılı işlemlere imza atabilirsiniz. İşte bu emekleme sürecinden başlayarak öğrendiklerinizi, bir strateji haline dönüştürürseniz yatırım amacınız doğrultusunda ilerlemiş ve para kazanmış olacaksınız.

Peki, Yaşanan Kayıpların Nedenleri Nelerdir?

Bu soruyu kısaca yanıtlamak gerekirse; yukarıda anlatmış olduklarımızın tersini yaptığınız zaman kaybedersiniz. Elbette biz burada sade bir anlatım şekli kullanıyoruz; ama borsanın bundan çok daha fazlası olduğunu biliyoruz. Sizin yapmanız gereken, borsayı bir bütün olarak ele almak ve her ince ayrıntısını öğrenmektir. Bilgisiz, deneyimsiz, tüyo peşinde koşarak yaptığınız işlemlerde başarılı olmanız tamamen tesadüf olacaktır. Ama birikiminizi bu piyasaya yatırdığınız için tesadüflere göre işlem yapamazsınız. Borsada kaybeden kişiler üzerine yapılan birçok araştırma vardır. Bu araştırmaların sonucunda da bilgisizlik, deneyimsizlik, hırs, başkalarına kulak verme gibi nedenler, ilk sıralarda yer almaktadır.

Sonuç olarak borsa, birikimlerinizi değerlendirerek para kazanabileceğiniz bir yerdir. Ama bunun için sahip olmanız gereken bazı yetenekler bulunmaktadır. Borsayı tüm detaylarıyla birlikte öğrenmeli ve mantığı anlamaya çalışmalısınız. Daha sonra deneyim kazanmak için küçük adımlarla ilerlemelisiniz. Günümüzde deneyim kazanmanıza yardımcı olan demo hesaplar bulunuyor. Bunları kullanmanızı öneririz. Demo hesaplarda sanal para ile işlem yaparsınız ve bir yandan kendinizi geliştirirken diğer yandan stratejiler üretebilirsiniz. Bu şekilde ilerlediğiniz sürece de borsadan para kazanırsınız ve gelirinizi arttıracak iyi bir ek iş yapmış olursunuz.

Alıntıdır

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Bilmiyorum para kazanan oldumu ben cok kaybettim hemde pek cok ve ben öyle amatörce dalmadim yillarimi verdim arastirdim güvenilir sabit getirili kagitlara yatirdim ve bendeki kagitlar uzun vadeli güzel getirisi olanlardi bununla yetinmedim profosyönel yardim aldim ünlü ekonomi uzmanlardan ve bir borsa külübüyle bu ise girdim 10 yilimi verdim yinede kaybettim ,borsada iceriden bilgi alinmadan asla kazanilmaz ha lotto tutdurur gibi oynarsaniz bir sey diyemem . kesinlikle uzak durun derim benim 10 yillik tecrübem budur su an 50 yasinda birisi olarak asla böyle bir seye girmem genc ken para bol ken yaptigim yanlisi asla bir daha yapmam .

4. 5 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    37 mesaja 95 teşekkür aldı
    Selam haveri68

ben şimdi birkaç borsa isimlerini yazacağım 6 ay sonra bak ne olacağını .al demiyorum. kimse yede tavsiye etmiyorum.

herkes yapacağı zarar dan kendisi sorumludur bilginize.

Bitcoin Group

CME Group

Infineon

Tencent Automobil

Geely Automobil

Celgene

supernus

corcept

daha var da şimdilik yeter

Madde 1 : Bir sene sana lazım olmayan parayı borsaya yatır

Madde 2: parayı 3 e böl

Madde 3: hiç kimseni tavsiye üzerine araştırmadan borsa almayın Ben dahil.

Madde 4: paraya fazla değer vermeyin korkak olmayın.

Madde 5 kredi ile borsa almayın

Yas 55 20 seneden beri yapıyorum

Selam Becerikli035 sunum için teşekkürler .

yazıları okurken zorlandım ve anlamada sorun çektim . sebebi aralardaki animasyonlar bana öyle geldi.

Saygılarımla Selamlar
    Konu Memoli1976x tarafından (15 Kasım 2017 Saat 08:50 ) değiştirilmiştir.

Üye becerikli035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    6
    17 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum para kazanan oldumu ben cok kaybettim hemde pek cok ve ben öyle amatörce dalmadim yillarimi verdim arastirdim güvenilir sabit getirili kagitlara yatirdim ve bendeki kagitlar uzun vadeli güzel getirisi olanlardi bununla yetinmedim profosyönel yardim aldim ünlü ekonomi uzmanlardan ve bir borsa külübüyle bu ise girdim 10 yilimi verdim yinede kaybettim ,borsada iceriden bilgi alinmadan asla kazanilmaz ha lotto tutdurur gibi oynarsaniz bir sey diyemem . kesinlikle uzak durun derim benim 10 yillik tecrübem budur su an 50 yasinda birisi olarak asla böyle bir seye girmem genc ken para bol ken yaptigim yanlisi asla bir daha yapmam .
    Yani anlattıklarınıza bakılacak olursa gerçekten baya kaybetmişsiniz. Ama size nazaran kazananlarıda görüyoruz. Kafa karıştıran bir durum olsada, yatırımcıların çoğu azda olsa kazanıyorlar.

Alıntı Mehmet 1. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Becerikli035 sunum için teşekkürler .

yazıları okurken zorlandım ve anlamada sorun çektim . sebebi aralardaki animasyonlar bana öyle geldi.

Saygılarımla Selamlar
    Yorum için teşekkürler anlatııııımda nerede takıldıysanız yardımcı olayım hemen.

Madde 1 : Bir sene sana lazım olmayan parayı borsaya yatır

Madde 2: parayı 3 e böl

Madde 3: hiç kimseni tavsiye üzerine araştırmadan borsa almayın Ben dahil.

Madde 4: paraya fazla değer vermeyin korkak olmayın.

Madde 5 kredi ile borsa almayın

Yas 55 20 seneden beri yapıyorum
    Bilgiç kişilerden tavsiyeler önemli tabii. Teşekkürler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Slm.
    Benim bir başka sorum olacak.
    Peki Euro yu türk lirasına çevirip yatırıp tekrar Euro ya çevirme nasıl oluyor? Yada vedelik yatırım nasıl olur sizce?

Biri bana anlattı, adam Handy App (ziraat App galiba) ile, euro çıktığında türk lirasına ceviriyormus, düştüğünde tekrar Euro ya ceviriyormus???

Bu konuda bilgisi olan ve bilgilerini paylaşma isteğen varsa memnun olurum.

Tsk

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    senelerce ugrastim basarisiz oldum ve cok para kaybettim .
    Ögrendigim yukarda siralananlar ve ögrenmeden girmeyeceksin

basta yapmam gerekeni sonda yapip ögrenmeye karar verdim ve bu imltraining.de sayfada aradigimi buldum.
    ustalar tarafindan benim hasabim yönlendirilirken ben ögrenmeye ve yardim alarak ögrendiklerimi uygulamaya devam ediyorum.
    yani benim borsa ile daha dogrusu Forex (Döviz borsasi) olan düsüncelerim YA OLACAK YA OLACAK.

Bir MLM sirketi olmasi ve burada sözünü etmem amac degil aractir.Neticede bende tavsiye üzerine bu sirketi tanidim.

Ettiği Teşekkür
    263
    Selam haveri68

ben şimdi birkaç borsa isimlerini yazacağım 6 ay sonra bak ne olacağını .al demiyorum. kimse yede tavsiye etmiyorum.

herkes yapacağı zarar dan kendisi sorumludur bilginize.

Bitcoin Group

CME Group

Infineon

Tencent Automobil

Geely Automobil

Celgene

supernus

corcept

daha var da şimdilik yeter
    cok tecrübesiz bir arkadasa benziyorsun yasin kac bilmiyorum ,bu kadar kesin konusa bilmek ya özgüven patlamsindan yada cahillikten dir diye düsünüyorum . ölümün disinda kesin diye bir sey olamaz . alti ay sonra sen bu yazini oku ve bana hatirlat ben haksiz cikarsam . borsayi bilen olsa zaten kendisi zengin olur ,nicin tavsiyelerle zaman gecirsin ,bir daha diyorum iceriden yönetim kurulunun karari ni bilmeden kimse borsada dogru kagita oynayamaz yada risk alir kaybedecegi kadar da kazanacagina risk alir . ama sabit bu kagit su getirir diye bir sey olamaz .

Alıntı Trader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senelerce ugrastim basarisiz oldum ve cok para kaybettim .
    Ögrendigim yukarda siralananlar ve ögrenmeden girmeyeceksin

basta yapmam gerekeni sonda yapip ögrenmeye karar verdim ve bu imltraining.de sayfada aradigimi buldum.
    ustalar tarafindan benim hasabim yönlendirilirken ben ögrenmeye ve yardim alarak ögrendiklerimi uygulamaya devam ediyorum.
    yani benim borsa ile daha dogrusu Forex (Döviz borsasi) olan düsüncelerim YA OLACAK YA OLACAK.

Bir MLM sirketi olmasi ve burada sözünü etmem amac degil aractir.Neticede bende tavsiye üzerine bu sirketi tanidim.
    Bir kere forex de bu güne kadar kazanan hic olmamistir ,bunu arastirmani isterim forex basli basina kaybettiren bir aractir ,uzaktur derim sonrada basini taslara vurursun .

Alıntı GS_HeMsO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm.
    Benim bir başka sorum olacak.
    Peki Euro yu türk lirasına çevirip yatırıp tekrar Euro ya çevirme nasıl oluyor? Yada vedelik yatırım nasıl olur sizce?

Biri bana anlattı, adam Handy App (ziraat App galiba) ile, euro çıktığında türk lirasına ceviriyormus, düştüğünde tekrar Euro ya ceviriyormus???

Bu konuda bilgisi olan ve bilgilerini paylaşma isteğen varsa memnun olurum.

Tsk
    bu dedigini ben yaptim oluyor ama getirisi cok az cok paran olacak ve ekonomiyi cok iyi takip edeceksin verdigin emegi kurtarir mi bilmem .

Alıntı becerikli035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani anlattıklarınıza bakılacak olursa gerçekten baya kaybetmişsiniz. Ama size nazaran kazananlarıda görüyoruz. Kafa karıştıran bir durum olsada, yatırımcıların çoğu azda olsa kazanıyorlar.
    Kardes ben bu ise yillarimi verdim ,uzun vadede borsa kazandirmiyor ,cünkü ekonomi bilgin becerin takibin olmasi lazim günlük bir kac saatini buna ayirmalisin dünyadaki politik ve finaz olaylari iyi takip edeceksin o da yeterli olmuyor
    ben külübe üyeydim onlar bize önceden haber veriyorlardi su kagida oynayin sunu cikarin bunu alin bunlari söyleyenler almanyanin cok önemli ekonomistleriyde o halde bile konjoktürel yada politik olaylar tavsiyeyi etkilemiyor ,anlatmak istedigim de bu ben dogru kagida oynuyorum yarin firmanin üc aylik bilancosu aciklanacak positiv diye giriyorsun negativ cikiyor verilen tavsi dogru ama bilancoyu bilemiyorsun onun icin icerden bilgi sizdirilmadan dogru kagita oynayamazsin .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    37 mesaja 95 teşekkür aldı
    cok tecrübesiz bir arkadasa benziyorsun yasin kac bilmiyorum ,bu kadar kesin konusa bilmek ya özgüven patlamsindan yada cahillikten dir diye düsünüyorum . ölümün disinda kesin diye bir sey olamaz . alti ay sonra sen bu yazini oku ve bana hatirlat ben haksiz cikarsam . borsayi bilen olsa zaten kendisi zengin olur ,nicin tavsiyelerle zaman gecirsin ,bir daha diyorum iceriden yönetim kurulunun karari ni bilmeden kimse borsada dogru kagita oynayamaz yada risk alir kaybedecegi kadar da kazanacagina risk alir . ama sabit bu kagit su getirir diye bir sey olamaz .
    çok hâklisin. tüm yazılarımı okuma missin böyle yazıyorsun . bir daha oku lütfen

ilk yazımı. kimseye tavsiye etmem diye ........
    Konu Mehmet 1. tarafından (05 Kasım 2017 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    263
    çok hâklisin. tüm yazılarımı okuma missin böyle yazıyorsun . bir daha oku lütfen

ilk yazımı. kimseye tavsiye etmem diye ........
    amacim seni elestirmek degil biraz ugrasinci bu isle fikrin degisir ,bende kendime güvendigim anlar oldu hatta bu kadar parayla ne yapacagimi bile sordum ama sonuc hüsran sana söyle söyleyim ben ayda 10,000 mark kazaniyordum borsadan ve kendime bir yol cizmistim 5 yil icinde milyonum olacakti öyle gitseydi ama olmadi sonunda borsadan 10.000 markla ciktim anlata bildim mi bilemiyorum ayda 10,000 marktan tüm kagitlari 10.000 satarak ciktim anlatmak istedigim de bu insan tecrübesiz olunca hep ayni gidecek bekliyor .

sana bir sey daha söyleyim yazdigin hisse senetlerin neredeyse % 80 bir kac yil sonra cöpe gidecek kagitlar ( bunu bir yere not et ve haksiz cikarsam bana hatirlat ) :
    Konu haveri68 tarafından (05 Kasım 2017 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    263
    amacim seni elestirmek degil biraz ugrasinci bu isle fikrin degisir ,bende kendime güvendigim anlar oldu hatta bu kadar parayla ne yapacagimi bile sordum ama sonuc hüsran sana söyle söyleyim ben ayda 10,000 mark kazaniyordum borsadan ve kendime bir yol cizmistim 5 yil icinde milyonum olacakti öyle gitseydi ama olmadi sonunda borsadan 10.000 markla ciktim anlata bildim mi bilemiyorum ayda 10,000 marktan tüm kagitlari 10.000 satarak ciktim anlatmak istedigim de bu insan tecrübesiz olunca hep ayni gidecek bekliyor .

sana bir sey daha söyleyim yazdigin hisse senetlerin neredeyse % 80 bir kac yil sonra cöpe gidecek kagitlar ( bunu bir yere not et ve haksiz cikarsam bana hatirlat ) :
    Bu gün ayin 16 aralik 2017 bitcoin diyor dun baska bir sey demiyorsun gördünmü alti haftada degisikligi sen birse alti ay sonrasini düsün lale devri gibi piyasada lale hisseleri gibi olacagi söyleniyor kacan kurtulur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)