Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2361 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 41 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çifte vatandaşa 69 lira ‘ Türkiyede fazla kaldın’ cezası

Yeni Üye star-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf / Datça-Marmaris
    Ettiği Teşekkür
    20
    6 mesaja 16 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaşlar, Ben emekli Alman vatandaşıyım ve Türk kimliğim var. Alman plakalı aracımla birlikte iki yıla kadar hiç dışarıya çıkmadan Türkiyedeki evimde kalabiliyorum, ne girişte nede çıkışta en ufak bir problem olmuyor. Aracımın 6 ay dışarda kaldıktan sonra tekrar iki yıl Türkiyede kalabilme hakkını kazanmak için arabayla birlikte aracın sahibininde 6 ay Türkiye dışında kalması gerekiyor. Bende zaten en geç birbuçuk veya iki yıl sonra Almanyaya dönüp arabamın bakımını, TÜV, Bremsflüssigkeit, Getriebeölwechsel ve diğer bakımlarını yapıyorum. Kaldığım yer yazın çok sıcak olduğu için kapı lastiklerinine ilaç sürme ve yıkayıp cila çekme ve aracı kızgın güneş altında bırakmama işlemlerini yapabiliyorum ancak. Aracınızla iki yıla kadar Türkiyede kalabilmeniz için Emekli Ausweiss`inizin Türkçe tercümesini Türk Konsolosluğunda tastik ettirip Gümrükte göstermeniz gerekli. Başka sorun yok. Arkadaşın Gümrükte başından geçen olay eğer tam olarak anlattığı gibiyse !!! o zaman şerefsiz bir rüşvet yeyicinin eline düşmüştür. Biliyorsunuz Türk vatandaşlarının çoğu aman sende deyip hakkını arama yoluna gitmeyince bu gibi sürüngenler her zaman üreyebiliyor. Ama ben size geçtiğimiz yaz başimdan geçen bir olayı anlatayım , belki faydası olur. Geçen yaz Almanyada doğum yaptıktan sonra doğum izini Türkiyede yanımızda geçirmek isteyen kızım aynı zamanda Türk kimliği de var ve 6 ay yanımızda kaldıktan sonra sonra uçakla Almanyaya dönmek istediğinde Pasaport Polisi, '' Sizin için bir problem yok ama ayrı Alman kimliği olan bebeğinizin Türk kimliği yok, yani 3 aydan fazla Alman kimliği ile Türkiyede kalmış, bunun cezası var demiş fakat yinede çıkışına ceza ödemeden izin verdi, ve buna dikkat edin diye bize tavsiyede bulundu. Bunu hiç düşünmemiştik deyip kendisine teşekkür ettik ve uçağı kaçırmadan onlar Almanyaya, biz de evimize geri döndük.
    Konu star-1 tarafından (08 Aralık 2017 Saat 10:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)