Alıntı Tosba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim Cocugumun birisi 6 ötekide 13 yasinda. Yani daha Araba kullanmiyorlar. Tabi bizim öyle büyük okul masrafimiz yok.

Haftalik 500,- Euro yetiyor bize. Tutari aylik 2000,-Euro.

Evin gideri Elektrik Su Telefon hersey icinde her ay 1350,- Euro.

800,- Euro köseye atiyoruz

200,- Euro her ay sigorta ödüyorum arabalar icin. Ben aylik yaptim aylik kesiliyor böylesi daha rahat oluyor. Yoksa sene sonu cok oluyor hepsi birden geldiginde.

Toplam Burda 4350,. Euro tutar var. Geri kalanlarda Dis sigortasi,Rechtschutz su bu.

Arabalara gelirken. Hic bir arabanin taksidi yok. Benim 4 tane arabam var. Bunun iki tanesine sade ve sade yazin biniyorum. öteki iki Araba birisi Aile arabamiz ötekide hanimin arabasi.

Ben simdiye Kadar daha hic ama hic bi Araba icin Kredi cekmedim. Param oldukca Arabami büyütdüm. Simdiden sonra da zaten böyle bi niyetimde yok Araba icin Kredi cekmeye.

Tabi bunlar haric senede 3 kere fazla Para aliyoruz ( Urlaubsgeld,Gewinnbeteiligung ve Weihnachtsgeld). Bunlarin 3 ü de zaten geldiginde hem izin hem fazla harcama olarak da direk harcaya biliyoruz ( önce bankaya yatiriyoruz ordan lazim oldukca cekiyoruz)

Hesap bu.

Arkadaslar ben inanin kötü bi niyetle yazmadim. Sizin cogunuz benden büyük ve Cocuklar büyüdükce otomatikman masraflarda cogaliyor. Onun icin biraz önce yazdiydim. Ne yaparsan genc yasda yapa bilirsin diye. Benim Cocuklar su an Kücük.
Biz toplam 4 arabayla senede en fazla 20000 km yapiyoruz tabi izin de bunun icinde. Biz her sene Arabayla TR ye gidiyoruz. Benim isyerim yakin ondan fazla Benzin masrafida olmuyor.

Cocuklarla ormana da gidiyoruz hava müsait oldugunda Hayvanat Bahcesinde de Bowlinge de Sinemayada. Ama yok Viyana yok surasi yok burasi istesek bile olmaz. Cocuklar hafta sonu topa gidiyor Turnuvalara. Ben her gün Sabah 6 dan 5 e Kadar calisiyorum. Bos Zaman buldukca da ailece degerlendirmeye ugrasiyoruz.

Bana göre 2000,- Euro iyi para.

Marka takintisinda gelince. 400,- Euro verip de Ayakkabi Alan bana göre MArka takintili degil sorumsuz bi insan. Ben marka takintisi dediysem giderim ayagima 100,- Euroluk ayakkabi alirim. Her ay Ayakkabi almiyoruz ki?

Alisverise MArka icin cok yerler var. Metzingen e gideriz Ailerce, TK Maxx a cok ama cok alis veris edecek yerler var. Nerdeyse fiyatlarin cogu normal Ayakkabi fiyatina geliyor. Ceket olsun Kazak olsun bunlar hergün lazim olan seyler degil. Kisdan önce büyük bi Aliosverise cikarsin tamamdir. Geri kalanida aydan aya. Yazinda öyle. Yaz gelmeden önce büyük bi Alisveris geri kalanda lazim oldukca.

Araba konusuna geldigimde ben kendim 6 sene Golf 3 kullandim 2009 yilina Kadar. 3400,- Euro ya almistim 2000,- Euroya geri satdim ama Kredi cekmedim Araba icin cünki gerek görmedim.

Arabam iyiydi 3 ksiydik her senede izine gitdik. Valla kim ne der söyle böyle umrumda bile olmadi. Millet baksin diye ben kalkip Kredi cekip borca giremem. Bana göre herseyin bir yeri ve Zamani var.

Benim etrafimda o Kadar cok gencler varki bazen üzüöüyorum. Bunlar 2500,- Euro para aliyorlar Babalariyal oturuyorlar ama Leasing Araba var altlarinda 1000,- Euro her ay.

Bunun yerine 300,- Euroluk Leasing araba almis olsalar veya eski bi Araba geri kalaninida birikim olarak atsalar köseye ve Yatirim yapsalar daha iyi olmazmi? Tabi genclik heves ama simdi birde böyle bisey var.
Türkiyedeki kardeslerimiz altinda külüstür arabasi olsa 19 yasinda sevincten ucarlar. Malesef burdaki simdiki genclik daha güzel daha pahali yarisina girdiler. Neye lazim 40000,- Euroluk araba?

Insan oglu yetinmeyi bilmiyor her Zaman. Hep daha cok ve daha yiyisi olsun diyor ama öteki taraftan kayip etdigini görmüyor. Anne ve Babalar calisiyor bunu gören cogu insan yok. Anne Baba gelmis 50 yasina Cocuklarini okutuyorlar. Bunlarin hepsi eli öpülecek insan. Ama bunu anlayan genc cok az.
Haftatada 500 euro vay be