Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2382 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yogurt Mayalama

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

Yogurt Mayalama

Arkadaslar eski sitemizde buna benzer bir konumuz vardi

Yogurt Mayalama üzerine baya fikir alisverisinde bulunmustuk

Bu konuyu tekrardan burda acip gecen yillarda ne gibi yeni metotlar gelistirdik diye aciyorum

Insallah bir cok arkadasimiz tecrübelerini paylasir .

Ben Süt Mamüllerini cok cok seven birisiyim bunlarin basinda Peynir sonrada Yogurt gelir

Eeeee nede olsa Cocuklugum Manda ve Koyunlarin icinde gecti

simdi gelelim konumuza BEN son yillarda Yogurdu Nasil Mayaliyorum

Sütümü genellikle taze taze sicak sicak Gelsenkirchen Sehrinden bir Ciftciden aliyorum

Yada Recklinghausen Herten civarinda yol üzerinde olan herhangi baska bir Ciftcidende almisligim vardir

Sütü evde güzelce kaynatiyoruz , kaynamadan sonra sogumaya biz ilimaya deriz birakiyoruz

Süt 40-45 Dereceye düstügünde icine internetten buldugum ve aldigim bu MAYADAN koyuyoruz

Bu Mayayi nasil kullaniyoruz derseniz , Litre basina 1 paket genellikel 5 Litreden Mayaliyoruz yani icine 5 Paket koyuyoruz

simdi Fiyati görüp hemen abooooo demeyin ilk bakista öyle ama öylede degil :-))

simdi ilk mayaladiginizda tekrar Mayalamak icin Maya kenara aliyorsunuz

Litre basina okkali 3 Yemek kasigi alicaksiniz 4 kasikta olabilir sorun yok

bu aldiginiz Mayayi BUZLUKTA donduruyorsunuz yani birdahaki sefere 3 litremi Mayalayacaksiniz 9-12 kasik arasi Maya aliyorsunuz

ve Tekrar Mayaladiginizda süt yukarida dedigim gibi 40-45 derece düstügünde Buzluktan cikarip erittiginiz buzlari cözülmüs Mayayi ilave ediyorsunuz

simdi gelelim diger PÜF noktaya , süt soguduysa Mayada icine atildiysa sonrasina

Sonrasinda Sütü MUHAKKAK CAM KAVONOZLARA doldurun , en güzel Mayalama Cam Kavanozda oluyor

Biz Cam Kavonoza Koyduktan sonra kapaklarini kapadiktan sonra Kavonozlari güzelce sarip Elektrikli firinin icine koyuyoruz

Firinin icinde en az 24 SAAT beklemesi gerekiyor sunuda ekleyem konuya biz 5 Litreden Mayaladigimizda

ayriyetten sütü kaynatirken icine 2-3 paket SAHNE ilave ediyoruz 24-30 saat arasi Firindan cikarip Buzdolabina koyuyoruz

Yogurt Buzdolabina koyuldugunda Mayalamasi biter , Lütfen en az 1-2 gün dolapta dinlensin yogurt

dinlenmesinden sonra afiyet ile yiyiniz ,

Simdi en önemli Püf Noktasi

ilk sefer Mayaladiginiz yogurttan daha sonra kac sefer MAYA alabilirsiniz

Bu Maya ile ben 5 sefere kadar Maya aldim dondurdum tekrar Mayaladim ne yalan söyleyem 4 sefere kadar mükemmel oluyor

ontan sonra yogurt tabiri caizse uzamaya basliyor , ama 4 sefere kadar maya alip mayalandiginda muhtesem süzme yogurt gibi oluyor

Lezzeti gercek cok cok muazzam oluyor

kafaniza takilan benim unuttugum birseyler varsa buyurun sorun ,

ilavetten sizlerde bildiklerinizi tecrübelerinizi paylasin

hayat paylastikca güzeldir !!!!!

Dün Mayaladigimiz Yogurtlar :-)))

Not: konuya internetten alinti yapmayalim
    Kendi tecrübelerimizi yazalim
    Alintinin bir anlami yok kopyala yapistir
    AMA kendi tecrübelerimiz bir baska oluyor
    Lütfen bu konuda anlayis gösterin
    Konu TipiTip tarafından (13 Ekim 2017 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)