Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2413 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lidl peynirlere %15 zam yapmis

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas, sanirim yanlis yerlerde yanlis ürünler ariyorsun. Birdaha Türkiyeye gittiginde sadece peynir, zeytin vb. ürünler satan yere git. Ben tam yagli dinlenmis Ezine peyniri istiyorum de. Dinlenmisini istemezsen tazesi krem peynire benzerdir. Fiyat olarak senin tadina baktigin peynirin 4-5 kati olabilir. En azindan peynir yemis olursun. Erzincan tulum peyniri al bir tadina bak, keci derisinde yapilir.

Ayrica Almanyada 10 cesit sucuk var ise, Türkiyede 100 cesit vardir. Cogunun ne etinden yapildigi belli olmaz. Cumhuriyet sucuklarini deneyebilirsin veya pinarin bir iki cesidi de fena degildi.

Usta ben her zaman BIO ürünler denemeyi severim. Bilsemki o zeytin benim yedigim türde, alirdim. Ama degilse cöpe gidecek yazik.

Arkadas, 20 yil önce zeytin üreticisi bir tanidigin söyledigi: Zeytini bir an önce piyasaya vermek icin kimyasallar kullananlar var, bunu anlamanin en kolay yoluda, siyah zeytinin cekirdegi siyah ise kimyasalli degilse normaldir demisti.
    Mandalin icin ise düsündügün yanlistir. 5 yil Muglada yasadim, orada pazara gelen mandalina, portakal sari renkli ise pek satilmaz. Cünkü sari renkli ise artik o gecmeye baslamistir. Asil yesil kabuguyla yenilmeliler. Sarardiginda tadida sekerlenir, tatli olur. Türkiyede bircok kisi sari kabuklu ister. Halbuki ikiside eksi tüketilmelidir. Ve tadida mükemmel olur yesil kabukta.

xxxxxxx

Genel olarak tabiki @ANKARALI arkadasin yazdigi gibi, peynirin kalitesi, sütü sagilan inegin, koyunun, kecinin otladigi yerler. Türkiyede hayvancilik genellikle daglik bölgelerde yapiliyor ve hayvanlar cok cesitli aromatik otlar yiyor. Bizim dogu karadenizde kekik otlayan hayvanin sütüde etide cok lezzetlidir. Almanyada özellikle NRW de daglik bölge yok sanirim, hayvanlara ne ekersen biciyor ve onu yediriyorsun, Türkiyedeki lezzeti bulmak mümkün olmaz.

Almanyadaki Türk bakkallarinda bir önce aldigin zeytinin aynisini bulamamak bir cok üründe var. Bugün aldigini bir ay sonra bulamiyorsun. Muglada köylülerin kirip yaptigi yesil zeytini baska hicbir yerde bulamadim.
    Kırma yeşil zeytin diyorsun sen onu malesef hiçbir yerde bulamazsın dostum.Zeytin zamanı türkiyede olupda yaptırman lazım taş kırma zeytin asıl yenilecek zeytin o yesil bende çok severim ..Bir ara bakkalda yapılmamış yeşil zeytin gördüm alayım kendim yapayım diye düşündüm zeytinlere baktım onlar zaten bu dünyayı terketmişlerdi çoktan Birde cinslerini beğenmedim nereden geliyor billmem
    ince uzun cinsdendi...

2. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)