Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2411 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doğtaş Sindelfingen Şubesine Dikkat edin, Dolandırılmayın !!!

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı

Exclamation Doğtaş Sindelfingen Şubesine Dikkat edin, Dolandırılmayın !!!

Selamunaleyküm Arkadaşlar,

burda sizinle başımdan geçen olayı paylaşmak istiyorum.

Ben Temmuz ayında Stuttgart Sindelfingendeki Doğtaş Mobilyacısından Baza Sipariş ettim toplam 810€ Lieferung ve Montage dahil, bunun 210€ sunu Anzahlung olarak verdim ve kalan 600€ getirip Taktıklarında Peşin verilecekti, 8 Hafta sürer dediler tamam sorun deyil dedim.

Bugün bir Tel. açıp sorayım dedim, Eleman bana artık Doğtaş burayı bize Devir etti biz işletiyoruz ve Mobilyanın geldiğini söyledi ama 300€ ödemem yapmam gerekmiş bende hayır dedim anlaşmamızda böyle böyle birşey yoktu dedim.

Telefondakı Eleman oranın yeni sahibine verdi ve bana 300€ deyil 600€ yani hepsini Überweisen yapmam gerektiğini söyledi yoksa Finanzamtla sorun çıkar Sahtekarlık yapmış oluruz dedi, bende bu beni alakadar etmez bu şekilde anlaşmadık getirin Bazayı ve paranızı vereyim dedim bana ne iş yaptığımı sormaya başladı, bende bununla ne alakası var ne iş yaptığımı niye soruyorsunuz dedim birşey demedi.

Ben bunu size peşin ödemem dedim getirin ürünü teslimatta ödeyeyim dedim bana kalktı burası 550.000€ luk iş yeri sizin 810€ nuza kalmadı dedi, o zaman madem öyle gönderin ürünü dedim başladı gene Finanzamttan bahsetmeye, Lagerden her çıkan ürünün parası mecburmuş odemeye bende bu benim sorunum deyil anlaşmada böyle birşeyde yazmıyor sonuçta böyle saçma birşeymi olur dedim o zaman madem öyle paramı geri verin iptal edin yok Gutschein vereyim dedi bende dedim ben size Gutschein vermedim para verdim ya paramı yada ürünü istiyorum dedim.

Fazla uğraşmak istemedi ben doğtaşla merkezle konuşur sizi ararım dedi ki yalan söylediği belli, ne parayı verecek nede ürünü gönderecek yani açıkcası Dolandırıcı denşr buna dürüst deyil,avukatı aradım danıştım öyle birşey yok dedi vertragda ne yazıyorsa o, Fianzamtla sorunu varsa o sizi alakadar etmez dedi.

Geri aradım elemanı çıktı şu an çok kalabalık yoğun zamanı yok dedi 2-3 gün sonra arayın dedi bende yok kendi beni arasın dedim.

İstanbuldaki Doğtaşı aradım anlattım durumu bakalım ne çıkar ama bence hiç birşey çıkmaz.

Uzun lafın kısası Sindelfingen deki Doğtaş bir şahıs almış ve insanları Dolandırıyor, benim 210€ gitti sizlere tavsiyem eşinize dostunuza çevrenize bunu söyleyin başka insanlarda mağdur olmasın.

Bana burası yaklaşık 200km, yakın olsaydı gider bizzat görüşürdüm ama uzak malesef.
    Konu Burclu tarafından (12 Eylül 2017 Saat 07:17 ) değiştirilmiştir.

2. 7 kişi Burclu üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)