Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2456 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Türk Bankalairnda Döviz Hesabi acma hakkinda bilgiye ihtiyacim var

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finanzamtı sadece faiz geliri varsa ilgilendirir yastık altındaki paraya bir şey diyemez .
    Para legal olduktan sonra kimsede sana paranı bankaya yatırmaya zorlayamaz
    merhaba horoz usta

insallah senin dedigin gibidir - bi aralari dresdner bank dan türkiye ye para yolluyanla iyi bilir -- sözde her sey sir di -- bende dahil
    finanzamta hesap vedik -- hallettik

ama yastik altindaki parayi burda yatirdigin banka finanzamta bildirmez insallah -- yada her bankadan senin isminle finanzamt sorusturuyor

haaa hemde finazamta cagrirlarsa ihtiraz etmeyin -- benim önüme o zaman merkez bankasina yolladigim para makbuzlarini koydular -- sasdim kaldim

neyse bilgi olsun diye yaziyorum -- tartismak icin degil -- hele senle

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba horoz usta

insallah senin dedigin gibidir - bi aralari dresdner bank dan türkiye ye para yolluyanla iyi bilir -- sözde her sey sir di -- bende dahil
    finanzamta hesap vedik -- hallettik

ama yastik altindaki parayi burda yatirdigin banka finanzamta bildirmez insallah -- yada her bankadan senin isminle finanzamt sorusturuyor

haaa hemde finazamta cagrirlarsa ihtiraz etmeyin -- benim önüme o zaman merkez bankasina yolladigim para makbuzlarini koydular -- sasdim kaldim

neyse bilgi olsun diye yaziyorum -- tartismak icin degil -- hele senle
    boşuna tartışmak değilde sağlam bilgilere dayanarak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

Herkes bir Merkez Bankası yazıyor ama kimse ne olduğunu bilmiyordur muhakkak

Bu konu da zamaninn Hükümetinin Başbakanı ( Mesut Yılmaz ) veya Merkez Bankası suçlanmaktadır

Yıl 1999 yapılan bir vergi denetiminde Frankfurt ta yaşayan bir vatandaşımızın

yüzde13 ile 2000 DM yatırıp yıl sonu vergi denkleştirmesinde faiz gelirini belirtmediyi belirleniyor

bunun üzerine soruşturma açılıyor bunu hazmedemeyen vatandaş mahkemede

kendisi gibi binlerce Türk Vatandaşının böyle hesabı olduğunu söylüyor

Bunun üzerine Frankfurt savcılığı harekete geçiyor vergi uzmanları tarafından o zaman Merkez Bankası ile

çalışan Dresdner Bankın Frankfurt taki şubesi ile Merkez Bankasının Berlin Şubesi basılıyor ve bütün dosyalara el konuluyor ve olaylar ortaya çıkıyor

Burada Türkiye nin yapabileceği bir şey yok sayılır sanırım

yani burada vergi kaçırma söz konusu oldugu için olay büyüyor yoksa sen para göndermişsin o önemli değil

olayı daha detaylı bilmek isteyenler için Hürriyet Gazetesi 09.07.2000

http://www.hurriyet.com.tr/almanyada...skini-39166880
    Konu hOrOz tarafından (09 Eylül 2017 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)