Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2428 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardiminiz lazim- Esim alt Komsudan Dayak yedi

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    cuno611 sen ne olur ne olmaz bi avukat tut. rechtsschutzsun olmassa bile, avukat ile anlas el den ödersin. ama avukat bu konuda sana yardimci olabilir.

Alıntı cuno611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu kapanmazsa burda Sonucu size bildiricem. Detayli bir sekilde anlaticam. Bu konu uzaya bilir. Ama neolirsa olsun, Allah izin verirse size burda tam Sonucu aktaricam.

Dua edin. Insallah haddini bildirebilirim.

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun.. benim merak ettigim bu durum neden buraya kadar geldi ?

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Hukuk disi bir bakis yöntemi
    Sabredeceksin,Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin (En azindan öyle görüneceksin)
    Evden kesinlikle cikmayacaksin.
    Davanin bitmesini bekliyeceksin.
    Dava bittikten 3 ay sonra icindeki Volkani patlatacaksin.
    Nasil Mi?
    iki Sarhos bulacaksin ellerine 100'er Euro vereceksin,bir kadin nasil dövülürmüs göstereceksin ama öyle morlukla kurtulacak birsey olmayacak,birkac kirik kesinlikle sart.
    Kusura bakma arkadasim ama bu hirvatin senin esini keller'de dövecek + seni bicaklama durumuna getirecek acikcasi bu adami bu duruma getirecek olayi merak ediyorum.
    Aslinda adami bu duruma ne getirdigi su anlamda da önemini yitiren detay ise benim esimi bodrum'da yakalayip dayak atmasi varya hicbir izahi yoktur.Bu kisiden kisiye degisen
    nefsi müdafa ile cezanin azaltilacagi bir durumdur.

Hukuk icinde bir yöntem
    Senin yerine'de olsam Avukattan önce direk Savciliga gider tahrik(aile bireylerinden birisinin dövülmesi,diger bireyleri tahrik etmektir),darp,yaralama(fiziken yapilan müdahale),tehdit(esini bicaklamaya gidiyorum demesi),özgürlügünü kisitlama(kapali bir alanda alikoymasi,bu durumda bodrum katinda darp olayi gerceklestigi icin özgürlük kisitlamasina girer) dava acardim.Bu saydiklarim savciliktaki cezasi alenen tutuklama,göz altina almaktir.
    Olay yerine darptan dolayi Ambulans ve Polis cagrilmaliydi,bu durumda savcilikta otomatik olarak devreye girer'di.
    20 metre yaklasmama olayina gelince,hirvat acikcasi sizden biraz daha akilica davranmis savciliga gidip can güvenliginden dolayi bu belgeyi cikarttirmis,einstweilige Anordnung bunu ne sen nede polis durdurabilir sadece mahkeme geri alabilir.
    ama sen olay yerine ayni gün ambulans,polis cagirsaydin einstweilige Anordnung size uygulanirdi,su anda hirvat madur durumda gösteriliyor.
    biraz gec kalmis olsaniz'da,avukattan önce savciliga gidin derim.
    Tekrar diyorum ama cok yanlis bir yol takip etmissiniz.Bundan sonra kimsenin basina böyle seyin gelmesini istemem ama olurda gelirse,fiziki bir ortam gelisirse,olay yerine Ambulansin ve Polisin cagrilmasi gerekir.
    Polis o anda tüm raporlari,sahit varsa sahitlerin kimliklerini tutar,sonradan yalanci sahitlerin olaya müdahale etmesini engeller raporlarla.
    Ambulans ise bir insan darp edildiginde bir gün sonra mavi lekeler ortaya ciksin diye rapor beklemez,doktorun muhayene sonucu nerelere darp edildigi aninda ortaya cikar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Bizler malesef cok asiri tepki verip atese gaz dokuyoruz..hincimizi biranda almayi dusunup malesef akilli davranmiyoruz..avrupada kanunlarin nasil isledigini bildigimiz halde savci hakim olup cezayi kendimiz kesiyoruz..tabi boyle demek kolay ama o anda kendine hakim olmakta cok zor,neolursa olsun kendimizi haksiz dusurmek zorunda birakmamaliyiz..burada da o yapilmis olsa hem o adama cezasi odettirilir sonrada öcü alinirdi..sahit olup saglam deliller bulunamamasi durumunda yenilen dayak yaninda kalmayip cezada kesilecek..
    Malesef yazmak durumundayim ama vahsi batinin kovboyu gibi adaleti kendimiz uygulamaktan vazgecmeliyiz..
    Cok egitim
    Cok egitim
    Cok egitim
    Basimdan iki olay gecti burada anlatmayacagim ama ikiside turkdu ikisindede mahkemeye gitttim,ikisinide kazandim,tabi Rechtsschutzversicherung vardi...
    Tavsiyem onun bunun kuruntulariyla hareket etmeden akliniz ne diyorsa onu yapin..
    Konu webci tarafından (26 Ağustos 2017 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    arkadas sen burada söyle yapsaydi böyle yapsaydi yaziyorsun. burada yazi yazmak kolay. arkadasinin o durumda ki düsüncelerini anca yasayan anlar ! o durumda insanin beyni duruyor . bir aile düzeni var. ise gidiyor. cocuklar okula gidiyor vs vs belki yazan arkadas schicht calisiyor belki almancasi yok. bu durumda bence hic birimiz savciya oraya buraya gitmeyiz. insanin öyle birsey bile o durumda aklina gelmez. onun icin ben tekrar yaziyorum arkadas sen avukata git. senin isini bilen bi kisi yapsin.

bunu bil karsi taraf tecrübeli ve akili birisine benziyor. sende akili davran. bide bu duruma nasil geldi onu aciklasan iyi olur.

Alıntı H@K@N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hukuk disi bir bakis yöntemi
    Sabredeceksin,Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin (En azindan öyle görüneceksin)
    Evden kesinlikle cikmayacaksin.
    Davanin bitmesini bekliyeceksin.
    Dava bittikten 3 ay sonra icindeki Volkani patlatacaksin.
    Nasil Mi?
    iki Sarhos bulacaksin ellerine 100'er Euro vereceksin,bir kadin nasil dövülürmüs göstereceksin ama öyle morlukla kurtulacak birsey olmayacak,birkac kirik kesinlikle sart.
    Kusura bakma arkadasim ama bu hirvatin senin esini keller'de dövecek + seni bicaklama durumuna getirecek acikcasi bu adami bu duruma getirecek olayi merak ediyorum.
    Aslinda adami bu duruma ne getirdigi su anlamda da önemini yitiren detay ise benim esimi bodrum'da yakalayip dayak atmasi varya hicbir izahi yoktur.Bu kisiden kisiye degisen
    nefsi müdafa ile cezanin azaltilacagi bir durumdur.

Hukuk icinde bir yöntem
    Senin yerine'de olsam Avukattan önce direk Savciliga gider tahrik(aile bireylerinden birisinin dövülmesi,diger bireyleri tahrik etmektir),darp,yaralama(fiziken yapilan müdahale),tehdit(esini bicaklamaya gidiyorum demesi),özgürlügünü kisitlama(kapali bir alanda alikoymasi,bu durumda bodrum katinda darp olayi gerceklestigi icin özgürlük kisitlamasina girer) dava acardim.Bu saydiklarim savciliktaki cezasi alenen tutuklama,göz altina almaktir.
    Olay yerine darptan dolayi Ambulans ve Polis cagrilmaliydi,bu durumda savcilikta otomatik olarak devreye girer'di.
    20 metre yaklasmama olayina gelince,hirvat acikcasi sizden biraz daha akilica davranmis savciliga gidip can güvenliginden dolayi bu belgeyi cikarttirmis,einstweilige Anordnung bunu ne sen nede polis durdurabilir sadece mahkeme geri alabilir.
    ama sen olay yerine ayni gün ambulans,polis cagirsaydin einstweilige Anordnung size uygulanirdi,su anda hirvat madur durumda gösteriliyor.
    biraz gec kalmis olsaniz'da,avukattan önce savciliga gidin derim.
    Tekrar diyorum ama cok yanlis bir yol takip etmissiniz.Bundan sonra kimsenin basina böyle seyin gelmesini istemem ama olurda gelirse,fiziki bir ortam gelisirse,olay yerine Ambulansin ve Polisin cagrilmasi gerekir.
    Polis o anda tüm raporlari,sahit varsa sahitlerin kimliklerini tutar,sonradan yalanci sahitlerin olaya müdahale etmesini engeller raporlarla.
    Ambulans ise bir insan darp edildiginde bir gün sonra mavi lekeler ortaya ciksin diye rapor beklemez,doktorun muhayene sonucu nerelere darp edildigi aninda ortaya cikar.

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 104 teşekkür aldı
    Selam, suanda isteyim. Yarim saat 1 saate olayin nasik gerceklistigini yazacagim. Biraz uzun olacak tahminimce.ama hepsini yazicam. Saygilar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Merak ettim durumun nasil gerceklestigini usta

Ettiği Teşekkür
    53
    Merhaba, kusura bakayin biraz Gec oldu, ama araya isler girdi onun icin simdi yaziyorum.
    Simdi bu kavgali oldugumuz kisiyle önceden hic bir sorunumuz yoktu. Bu Adam EG de oturuyor. Asil sorun 1. OG de kalan adam ile basladi. Esi hasta oldugu icin benden Rica etti besik arabasini bir süreligine kellerya koyarmisiniz diye. Bende koydum. Aradan bir kac ay gectikten sonra baktimki artik bu 1. OG de kalan adam Hastaneye gitmiyor, yanina gittim sordum, eger dedim sizin icin artik sorun olmicaksa Koyayim Besik arabasini Posta kutusunun altina. Hayir sorun yok dedi artik koyabilirsin. Neyse ben koymaya basladim, aradan 3-4 hafta gectikten sonra besigin yeri degistirilmeye basladi. Bi öne bi arkaya itip duruyorlar. Aldiris etmedim ve öyle kaldi. Ne olduysa bu Kavga ettigimiz kisi artik selam vermemeye basladi, karisi benim Esime olmadik Hakaretler mesela Zigeuner gibi seyler. Adam la da muhabbetim iyiydi. Güzellikce söyledim ki Karin benim Esime böyle konusmasin bozusuruz. Gelelim kavga günün bir gün öncesine. Esim asagida Kapida Görümcesiyle sohbet ediyordu. Birden Karisi geldi Küfür ederek gecti ( Küfürü yazmayayim burada) benim Esimde sinirlenip aynisini ona söyledi. Bagirmalar basladi. Bende o sesi duyarak hemen asagiya indim. Indigimdede bu Kadinin Kocasida kapiya cikmis. Herkes yani Esim ve bu Adam ve Karisi beana gelip anlatmaya calisti. Bende dedimki siz susun tek tek konusun dedim, benim Esim anlatmaya basladi. Biz burda duruyorduk, Karisi geldi küfür etti bende aynisini dedim, gitti kocasini cagirdi Kocasi Halt die Fresse demis Esime. Esimde halt du die Fresse demis. Onun üzerine Adama sormus benim Esim, bizim Besigi sizmi itiyorsunuz diye, o esnada sormus. Adamda Hayir demis. Karisi hemen araya girip Ja ich verschiebe immer demis. Ich spucke auch drauf demis. Esim bunlari anlattiktan sonra adama sinirle döndüm sordum stimmt das diye? Adamda Küfürleri veya tartismayi kabul edip yani söyledigi sözleri kabul etti ama Besigi bilmiyorum dedi. Esim yapmis olabilir dedi. Bende ondan sonra dedimki,; Hör mal, ich habe für vieles Versändnis. Her binada sorunlar olabilir, ama Cocuk arabasina bak güzellikce söyüyorum dedim dokunmayin dedim. Wegen hygiene dedim cocuklar biniyo dedim, sizin yüzünüzden hastalik kapmasini istemem dedim. Simdi dedim Esimden özür dileyin dedim bitsin dedim. Karisi, ach ich mach das nicht dedi, esimde ondan sonra verpiss dich dedi ardindan. Adam bu sefer dedi red vernünftig diye, Esimde Ach wer bis du denn dedi. Adamda Du wirst schons ehn wer ich bin diyip evine girdi. Ertesi günde bu olay yasandi iste.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Allah allah, bu kadar basit biseyden nasil bu olaylar oldu çok ilginç, besigi adamlar niye itsin ki kafamda çok sorular olustu.

Ettiği Teşekkür
    53
    Bunlar binada cok seye karsi. Herseyin onlarin istedigi gibi olmasini istiyorlar. E bende iki cocukla bu besigi kellerdan esime tasittirirmiyim ben istr oldugum zaman.

Vaktim insallah olursa size amtsgerichtin mektupunu yüklerim buraya.

Sorulariniz varsa sorabilirsiniz. Hepsini cevaplamaya calisicam. Hem benim icinde iyi olur, icim rahatlar en azindan...

Cok basit bir Konudan böyle seyler olusabilio demekki.
    Konu cuno611 tarafından (26 Ağustos 2017 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    olaya aciklik getirdigin icin tesekürler. basit olsada bazi insanlarin " Tikleri" oluyor. bazi insanlar temizlik hastasi, bazi insanlar hersey düzgün olmasini ister.

benim anlamadigim adam neden kapinin önünde seni bekliyor ? neyse bu konu cok karsik ve zor cözülür bence. bide esleriniz bu isin icinde.

senin iki seceneyin var. komsunla oturup tekrar bi güzel sekilde oturup konusur sun. oratalik biraz yatisir. ikincisi ignor edersin yani selami kesersin. ne olursa olsun esin dayak yemis bunu sen zor unutursun ve kafadan cikaramaz sin ve hergün aklin evde kalir. sana bir yol tavsiye ettim ....

1. avukat
    2. Sakin ol Kendini zor durumu sokma. adam böyle devam ederse sende elinden geleni yaparsin
    3. yeni bir ev tutmak. cünkü bu olay böyle devam eder.

Yeni Üye
    Nereden
    Almanya Köln
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun. Bence sen ise git kartini bas ve is saati sirasinda bir arkadasin yada akraban o adamin agzini yüzünü benzetsin. Yani bir alibin olur. Polis sorarsa nerdeydin isdeydim dersin, demekki baska kisilerlede problemmi varmis dersin. Böyle kisilere haddini bildireceksin. Her kusun eti yenmez diceksin oturacak yerine... Saygilar

Ettiği Teşekkür
    53
    Ah ah, elimde olsa neler yapmamki. Avukata gittim. Ilk basta orta yoku bulalim dedi. Karsi tarafin avukatina mektup yazdi. Resmi ekledim. Geri cektirmeye bakacak o einstweilige Anordnung u. Ondan sonra istedigimizi yapariz dedi. Önceligimiz bu olsun dedi. Ama kabul ederlermi bilmiyorum dedi. Orta yolu bulurlar ama geri cekmek istemezler dedi kendilerini garantiye almak icin. Geri cekmezseler mahkemeye cikariz dedi. Bakalim iste cevap bekliyorum. Resmi insallah gorebikirsiniz

Göremezseniz yarin aksama dogru tekrar daha duzenli yuklerim.
    Konu cuno611 tarafından (31 Ağustos 2017 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    gelisme var mi ?

Ettiği Teşekkür
    53
    Henüz daha yok. Gelisme oldugunda yazicam buradan hepinize

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    bosuna dememisler ev alma komsu al diye, insallah iyi bir sonuc alirsin, allah yardimcin olsun arkadasim.

18. cetx06 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sen nerde kaliyorsun dostum? bence bu serefsizi korkutman gerekiyor. Arkadaslarin veya kuzenlerin falan varsa söyle onlara biraz sikistirsinlar bu serefsizi. O kadar sinir oldumki, bende gelirim vallah.

Ettiği Teşekkür
    53
    Merhaba arkadaslar, bi durum Güncellemesi yapayim dedim. Simdi olay günü hem karsi taraf hemde biz Anzeige yapmistik. Iki Anzeige de bir Aktenzeichen e alindi yani bizim yaptigimiz Aktenzeichen de yürüyor suanda.

Ama Esim ve Ben Beschuldigte olarak gözüküyoruz ve bizi Vorladen yapti.

Termin benim haftaya carsamba sabah saat 7'de. Esiminkide 10.10.2017 de 10:30'da.

Bakalim sonuc ne cikacak.

Bilginize.

Saygi ve Sevgilerimle

cuno611

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Anladığım kadarı ile avukat tutmuşsun bu durumda polise gidip aussage yapmana gerek yok her şeyi avukatın üzerinden yürütebilirsin yani polise telefon açacaksın artık bu olaya avukatım bakıyor onunla irtibata geçin diyeceksin.Şimdi polise gidip heyecandan başka şeyler söyleyebilirsiniz polis bu konuda uzman ve insanı sıkıştırmayı iyi biliyor siz aussagenizi avukat üstünden yapma hakkınız var istersen avukatını arayıp sorabilirsin.Bence polisin sizin avukat tutuğunuzdan haberi yok onun için sizi çağırmışlar aksi taktirde sizle deyil avukatınız ile muatab olurlardı bana sorarsan avukatsız yapma birşey derim ara ve vorladung geldi ne yapayım diye sor yada sizin üzerinizden yapmak istiyorum de.

22. 3 kişi torpido üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    497
    aynen katiliyorum torpidonun tavsiyesi cok güzel

Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile avukat tutmuşsun bu durumda polise gidip aussage yapmana gerek yok her şeyi avukatın üzerinden yürütebilirsin yani polise telefon açacaksın artık bu olaya avukatım bakıyor onunla irtibata geçin diyeceksin.Şimdi polise gidip heyecandan başka şeyler söyleyebilirsiniz polis bu konuda uzman ve insanı sıkıştırmayı iyi biliyor siz aussagenizi avukat üstünden yapma hakkınız var istersen avukatını arayıp sorabilirsin.Bence polisin sizin avukat tutuğunuzdan haberi yok onun için sizi çağırmışlar aksi taktirde sizle deyil avukatınız ile muatab olurlardı bana sorarsan avukatsız yapma birşey derim ara ve vorladung geldi ne yapayım diye sor yada sizin üzerinizden yapmak istiyorum de.

24. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)