Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2464 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Istanbul Sisli'de gezilecek yerler

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye aed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 12 teşekkür aldı
    Gideceğiniz yer İstanbul'un merkezi çarşı yakın değil bizzat çarşının içine gidiyorsunuz.
    Taksim > Şişli > Mecidiyeköy > Osmanbey ayağınızın dibinde.

Yemek konusunda sorun yaşamazsınız eli, ayağı düzgün gördüğünüz dükkana girin. Mecidiyeköye geçme şansınız olursa orada hisar büfe var Tavuk/Et döneri güzeldir Almanya'daki gibi çakma döner değildir, tavsiye ederim. Şişli emniyet müdürlüğü var onun hemen yanında.

Bayan kıyafeti için gideceğiniz yer Osmanbey. Dilediğiniz türden kıyafet bulursunuz. Pazarlık yapın mutlaka ancak abiyeler ucuz olmayacaktır. Modele, kumaşa, markaya göre değişir. Yani 100'de 1000 euroyada, 10.000 euroyada kıyafet var. Bütçenize göre bakarsınız. Daha ucuz yok mu ? derseniz eminönüne inmelisiniz ama kalite düşüyor olacak. (6 yıl kadar abiye dikiminde çalıştım işçiliği zordur. Osman beyde hala var mı bilmiyorum firma BGN/BEGON/EVİTA ürünleri çok iyidir) . Osmabey bir laleli iki firmaların merkezleridir. Ürünlerini burada sergilerler.

Taksim'e çıkarsınız ki size yakın istiklal caddesi içerisinde her türlü mağaza var. İstiklal caddesi içerisinde demirören avm var ne ararsanız var içinde.

Şişli'ye geçerseniz cevahir alışveriş merkezi var. Ne ararsanız var yine. Yeme içme, giyim vs. Yine en alt katta çocukların eğleneceği atari vb. türden şeylerin olduğu yeri var.

Çocuklar ile bowling vs. oynamak isterseniz mecidiyeköyde profilo alışveriş merkezi var onun el alt kısmında bowling mevcut. Yine bildiğimiz avm ne ararsanız var.

Yine buraya yakın Trump tower var buda bildiğiniz alışveriş merkezi ama cevahir kadar canlı değildir.

Harbiye'de askeri müze var. Canlı mehter vs. oluyor ilginizi çekerse ailecek gidilir. Oldukça büyük bir yerdir. Fiyatları çok uygundur.

Arkadaşların dediği gibi 1 tane istanbul kart alın (5 liraya alıyorsunuz) gideceğiniz yerler hep yakın. Otobüs, metro işinizi fazlası ile görecek. Bu saydığım yerler hep metro istasyonu içerisinde. Taksim > Osmanbey > Şişli

4.000 lira istanbul'da büyük para değil. Euro'dan çevirince güzel geliyor ama İstanbul için çok büyük bir para değil. Bütçe bu ise dikkat etmekte yarar var. Arkadaşların dediği gibi 1 saat içerisinde bitirilebilir 10 gün içerisinde fazlacada yetebilir.

Boğaz turları, topkapı sarayı vs. için Eminönüne geçmek gerekir, Eminönünden asla ve asla ucuz vs. diye elektronik bir şey almayın. Eminönünde aman olur münakaşaya vs. girmeyin bir bakarsınız 3 kamyon adam olurlar. Kıyafet, aktar vs. ne ararsanız var. Ama çok kalite beklemeyin. Caminin arka tarafına doğru bu yerleri bulursunuz. Eminönünde balıkçılar göreceksiniz ithal balık onlar haberiniz olsun. Ben pek tavsiye etmiyorum. Galata kulesine çıkmanızı öneririm mesela.

Paranızı havalimanındaki döviz bürolarında bozdurmayın kuru hiç ediyorlar. Bankalar döviz bozuyor yine o bölgede döviz büroları var.

Para taşımak zorundaysanız cüzdanda, çantada değil cebinizde taşıyın. Buda gözünüzü korkutmasın 25 yıl İstanbul'da 15 yıl Şişli'de yaşamış biri olarak kimse beni soymadı, tartaklamadı. Önlemdir bu.

Size tek tavsiyem gece 12'den sonra taksim ve civarında aile ile gezilmez. Gittiğiniz yer dahil buna. 12'den sonra travestisi, ıvırı, zıvırı gün yüzüne çıkar. Gece için taksiden şaşmayın.

Ben yerlerin isimlerini verdim gitmeden konumlarına vs. bakar not alırsınız.
    Konu aed tarafından (23 Ağustos 2017 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi aed üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)