Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 20 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 381 ile 400 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    570
    18 mesaja 33 teşekkür aldı
    arkadaslar bende katilmiyacaktim ama dayanamadim ve kendi görüsümü bildirim.
    Dünya ve planetler bence yuvarlak ve top halindedir.
    mesela nasil oluyorda ben Türkiyede yasayan babami görüntülü aradigim zaman mesela burda ikindi vakti ise babam Gaziantep de aksam vaktini kiliyor ve günes benim burda aydinlik iken babam larda aksam olmus oluyor,eger dünya düz ise.......?????
    yada günese veya aya baktigim niye yuvarlak ???
    Niye saat farklari var ? saati birak gün farki var ???
    niye nord pol ve süd pol var , niye oralar cok soguk ???
    arkadasin biride dünya yuvarlak olsa o hisla döne dünya deniz suyu savrulmasi lazim diyor,savrulmaz cünkü atmosfer var ve atmosferin disinda hic birsey yok,atmosfer tutuyor dünya dagilamsin diye.
    Allah cc kusursuz yaratmis ve herseyi Allah cc izni ile melekler ayarliyor.
    buda KURAN dan :
    “Allah geceyi gündüze dolar, gündüzü de geceye dolar.” (Zümer, 39/5)
    Ayetlerindeki ‘daha’ fiili yapıp düzenlemek’ anlamına geldiği gibi ‘deve kuşunun yumurtlama yeri, udhiyye, uhuvve, yuvarlak taş ve ceviz atmak’ anlamına gelen 'dahu’ mastarıyla da alakalıdır. Arapça’da bir fiilin iki değişik anlama gelebilmesi özelliğinden faydalanılarak, Dünya’nın yuvarlak olduğu anlatılmaktadır. Ayrıca ikinci ayette “dolamak” diye tercüme edilen Arapça ‘tekvir’ kelimesi, yuvarlak şekilde sarmak manasına gelir. Bu ayette de, gece ve gündüzün oluşmasına, Dünya’nın yuvarlak olması ve dönmesinin sebep olduğu kastedilmektedir.

“Gece de bir alamettir onlara. Ondan gündüzü soyar çıkarırız.”(Yâsîn, 36/37)
    “Soyup çıkarmak” fiilinin Arapça’sı olan ’sehl’ kelimesinin “yuvarlak bir şeyi soymak”tır. Türkçe’de de hayvanların derilerinin soyulduğu yere ’salhane’ (selhhane) denir.

size bir sayfa vereyim ordan okuyun

http://bilimgenc.tubitak.gov.tr/maka...il-olcebiliriz

2. antepligim üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı

Talking

Hic biriniz benim gibi olamadiniz. Bakin ben katiliyormuyum ! Aaaaaaa! konuya yazmisim bende galiba.Saglik ossun bizimde tuzumuz bulunsun barem. ))
    Konu ALSANCAK-35 tarafından (08 Eylül 2017 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    8 mesaja 19 teşekkür aldı
    cok sacma bir düsünce, eskiden de fillerin boynuzun üstünde durduguna inaniyorlardi ve deprem oldugunda fillerin sallandigini düsünüyorlardi insanlar.
    Hersey egitim ile baslar, mantik ile devam eder. Uzay resimlerinde dünyanin yarim görünmesi günesin vurdugu isik ile karanlikta kalan gölge kismindan kaynaklasiyor. Öyle olsa neden ucaklar Amerikadan Japon'yaya 11 Saatde batiya dogru ucuyorlar? düz olsa alt tabandan geri dönüs yapip TR üzerinden ucmasi gerekirdi ucaklarin.
    Üstelik kuzey buz kutubu ve güney buz kutubuda olmazdi cünkü düz olsaydi her ülke ayni sicaklikda olurdu günes esit sekilde vurdugu icin. Yaz/Kis aylarida karisirdi, her ülkede ayni anda yaz kis olurdu. Hem biliyormuydunuz? Mesela avustralyada yaz kisin oluyor, buda cok güzel kanitlardan biri.

Daha cok kanit arayan sabah namazi saatlerine baksin. Neden her sehirde ayri ayri namaz vakitleri var? Cünkü dünya yuvarlak oldugundan günes deyisik zamanlara bize ulasiyor. Düz olsa tüm dünyadaki müslümanlar ayni saatde günesi görürdü, saat farki olmazdi. Oruc tutarken herkez ayni saatde Iftari acardi.
    Burada Aksam iken gidin Amerikaya, gündüzü yasarsiniz. Bu kadar basit... Kendinizde tesbit edebilirsiniz bunlari.
    Konu RedHeat tarafından (08 Eylül 2017 Saat 03:24 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi RedHeat üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Dünya Düzse Sınır Nerede?
    Baştan başlamak gerekirse düz dünya gerçeği, yeni duyan çoğu kişiye çok saçma gelir.
    Çünkü okullarda düz dünyada gemilerin sınırdan kayıp düştüğü gibi saçma bir fikir kafamıza sokulmuştur.

Yukaridaki resim dünyanın gerçek haritasıdır. Okullarda bize öğretilenin aksine Antarktika dünyanın altında olan bir kıta
    değil tam aksine dünyayı 360 derece çevreleyen bir buz duvarıdır. Antarktika'nın büyüklüğünü tam olarak bilmiyoruz
    fakat Kuran ve İncil'de gökyüzünün kubbemsi bir şekilde olduğundan ve bir sınır olduğundan bahsediliyor.

Dünya Düzse Güneş Nasıl Batıyor?

Güneş ne doğuyor ne de batıyor. Sadece dünyanın üzerinde daireler çizerek dolaşıyor. Sadece insan gözünün perspektifi ve atmosferdeki su yüzünden batıyor gibi görünüyor.
    Ama sadece bizden uzaklasiyor.

Düz Dünyanın Altında Ne Var?
    Cevabını kimsenin bilmediği bir soru. İncil'de dünyanın altında sonsuz su olduğunu yazdığı için Hristiyanların bazıları dünyanın altında su olduğunu kabul ediyor.

Dünya Düzse Gemiler Nasıl Ufukta Kayboluyor?
    Güneş olayında olduğu gibi yine perspektiften kaynaklanıyor. Ufukta kaybolduktan sonra dürbün, teleskop gibi aletlerle bakılırsa tekrar görülebilirler.

Ya Dünya'nın Uzaydan Çekilmiş Resimleri?
    Hepsi tamamen bilgisayarda oluşturulmuş görüntüler. Zaten resimlere bakılırsa kıtaların boyutlarının farklı olduğu ve bulutların çoğu resimde aynı konumda olduğu görülebilir.

Dünya Düzse Neden Diğer Bütün Gezegenler Küre Şeklinde?
    Bu soru basketbol sahası düzse neden basketbol topu düz değil gibi saçma bir sorudur. Ayrıca diğer gezegenlerin küre olduğuna dair hiçbir kanıt yok.
    İnsanların teleskoplarıyla kaydettiği görüntülerde gezegenler bir disk şeklinde.

Peki Ya Uydular?
    Uydular da gerçek değil. Ayrıca sanılanın aksine internet, telefon gibi çoğu iletişim okyanusların altındaki kablolardan sağlanıyor.

Peki Uzay Gerçek mi?
    Evet uzay gerçek ama bize anlatıldığı gibi değil. Dünya koskoca uzayda minicik bir yer değil evrenin tam merkezi.
    Gökyüzünde gördüğümüz yıldızlar ve gezegenlerin ne olduğuyla ilgili bilgimiz yok.

Dünyanın Etrafını Gemilerle Dolaşmak Düz Dünyada Nasıl Oluyor?
    Asagidaki resimde görüldüğü gibi doğu ve batı yönleri takip edilerek başlanılan yere tekrar geri dönülebilir.

Düz Dünyada Mevsimler Nasıl Oluşuyor?
    Güneş bize öğretildiği gibi çok uzakta olan büyük bir yıldız değildir dünyaya çok yakın ve küçüktür. Güneş dünyanın üzerinde daireler çizerken
    Yengeç Dönencesine yakın olduğunda kuzey yarımdairede yaz, Oğlak Dönencesine yakın olduğunda güney yarımdairede yaz yaşanır.
    Ayda kendi yörüngesinde Günes ile birlikte daire cizer, günes turunu 24 saatte ay ise 24 saat 50 dakikada tamamlar.
    Ya Yerçekimi?
    Yerçekimi diye bir şey yoktur. Olay sadece yoğunluktan ibarettir. Örnek vermek gerekirse biz insanlar zıpladığımızda havadan daha yoğun olduğumuz için düşeriz bizi yerçekimi çekmez.

Düz Dünya Dinsel Bir Teori mi?
    Hem evet hem hayır. Zaten bütün kutsal kitaplarda dünyanın düz olduğu yüzyıllardır yazıyor. Ve insanların yaptığı araştırmalara göre de küre dünya teorisi çürütülmüştür.

Günes tutulmasinin canli 360 derecelik kaydi Hava durumu balonuyla, kendi güzünüzle görün dünya düzmü yuvarlakmi!

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    Jim Carry'nin "The True Man Show" Filmini izleyin, bu konuya dayaniyor. Orada kendisi düz bir Dünyanin icinde tutuluyor Biri bizi gözetliyor formati icin.

Dedigim gibi, Dünyanin düz olmasi mümkün deyil. En iyi kanit, Peru ülkesi senin haritaya göre WEST tarafina düsüyor. Gidin oraya, Equador'da (Dünyanin tam ortasi) tam cizginin üstüne bir plastik kaba ortaya delik acin icine su dökün. Su equadorun üst kisminda saga dönerek bosalir, ama equador cizgisinin bir kac cm altina gittiginizde sola dönerek bosalir. Ama Equadorun tam üstünde ne saga nede sola dönerek dümdüz asariya dogru akar!! Magnetik alan ve yer cekimiyle ilgisi var. Dünyanin düz olmadiginin en iyi ispatlarindan biri... Bu Dünyanin equador cizgisinin gectigi heryerinde aynisidir hangi ülkesine giderseniz gidin, Denizin ortasinda bile, kendinizde deneyebilirsiniz!! Deneyenlerin Youtube de yüzlerce Videosu var Hadi bunuda aciklayin.

Konu RedHeat tarafından (08 Eylül 2017 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir.

9. 3 kişi RedHeat üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,213 teşekkür aldı
    Bilgi Olmasi icin Mutlaka okunsun.

Cok uzun süredir, 20 sayfayi doldurupta 1 Sikayet dahi alinmadigi icin bu konuda yer alip mesaj yazan her üyeye tesekkür ediyorum.
    Bu konuda 1 Mesaj dahi sahsim olarak okumadim ve hic bir sikayet de gelmediginden müdahale etmedim,
    Bu nedenlede son olan tatsiz mesajlari temizleyip bu konunun devam islenmesini ve örnek olabilcek konular arasinda kalmasini istiyorum.

Bu konuda konu disinda olan mesajlar temizlenmistir, konuya Din ve Siyaset i alet etmeden Konunun cercevesinde devam sürdürülmesi icin
    Hos ve Tatli Sohbetler diyorum

Saygilar

karam82

11. 6 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    Buda canli görüntüler Mapheus5 Rocketinden MORABA Istasyonundan, deneme ucusu ve düsüs ani

13. 4 kişi RedHeat üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

MEGAbond arkadasin varsayimi dogru ve kendin de diyorsun Dünya BATIDAN DOGUYA dogru dönüyorrrrrrrrrrrrrrr...

Yani Türkiye den Almanya ya ucarsan hicbir ilim bilim fen cart curtu ise karistirmazsak daha cabuk varmalisin.

Bir de galiba sen mühendissin ki hic kimseyi mühendis olarak ta kabul görmüyorsun....

Valla öyleysen de ve hala diyorsan ki dünya düzdür ha ben o üniversitenin icine ........

Ulan tam diyecektim, iki haftadir girmiyorum umurumda mi dünya nay nay nay naylom.

Ama olmuyooooorrrrrrrr.....

15. Tigin üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Beyler ne Hayati nede bu Dünyayi fazla ciddiye almayin

Bakin Orhan Abimiz ne diyor sarkisinda ** Dünya Dönüyor **

Ve bu vesile ile iyi aksamlar , uyumadigan kulaklariniz bayram etsin

Var coskuyu verrrr

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Bir de dünya düzse;

Günesi ve ayi her zaman yani günün her saati teleskop la ( lütfen ciplak gözle bakmayin kör olabilirsiniz, ama geceleri günesi nah görürsünüz ).

Yani teorik olarak nasil ki gemiler ufuk cizgisinden sonra da teleskopla ( bu abartilmis teleskopu yatay olarak kullanamazsin ve otomatik olarak dünyanin yuvarlikligi seni bozar ve varsayimini yok eder. ) hala gözüküyorsa, o zaman ben günesi de görürüm. Varsayim günes ufak tabii ki yersen ve dünya da düzya görmek icin bir sorun yok.

Teleskopum var ve oldukca da yüksek tepe olacak yerde kaliyorum. Günes nerdesin bir görün diye seslendim. Baktim ama bu aksam pek nesesi yok anlasilan ve kafasi da bozuk gözükmüyor.....
    Konu Tigin tarafından (09 Eylül 2017 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

18. Tigin üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,609
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Macellen Turu, kafamca bir cizim yaptim ama ispanya ya niye ugramis ona anlam veremedim.

Türk denizci Sadun Boro nun dünya turu rotasi

Bana gayet mantikli geliyor sunucta cember ciziyorlar.
    Küre dünya modelinde mantiksiz oluyor asil.

Buda mi Gol degil, Hakim bey!

Arastirmaya devam iyi gidiyorsunuz!
    mesut64 kardes dünya düz ve dönmüyor,,,sadece günes bizim düz dünyanin üzerinde dönüyor tezini savunuyorsun,,,,

diyelimki senin dedigin gibi,,bana $unu aciklayabilirmisin ???

günes dünyanin tepesinden dünyaya bakiyorsa,,o kuzey kutbundaki buzullar nasil olusuyor,,orasida isigi alacagina göre sicak olmasi gerekmiyormu ? aslinda sordugum güney kutbu icinde gecerli,,güney kutbu icin birsey uydurabilirsin,,mesela günes isigi güney kutbu dedigimiz yeri isik hüzmesi icine alamiyor o yüzden orasi soguk oluyor diyebilirsin,,hadi onu bir nebze anliyabilirim,,,ama kuzey kutubunun isik hüzmesinin icine girmiyor diyemezsin,,,,diyebilmen icin günesin isinlarinin kuzey kismina gelecek kismina kuzey kutubunun büyüklügüne denk gelecek bir engel,,bir plaka veyahutta günesin o kisminda kör isik vermeyen bir bölüm olsun ki,,,kuzey kutubuna isik gelmesin,,,o da olmadigina göre,,,kuzey kutubu isik alip sicak olmak zorunda fizik kanunlarina göre.

dünya düz ve hareket etmiyorsa,,gece ve gündüz nasil olusuyor??? belki onada $unu diyeceksin,,,günes düz dünyanin üzerinde,,dünyaya paralel dünyanin üstünde bir $apka misali dönmüyor. dünyanin dogu kenarindan dogup,,bati kenarindan dünyanin altina geciyor,,,günes dünyanin altinda oldugu vakitlerde dünyanin üst tarafi gece olmus oluyor diyebilirsin...peki o zaman ilkbahar-yaz-sonbahar-ki$, yani 4 mevsim nasil olu$uyor ??? senin düz dünyanin kenarinin bir kismini belki günesten uzaklastirabilirsin,,,,bizim sisteme göre kuzeyi veyahutta senin sistemine göre kuzey kutubunun denk geldigi orta noktayi merkezi günes isinlarindan nasil kaciracaksin ?????

topu doksana yolladim,,topu celdin celdin,,celemedin gol olacak aberin olun

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,609
    buda ikinci anlatimim,,,bu anlattiklarima mantikli bir cevap bulamazsan,,konuya pek yazmayi düsünmüyorum...

iki tane örnek resim ile anlatmaya calisacagim,,,,

ilk resim senin paylasmis oldugun düz dünya resmi,

ikinci resimde bizim küre oldugunu savundugumuz dünya,

ikimizde güney amerikada PERU dan birer gemi ile yola cikicaz,,ikimizde geminin dümenini dümdüz tutucaz,,saga sola cevirmiyecegiz,,,senin gemi ile hangi yöne dümdüz gidersen git, senin geminin gidebilecegi dümdüz rotalari cizdim,,yani dünyanin kara parcasina denk gelmeyen,denizden giderek dünyanin kenarina geliyorsun,,veyahutta antartika ya tosluyorsun,,,toslamiyorsan,,önün aciksa dünyanin kenarindan asagiya uzaya bir yerlere düsersin,,,veyahutta kenarindan düsmeyip,,,yercekiminide hesaba katarsak dünyaninda altina gecersin. merak etme dünyanin altinda tepetaklak düsmezsin,,bizim dünyadaki yercekimini senin icin calistirdik

gelelim bizim küre dünyaya

bende senin gibi bir gemi ile PERU dan dümdüz yola cikicam,,dümeni kirmak sag sol yapmak yok,,yani arabayi düz kullanmak icin direksiyonu nasil düz tutuyor,dönmek icinde direksiyonu nasil ceviriyorsak,,,dönüs yapmamak icin direksiyonu saga veyahutta sola kirmicaz,,yani drift yapmak yok

sen antartikaya toslarsin,,bende heralde filipinlere toslarim,,,,tosladigimiz kara parcalarinin etrafini kivrildiktan sonra,,dümenlerimizi yine düz pozisyonuna getiricez,,,ben getirebilirim,,,ama sen düz dünyanin etrafinin di$ kenar tarafi antartikaysa,,dümeni belli bir müddet sonra düzleme $ansin yok,,,ha bire saga veyahutta sola sürekli dönerek devam etmek zorundasin,,,dolayisiyla sen düz gidememis oluyorsun,,,

yani demek istiyorum ki sadun bora nin dümenini neden düz tutmayip,,,sürekli saga cevrik tutup, daire cizerek basladigin noktaya gitmeye calisiyorsun ??? futbol sahasinin icinde arabanin direksiyonunu tam saga cevirip belli bir alan icinde daire cizerek dönersin,,mesela türübünlere carpmazsin,,,ama direksiyonu düz tutup manevra yapmazsan,,,araba dolap beygiri gibi dönmemis olup,,,türübünlere carpicaktik,,,yani sonucta toslanmista olsa bir sonuc var,,,senin dedigin dönme turlama metodunda sonuc yok dön babam dön

senin dedigin sekilde davranip dönüp durursan,,hangi gezegende olursan ol,,o gezegen ister küre olsun,,ister düz olsun,,ister ücgen olsun,,istersede dörtgen olsun,,o bulundugun gezegenin seklini cözemezsin.

sende bende dümdüz gittigimiz takdirde,,,sen manevra yapmadigin müddetce,,ya antartikaya tosluyorsun,,,yada kenardan asagiya düsüyorsun,,,,bense benim küre dünyada bir yerlere toslama sansim var ama,asagiya düsme sansim yok cünkü dünya yuvarlak (küre) bea

NOT= son olarak sana sitemde bulunucam mesut64 kardes,,lütfen bizim inandigimiz küre dünyanin yönlerini kullanmayin,,yani ( kuzey-güney-dogu-bati ),,senin yerine olsam,,ortaya MERKEZ,,yüzümün baktigi noktaya ÖN,,sirtimin baktigi noktaya ARKA,sag tarafima SAG,,sol tarafimin baktigi tarafada SOL diyerek,,,navigasyonlarin düzgün calismasini saglardim,,,düz dünyanizin üzerinde sabitlenmis,herkez tarafindan onaylanmis yönleriniz yoksa,,hersey corba olur,,navigon saga git der,,tom tom yok öne git der

$ayet, bizim küre dünyanin yön isimlerini kullanicaksaniz,,,telif hakkini lütfen alalim,,pamuk eller cebe
    Konu MEGAbond tarafından (09 Eylül 2017 Saat 06:04 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ve konu basa döndü

Düz dünya teorisi bir cikmaz sokaktan ibaret. Cürütmesi de cok basit, ben bile becerdim.

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    En iyisi aramızda para toplayıp uzaya çıkıp bakmak olacak. O zaman kendi gözlerimizle görürüz dünya düz mü yuvarlak mı diye. Gözler de yalan söylemez ya

23. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Bakiyorumda konu bayagi hizlanmis, güzel!

Megabond Kardes Dönyanin seklini bizlere ilk bulan denizciler olmustur, sende bende denizci olmadigimizdan
    biz kesin bir yerlere toslariz.

Gelelim soruna;
    Aslinda burada ki sunumlarda aradigin cevaplar va ama sen hepsini okumamissin. Dünya nin bir merkezi var
    evet oda kuzey kutbu, dis cevreside güney yani Antartika Günesin hareketlerine göre de dogu bati diyoruz.
    Yön konusu Modern bilimin getirdigi yenilikler degil eskiden beri olan tanimlamalar.

Malesef cagimizda, ismi ATOM cagi mi yoksa uzay cagina gectikmi tam bilemedim ama herhalde ikisinden birindeyiz.
    Bilim ikiye ayrilmis durumda.
    1.Kurgu Bilimi ( siyonistler yada Global Dünya düzeninin, NASA nin kurguladigi insanlik tan gizlenen bilgilerin olmadigi bilim)
    2.Gercek Bilim ( cok geride kalan ama Mantikli düsünen kisilerin arastirip gelistirdigi bilim)

Bizler yasadigimiz ögrenim yillarimizdan dolayi Dünya nin seklini Kurgu biliminden ögrendik. Sorgulamadik bile, yani arastirsak
    belki bu bilgilere ulasabilirdik ama yalniz oldugumuzdan midir? sormayi bile düsünmedigimizden midir? yada zamani gelmediginden midir?
    bilemeyiz ama gercek olan bunlarin bir gün ortaya cikacagi.
    Bizlere Kurgu bilimini ögreten ve hala Filmleriyle ucuk ucuk fikirler pompalamaya calisan bir düsünceden bahsediyorum, Hawking yalan
    söyle ye söyle ye ne hale geldi bir bakin insanliktan cikti sanki bir uzayliya dönüstü, ama hala insanlarin inanacagini düsündügü yalan
    atmaya devam ediyor yok uzaydan sinyal gelmis yok uzaylilar yerimizi bulmus olabilirler filan. Yani bu kurgu biliminin icinde kaldigimiz
    sürece gercek bilgilere ulasmamiz zor.

Gelelim Gercek bilgilere; Astonomi ve uzay bilimleri okumus genc insanlar bile dünyanin sekli hakkinda yaniltici bilgileri reddedip Gruplarda
    gercek bilgi pesinde kosuyorlar, hatta ben burada yazarken ve Video seyrederken oglum da bunlari gördü ve baba bende bundan iki sene
    önce arkadaslarimla bunu konusmustum ve bana sacmalama sana deli derler demisler ve ondan sonra konusmadiklarini söyledi, ama simdi
    yeniden böyle konularin konusulmaya baslandigini belirtti.
    Sanirim genclik bu konuda daha duyarli ve olayi cabuk kavriyorlar. Ama yasli kesim cok tutucu ve tartisma cabuk alevleniyor ve bitiyor.

Sizlere bir video da sunayim, Nissan Firmasi dünya nin düz oldugunu kanitlarcasina Reklam filmi cekmis, seneler önce,

Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesut64 kardes dünya düz ve dönmüyor,,,sadece günes bizim düz dünyanin üzerinde dönüyor tezini savunuyorsun,,,,

diyelimki senin dedigin gibi,,bana $unu aciklayabilirmisin ???

günes dünyanin tepesinden dünyaya bakiyorsa,,o kuzey kutbundaki buzullar nasil olusuyor,,orasida isigi alacagina göre sicak olmasi gerekmiyormu ? aslinda sordugum güney kutbu icinde gecerli,,güney kutbu icin birsey uydurabilirsin,,mesela günes isigi güney kutbu dedigimiz yeri isik hüzmesi icine alamiyor o yüzden orasi soguk oluyor diyebilirsin,,hadi onu bir nebze anliyabilirim,,,ama kuzey kutubunun isik hüzmesinin icine girmiyor diyemezsin,,,,diyebilmen icin günesin isinlarinin kuzey kismina gelecek kismina kuzey kutubunun büyüklügüne denk gelecek bir engel,,bir plaka veyahutta günesin o kisminda kör isik vermeyen bir bölüm olsun ki,,,kuzey kutubuna isik gelmesin,,,o da olmadigina göre,,,kuzey kutubu isik alip sicak olmak zorunda fizik kanunlarina göre.
    Günesin 3 Dönencesi var bunlar cember seklinde,
    1, ci kuzey : Bu dönence de kuzeyde günler uzun ve yaz yasanir, güney ise kis yasar,
    2. ci Ekvator: Bu dönence de kuzey sonbahari yasamaya güney de ilkbahari yasamaya baslar
    3. cü Güney : Bu dönence de Kuzey Kis yasamaya güney de yaz yasamaya baslar.

Bunlarin haricinde Dünya da hava akimlari mevcutdur, hava akimlari da iklimleri olusturur.
    Buna kisaca örnek ise Gökyüzüne yükseldikce isi düser hava akimlarinin etkisinden kurtuldukca
    isi -50 yi gecer, normalde günese yaklastiginizda isi artmasi gerekiyor ama bu böyle olmaz.
    Dünya da ki isiyi hava akimlari dengeler.

Bunlarla ilgili video da sunmustum ama yine sunayim;

OPERATION AVALANCHE ( Çığ Operasyonu )
    Bu Film nasa nin yalanlarinin gün yüzüne ciktigi film, Boardda henüz sunulmamis
    izlemenizi tavsiye ederim.
    Konu Mesut64 tarafından (09 Eylül 2017 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncelleme

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Az Cok Konuyla ilgili!
    Madem Dünya Düz?
    Bu Uzaylilar Nereden Gelmis

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Madem günes kisin Avustralya´nin üstünde dönüyorsa ve o yüzden orasi bizim bulundugumuz yere göre daha sicak oluyorsa, neden günes Türkiye´nin bulundugu bölgede dönerken Afrika hala Türkiye´den cok daha sicak olabiliyor?Hatta Afrika´nin bize göre en alt kisimlari dahi hep cok sicak, isterse günes Avustralyanin tam üstünde dönsün orasi hala daha sicak.

Demek ki günes düz dünyaya en fazla o an üstünde bulundugu yeri isitmiyor, cok daha uzak olan yerleri cok daha sicak yapiyor. Mantik bunun neresinde?

@beytu hocam, madem son bir kac seneye kadar orada hic ot bitmemis, hic mi aklina gelmemis oradan bir resim cekmek? UFO lara ben sahsen inanmiyorum. Belki ileride bir gün gelirler ama su ana kadar gören olmamistir diye düsünüyorum.
    Konu mxm tarafından (09 Eylül 2017 Saat 15:55 ) değiştirilmiştir.

27. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    1.Kurgu Bilimi ( siyonistler yada Global Dünya düzeninin, NASA nin kurguladigi insanlik tan gizlenen bilgilerin olmadigi bilim)
    2.Gercek Bilim ( cok geride kalan ama Mantikli düsünen kisilerin arastirip gelistirdigi bilim)

Mantığın durduğu yerde şeytan yardım eder
    askerliğin başladığı yerde mantık biter

Böyle bir sey ifade ediyor Her iki cümle
    Konu bey_tu tarafından (09 Eylül 2017 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

29. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,609
    Alıntı Selcuk8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyisi aramızda para toplayıp uzaya çıkıp bakmak olacak. O zaman kendi gözlerimizle görürüz dünya düz mü yuvarlak mı diye. Gözler de yalan söylemez ya
    merak etme Selcuk8 ustam,,,biz fotograf videoda getirsek ordan,,mesut64 usta onada inanmaz

giderken mesut64 ustayida alip götürmekten baska sansimiz yok

veyahutta ep beraber oturup fizik matematik konum cografya ögrencez

31. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,609
    Mesut64 ----------> Megabond Kardes Dönyanin seklini bizlere ilk bulan denizciler olmustur, sende bende denizci olmadigimizdan
    biz kesin bir yerlere toslariz.

Gelelim soruna;
    Aslinda burada ki sunumlarda aradigin cevaplar va ama sen hepsini okumamissin. Dünya nin bir merkezi var
    evet oda kuzey kutbu, dis cevreside güney yani Antartika Günesin hareketlerine göre de dogu bati diyoruz.
    Yön konusu Modern bilimin getirdigi yenilikler degil eskiden beri olan tanimlamalar.<------------------

mesut64 kardes ,,dünyanin ilk seklini bizlere bulan denizciler demissin,,bende THY yollarindan kaptan Uzunköprü veyahutta hazerfen Ahmet celebi demedim.
    yani bunu vurgulamana gerek yoktu,,,ilkokul besinci sinifta veyahutta ortaokulda bu bilgiler cografya dersinde veriliyor zaten,,,,

sadun bora nin ve macellan'in gidis yönleriyle hicbir fikir veyahutta benim sorduguma cevap vermemissin,,,ikimizde toslariz diye kacamak bir cevap vermissin,,,bu kisa cevabin beni tatmin etmedigi gibi diger arkadaslarida tatmin ettigini zannetmiyorum. senin denizcilik yöntemine göre,neden geminin dümenini düz tutmayip,,drift yapar gibi saga veyahutta sola kivirip yol aliyorsun ????? bana ayni cümleleri tekrarlatiyorsun,,buda bana SIKICI gelmeye basladi.

sunmus oldugun ilk videoda gece gündüz nerde ???? günes senin düz dünyanin üzerinde,,icten disa veyahutta distan ic'e yer degistirip duruyor...isigini sürekli düz yüzeye yolluyor,,gece gündüz nerde kaldi ? günesi el feneri gibi yapmissin el fenerinin ampülünün etrafinda ic bükey nikelaj vardir..isigin belli bir noktaya odaklanmasi icin,,,anlasilan senin günesin etrafinda ic bükey nikelaj var atmosfer o görevi yapiyor deme sakin,,,bizim bildigimiz atmosferin katmanlari mesela ozon tabakasi günesin güclü isinlarini absorbe edip biz canlilara zarar vermesini engelliyor,,,bildigim kadariyla sadece engellemekle kalmiyor,,,o arada baska faydali islerde olusuyor biz canlilar icin,,,,

verdigin cevaplar ve videolar celiskilerle dolu,,diyorsunki düz dünya sisteminde kuzey denen nokta merkez oluyor,,,küre dünyada kuzey in merkez olmadigini ekvator un merkez oldugunu hatirlatmama gerek yok,,,,küre dünyada kutuplardan basik 23,5 derece egik yerkürenin,,,günesin etrafinda hareketli oldugunu,senenin ki$ ve yaz aylari bölümlerinde kanadanin ve avusturalyanin veyahutta kuzey ve güneyin farkli iklim yasadiklarini varsayarsak,,,bunlarinin ortasina denk gelen kisimlar(dairesel olarak düsünüyorum) dünyanin orta merkez hatlaridir,,,,senin düz dünya sisteminde kuzey kesinlikle merkez olamaz,,,olsa olsa kuzey noktayla güney arasindaki (dairesel ) bölgenin orta kIsIm dilimleri merkez olur.

son olarak macellan ve sadun boro bu dünya turlarini yaparken gözleri kapali ayakta uyuyorlardi heralde (dünyanin küresel oldugunu fark etmemek icin) veyahutta macellan ve sadun boro seyahatlerine baslamadan önce,,kafalarina silah dayandi heralde,,sakin dünyanin düz oldugunu söylemeyin diye,,yoksa ikiside barin barin bagirirdi heralde ( ALOOOOOOOOO millet dünya küre degil dümdüz )

mxm ve bey-tu ustamda güzel soru ve tespitler yapmislar,konuya daha yazmayi düsünmüyorum,,,ama takipteyim,,,,beni ikna eden bir seyler ciksada altin di$imi kirsam diyorum (bilim ilim icin, feda olsun)

ikinci video ki araba reklami tam bir fiyasko,,,,öyle düzlük kanitlanmaz,,,araba neden belli bir noktadan sonra duruyor,,devam etse ya,,,basladigi noktaya hep günes altinda varirsa,,(yani hep günesi yakalayarak) dünya küre seklinde demektir...sayet basladigi noktaya varamazda dünyanin kiyisindan asagi ucarsa,,evet o zamanda dünya düz demektir,,aslinda sacma sapan araba reklamina gerek yok,,,gemiler ve gemiciler o isi yillarca yapiyorlar,,,gemilerin hicbiride dünyanin kenarindan asagiya ucmuyor

NOT= --->(Yön konusu Modern bilimin getirdigi yenilikler degil eskiden beri olan tanimlamalar.) <---böyle bir cümleyi kurmayi, neden gerek duydun anlam veremedim.yön bilgilerinin ve isimlerinin yeni bulunduguna dair,,benim herhangi cümlem oldugunu zannetmiyorum,,,

saygilarimla
    Konu MEGAbond tarafından (09 Eylül 2017 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

33. 2 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 8 misafir)