Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2487 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 17 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112131415161718192021222324252627 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 321 ile 340 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    47 yildir dünya yuvarlak küre olarak biliyordum. Cünki okulda böyle ögretildi.
    Hayatimda hic bir zaman bu bilgileri sorgulamadim, ama bazen acik manzarali yerlere gittigimde gözümün en son gördügü
    ufuk cizgisine bakarak, su en uzakta gördügüm yer neresi acaba? yada bana ne kadar uzak diye bakardim.
    Bundan yaklasik 3 yil önce evrenin sonuna yolculuk diye bir belgesel izledim, hayran kaldim bilime bak be ne güzel gelismis
    dedim kendi kendime. Gecen sene ayni belgeseli Tekrar izledim ve Belgesel Dünya dan ayrildiktan sonra Bilgisayar yapimi oldugu
    belli oluyordu. Tabii tekrar seyredince bazi hatalar göze carpiyor. Belgeselde, Ay yüzeyini, Mars ve oradaki robotu gösteriyor ama
    Dikkatli seyredince Hayran olarak izledigin belgesel sanki kurmaca animasyon bir film olarak kendini belli ediyordu. 3 sene önce
    hayranlikla izledigim belgeseli yarisinda kapattim, bunlar buralara gitmemis görmemis, hepsi hayal ürünü gerceklik payi yok diye
    düsündüm.
    Son zamanlarda Annemin Hastaligi dolayisiyla cogunluklar Türkiye ye uctum, Aklimca Türkiye ye giderken Dünya nin batidan dogu ya
    döndügünü düsünerek ucak daha cabuk Türkiye ye varir diye hesaplardim. Ama ne gidiste ne geliste fazla fark olmadiginin farkina vardim.

NASA nin ay yalanlarini cok önceden duymustum ama umursamadim, cogu geceler Uzay istasyonundan canli yayinlara bakardim saatlerde
    Türkiye nin üzerinden gecerken bakayim diye, ama pek denk gelmedim.
    Bunlari sizlere anlatmamin nedeni; durup dururken dünya düz demedim. Kafamda sorularim vardi ama kendime bile sormaya korkuyordum
    hadi bee dercesine.
    Taakii Kuzey isiklarini arastiriken Youtube deki bir sonraki videolardan birinde bu konu dikkatimi cekti.
    Ilk olarak ucaklarin ucus rotalarindaki terslik, ve bir baskasi ve yine bir baskasi derken, konuyu iyice arastirmaya basladim. Öyle her gördügüne
    duyduguna inanan birisi degilim.
    Sonra buraya da bir konu acip bakalim Arkadaslar ne düsünüyor dedim, hepsi bu. Simdi anladim ne düsündügünüzü, düsüncelere saygim sonruz.
    düzüncelerimiz bizi biz edendir. Yeterki dogru bilgilerle düsünelim. Bildiklerimizi yargilamazsak dogrulari ögrenemeyiz.

Simdi gelelim sizlerin bildiklerine, Dünya Küre ve yuvarlaktir diyorsunuz, yercekimi var diyorsunuz, Dünya kendi yörüngesinde dönüyor ve bir tam Tur
    Gece ve Gündüzü olusturuyor diyorsunuz, Ay da Dünya nin yörüngesinde dönüyor diyorsunuz, hemde kendi etrafinda, Ayrica bütün gezegenler günesin etrafinda
    dönüyor diyorsunuz, Dünya nin Günes etrafinda ki turu 1 seneyi olusturuyor, ve mevsimleri olusturuyor.
    Bunlari hic biriniz kendisi arastirmadi, böyle ögrendik böyledir, diyorsunuz. Ama hic birisini sorgulamadiniz.

Bende sizlere Bunlarin hic biri bizlere ögretildigi gibi degil diyorum, bana sadece Antartika icin neden Uluslararasi anlasma imzalandi bunu izah edin.
    Neden orasi Bilim Adamlari ve sivillere yasak? Orada ne var? Neden Askeri koruma altinda?
    Diger sorularim agir gelir sadece bu sorulara bir cevap arayin bakalim, neler bulacaksiniz.

Mühendisler, Pilotlar, ve gemiciler bu konuda ne düsünüyor izleyelim bakalim, Almanca!

Kalin Saglicakla!

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda Annemin Hastaligi dolayisiyla cogunluklar Türkiye ye uctum, Aklimca Türkiye ye giderken Dünya nin batidan dogu ya
    döndügünü düsünerek ucak daha cabuk Türkiye ye varir diye hesaplardim. Ama ne gidiste ne geliste fazla fark olmadiginin farkina vardim.
    ucak daha cabuk Türkiyeye varmaz,,daha cabuk almanyaya varir olacakti sanirim

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ucak daha cabuk Türkiyeye varmaz,,daha cabuk almanyaya varir olacakti sanirim
    Bunu nasil hesapladin arkadasim?
    Dünya ne Tarafa dönüyor?
    Bir izah etsen!

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    Bunu nasil hesapladin arkadasim?
    Dünya ne Tarafa dönüyor?
    Bir izah etsen!

becerebildigim kadariyla izah etmeye calisayim,,yanliz nasil anlasicaz ? sen dünya düz diyorsun,,ben yuvarlak diyorum,,,,gerci yuvarlak oldugunu varsayarak ucagin gidis gelisi ile yorum getirmissin,,bende o satirlarina istinaden,,fizik ve cografya kanunlarini baz alarak fikrimi beyan ettim,,,katilip katilmamak tabiki senin bilecegin is

senin icin bir cizim yapmaya calistim,becerebildigim kadariyla,,resim olayim kötüdür aslinda,,umarim resimde ne demek istedigimi anlatabilirim.

dünyaya kuzey kutbundan baktigimizi farz edersek,,,dünyanin dönüs yönünü (saatin ters yönüne)siyah ok ile belirttim.

T harfi = Türkiye
    A harfi = Almanya

1ci ucak Türkiyenin üstünde havaya kalkiyor.hic gaza basmiyor havada asili duruyor.yani ilerlemiyor.
    2ci ucakta Almanyanin üstünde havaya kalkiyor.hic gaza basmiyor havada asili duruyor.yani o da ilerlemiyor.

salliyorum,,ucaklarin ikisinede 800 khz verdik.(veyahutta hic gaz vermedik,olduklari yerde duruyorlar)

sence TR den kalkan ucakmi daha cabuk Almanyaya varir ? yoksa Almanyadan kalkan ucakmi TR ye varir ?

resim e güneste yaptim ama,,dönme olayinin günesle bir alakasi yok,i$ olsun iste

umarim aciklayici olmustur !!!
    Konu MEGAbond tarafından (03 Eylül 2017 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.

6. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Mesut kardes, bu video yine bir sacmalik.

Sorgulamak cok saglikli bir davranis tarzi, kesinlikle karsi degilim ama sorgularken bilinen fizik kurallarini yok saymamak gerekiyor cünkü alternatifi yok ve hepsi kanitlanmis durumdalar.

Almanya´da alinan bir teraziyle Türkiye´de alinan terazi birbirleri arasinda dümdüz bir cizgi olusturmazlar ama ikisi de bulunduklari noktaya göre terazidedirler ve bu yüzden de Türkiye´de calisan bir mühendis bir binayi teraziye alirken Almanya´dan Türkiye´ye kadar uzatilan bir teraziyle calismaz, kendi bulundugu yerin terazisini kullanir.
    Trenle yolculukta da tren hangi yöne giderse gitsin, dogal inis cikislar harici dünyanin yuvarlakligina göre asagi veya yukari cikmaz cünkü dünyanin alti veya üstü yoktur, sagi solu da yoktur.

Videoda anlatilmak istenen sey her zaman ki gibi aldatmacadan baska bir sey degil.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Küre dünya teorisine göre 1.6 km de 8" inclik egim olmasi gerekiyor. Mühendisler böyle ögrenmis.
    Ben de sizlere böyle bir egim ölcülemedi diyorum. Cünki öyle bir egim yok.
    Tren yollari Hep düz dösenir, Video da bunlari anlatiyorlar, Ingilterede ki Tren yolunun hikayesini
    anlatiyor Mühendis, 5.Km lik egim olmasi gerekirken asla böyle bir sey söz konusu degil diyor.
    Sanirim video daki bilgiler sana sacma geldi, Tanidigin Mühendis yada Mimar varsa onlara sor.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Ingilterede ki Tren yolunun hikayesini
    anlatiyor Mühendis, 5.Km lik egim olmasi gerekirken asla böyle bir sey söz konusu degil diyor.
    .
    Tren rayini döserken hangi salak mühendis o rayin o an bulundugu yeri temel alarak, 5 km sonrasi hala terazide mi diye kontrol eder? Buna gerek var mi? Egimden dolayi sürekli bulundugun yeri teraziye alirsin, arkanda kalan 5 kilometre ise otomatikman yavasca egim almistir, dünya ufak bir sey degil, egimi gözle tespit etmek zor. Laserle dahi yapsan yani milim sasmasa bile bu durum hic degismez, Laser 5 km icinde degisen egim noktalarini tanir ama sen laseri 5 km düz olacak sekilde asla kullanmazsin, onun da mutlaka belli bir mesafe izni vardir, bilmedigim icin atiyorum, her 100 metrede bir yeni bir nokta tespit etmek gerekebilir.

Bu isler icin tabii ki baska ölcüm aletleri kullaniliyor ama mühendis olmadigim icin o ayrintilari sana veremem. Videoda ki aciklamayi ise sade bir insanin mantigi ile yorumluyorum. Yani sacmaladiklari cok acik. Sen en iyisi bazen yol kenarlarinda gördügümüz "Achtung Vermessung" yazan tabelalarin oldugu yerde calisanlarla konus bir, sana anlatsinlar. Nivellier Gerät adi galiba. Bazen ben onlari uzaktan radar zannedip yavasliyorum :P

Konu mxm tarafından (03 Eylül 2017 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Günesi yaptigin iyi olmus Megabond, icim isindi

11. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Eger Dünya dönüyor ise Atmosfer de birlikte dönüyor. Yani ucak dolayisiyla
    Dünya´nin döndügü yöne dogru daha az bir sürtünmeyle ucacaktir ve dolayisiyla
    Türkiye yönüne daha cabuk varir. Hareket ile birlikte hava akimi olusur ve bu hava
    akimi karsi yönde hareket eden nesyeyi engeller ve Türkiye den Almanya ya ucan
    ucak daha yavas gelir.

MXM usta hem Mühendislik bilmiyorsun hemde konuya baya bir hakim olmussun.
    Dag dere tepe deki Tren raylari Köprülerle kurulur, videodaki tren rayi denize sifir yapilmis
    bilmiyorum nerede ama anlatilana göre Fransa ile ingiltere arasi. Bu seviyede egim olmadigi
    farkediliyor.

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    Eger Dünya dönüyor ise Atmosfer de birlikte dönüyor. Yani ucak dolayisiyla
    Dünya´nin döndügü yöne dogru daha az bir sürtünmeyle ucacaktir ve dolayisiyla
    Türkiye yönüne daha cabuk varir. Hareket ile birlikte hava akimi olusur ve bu hava
    akimi karsi yönde hareket eden nesyeyi engeller ve Türkiye den Almanya ya ucan
    ucak daha yavas gelir.
    senden kacanimi daha cabuk yakalarsin,,yoksa sana dogru kosanimi daha cabuk yakalarsin

ha birde hava akimi neden bazen farkli yönlerden eser mesela kuzeyden güneye veyahutta güneyden kuzeye veyahutta dogudan batiya,,,normalinde sadece batidan doguya esmesi gerekmezmi,,sayet atmosfer dünya ile beraber dönüyor ise ?
    Konu MEGAbond tarafından (04 Eylül 2017 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,090 teşekkür aldı
    Sayfada Spam yapmak bildigim kadariya yasak

Bu konu basli basina SPAM

Simdiye kadar neden kapanmadi silinmedi anlamadim

Acaba diyorum Bazi görevliler Burda kafami buluyor ???

Üyeler ile dalgami geciyor ???

Sonrada soruyu soruyorum kendime

Dünya düz diyen birisinin burada Modluk yapmasi nekadar saglikli ???

Üyeler burada hep korunmustur !!!

Simdide korunmasi gerekmiyormu ??

15. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Acaba diyorum Bazi görevliler Burda kafami buluyor ???

Üyeler ile dalgami geciyor ???
    Bu yazılanlardan dolayı olması gerek, kafalar bulanmış sanırım ustam.

dünya düz ise, bu nasil oldu ?

buda mi gol degil
    Uçakların uçuş Rotasıyla bir soru vardı ve cevabı sanırım, Okyanus üzere direkt olarak gitmek, Tehlikeli durumlarda iniş zorlaşır, yakın mesafeli Ülkelerde yakıt almak Yolcu almak ile ilgilidir sanıyorum.

Hiç bir Şirket, Uçağın boş gidib, boş dönmesinde Para kazanamaz, ayakta kalmaz.
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Eylül 2017 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Macellen Turu, kafamca bir cizim yaptim ama ispanya ya niye ugramis ona anlam veremedim.

Türk denizci Sadun Boro nun dünya turu rotasi

Bana gayet mantikli geliyor sunucta cember ciziyorlar.
    Küre dünya modelinde mantiksiz oluyor asil.

Evet Gelelim ucuslara,
    Frankfurt dan San Francisco ya ucus,
    izleyin ve farki görün;

Buda mi Gol degil, Hakim bey!

Arastirmaya devam iyi gidiyorsunuz!
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Eylül 2017 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

18. 2 kişi Mesut64 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,736

Bana gayet mantikli geliyor sonucta cember ciziyorlar.

Cember cizdiklerini uydurmak da iyi bir fikir. Yani neyi ispat edersek edelim her ispat carpitilarak gecerli olmayacak.

Cizdikleri rota bu, uydurmaya gerek yok.

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    Macellen Turu, kafamca bir cizim yaptim ama ispanya ya niye ugramis ona anlam veremedim.

Türk denizci Sadun Boro nun dünya turu rotasi

Bana gayet mantikli geliyor sunucta cember ciziyorlar.
    Küre dünya modelinde mantiksiz oluyor asil.

Buda mi Gol degil, Hakim bey!

Arastirmaya devam iyi gidiyorsunuz!
    mesut64 kardes dünya düz ve dönmüyor,,,sadece günes bizim düz dünyanin üzerinde dönüyor tezini savunuyorsun,,,,

diyelimki senin dedigin gibi,,bana $unu aciklayabilirmisin ???

günes dünyanin tepesinden dünyaya bakiyorsa,,o kuzey kutbundaki buzullar nasil olusuyor,,orasida isigi alacagina göre sicak olmasi gerekmiyormu ? aslinda sordugum güney kutbu icinde gecerli,,güney kutbu icin birsey uydurabilirsin,,mesela günes isigi güney kutbu dedigimiz yeri isik hüzmesi icine alamiyor o yüzden orasi soguk oluyor diyebilirsin,,hadi onu bir nebze anliyabilirim,,,ama kuzey kutubunun isik hüzmesinin icine girmiyor diyemezsin,,,,diyebilmen icin günesin isinlarinin kuzey kismina gelecek kismina kuzey kutubunun büyüklügüne denk gelecek bir engel,,bir plaka veyahutta günesin o kisminda kör isik vermeyen bir bölüm olsun ki,,,kuzey kutubuna isik gelmesin,,,o da olmadigina göre,,,kuzey kutubu isik alip sicak olmak zorunda fizik kanunlarina göre.

dünya düz ve hareket etmiyorsa,,gece ve gündüz nasil olusuyor??? belki onada $unu diyeceksin,,,günes düz dünyanin üzerinde,,dünyaya paralel dünyanin üstünde bir $apka misali dönmüyor. dünyanin dogu kenarindan dogup,,bati kenarindan dünyanin altina geciyor,,,günes dünyanin altinda oldugu vakitlerde dünyanin üst tarafi gece olmus oluyor diyebilirsin...peki o zaman ilkbahar-yaz-sonbahar-ki$, yani 4 mevsim nasil olu$uyor ??? senin düz dünyanin kenarinin bir kismini belki günesten uzaklastirabilirsin,,,,bizim sisteme göre kuzeyi veyahutta senin sistemine göre kuzey kutubunun denk geldigi orta noktayi merkezi günes isinlarindan nasil kaciracaksin ?????

topu doksana yolladim,,topu celdin celdin,,celemedin gol olacak aberin olun

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Bakiyorumda konu bayagi hizlanmis, güzel!

Megabond Kardes Dönyanin seklini bizlere ilk bulan denizciler olmustur, sende bende denizci olmadigimizdan
    biz kesin bir yerlere toslariz.

Gelelim soruna;
    Aslinda burada ki sunumlarda aradigin cevaplar va ama sen hepsini okumamissin. Dünya nin bir merkezi var
    evet oda kuzey kutbu, dis cevreside güney yani Antartika Günesin hareketlerine göre de dogu bati diyoruz.
    Yön konusu Modern bilimin getirdigi yenilikler degil eskiden beri olan tanimlamalar.

Malesef cagimizda, ismi ATOM cagi mi yoksa uzay cagina gectikmi tam bilemedim ama herhalde ikisinden birindeyiz.
    Bilim ikiye ayrilmis durumda.
    1.Kurgu Bilimi ( siyonistler yada Global Dünya düzeninin, NASA nin kurguladigi insanlik tan gizlenen bilgilerin olmadigi bilim)
    2.Gercek Bilim ( cok geride kalan ama Mantikli düsünen kisilerin arastirip gelistirdigi bilim)

Bizler yasadigimiz ögrenim yillarimizdan dolayi Dünya nin seklini Kurgu biliminden ögrendik. Sorgulamadik bile, yani arastirsak
    belki bu bilgilere ulasabilirdik ama yalniz oldugumuzdan midir? sormayi bile düsünmedigimizden midir? yada zamani gelmediginden midir?
    bilemeyiz ama gercek olan bunlarin bir gün ortaya cikacagi.
    Bizlere Kurgu bilimini ögreten ve hala Filmleriyle ucuk ucuk fikirler pompalamaya calisan bir düsünceden bahsediyorum, Hawking yalan
    söyle ye söyle ye ne hale geldi bir bakin insanliktan cikti sanki bir uzayliya dönüstü, ama hala insanlarin inanacagini düsündügü yalan
    atmaya devam ediyor yok uzaydan sinyal gelmis yok uzaylilar yerimizi bulmus olabilirler filan. Yani bu kurgu biliminin icinde kaldigimiz
    sürece gercek bilgilere ulasmamiz zor.

Gelelim Gercek bilgilere; Astonomi ve uzay bilimleri okumus genc insanlar bile dünyanin sekli hakkinda yaniltici bilgileri reddedip Gruplarda
    gercek bilgi pesinde kosuyorlar, hatta ben burada yazarken ve Video seyrederken oglum da bunlari gördü ve baba bende bundan iki sene
    önce arkadaslarimla bunu konusmustum ve bana sacmalama sana deli derler demisler ve ondan sonra konusmadiklarini söyledi, ama simdi
    yeniden böyle konularin konusulmaya baslandigini belirtti.
    Sanirim genclik bu konuda daha duyarli ve olayi cabuk kavriyorlar. Ama yasli kesim cok tutucu ve tartisma cabuk alevleniyor ve bitiyor.

Sizlere bir video da sunayim, Nissan Firmasi dünya nin düz oldugunu kanitlarcasina Reklam filmi cekmis, seneler önce,

mesut64 kardes dünya düz ve dönmüyor,,,sadece günes bizim düz dünyanin üzerinde dönüyor tezini savunuyorsun,,,,

diyelimki senin dedigin gibi,,bana $unu aciklayabilirmisin ???

günes dünyanin tepesinden dünyaya bakiyorsa,,o kuzey kutbundaki buzullar nasil olusuyor,,orasida isigi alacagina göre sicak olmasi gerekmiyormu ? aslinda sordugum güney kutbu icinde gecerli,,güney kutbu icin birsey uydurabilirsin,,mesela günes isigi güney kutbu dedigimiz yeri isik hüzmesi icine alamiyor o yüzden orasi soguk oluyor diyebilirsin,,hadi onu bir nebze anliyabilirim,,,ama kuzey kutubunun isik hüzmesinin icine girmiyor diyemezsin,,,,diyebilmen icin günesin isinlarinin kuzey kismina gelecek kismina kuzey kutubunun büyüklügüne denk gelecek bir engel,,bir plaka veyahutta günesin o kisminda kör isik vermeyen bir bölüm olsun ki,,,kuzey kutubuna isik gelmesin,,,o da olmadigina göre,,,kuzey kutubu isik alip sicak olmak zorunda fizik kanunlarina göre.
    Günesin 3 Dönencesi var bunlar cember seklinde,
    1, ci kuzey : Bu dönence de kuzeyde günler uzun ve yaz yasanir, güney ise kis yasar,
    2. ci Ekvator: Bu dönence de kuzey sonbahari yasamaya güney de ilkbahari yasamaya baslar
    3. cü Güney : Bu dönence de Kuzey Kis yasamaya güney de yaz yasamaya baslar.

Bunlarin haricinde Dünya da hava akimlari mevcutdur, hava akimlari da iklimleri olusturur.
    Buna kisaca örnek ise Gökyüzüne yükseldikce isi düser hava akimlarinin etkisinden kurtuldukca
    isi -50 yi gecer, normalde günese yaklastiginizda isi artmasi gerekiyor ama bu böyle olmaz.
    Dünya da ki isiyi hava akimlari dengeler.

Bunlarla ilgili video da sunmustum ama yine sunayim;

OPERATION AVALANCHE ( Çığ Operasyonu )
    Bu Film nasa nin yalanlarinin gün yüzüne ciktigi film, Boardda henüz sunulmamis
    izlemenizi tavsiye ederim.
    Konu Mesut64 tarafından (09 Eylül 2017 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncelleme

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Arkadasim konu ilgini cekmiyorsa girip okuma, burada kendi halimizde yaziyoruz, kime ne zararimiz var?
    Modluk yapmayla düsüncelerin ne alakasi var?

Yeni Üye devkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    24
    4 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaslar size bende bir örnek vereyim.Amarika'dan Türkiye'ye pilotlar yakit tasarrufu ve hizli gelmek icin

eğri bir yol haritasi izliyorlar.Nedenide dünya yuvarlak ve yuvarlak yüzeyde eğri uçarsanız yolunuzu kısaltıyorsunuz.
    Arkadasin düsündüngü gibi düz bir yol izleselerdi daha kisa sürmesi gerekirdi yolculugun..
    Gidin pilotlara sorun.Gercek bu.

Bu zamanda artik bunu tartismak bile kisisel olarak cagin gerisinde kalindiginin göstergesidir..

Hersey ortada olan bir durum icin kafa yormanin bir anlami yok gibime geliyor.Karsi fikirler her zaman iyidir ama ispat gerektirir.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,891
    860 mesaja 3,538 teşekkür aldı
    Dünyanın düzmü yuvarlak mı oluşu Kuran'da nasıl belirtiliyor, bu konuda hocalar ne diyor?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    ...
    Yercekimi havayi dami cekiyor?
    1 yasima daha girdim. ....
    ...Eger Dünya dönüyor ise Atmosfer de birlikte dönüyor...
    Kendi yazdiginida unutuyorsun artik. Havayi yercekimi cekmiyor ama atmosferimi cekiyor?

Alıntı Selcuk8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...İsteyen inandığı şeye inanır. Bunu tartışmak çok doğaldır. Nerde kaldı fikirlere ve düşüncelere saygı.
    Boardun kurallarindan biri Dini konularin yasak olmasi, öyle saniyordum simdiye kadar hic olmassa.

Bilimsel olarak kanitlanmis gercekleri yok sayip ilkolkul mantigi ile ben biliyorum herkes yalan söylüyor demek birisi hakkinda ne anlatir. Sevdigin saydigin insanlarin yaninda böyle düsündügünü söyleyebilirmi acaba Mesut arkadas?
    Yinede herkes saygili cevap veriyor onun icin konu kapanmiyor, demek böyle konulara kaldik artik.
    Gelecek konulari merakla bekliyorum.

Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... bu konuda hocalar ne diyor?
    Ne diyecek: Üç kulü, bi elham!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)