Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 15 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678910111213141516171819202122232425 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 281 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Büyük çıkış, büyük Sözler, altında kalan ezilir...

2. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem Küre Dünya modeline inandiniz, bildiklerinizi yazin, ben size bildiklerinizin yanlis oldugunu
    Tek Tek ispat edecegim.

Haydi bakalim, Hodri Meydan!
    Ya gözünü seveyim Mesut kardes öyle yaziyorsunki prens ve mxm arkadaslar ve diger yorumcular bu zamana kadara sanki bogazda gazel okududa ama konu hakkinda simdiye Kadar hicbir sey yazmadi gibi.
    Senin simdiye Kadar Burda sundugun videolarin ve fotograflarin aynisini ben 10 dakikada yapar ve yutubeye koyup senin gibi saf insanlari kandiririm. Yazik ediyorsun kendine, inan iyi birisine benziyorsun ama senin burada yazdiklarina dayanarak sana aciyorum.

Ayriyetten prens ve mxm arkadaslar Burda cok net ve bilgili paylasimlarda bulundular. Onlarin sayesinde gercekten Bilgi sahibi oldum. Onlarin Burda verdigi emek ve harcadigi zamanada bir nevi aciyorum. Ellerin geldigi Kadar agir basli ve bilgili paylasimda bulundular. Inan ben onlar Kadar sabirli degilim bunu acikca yazayim.

Mesut, en iyisi senin inandigin sana bizim inandigimizda bize kalsin. Ortaligi gereksiz yere artik germenin anlami yok. Simdiye Kadar Zaman gecirmek icin Burda yazilan yorumlari zevkle okudum ama bu son mesajindan sonra bizim meshur sözümüz var "Kabak tadi vermeye basladi" diye, sen simdi aynen o duruma düstün.

Simdiye Kadar Cola icerek, cips yiyerek 2 Kilo aldim. El insaf, birazda benide düsünün.

5. 4 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    @Selam

Biz sabırlı olmaya mecburuz ve sakin şekilde ve tatlı dil ile doğruyu ve yanlış bilinenleri ortaya koyduk.

2 Kilo aldım diye yazmışsın, Giriş bedava çıkış Paralı demiştim, kanıt sensin

Ben aslında başka bir konuya takıldım, açıkca söylemem gerek.

Konu 15 Sayfada kapanmadı ve tartışmanın hararetli geçtiğini göz önünde bulundurarak, Meydan okudu.

Umarım, bundan sonra buna benzer konular aynı dizide ve çizgide devam bulur.

Mesut Arkadaşımıza gelince, biz Âlim değiliz ve herşeyi bilmek ALLAH'a mahsustur.

Bunun tek kanıtı onda gizlidir ve ben bilirim diyen çok büyük konuşmuş olur, yanılır..farkında olmasada.

2015 yılında uykudan mı uyandınız?
    İnsanlığın yaratılışından, 2015 yılına kadar herkes kandırıldı (Galileo hariç ve kandırıldı??, bence yanıldığını anladı), siz uyandınız ve aydınlatılmış olarak Bilgi ve sahte Photoshop kanıtlarınız buna şahitlilik edecek!?

Tekrarlıyorum, anlayana... En başta Müslümanlar bunun kanıtını getirmesi ve savunması gerekirdi.

Galileo Galilei, nasıl ve neyin karşılığı kandırıldı?

Ondan sonra bunu savunan Matematikci Dünya yüzüne gelmedi mi?
    Sadece bir kişiye bağlamak mantıksız ve inanılması zor..

Bunun cevabını bile veremeyen Meydan okuyamaz, kendisini kandırır...
    Konu Prens-66 tarafından (26 Ağustos 2017 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.

7. 4 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

Iste hendek iste deve yalniz bu devedeki inat beni de etkiledi, sasirtti.

Surada bir fikra vardi: https://www.ozbeceriksizler.com/show...ara-%E7arpacak

Son iki satirdaki gibi bakiyorum ve bekliyorum ama arkadasim hala duvara tosluyorsun. Derler ya; azim ile sican tasi bile yararmis ama bana öyle geliyorki sen hemoroidlerini

patlatacaksin. Benden söylemesi....

Selam

alintidir;

Soru Detayı

"Mûsâ, 'O, doğunun da batının da ve ikisi arasındaki her şeyin de Rabbidir. Eğer düşünüyorsanız bu, böyledir.' dedi." (Şuara Suresi 28. Ayet).

- Ateistler, Kur'an’da dünya düzdür. Doğu ile batı arasındaki mesafeden bahsediyor, yuvarlak şekillerde doğu batı bahsedemeyiz, diyorlar nasıl cevap verebiliriz?

rasadulcedid tarafından Cu, 07/02/2014 - 00:41 tarihinde gönderildi
    Cevap

Değerli kardeşimiz,

İlmin zirve yaptığı bugün bile bütün insanlar “doğu-batı” ifadesini kullanıyorlar. Herhalde bu ateistler başka bir alemden gelmişler...

- Doğu-batı ifadesi, insanların gözle gördüğü gibi güneşin dünyaya doğudan doğup batıda batmasıyla ilgili realiteye dayanmaktadır. Bunu ne bir ilim ne de bir bilim adamı inkâr edebilir. Çünkü “doğu-batı, kuzey-güney” yönlerini inkâr etmek bir cehalet maskaralığıdır.

- Kur’an bütün insanlara hitap ettiği için, sadece bilimsel gerçekleri bilen bilim adamalarına değil, muhataplarının büyük çoğunluğunu teşkil eden halk kesimine de ders vermektedir. Bu sebeple öyle ifadeler kullanıyor ki, her kesim kendi açısından Kur’an’ın hakikatlerinden istifade etme imkânını bulur.

Eğer Kur’an yaklaşık on beş asır önceki insanlara -ancak bin bu kadar yıl sonra anlaşılan- fenni bilgilerin inceliklerini ders verecek şekilde ifadeler kullansaydı, bu tarz bir üslup, belagat ölçülerine de mantık ölçütlerine de aykırı düşerdi.

- Evet, Kur’an’da “varlık adına yaş-kuru ne varsa hepsi vardır.” (Enam, 6/59), “Kur’an’ı göklerde ve yerdeki bütün sırları / oralarda gizlenen bütün ilimleri, bilgileri bilen Allah indirmiştir.” (Furkan, 25/6)

Ancak, Kur’an-ı hakim, hakim olan Allah’ın kelamı olduğundan, hikmete aykırı ifadelere yer vermez. On beş asır önceki insanlara -bu günkü fen bilimlerinin keşfettiği gerçekleri ders vermesi, hem bütün insanları ilgilendirmediği için irşad metoduna, hem de muhatabın aklını, görgüsünü, bilgisini göz önünde bulundurmayı esas alması gereken eğitim ve talim prensiplerine aykırıdır.

Bu sebeple, Kur’an’da ve nebevî öğretilerde muhatapların anlama, kavrama ve faydalanma durumları göz önünde bulundurulmuştur.

Örneğin; bazı kimseler farklı zamanlardaki Ay’ın farklı boyutta olmasının sebebini sormuş, Kur’an’da onların asıl sormak istedikleri fennî açıklama yerine üslub-u hakimle cevap verilmiş (Bakara, 2/189) ve onun yılların sayılmasında, değişik ibadet vakitlerinin belirlenmesinde, sosyal, ticarî ve ekonomik konularla ilgili hesapların yapılmasında bir takvim görevi yaptığının altı çizilmiştir.

Şayet Kur'an, on beş asır önceki insanlara "Kendi ekseninde dolaşan güneşin duruşuna ve onun etrafında pervane gibi dönen dünyanın hareketine bakın! Bir milyondan fazla mikroskobik canlıları barındıran bir damlacık suyu temaşa edin ki, Allah'ın sonsuz kudretinin belgelerini görebilesiniz." deseydi, insanların çoğunu şaşırtmış olacaktı. Çünkü onlar, gözleriyle dünyanın değil, güneşin dönmekte olduğunu görüyorlardı. Ve bir damla suda ise, hiçbir şey görmüyorlardı.

Fennî keşifler, ancak hicri onuncu asırdan sonra ortaya çıkmıştır. O asra kadar gelen insanları şaşırtmak, yalnız yeni müspet fenlerin keşiflerinden sonra ancak anlaşılabilen konuları ders vermek, irşad prensibine de belağat kuralına da aykırıdır.

Demek ki, insanların aklına göre konuşan Kur'an, tam belağat göstermiştir. (bk. İşârâtu’l-İ’caz, Nübüvvetin tahkiki; Muhâkemat, s. 160-161)

- Son olarak şunu da belirtelim ki, Kur’an’da yerküresinin, küre şeklinde, elips şeklinde yuvarlak olduğu da açıkça ifade edilmiştir. Şöyle ki;

Yerin yaratılıp düzenlenmesiyle ilgili Kur’an’da yer alan “mehd=beşik, sath=düz satıh, firaş=sergi” gibi ifadelerinden, yerin düz bir tepsi gibi olduğu şeklinde anlayanlar olmuştur. Tabii ki, bu anlayış daha önceden var olan Yunan felsefesinin bir uzantısıdır.

Fakat Kur’an’da yerin düzenlenmesiyle ilgili Naziat suresinin 30. ayetine “Sonra da yeri döşeyip yerleşmeye hazırladı.” şeklinde meal verilmektedir. Ancak, “döşeme” sözcüğüyle ifade edilen kelimenin Arapça aslı “Deha”dır. Bu kelime, “udhiyye/udhuvve” kökünden gelmektedir ki, deve yumurtası anlamına gelip yuvarlaklığı ifade etmektedir. Aynı kökten gelen “medha” kelimesi deve kuşunun yumurtasını bıraktığı yuva anlamına gelir. Deve kuşu yumurtası, tam yuvarlak olmayıp elips şeklindedir.

İşte, bu ayette kullanılan “deha” kelimesi, diğer ayetlerin müteşabih manalarını açıklığa kavuşturmaktadır.

Şunu da unutmamak gerekir, yerküresinin yuvarlaklığı, onun “döşek, sergi, beşik” olma özelliğine aykırı değildir.
    Konu Memoli1976x tarafından (27 Ağustos 2017 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    @Tigin

bunlar anlayana ve yazdığım gibi, Kur'anda açık şekilde anlaşılacak bir Ayet bulunmaz.

Birçok Ekmek yememiz ve Yol katetmemiz gerekir, Ayetleri anlamak için.
    Konu Prens-66 tarafından (27 Ağustos 2017 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin simdiye Kadar Burda sundugun videolarin ve fotograflarin aynisini ben 10 dakikada yapar ve yutubeye koyup senin gibi saf insanlari kandiririm. Yazik ediyorsun kendine, inan iyi birisine benziyorsun ama senin burada yazdiklarina dayanarak sana aciyorum.
    Sana ben bir saat veriyorum hazirla bakalim video! Icerik olarak Dogrular olacak ama.

Arkadaslar, Ben Dogru bilginin pesindeyim. Benim icin 1 tane dogru bilgi 1000 tane yanlis bilgiden daha önemlidir.

Bana bilgiyi veren kaynak Uzay bilimi ile ugrasan ve Kac senedir uzaya gittigini söyleyen NASA dan geliyorsa ve bu NASA
    yalan bilgi verdigi kanitlanmissa ö zaman oturup düsünür, gercek ne onu arastiririm.
    Burada hic birimiz Bilim adami filan degiliz ama insaniz ve sonucta Akli olan insan dogrulari bulabilir, Sadece nerede dogru
    bilgiler var bunu bulsun yeter.
    Tabbiiki böyle cikmaz bir durumda kaldigimizda yaradanimiz Allahin Kitabi Kurani Kerim bizlere yol göstermektedir. Fakat
    Tevsirlerde farklilik gözlemlenmektedir. Deve kusu yumurtasi benzetmesinin bazilari da yumurtanin cakilmis halini kullaniyor
    ve kenarlar beyaz ortasi sari sekilde. Bilemeyiz ama bilmek ve ögrenmek icin caba göstermeliyiz.

Konuyu actigimdan bu yana belki benim gibi düsünen arkadaslarla Fikir alisverisi yapariz diye düsündüm ama hep kendi
    bildiklerinizin dogru oldugunu yazarak bu is olmuyor birazda arastirma gerekiyor.

Düsünün bakalim, küre bir dünya; 24 saatte bir günlük turunu tamamliyor ve sonra 1 senede günesin etrafinda dönüyor.
    108.000 KM sürat yapiyoruz ve bu hizdan hic birimiz etkilenmiyor, böyle bir hiz yapacagiz ve hic birimiz bu hizi farkedemeyecek?
    Yercekimi diyeceksiniz ama yercekimi hicte öyle böyle bir hizda sulari tutamaz. Bunun Mantikli hic bir aciklamasi yok.

Sadece bu konuyu arastirsaniz Dünya`nin küre seklinde olmadigini ve dönmedigini anlarsiniz.

Kolay Gelsin!

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Benim icin 1 tane dogru bilgi 1000 tane yanlis bilgiden daha önemlidir.
    Ve biliyoruz ki, bir yanlış tüm doğruları götürür..

Sen daha direnmeye bak.

Bu açıklaman bile yanılgını ve yanlışı ve doğruyu seçemediğini ortaya koymuş, başka lafım yok sana..

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı

Düsünün bakalim, küre bir dünya; 24 saatte bir günlük turunu tamamliyor ve sonra 1 senede günesin etrafinda dönüyor.
    108.000 KM sürat yapiyoruz ve bu hizdan hic birimiz etkilenmiyor, böyle bir hiz yapacagiz ve hic birimiz bu hizi farkedemeyecek?
    Yercekimi diyeceksiniz ama yercekimi hicte öyle böyle bir hizda sulari tutamaz. Bunun Mantikli hic bir aciklamasi yok.
    Satelitlere de inanmiyorsun fakat teleskopla görünüyorlar, yani bundan kacamazsin.

Bunlari ayni mesafede ve devamli ayni hizda dünyanin etrafinda dönecek sekilde nasil orada tutuyorlar dersin?
    2 etken var, biri yörüngeye oturtulmak istenen cismin dünya etrafinda ki dönme hizi, ikincisi de bu cismin dünyaya olan uzakligi.Bu iki etken birbiriyle tam orantili olmak zorunda. Matematik iste burada bunun hangi oranlarda olmasi gerektigini sasmaz bir sekilde belirliyor ve o sekilde uygulanip her seferinde basarili oluyorlar. Hizi arttikca daha yakin olmak zorunda, hiz azaldikca daha yukarida dolasmak zorundalar. Kimi uydular dünyanin etrafinda dönerken, kimileri devamli ayni noktada bizim üstümüzde dönüyorlar, onlar iste TV seyretmeye falan yarayanlar, yerlerini degistirmemeleri gerekiyor.

Bu da ancak ve ancak dünyanin yercekimine sahip olmasiyla mümkün, baska bir aciklamasi mümkün degil. Bildigin gibi bu dönüs icin hic bir harici enerjiye ihtiyaclari yok, olamaz da cünkü o kadar cok enerjiyi o kücücük aletlere sigdiramazsin. 400 kilometre yükseklikte ki uyduyu tutacak kadar güclü iste bu yercekimi. Su nedir ki? Viz gelir ona. Üstelik dünyanin merkezine yaklastikca bu cekim gücünün arttigi da bir gercek. Inanmiyorsan yanina bir terazi al, önce deniz kenarinda bir tartil ve Evereste cikip orada tartil, kilonun 0,2 % daha az oldugunu göreceksin. Bu farki yaratan sey, yercekiminden baska ne olabilir?

Edit: Bomba gibi bir sayfaya rastladim tesadüfen.

Başka bir deney daha yapalım: Bu kez sahilden Güneş’in batışını izleyin ve Güneş batar batmaz ayağa kalkın, hatta bankın üstüne çıkıp tekrar bakın. Daha yüksekten baktığınız izin Güneş’in ikinci kez battığını göreceksiniz.
    Düz dünya teorisini savunanlar, Hawaii Adalarından biri olan Oahu’nun, Kauai’daki Lihue Havalimanından görülebildiğini söylüyorlar. Diyorlar ki madem deniz seviyesinden bakınca ufuk 4-5 km ötede, öyleyse Kauai’dan 144 km uzaktaki Oahu’yu nasıl görürüyoruz? Demek ki Dünya düzdür.

Oysa yanılıyorlar! Ne demiştik? Ne kadar yüksekten bakarsanız o kadar uzağı görürsünüz ve baktığınız dağ ne kadar yüksekse o dağı o kadar uzaktan görürsünüz. Nitekim Lihue havalimanın yüksekliği 47 metre ve Oahu’nun en yüksek noktası da 1220 metre.

Hesabı yapınca ne çıkıyor? 149 km! Hatta atmosferde ışığın kırılması yüzünden (serap) görebileceğiniz mesafe 172 km’ye ulaşıyor. Kauai-Oahu uzaklığı neydi? 144 km. Tabii ki Lihue havalimanından bakınca Oahu’nun en yüksek dağını görebilirsiniz.
    http://khosann.com/duz-dunya-teorisi...uten-12-kanit/
    Konu mxm tarafından (27 Ağustos 2017 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Bu yazdiklariniz beni Tatmin etmiyor, yercekimi neymis bakalim Google amcadan;

Yerçekimi Nedir ? Nasıl Oluşur ?

Bu kuvvet algılayabildiğimiz tek kuvvet olmasına rağmen, aynı zamanda da hakkında en az bilgi sahibi olduğumuz kuvvettir. Yerçekimi olarak bildiğimiz bu kuvvetin gerçek adı “kütle çekim kuvveti”dir. Şiddeti diğer kuvvetlere göre en düşük kuvvet olmasına rağmen, çok büyük kütlelerin birbirini çekmelerini sağlar.

Evrendeki galaksilerin, yıldızların birbirlerinin yörüngelerinde kalmalarının nedeni bu kuvvettir. Dünyanın ve diğer gezegenlerin Güneş’in etrafında belirli bir yörüngede kalabilmelerinin nedeni de yine yerçekimi kuvvetidir. Bizler bu kuvvet sayesinde yeryüzünde yürüyebiliriz. Bu kuvvetin değerlerinde bir azalma olursa yıldızlar yerinden kayar, dünya yörüngesinden kopar, bizler dünya üzerinden uzay boşluğuna dağılırız.

En ufak bir artma olursa da yıldızlar birbirine çarpar, dünya güneşe yapışır ve bizler de yer kabuğunun içine gireriz. Tüm bunlar çok uzak ihtimaller olarak görülebilir, ama bu kuvvetin şu an sahip olduğu şiddetinin dışına çok kısa bir süre dahi çıkması, bu sonlarla karşılaşmak için yeterlidir.

Ünlü moleküler biyolog Michael Denton, Nature’s Destiny: How the Laws of Biology Reveal Purpose in the Universe (Doğanın Kaderi: Biyoloji Kanunları Evrendeki Amacı Nasıl Gösteriyor) adlı kitabında bu gerçeği şöyle vurgular: Eğer yerçekimi kuvveti bir trilyon kat daha güçlü olsaydı, o zaman evren çok daha küçük bir yer olurdu ve ömrü de çok daha kısa sürerdi. Ortalama bir yıldızın kütlesi, şu anki Güneşimiz’den bir trilyon kat daha küçük olurdu ve yaşama süresi de bir yıl kadar olabilirdi. Öte yandan, eğer yerçekimi kuvveti birazcık bile daha güçsüz olsaydı, hiçbir yıldız ya da galaksi asla oluşamazdı.

Diğer kuvvetler arasındaki dengeler de son derece hassastır. Eğer güçlü nükleer kuvvet birazcık bile daha zayıf olsaydı, o zaman evrendeki tek kararlı element hidrojen olurdu. Başka hiçbir atom oluşamazdı. Eğer güçlü nükleer kuvvet, elektromanyetik kuvvete göre birazcık bile daha güçlü olsaydı, o zaman da evrendeki tek kararlı element, çekirdeğinde iki proton bulunduran bir atom olurdu.

Bu durumda evrende hiç hidrojen olmayacak, yıldızlar ve galaksiler oluşsalar bile, şu anki yapılarından çok farklı olacaklardı. Açıkçası, eğer bu temel güçler ve değişkenler şu anda sahip oldukları değerlere tamı tamına sahip olmasalar, hiçbir yıldız, süpernova, gezegen ve atom olmayacaktı. Hayat da olmayacaktı.
    Hicde tatmin edici aciklamalar yok hala uzay kavrami adi altinda insanoglunun en az bilgisinin oldugu;
    nasil doktorlar TIP dili konusurda anlamazsak buda uzay dili ve kesin olarak anlasilmiyor, yani aciklamalar
    yeterli degil,
    Wikipedia ise daha az bilgi veriyor,
    Yer çekimi, Dünya'nın kütle çekimidir. Dünya yüzeyinde veya yakınındaki nesneleri etkiler ve onlara yer çekimi ivmesini kazandırır. Dünya yüzeyinde tüm cisimler bu ivme ile düşerler (düşen cisim denklemleri). İvmenin Paris'teki değeri tam olarak 9,80665 m/s2 dir. M kütlesine sahip bir cisme doğru olan yerçekimi ivmesi

g = M G r 2 {\displaystyle g={MG \over r^{2}}} {\displaystyle g={MG \over r^{2}}}
    Yani demekki kesin bilgi yok.

Altin oran diye bir hesaplama var onunla yapilan hesaplamalar dünya nin düz oldugunu ortaya cikariyor.
    Elimizde ki bütün haritalar Küre dünya ya göre uygulandigindan hepsi de hatali, Google Haritalarina göre
    seyahat eden bir kadin 3 gün kayip oluyor ve Google den tazminat aliyor, yine bir Vakif kurulusu Yardim amacli
    bir seyahat esnasinda Google haritalarinin onlari brezilya da cetelerin yasadigi bir bölgeye götürmesi sonucu
    rehin aliniyorlar ve Google yine cuvalliyor, NASA ise Google haritalarinin Hesaplamalari dogru ama haritalar
    dogru degil diyor, eee sizlerin begendigi Teknoloji bu kadar gelismisken, bu kadar uydu uzayda iken cagimiz, uzay cagi
    iken neden böyle hatalar oluyor?
    Mantikli düsününce; bir yerlerde bir hata var insan bunu anliyor, günümüz teknolojisinde artik herkez de akilli telefonlar,
    Navigation lar var ve insanlar daha da bilincli böyle bilincli insanlar oldugundan hatalari sakliyamiyorlar. Gün gectikce
    insanlik uyanmaya basliyor ve gerceklerin ne oldugunu arastirmaya basliyorlar.
    Bu yazdiklarim sadece bunlarin belki de 100 de 1 i daha neler gizlendigini gün gectikce ögrenecegiz.

NASA dan yeni bir Bomba Yalan Daha

Ya madem bu kadar uzay biliminde 1 numarasiniz, uydular, Teleskoplar, Uzay istasyonu var da
    neden bu olaya aciklama getiremiyorlar?

Cünki en Dogrusunu ALLAH bilir, bunlar iyice civittilar. Siz inanmaya devam edin Arkadaslar,
    Ben Kola ile Chips alip geleyim konu eglenceli hale gelmeye basladi,

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Bu NASA nin 15 günlük yalani icin bir kaynak görelim lütfen. Öyle süper zeka birinin uydurup kafasina göre kagida döktügü sey mi NASA nin aciklamasi?
    Yaw cocuk olsa inanmaz.

Bak NASA cevap yazmis, aciklama hemen geldi.
    Konu mxm tarafından (27 Ağustos 2017 Saat 18:50 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Mesut64 Hocam ,
    Einstein Mezarindan Kalkip Gelse Seni Tatmin Edemez,
    Bizler Nasil Edelim!
    Takilmissin Kuyruklu bir Yalanin Pesine,Uzun ince Gidiyorsun.

17. bey_tu üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    uzun ince olsa iyi, soruları görmezden geldiği için kıvıra kıvıra gidiyor

19. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Kaynaksiz asla yazmam her yazdigimin kaynagi mevcut;

Kaynak1
    http://www.healthyfoodteam.com/nasa-...november-2017/

Prens-66 usta hangi sorulari görmüyormusum?

siz benim sorulara niye cevap veremiyorsunuz?
    Yercekimi suyu nasil etkiliyor?
    Senelerdir yercekimi hakkinda dogru dürüst bir aciklama yok,
    Newton elma agacinin altina oturmus kafasina elma düsmüs
    aha buldum yercekimi demis? Hahahaha
    bilimsel aciklama yok. Hadi o zaman bu kadar bilimsel gelismeler yoktu ve aciklanamadi.
    Niye hala su günümüzde hemde Digital cagda aciklanamiyor?

Ayrica NASA nin isi eski kavimlerde ki rivayetler ve yorumlara kaldi ve isin icinden cikamadikca
    Bilimsel yalanlari devam ettiriyorlar.

https://www.ancient-code.com/inuit-e...h-has-shifted/

Kola ile Chips de ne sariyor bee, iyiymis bu is!

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Sen Cola ve Chips hazırla, ben peşindeyim yalan Haberlerin..

http://www.business2community.com/wo...cTlxWPus1SD.97

Asıl sen doğruları sorgulamıyor incelemiyorsun, başkasının yorumuyla gelme lütfen, yazık edersin kendine.

Ontrava 1 Numaralı yalancı Haberlerle dolu, 2045 yılındaki yalan Haber bile bunu doğruluyor ve bu Haber zaten nasıl bir Site olduğunu ve bu Siteden faydalananları apaçık gösteriyor....
    Konu Prens-66 tarafından (27 Ağustos 2017 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

22. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Ne yani yalan haberi benmi cikartiyorum, Birak simdi.
    Haberi cikartan da yalanlayan da NASA.
    Birde sitelere suc bulma,

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Doğru bunda haklısın biz yanılırız, Haberler yanılır ama sen doğru olanları kabul etmezsin..

Cola ve Chips sırası bende

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Yahu siz bu NASA yi ne kadar güzünüzde büyütmüssünüz!
    Sizlere onlarin yalanlarinin oldugu bir film sunayimda Kola ve Chips Bosuna gitmesin.

Ben Patlamis misir takilacam.

Unternehmen Capricorn Full Movie - German

Schöner alter Film. Der geplante Marsflug gerät zum Komplott, als die
    NASA-Verantwortlichen durch dessen absehbares technisches Scheitern die Finanzierung des
    Weltraumprogramms der USA bedroht sehen.

Film Almanca Ingilizce isteyen olursa;

Iyi seyirler!

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Bu Filim senin kanıtın mı?

Zevkle izledim zamanında..

NASA'yı Gözünde büyüten yok ve ondan önce 1001 çeşit kanıtlar var..

Cola ve Chips devam..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı

Ucakla ~900km/h hizla ucarken nicin hizi farketmiyoruz? Saclarimiz geri ucmasi gerekmezmi senin mantigina göre?
    Yer cekimi yoksa neden sular dünyadan düsmüyor, varsada nereden geliyor?

Mesut kardes tasi attim cikarim diyorsun bu belli, Allah yardimcin olsun, acil sifalar dilerim.

28. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Konuyu artık kapatsak iyi olacak.

Karşılıklı Bilgiler ve kanıtlar sunuldu, Eğlendik hoş sohbet ettik, hararetli geçti, daha fazlasına gerek yoktur benden yana..

Konuya katılan Tüm Arkadaşlardan, yazan'da yazmayanda, kendisini zorla tutan'da, eğlenenlerden'de teşekkür ederim ve sağolsunlar, Kimse kimseyi kırmadı, kırılmadı.

Konuyu tatlı bir şekilde bizler'de kapatalım...

Saygılarla
    Konu Prens-66 tarafından (29 Ağustos 2017 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

30. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)